Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EPROM
 
Témaindító: source2, idő: Júl 13, 2005
Lapozás: OK   16 / 20
(#) cua válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Nekem ilyen van. Percek alatt torol, az ara is elfogadhato.
(#) Doky586 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
30 éves XT laphoz ha ennél többet ér neked..
Azt hittem csak egyet kell pótolni v helyrehozni.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2019
(#) DannyTorrence válasza cua hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Ez lesz a második jelöltem, bár elég sokan írták róla, hogy ki kell fogni a jó darabokat, mert sok a silány minőségű és egyáltalán nem működő. Ha nem lesz jó a Medicor lámpa, én is ilyet veszek.
(#) DannyTorrence válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Bizony, kezdem beleásni magam a régebbi lapok szoftveres részébe is, ehhez pedig elengedhetetlen egy helyben lévő megbízható univerzális író. Nagyon rendes felajánlásokat kaptam itt többektől, de nem lenne korrekt velük szemben sem, ha mindig küldözgetném a chipjeimet írásra, amikor épp új BIOS verzió kell. Anyagilag és időben sem jönnék ki jól, pláne ingyen nem várom el senkitől, hogy chipeket írogasson nekem. Ezért döntöttem a saját író/törlő mellett.
(#) nedudgi hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Nem kell olyan komolyan venni az UV hullámhosszát, intenzitását. Az Urbán elektronika árult EPROM törlőt, ami egy sima villanócsővel működik, impulzusüzemben. Emlékeim szerint 10 perc alatt mindig sikerült törölni vele. Többszáz megírt csippel teszteltem.
(#) oxygen válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 30, 2019 / 1
 
Miért nem építesz flashből EPROM "emulátort"? Nem kell UV-vel törölgetni.
(#) DannyTorrence hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Ahhoz sajnos kevés a tudásom és pont az a lényeg, hogy minél olcsóbb legyen. A Medicor már megvan, ha az elvégzi a munkát akkor nagy öröm.
(#) szikorapéter hozzászólása Szept 4, 2019 /
 
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. Adott egy TEC-1B típusú mikroszámítógép melyet most építek. Ebbe gyárilag vagy 2db 2716-os rom rakható vagy egy 2732-es (amit én is használok), viszont ezzel megegyező lábkiosztású memória van benne is (6116-os), ezt mivel tudom helyettesíteni? Valami olyasmi kellene amely könnyebben elérhető, és nem kell hozzá módosítani a panelt (ha 1-2 lábat fel kell cserélni inkább készítenék adaptert hozzá.)
(#) dolargaan válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Szia!

Van 6116-os, vagy annak megfelelő. Délután megnézem majd, mik vannak. Küldök, ha kell.
(#) szikorapéter válasza dolargaan hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Szia, köszönöm, de ha csak 6116 jöhet szóba akkor inkább rendelnék.
Ha viszont ki tudom valamivel helyettesíteni ami esetleg akad itthon is akkor még ma le tudnám majd próbálni a gépet.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Például ezzel.
Szerintem mindenben megfelel az igényeidnek (talán az ára nem).
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Úgy értettem a kiváltást hogy nem pont ugyan ilyen rammal (hanem mondjuk nagyobbal) de átkötve hogy a gép így is képes legyen használni, már ha nem is az egész memória területet éri el.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Azt hittem nincs a boltban...
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
6116-ost sok felé találni , de pont kiváltani szeretném valami sokkal kommerszebb típusra (4264 , 4116, 4464 , 41464 , TC551001...stb ) ezekből mindből van itthon több darabom is.
(#) oxygen válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Szia

A 6116-os statikus RAM, az összes többi amit felsoroltál dinamikus, nem tudod kiváltani velük.
(#) szikorapéter válasza oxygen hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Akkor marad a rendelés sajnos. Minden esetre azért köszönöm.
(#) oxygen válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Szivesen. Esetleg régi 386, 486-os lapokról tudsz vadászni cache ramot ami statikus, ehhez ugyan adapter kell, de hátha van a padláson
(#) szikorapéter válasza oxygen hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Akad az is, csak most a kommerszebb ramokat soroltam fel.
(#) Hp41C válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Ha beírod a Gooooogle -nak : "6116 RAM replacenment", ad egy listát, rajta pl. ezzel a listával.
Ha nem riadsz el a 300 mil -es tokozástól, akkor szóba jöhet még a TMM2018, stb. is.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2019
(#) szénási_ hozzászólása Szept 25, 2019 /
 
Próbált már esetleg valaki epromba operációs rendszert tölteni és onnan indítani a rendszert?
(#) szikorapéter válasza szénási_ hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Hát ez attól függ milyen gép....
Nekem a TEC-1B-ben az "operációs rendszer" egy Epromból indul.
De ez egy assemblerrel kommunikáló gép.

Normál operációs rendszerrel esély nincs hogy működjön, mert az mindig változtat, módosít a file-okon, és égetni az epromba ő nem tudna, így a rendszer még valószínű a teljes indulás előtt kihalna.
(#) Doky586 válasza szénási_ hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Sok ezer embernek így indul a gépe. C64, spektrum, Enterprise128, stb..
(#) szénási_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Én egy 8088-köré épített valamire gondolok.
(#) szénási_ válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Hasonlóra gondoltam, de több memóriát használó lenne inkább.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2019
(#) Doky586 válasza szénási_ hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Maga az UEFI firmware is tulajdonképpwn egy oprendszer első ~10MB-ja, ami nem fér bele teljes egészében (mert az összesen 15 000 MB lenne, de nem gyártanak ilyen nagy eepromot, meg felesleges is lenne)
(#) szikorapéter válasza szénási_ hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Attól függ mi az a valami. Amúgy igen megoldható ha valami interpletert raksz csak bele.
(#) szénási_ válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Én csak egyszerű szöveges képernyőre gondolok.
Egy DOS-hoz hasonló oprendszerre.
(#) lóri válasza szénási_ hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Egy gumis barátom centírozógépében van 2 eprom-ban minimál dos és onnan indítja a cd-n lévő progit.
(#) szénási_ válasza lóri hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Mit kell azalatt érteni, hogy "minimál dos"?

Azon már én is törtem a fejem, hogyan lehetne DOS-t használni BIOS nélkül. De még nem jutottam semmire.
Nem vagyok ász a programozásban sem, de szerintem a DOS időnként a BIOS-hoz fordul. Ha nem találja, gondolom, kiakad.
Próbálkoztam azzal is, hogy rövidke programot asm-ben hozok össze.
De hát magasabb szintű nyelveken szerintem nehéz megoldani. Talán nem is lehet.
Ha csak annyit írsz egy c forrásba, hogy main() {}, már erre belerakja a fordító a maga tíz kilobájnyi DOS-os dolgait. Pedig itt még nincsen program. Ennek pedig nagy része DOS-al való kapcsolat. Az meg gondolom, hogy a BIOS-t is hívogatni fogja.
Persze, csak tipp a részemről.
Van ezzek kapcsolatban valami infód?
(#) nedudgi válasza szénási_ hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
MS-DOS forrása
Megteheted, hogy RAM-ban hozol létre fájlrendszert: RAMdisk forrása, és azt feltöltöd EPROMból. Manapság gazdaságosabb megoldás lehet flash memóriából tölteni, és az EPROMot csak a rendszertöltő kódra használod.
Operációs rendszert macerás beégetni, mert igényli a fájlrendszert. Inkább egy monitor az, ami belátható idő alatt megvalósítható.
Következő: »»   16 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem