Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   147 / 208
(#) liderces válasza AVAST8 hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Szia! Régi a felvetés de érdeklődnék sikerült e találni valakit aki cof érintkezőt ragaszt?
Tv megvan e esetleg?üdv
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Aug 21, 2019 /
 
Sziasztok, Blue Diamond BD40DL, bal oldalán függőleges csíkok vannak csak. Szerintem a T-con panel lehet, szakértők véleményét kérném.
Mike
(#) Chipmunk1960 válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Szia, akkor megosztanád a rejtélyt? Azért is van a fórum, ha rájöttünk,magunk, vagy segítséggel egy probléma megoldására, közkincsé tesszük, hogy mások ne fussanak felesleges köröket.
Köszi: Mike
(#) yohnsee válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Szia,
Ha végig szabályos osztásban vannak a csíkok, akkor tényleg esélyes, hogy Tcon.
(#) zoli75 hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Üdv.
Segítséget kérnék egy samsung ue58mu6122 tv-vel kapcsolatban. A tv-t áram alá helyezve semmi reakció nem történik, a standby led sem gyullad fel. A táp részen a feszültségek stimmelnek, a mainboard leválasztásakor a háttérvilágítás elindul. A mainboard csatlakoztatása után a 12,58V visszaesik 9,12V-ra. Javított már valaki hasonló hibával, mainboard-on van esetleg valami típushiba amit érdemes elsőre megnézni? Szemre semmilyen elváltozás nincs a lapon.
(#) Chipmunk1960 válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Köszi! Igen teljesen párhuzamosak.
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Samsung lcd tv hang van kép nincs, háttér halványan világít!
Mi lehet a hond? Tcon panelta gondolok, attól lehet esetleg?
Köszönöm!
(#) zoli75 hozzászólása Aug 29, 2019 /
 
Üdv.
Samsung ue58mu6122 tv mainboard paneljén van egy ic302 jelölésű, T30B,5334 feliratozású alkatrész,melyet sehogy sem találok a neten (leírást róla).
Tud valaki segíteni mi ennek a fellelhetősége?
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
(#) Chipmunk1960 válasza zoli75 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Akkor biztosan a Samsung gyártatja magának, s belső jelölés. De miért érdekes? Rossz?, mert égésnyom nem látszik....
(#) zoli75 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Körülötte, a hozzá kapcsolódó smd kondik mindkét oldala sípol a testhez. De levettem az ic-t és akkor is sípolnak, tehát nem a miatt csinálta
(#) Chipmunk1960 válasza zoli75 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Az lehet akármelyik tápszűrő kondi is körülötte. Sajnos, ez a legnehezebben kiszűrhető hibák egyike. Egyessével leszedegetni a kondikat, vagy ami a körben van, vagy ha más nincs, s tudod hány V -os, egy külső táppal megküldeni, s ami füstöl, az volt a ludas, de óvatosan kell megválasztani a betáp helyét, mert fólia is elszállhat.
(#) zoli75 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Sajnos, igen. Most az van folyamatban, sorban leszedegetek mindent,míg meg nem szűnik a zárlat.
(#) zoli75 hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Üdv.
VPM1RT jelölésű dc/dc konverter ic -vel kapcsolatban tud valaki segíteni, a lábkiosztásával kapcsolatban, az ic ellenőrzésével kapcsolatban?
(#) Chipmunk1960 válasza zoli75 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Szia Zoli, Ez a Samsungban van?
(#) zoli75 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Szia. Igen, a samsung tv mainboard-ján és jó lenne leellenőrizni, hogy megfelelően dolgozik e.
(#) sz-andor válasza liderces hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Szia! Nem találtam olyat aki javítana, így kénytelen leszek nekiállni magam, ha végre lesz időm rá Üdv..
(#) yohnsee válasza sz-andor hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Esetleg ha dokumentálod, akkor pár fotót megköszönnék a folyamatról. Én is gondolkodtam ilyen javításban, de csak odáig jutottam, hogy kellene venni egy csomó spéci Z-irányban vezető ragasztót, mindenféle raszterrel, de végül nem invesztáltam bele.
Üdv
(#) mineral hozzászólása Szept 7, 2019 /
 
Sziasztok! Barátom megkért, hogy javítsam meg a TV készülékét.
Régebben javítottam már (CRT-s )tv-t. LCD tv-t is maximum a tápegység javításig.
A mostani hibajelenségre nincs tapasztalatom, ötletem. Ezért kérném a ti segítségeteket.
A készülék egy Sony Bavaria. (KDL-37P3000) 2007-es gyártású.
A képernyő képe a fotókon látszik. Mi okozhatja ezt a problémát. Merre keressem a hibát?
Eddig HDMI és VGA bemeneten próbáltam a készüléket. A hiba ugyan az mind a két esetben.
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Szept 7, 2019 / 2
 
(#) kovacspista válasza mineral hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Helló! Ez t - con probléma. Cseréld ki.
(#) kovacspista hozzászólása Szept 14, 2019 /
 
Helló mindenki!
LG32LB5610-ZC készülékről van szó, LD44B - EAX65361503(1.0) alaplappal szerelve. A másodperc töredékéig áramszünet volt és ezt zokon vette ez a készülék. Azóta csak"álmosan" pislog a készenléti led. Arra gondoltam, hogy programot kellene rajta frissíteni, - mielőtt belenyúlnék - de nincs szerencsém , nem találok frissítést hozzá! Valaki tudna segíteni? Köszönöm.
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Szia, szerintem először mérd meg a feszültségeket az alaplap és a táp között, majd az alaplapi dc-dc konvertereket. Egy pillanatnyi áramszünetnél esélyesebb, hogy ott ment el valami.
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Ok. kőszi!
(#) tothbela hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, hogy az LG 43LK5000PLA TV-ben 1, vagy 2W-os ledek vannak. A 4X8 (vagy 7) elrendezés 2W-osra utal, de nem vagyok benne biztos amíg ki nem bontom. Az egyik led néha elhalványul benne. Nem zavaró, de szerintem a végét járja, és cserélnem kell előbb utóbb. Persze akkor már az egészet. Napi szinten van használva, ezért nem akarom kibontva tárolni hetekig. Szétszedni meg a lehető legkevesebbszer, nehogy a panel szalagkábele sérüljön.
Ugyanebból a modellből szedtem már szét, annak néhány lencséje leesett. Az mai napig jó.
(#) Trianta hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy kb másfél éves Vortex LCD tv, ami pár hónapig nem volt használva és most nincs képe.
Kivettem a panelt (CV9203H-Q42) és átnéztem, de nem találtam szemmel látható hibát. A háttérvilágítás működik, rá is mértem: 38 V.
Arra gondoltam, valamelyik elkó esetleg kiszáradt vagy felpúposodott, de semmi ilyesmi.
Hol keressem a hibát, processzor hiba lehet?

Vortex.jpg
    
(#) lajos1969 hozzászólása Szept 19, 2019 /
 
Sziasztok!
Samsung ue40j5100 lcd tv, ilyet produkál,
Mi lehet a gond? Hol keresgéljem!
(#) lajos1969 hozzászólása Szept 19, 2019 /
 
Tcon panel?
Az eredetivel nem volt kép, kicseréltem egy másikra ezzel itt tartok!
(#) yohnsee válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Szia,
ez kijelző hiba.
Ha a Tcon-ról a kijelző fele menő szalagkábelekből egyszerre csak egyet csatlakoztatsz, akkor kiderül, hogy melyik oldalon zárlatos a meghajtás. De ezt már csak akkor ajánlom, ha kíváncsi vagy, ebből sajnos nem lesz épkézláb TV.
Üdv
(#) lajos1969 válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Szia!
Hogy derül ki?
Ha cssk az egyiket csatlakoztatom akkor minek kell történnie?
(#) yohnsee válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 21, 2019 / 1
 
Szia,
A fentit tapasztalatból írtam. Rengeteg ilyennel találkoztam, legtöbbször nincs kivezetve a vízszintes cof, hanem az lcd panelre vannak a vezetősávok felgőzölve. Ott ha zárlat van, akkor nem sok mindent tehetsz. A YouTube - on fenn van néhány videó elvetemült Indiai emberkékről, akik ilyenkor kiderítik, melyik vezető zárlatos, majd megfúrják az lcd panelt és elvágják a vezetősávot. Vagy bejön nekik, vagy nem. SENKINEK NEM AJÁNLOM! Kizárólag érdekességként írtam le. Visszatérve a kérdésedre, ha csak az egyiket csatlakoztatod, akkor jó eséllyel a képernyő azon felén szép lesz a kép. A másik addig üres lesz, mivel nem kap képi információt. A régi tcon is azért purcant ki, mert rövidzár van az lcd panelon. A mostaninak is ez lesz a sorsa, ha sokat járatod róla. Ha rám hallgatsz, eladod kijelző hibásként vagy alkatrészenként. Ha pedig valaki megkért, hogy javítsd meg, mondd meg neki, hogy ezt nem lehet javítani, több munkát felesleges beletenni.
Üdv
Következő: »»   147 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem