Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   131 / 181
(#) papacica válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Aug 19, 2019 / 1
 
Baromi egyszerű szíjat mérni ,egy darab cérnával tekerd körbe a szíjak helyét ,majd mikkor megvagy akkor elvágod leméred pontosan hogy milyen hosszú és szorzod 3,14 el így megvan az átmérőd
példa36,5 cmx3.14`=114,61,ha ekkora méretett kapsz .itt általában minimum 112 szíj
a piomba 72 öt mérek így a 69 es jó
(#) Songoq hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy Sony TC-K690 Deck-kel van egy kis gondom.
Két hiba van vele (Egyenlőre ).
Az egyik hogy jobbra csévélésnél elindul a tekerés, de 1-2 mp. után leáll, de a lejátszás szépen működik és a balra csévélés is.
A másik, hogy nem pontos a lejátszásnál az eltelt idő kijelzése. Egy 30 perces lejátszásnál kb. 11 percet jelez ki.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Tomi94 válasza Songoq hozzászólására (») Aug 21, 2019 / 1
 
Szia!
Hát ez nehéz ügy, alapvetően a forgást figyelő optocsatolókkal van baj, lehet, hogy az egyik orsó mögötti egyáltalán nem működik, vagy mechanikus sérülés miatt a távolság az orsótól nem megfelelő. A két hiba ugyanebből származik.
Kimérni nem olyan nehéz (szervizkönyvben megkeresni a megfelelő pontot, határozott billenést kell mérned az orsó forgására) - de hibába van meg a hibás darab, egyrészt apróra kell bontani a mechanikát a cseréhez, másrészt felejtsd el, hogy találsz cserealkatrészt bárhol. Javaslom a donor mechanikát, készüléket, mert ha picit is más típust raksz bele, garantáltan nem lesz jó az érzékelési távolsága.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2019
(#) Songoq válasza Tomi94 hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Szia.
Köszönöm az információt és a segítséget.
(#) Billzzz válasza gépromboló hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Szia!

Köszönöm a hozzászólást! Igen, írtam Ant-audio-nak, válaszolt is. Az árak nem olcsóak, az tény. Aki ezzel foglalkozik bőven megéri, de akinek csak hobbi és saját géphez kell, nem annyira éri meg szerintem.
A nyomatékmérős megoldás jól hangzik. Köszönöm a tippet.
(#) lee82 hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék van e valakinek eladó szíj és görgőkészlete Technics RS-TR373 típusú deckhez?
(#) gépromboló hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Sziasztok, egy ilyen görgő tartó karra van szükségem, hátha van valakinek. Sankyo, Nakamichi és pár más gyártmányú gépben volt anno használatos. Köszi
(#) gépromboló válasza Songoq hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Szia!
Annyit tennék még hozzá Tomi94 hozzászólásához, hogy (a saját TC-K461-esemmel szerzett tapasztalataim alapján) előfordulhat, hogy az optoérzékelő koszos lesz (pl. dohányfüst), vagy a tárcsákon lévő fényvisszaverő felület koszolódott el. De szétszedni a mechanikát tényleg nem sétagalopp, érdemes felkészülni rá. Az érzékelőt érdemes, ha nem is látszik rajta semmi, egy alkoholos ronggyal megtörölni, a fényvisszaverő felületeket szintén.
Szerintem mindkét általad említett hiba ugyanabból az érzékelési hibából ered.
(#) lee82 válasza lee82 hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Ezek jók lehetnek? görgők, szíjak
(#) Tomi94 válasza lee82 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
A görgő mérete stimmel, ha a gumi anyaga is jó, akkor ez így egész jó vétel a 4 db-ért.
(#) zsozso72 válasza papacica hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Szia, ez így koránt sem igaz. Ha a már feltekert cérnát méred, akkor a pontos hosszat kapod. A tétel szerint a két tengely közti távolságot veszem kétszer, és azt szorzom meg a Pi (3.14) értékével. Így a pontos hosszt tudod kiszámolni.
(#) gépromboló hozzászólása Szept 2, 2019 /
 
Sziasztok!
Hátha valaki tud segíteni, adott egy Nakamichi BX-125e gép, szépen megy, de! Oszcilloszkóppal rámérve a TP101 és TP102 tesztpontokra, sima bekapcsolt állapotban (értsd: semmit nem csinál a gép), illetve felvétel módban is 6 volt körüli egyen feszt mérek rajta. Na, itt audiofrekinek kellene lenni, amikor a gép éppen csinál valamit, amúgy semmi. Rajz van hozzá, de nem boldogulok vele.
Az egyetlen hiba, amit a működésében észleltem, hogy a felvételben a zene mellett egy nagyon halk 50Hz-es búgás is jelen van, lehet éppen innen származik. Valami szűrőkondira gyanakszom, de nem tudom, melyik lehet az, amelyik átüt és mindkét csatornára kihatással van. Tud valaki segíteni? Köszi
(#) doktor válasza gépromboló hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Szia!
Előszór próbáld meg szűrt hálózati feszültséggel, másik csatlakozásról üzemeltetni, ahol nincsenek más fogyasztók.
A hiba továbbra is jelentkezik, utána érdemes a készülék tápegységével foglalkozni, de szerintem a
teljes alkatrészkészlet cseréjével.
(#) Tomi94 válasza gépromboló hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Nem találok a kapcsolási rajzon ilyen feliratú tesztpontot. Mindazonáltal: ha ez a vonalkimenet környékén van, akkor a felvételre semmi hatása, de a lejátszás torzíthat miatta. És emlékeim szerint pont egy hasonló Nakamichi deckben kellett anno kimeneti némító tranzisztorokat cserélnem, igen hasonló hiba miatt (DC a kimeneten).
(#) velegiistvan hozzászólása Szept 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Yamaha kx-w602 deckem. Ez egy kombinált, forgófejes gép. Az egyik magnójában a sok ide-oda forgatás következtében kontakthibássá vált a vezeték, cserélni kellene a fejet. Hol tudok hozzá újat beszerezni?
(#) doktor válasza velegiistvan hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Szia!
Érdemes ezt megnézni:
itt
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2019
(#) Erika21 hozzászólása Szept 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segitséget kérni;van egy béke béli BRG MK29-es magnóm ;ékszijat cseréltem rajta,mert elszakadt.És sajnos nem tudom vissza tenni a pálcát a nyáknál,és igy most már meg sem mukkan.Nagyon kérném aki tud segitsen már ,hogy hová is kell tenni pontosan.Pedig annyira szuperül müködött sok éven keresztül.Nagyon -nagyon kérném a segitséget,amit előre is köszönnék.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2019
(#) Songoq válasza gépromboló hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm az információt.
Az optoérzékelőket és orsókat megnéztem és megtisztítottam illetve a forrasztást is ellenőriztem, de nem okozott változást a működésében.
(#) velegiistvan válasza doktor hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Köszönöm, megnézem.
(#) lee82 válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Berendeltem azóta mindkettőt a szíj megjött, hétvégén le is cseréltem. 4mm-el volt rövidebb mint ami rajta volt, de a görgő lenne a fontosabb mert kb betonkemény lett az összes és kettő elvált a tengelytől (kb. bő 10 éve nem használt deck, nyávog és gyűri a szalagot). De pontos méretet egyikhez se találtam.
(#) Petyaa válasza Erika21 hozzászólására (») Szept 5, 2019 / 1
 
Szia,
Tőle kérdezd meg ( Gömör Géza ), ő szedett szét ilyet. Bővebben: Link
Elérhetősége a lap alján.
(#) Tomi94 válasza Erika21 hozzászólására (») Szept 5, 2019 / 1
 
Szia!

Ez egy ismerten hülye megoldása, valóban. A rudat kis csavarhúzóval benyúlva, a fejegység felé vissza kéne nyomni (így van alaphelyzetben), majd a fémlemezeket pl. csipesszel összefogva kell betolni a helyére. Az ajtót a kerettel együtt gondolom, nem vetted le? Mert úgy sokkal jobban látható, hova kell bemennie a lemezeknek, csak nem egyszerű, mert a hátsó két csavar nagyon nehezen hozzáférhető az ajtótól.

Működött amúgy mostanában, vagy évek óta áll? Mert a másik típushibája, a görgő ráragad a tengelyre a kiszáradó zsír miatt. Ezt sem nehéz megoldani amúgy, csak itt már mindenképp le kell venni az ajtót hozzá.
(#) Udvari Zsombor válasza Erika21 hozzászólására (») Szept 6, 2019 / 2
 
Már egyszer nekem is meggyűlt a bajom azzal a rúddal... Megoldást látsd a képre írva+jelölve.
(#) Erika21 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Nagyon köszi!!!! Próbálkozom..
(#) Erika21 válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Kedves vagy ,hogy leírtad.Nagyon köszönöm!:applauseróbálkozom vele. Amúgy működött !És sok-sok éven nem volt semmi probléma vele;az ékszíjon kívül...KÖSZIKE!!!!!
(#) gépromboló válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Bocsi, rosszul írtam az egyiket, tehát TP101 és TP201.
Bekarikáztam őket a képen
(#) gépromboló válasza gépromboló hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Újabb fejlemény, hogy a vonalkimeneten 240mV DC negatív van jelen úgy lejátszáskor, mint felvételkor. Szünet módban, vagy amikor a gép csak simán be van kapcsolva, akkor nincs jelen. Az este vettem észre, amikor 50mV-ot akartam mérni kalibrálás céljából. Lehet, hogy tényleg a némító tranyók lesznek a hibásak? Az melyik?
(#) gépromboló válasza gépromboló hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Megtaláltam a némító tranzisztorokat, nagy valószínűséggel ők a hibásak, csak nem találok megfelelőt. Tudja valaki a 2sc2878 megfelelőjét, amit még kapni is lehet?
Amúgy a TP101 és TP201 méréspontokon ennél a modellnél teljesen normális a 6V körüli egyenfesz, érdekes, hogy a BX1-esnél az ezeket tápláló IC (4556D, NJM4558DD, stb jelű) egy 1mikrós kondival el van tőle választva.
(#) Tomi94 válasza gépromboló hozzászólására (») Szept 8, 2019 / 1
 
Kapható az. Például itt.
(#) gépromboló válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Köszi, rendeltem is egy marékkal. Ha netán mégsem ezek a hibásak, akkor a többit lenyelem, hátha feldobom tőlük a talpamat
Rendeltem abból a tranyóból is, ami ezeket vezérli, biztos, ami biztos. Meg kondikat.
Következő: »»   131 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem