Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztorok helyettesítése
Lapozás: OK   131 / 145
(#) pucuka válasza 3080 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Jó lenne tudni, milyen áramkörbe kellene. Én BF245, 246, vagy 2N3819 el próbálkoznék.
(#) kadarist válasza 3080 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Táblázat a helyettesítőkről: Bővebben: Link.
(#) 3080 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget! A cél egy RFT MV102 mikrofon előerősítő feltámasztása.
(#) aramis hozzászólása Márc 9, 2019 /
 
Sziasztok tudna valaki segíteni? CX1084 TRANZISZTOR helyettesítő üdv. ml
(#) kadarist válasza aramis hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Szia!
Ez nem tranzisztor, hanem egy low-dropout jellegű feszültségszabályzó IC. Mi van még a 1084 után írva?
(#) aramis válasza kadarist hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
CX1084 3.3 634BY
eEgy gőzölgős zöldség pároló, a neve VITALFIT .8353 V/D
aAbban_ment tönkre., és nem találok hasonlót. . de mMegpróbáltam az adatlapja szerint, de nem igazán tudok eligazodni. üÜdv .
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Hp41C válasza aramis hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
A CX1084 3.3V -os változatáról lehet szó.
(#) aramis válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
E szerint nincs hasonló?
(#) ferci válasza aramis hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Itt keress esetleg:
3.3 V
(#) aramis válasza ferci hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Köszönöm. Találtam is az LM1084 ugyanaz kösz
(#) teddysnow hozzászólása Márc 11, 2019 /
 
Sziasztok,
hangkártyámon elromlott két SMD tranzisztor, 12W 35 van ráírva. Kitudtam cserélni, áthelyezéssel. Neten keresve nem találtam ilyet. Mivel tudnám helyettesíteni legközelebb? Sima forrasztósra is kitudom cserélni, mert van hely.
(#) Endre22 hozzászólása Ápr 19, 2019 /
 
Sziasztok!

S-Video jel erősítésére építenék egy egyszerű áramkört. A kapcsolás amit ehhez néztem, BC549 jelű tranzisztorokat használ. Nekem viszont csak általánosabb 2N3904 tranyóim vannak.

Olvastam valahol, hogy ez jó BC549 helyett is, és valóban működik vele a kapcsolás is, viszont azért itt rákérdeznék, hogy jobban járnék-e a BC549-el, vagy teljesen mindegy és maradhat a 2N3904?
Itt arra gondolok, hogy netán szebb képet kaphatok a BC549-el.
(#) kadarist válasza Endre22 hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 1
 
Szia!
Jó lesz a 2N a BC helyett, de ügyelj a bekötésre, mert az más.
(#) Arni1984 hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
BC517 mivel helyettesíthető?
(#) Hp41C válasza Arni1984 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Két darab BC547B -ből vagy BC547C -ből készített Darlingtonnal.
(#) pucuka válasza Arni1984 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 / 1
 
Miért kéne helyettesíteni? Kapható a HEStoréban is kemény 41,77 Ft -ért. Az összerakott Darlington sohase lesz olyan, mint az eredeti.
(#) antiktelefon hozzászólása Máj 7, 2019 /
 
Üdv!
Van egy erősítő, ami +-120V-ról jár. Oldalanként 5 pár tranzisztor van benne, 2sa1492/2sc3856.
Mind a 20db halott.
Vettem a HR elektronikában 2sa1294/2sc3263-at, csak 2-2 darabot, mert nem néznek ki jól.
Ami gyanús:
-a dátum kód mindegyiken ugyanaz
-a dátum kódra rákeresve egy teljesen más 2sa/2sc párról mondják, hogy hamis, mivel mindegyiken ez a kód van (PMC1120K7)
-nincs gyártói jelölés rajta
-a lábak le vannak ónozva (ez nem tudom, mennyire utal hamisításra, mivel egy régi Sony erősítőben is így néz ki, ha valaki tud eredetileg leónozott lábas dologról, akkor szóljon)
-a háta nagyon fényes, de rossz minőségű a bevonat rajta
-azon a képen, ahol egy eredeti ST tranzisztort raktam mellé, ami képtömörítésnek tűnik, az valóban ilyen, mintha ferdén meg lenne csiszolva a tokja
-lcr-t4 saccométerrel PNP 114, NPN 88 hFE-t mérek, nagyobb áramon nem próbáltam még őket
Jól gondolom, hogy ezek a tranzisztorok hamisak?
Hol lehetne (lehetőleg Budapesten) eredeti tranzisztorokat kapni? Helyettesítő is jó, csak ne kerüljön egy vagyonba, mivel 20db kell.
Köszönöm
(#) pucuka válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 7, 2019 /
 
Hagyd már ezt a hamisság dolgot. a világon van néhány (10 alatti) félvezetőgyár, mindenki ott gyártatja a félvezetőit, amit aztán "márkáznak" a megrendelő igényeinek megfelelően feliratoznak. Ettől kezdve hogy állapítod meg, hogy hamis? Precízen végigméred. és az adataidat összehasonlítod az adatlap adataival. Ha nem stimmel, és nagy a szórás, akkor mondhatod, hogy hamis. Külső jegyek alapján ilyen következtetéseket levonni nem nagyon lehet, vagy csak gyanítani lehet.
(#) antiktelefon válasza pucuka hozzászólására (») Máj 7, 2019 /
 
Rendben, végigmérem a cikkek között lévő Tranzisztor béta mérővel...
A kidolgozás alacsony minősége, a gyártói jelölés teljes hiánya, és az azonos kód (illetve azonos kódon talált hamis tranzisztorok) miatt mondom azt, hogy valószínűleg hamis.
Viszont azt áruld el, ha nem hamis, akkor ezen a véletlenszerű ebayes hirdetésen miért pontosan ugyanaz a kód? Ha meg ez mégsem kód, hanem valami állandó jelölés, akkor hol van a dátum kód, amiből a szériát be lehet azonosítani? ebay link
Milyen adatlapot használjak az összehasonlításhoz? Ha igaz a felirat, akkor ez PMC gyártmány, és olyan adatlapot nem találtam.
(#) reloop válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 7, 2019 /
 
Szia! A HR mellett a HQ-ban is szoktam ilyen és hasonló, nem eredeti gyártótól származó végtranzisztort vásárolni. Tudom nem garancia, de eddig mind működőképes.
(#) pucuka válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 7, 2019 /
 
Nézd, akkor az összes Tungsram tranzisztor hamisnak tekinthető, mert nem az eredeti gyártótól származik.
Amúgy mindíg mindenhol belekerülhetnek a sorozatba hibás, vagy gyengébb darabok, mert a minőség vizsgálati módszerek mintavételi alapon működnek. Az is előfordulhat, hogy egy nagy darabszámot megrendelő (pl készülékgyártó) szigorúbb ellenőrzést követel meg, azt leválogatják, és a többi megy a piacra. Mindezekkel együtt nem sok lehetőséged van, majd ha évi sokezer darabot rendelsz, és/vagy megfizeted a felárat, diktálhatsz.
Ha ezekkel a lehetőségekkel nem kívánsz, vagy nem tudsz élni, marad az, amit a kiskereskedőnél meg tudsz venni. lehetőleg olyannál, akinek van érdekérvényesítő képessége.
Mondjuk nem az ebajról vásárolsz olcsón, hanem megveszed drágábban jónevű kereskedőtől, Mauset, TME, vagy ahogy reloop mester is tesz, minimum HQ -tól.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2019
(#) kavalko hozzászólása Máj 7, 2019 /
 
Segítségeteket szeretném kérni, egy sziréna kerűlt a kezembe, a végfok tranzisztorok elszálltak.
A gond az hogy nagy teljesítményű germánium tranzisztorok típus: 2N1560.
Ehezz keresek megfelelő tranzisztort, vagy ezt a típust.
Ha segít a kapcsolás rajzot és a leírást mellékeltem.
Előre is köszönöm.

255A112.pdf
    
(#) Molsy hozzászólása Jún 4, 2019 /
 
Üdvözletem!

Segítségre lenne szükségem egy kínai vezérlő panelből kiszedett dióda és tranzisztor behelyettesítéssel kapcsolatosan. A diódán található jelzés: GFR 107 746, tranzisztoron pedig: 3 FT1 T3 60 U6 AD.
A google-n nem találtam ilyen jelzéssel diódát de tranzisztort sem. Mivel lehetne ezeket helyettesíteni? Köszönöm a segítséget előre is.

P1000119.JPG
    
(#) 13_Balu50 hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Sziasztok !
Segítségre lenne szükségem egy fet helyettesítéssel kapcsolatban típusa 2sk3878, ez egy inverteres hegesztő segédtápjában található. Kérdezném, hogy próbaként 2sc4686-ot berakhatok e, csak hogy elindul-e a segédtáp. Ami még itthol van G15n60 és FGA120AN -IGBT-van itthol, de gondolom azek felejtősek.
(#) Ge Lee válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Szept 6, 2019 / 1
 
Ez most komoly? Tranyót akarsz tenni a FET helyére? Nagyjából teljesen mindegy milyen fetet teszel oda, csak tudja azt a 900V-ot és a 9A-t, de semmiképpen sem tranyót. Jut eszembe ha segédtáp, és nincs megterhelve, akkor egy 2-3A-es FET is megteszi kipróbálni. Ha meg csak 100V-os, akkor nem adsz neki akkora betápot ennyire egyszerű. Egy IRF530-cal is ki lehet próbálni, nyilván nem a hálózati feszültségről...
(#) 13_Balu50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Köszönöm a válaszod, azért kérdeztem mert én is kételkedtem, szerencsére találtam egy teszter szerint jó 2SK2746 n csatornás fet-et ez már jó bele.
(#) Szergejes hozzászólása Szept 19, 2019 /
 
Sziasztok!

Ezen tranyókról mi a véleményetek?
Ugye az ON Semi is gyártja, megnéztem az adatlapjukat, tehát az alsó kettő akár lehet eredeti.
A felsőkre is találtam sok fotót a neten, japan felirattal és nélküle is... szóval kérdőjel a részemről.

IMG_0712.JPG
    
(#) Dr Endugu hozzászólása Szept 23, 2019 /
 
A Crescendo-végfok nagyjelű tranzisztorai ( BF469 BF470 ) helyttesíthetők MJE15032 MJE15033 tranzisztorokkal?
(#) 13_Balu50 válasza Dr Endugu hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
A lábkiosztásuk teljesen eltér , így hütőbordán való elhelyezése körülményes.
(#) pucuka válasza Dr Endugu hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Elvileg a Kontel -ben kapható.
Következő: »»   131 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem