Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   116 / 197
(#) matheattila válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Igen, még várhatnak meglepetések, ezzel teljesen egyet értek veled, megfogadom a tanácsod léptető motorral kapcsolatban. Köszi.
(#) zsoltee0001 válasza asrock hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Kalapáccsal rávertem tört is, mint ropi.
Még mindig nem homogén a belseje és nem is vagyok benne biztos, hogy el lehet érni egy fröccsöntéssel közel megegyező szilárdságot.
Tisztán látszik, hogy ide Petg kell.
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
PLA, PLA+, HT PLA, vagy Nylon.
Fogaskerékhez meg inkább Nylon, vagy karbon PLA.
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Nylon filamentre tudnál egy konkrét linket adni?
Amiket találtam, azok áraitól seggre ültem.
Üdv
(#) Elektro.on válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Szia!
Mi a munkahelyen profi géppel nyomtatunk. Soka. Nagyon sokat. Itt helyben csak FDM, de az anyacégnél SLS ,Rapid prototype (gyantás) .Soha nem közelíti meg a fröccsöntött darab anyag tulajdonságasit! Sőt FDM nél a rétegek irányára is figyelnünk kell annak függvényében, mit akarunk vizsgálni az adott proto darabbal.
Anyacégnél még van fémporos nyomtatás is alu -ból, és meglepően jó. ;D
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Idézet:
„Amiket találtam, azok áraitól seggre ültem.”

Nem tudom mit találtál, de 10-től kezdődnek.

Ez még nem is mondható drágának, a speciális filamentektöl jóval olcsóbb.
Keress rá karbonra.

Carbon
ESD
És ez csak kettő
Az se kerülje el a figyelmedet, hogy ez 0,5kg kiszerelésben van.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2019
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Ezek nagyon drágák, meglátjuk a pet-g mit tud.
Igazából a PLA is jó lenne szilárdságilag, de ez a fránya 50 fokos tűréshatár....
Az a gáz, hogy ebből kifolyólag a pla-ra csak szobadíszként tudok tekinteni.

A sokat szenvedett ABS-el csináltam egy próbát, 250/50 nyitott burkolat 0,4 fej 50mm/sec sebesség és lehidaltam az eredménytől, mert a tapétavágó csak a kalapáccsal ment át rajta.
Látszódott a vágás mentén, nem tört el, hanem átvágta!
Ez nekem már nagyon jó!
Igaz , a módszer, valószínűleg, csak kis tárgyaknál jön be, egy órás nyomtatás során biztos, hogy fölválna ilyen asztalhőmérséklet mellett (nem kellett erőből letépni)
Üdv
(#) remiasa hozzászólása Szept 2, 2019 /
 
Én most evvel töltöm az időm.
(#) kameleon2 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
A végeredmény érdekelne engem is.
(#) remiasa válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 2, 2019 / 1
 
Rendben, Tronxy X1 koppintás lessz.
(#) remiasa hozzászólása Szept 2, 2019 / 2
 
egyébként itt tart a projekt.
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Jól néz ki!
Szeretem mikor valaki úgy használja a CAD programokat ahogy kell.
(#) remiasa válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Köszönöm az elismerést.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 2, 2019 / 3
 
Kicsit átalakítottam a gépet, levettem az egyik ventit és annak helyére felraktam egy 1000mW-os lézert, mert, hogy most szivacstömítéseket kell csinálnom.
Üdv
(#) remiasa hozzászólása Szept 3, 2019 / 1
 
Nem egyszerű összerakni rajzon
(#) Attila86 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 3, 2019 / 1
 
Nekem a komplett gépem meg van tervezve Fusion360-ban, a vezetékeken kívül minden alkatrész a helyén van és a gép mozog úgy ahogy a valóságban... (Jointok garmadája meg motion linkek.)
Ja és a komplett modell olyan hogy három szám átírásával a gép nyomtatási területe változtatható és a teljes modellt az új méretek szerint újrarajzolja és hozzáidomítja a joint limiteket.
Nem olyan bonyolult dolog ez.
(#) remiasa válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Neked lehet hogy nem nehéz , én egy hete használom még csak a FreeCAD programot, előtte pedig csak a SketchUp használtam semmilyen ismeretem nincs ezek használatáról!!!!! Most tanulom negyveöt éves fejel!!
(#) Attila86 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 4, 2019 / 3
 
Na mutatok akkor én is pár képet, tessék:
(#) remiasa válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
ÓÓ őt láttam már a facebook csoportba, ha nem tévedek.
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Én örülnék ha egy hét alatt idáig eljutnek.
Freecaddal próbálkoztam, de mindig valami közbejött és visszacsabultam a sketchupba.

Attila, el is készítette a géped, vagy tervező fázisba vagy?
hihetetlen energiát beletoltok a tervezésbe, ha az én terveimet meglatna egy mérnök, hanyattvagna magát, eleve az építés el párhuzamosan terveztem, elég sokat improvizalva.
Nekem közbe jön meg az ihlet

Udv
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 4, 2019 / 1
 
Megépítettem persze. Itt van róla néhány kép: Bővebben: Link
Sajnos voltak vele problémáim bőven, ezért teljesen újraterveztem, teljesen más (coreXY) kialakításban. Ez szuperül működik elég régóta de folyamatosan fejlesztgetem. Erről a gépről pedig itt van néhány kép: Bővebben: Link
Ja és megrendelésre terveztem egy harmadik gépet is, erről pedig itt lakoznak a fotók: Bővebben: Link
(#) remiasa hozzászólása Szept 5, 2019 /
 
Úgy döntöttem lecserélem az a csúnya négyszögletes dobozt a nyomtató aljáról egy kicsit szebbre.
(#) matheattila válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Szép munka
Biztos sok energiát fektettél bele... Ne vedd sértésnek ha megkérdem, hogy kb mennyibe kerültek az alkatrészek, mert én is tervezek építeni egyet kicsit másabb kialakításban és még nem igazán tudom, hogy nagyságrendileg mennyire számítsak
Köszi.
(#) Attila86 válasza matheattila hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Miért venném sértésnek hogy megkérdezed az alkatrészek árát? Remélem nem veszed sértésnek, hogyha válaszolok a kérdésedre.
Kb 250-300 ezer Forint a jelenlegi gépem alkatrészköltsége mindennel együtt. Ebből a legnagyobb részt a lineáris vezetékek és kocsik teszik ki (kb 130.000Ft). Aztán jön a vezérlő 40.000Ft-al, lineáris tengelyek és trapézorsók kb 25.000Ft, a váz ugyan ennyi. A ventilátorok 15.000Ft. A heatbed és a léptetőmotorok 10-10 ezer. A fej meg az extruder is egy tizes. És még van egy marék sallang (szíjak, vezetékek, csatlakozók, corner bracketek, csavarok, csatlakozók, energialáncok, LED szalagok stb.). Ja meg nekem van a gépen egy elég jó IP kamerám az még 40 ezer.
Kevésbé neves (de ugyan olyan jó minőségű) lineáris vezetékekkel mindez letornázható bőven 250 alá is.

Összességében eddig a két (három mert volt egy Wanhao i3-am is) gépemre bő 600.000Ft-ot költöttem el. De ki számolja...
(#) Elektro.on válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 5, 2019 / 1
 
Idézet:
„Nekem közbe jön meg az ihlet”


Ezért kell parametrikus modellt építeni!
(#) hunagyp válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Először is, szép gépek, gratula!
"Kevésbé neves (de ugyan olyan jó minőségű) lineáris vezetékek" - ezt kicsit boncolgathatnánk, konkrét ajánlással esetleg?
Illetőleg látva, hogy a sínek-kocsik a jó minőség kategóriából kerültek ki, a "sallang" halmaz szíjjak és fogaskerekek részhalmazánál mennyire válogattál? Magyarul, kínai, noname, vagy ezek is minőségibb alkatrészek? esetleg konkrét ajánlás?
(#) Attila86 válasza hunagyp hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
A Variometrumnál lehet kapni TBI síneket és kocsikat, először én is ezeket vettem. Utána gondoltam hogy a Hiwin biztosan jobb ezért lecseréltem őket a jóval drágább Hiwin sínekre, de tökéletesen ugyan azt a minőséget produkálták.
Lehet Kínából is rendelni dolgokat csak nem mindegy hogy kitől. Fejet, torkot, nózit, extrudert és minden ilyesmit csakis a "Trianglelab"-tól, szíjakat és szíjtárcsákat pedig a "Powge" eladótól szabad venni az Aliexpress-en. Lineáris vezetékeket és kocsikat, lineáris tengelyeket és csapágyakat, trapézorsókat (casyjozsi@gmail.com) csakis itthon (Variometrum, Klavio kft) szabad venni.
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Szuper jó.
Látom 220-as bed-et használsz.

Láma kérdés következik: Rmaps1.6 + A4988 +12864LCD + MEGA 2560 = 25 dolcsi fölfele kerekítve 7000Ft.
Mit tud az a 40000 forintos vezérlő?
Mert nekem eddig ha valamire nem volt panasz, akkor ezek.
Üdv
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Én Lerge K boardot használok: Bővebben: Link
Azért 40 mert belekalkuláltam a VÁM-ot (igazából ÁFÁ-t). Mondjuk a kiegészítő moduljaival (WIFI, power modul) még több is mint 40k.

Én azért használom ezt mert ez egy olyan vezérlő amely célzottan és kizárólag színes érintőképernyővel működik. Nem karakteres LCD-vel. Tudom, a Ramps is megy TFT-vel de ott az történik hogy a TFT-s panel ad parancsokat a fő vezérlőnek és az lépteti a motorokat. Személy szerint nekem borsódzik a hátam az ilyen öszvér megoldásoktól. Mivel eleve színes érintőképernyőhöz készült, ezért a grafikus felülete átgondoltabb és hatékonyabb.
Előnye továbbá hogy nem header fájlokban kell ki-be kommentezgetni ha át akarsz valamit állítani, ennél a vezérlőnél MINDENT menüből lehet konfigurálni.
Ami még szimpatikus nekem az a Lerdge terméktámogatása és hozzáállása a vásárlókhoz. Én többször írtam már nekik bugokról, ezeket mindig néhány napon belül javították. Volt olyan is hogy 2 percen belül(!) válaszoltak az e-mailemre. Kértem hogy küldjenek egy csere vezérlő IC-t hogy majd én kicserélem a panelon és küldtek. Nemrég külön facebook csoportot hoztak létre ahol nagyon segítőkészek, külön szavazás volt arról hogy milyen fejlesztést csináljanak a szoftverben. Most épp leakciózták a K-boardjukat 50%-al azoknak akik korábban S-boardot rendeltek mert azt már nem támogatják a továbbiakban.

Itt leírtam egyébként azokat a kérdéseket (és válaszokat) amelyeket leggyakrabban feltesznek, itt írtam kicsit bővebben a Lerdge vezérlőről is:
(#) Attila86 válasza hunagyp hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Ja és egy nagyon fontos dolgot kifelejtettem! Ventilátorokat a Farnelltől (vagy máshonnan), és NMB márkájúakat! Az összes kínai amit próbáltam két hát után nyekereg veszettül.
Következő: »»   116 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem