Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   139 / 195
(#) ftirius válasza Remci hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
A másodikból vettem itt az apróban egyet, hát nem sikerült látni vele, ill. csak nagyon közelről.
Ha gondolod azt neked adom.
(#) Alkotó válasza Remci hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
A nagyítós szemüveget meg kell szokni -ha ez lehetséges-. Egyáltalán nem olyan magától értetődő a használata, mint azt elsőre gondolnád.
Nekem az állványos nagyító jobban bevált, de ez nem jelenti, hogy nálad is az lenne a befutó.
(#) rascal válasza Remci hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Nekem is ugyan az van, amit Bbatka javasolt. A legkisebb nagyítással használom szinte mindig. Azzal még kényelmesnek mondható, mert nem kell egészen közel hajolni ahhoz amit nézni szeretnél és van némi mozgástér amíg még élesen látszik benne célpont. A lámpáit nem használom, mert máshova világítanak mint ahova kellene.

Tavaly is volt már téma, pár tapasztalat akkor is le lett írva: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2019
(#) jani1987 hozzászólása Szept 14, 2019 /
 
Amikor egy alkatrészről akartam leolvasni a feliratot nem mindig sikerült. Ezért vettem egy hármas nagyítót de gondolom vehettem volna jobbat is. Mit gondoltok?
(#) rascal válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Ha csak arra kell, hogy hébe-hóba leolvass egy alkatrész értéket, vagy valami apró dolgot jobban megnézz és a mostanival ez megy, akkor jól választottál.
(#) Alkotó válasza rascal hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Ha tehetek egy teljesen személyes, tapasztalaton alapuló megjegyzést, akkor jellemezném ezt a fejre szánt valamit -amit magad is ajánlasz-. Volt nálam ilyen, tesztelni akartam, de a folyamat nagyon rövid lett.
Az eszköz teljesen alkalmatlan bármiféle használatra. Elképesztően kényelmetlen, mindenhonnan torzít, sehonnan sem lehet jól látni vele, semmilyen távolságból nem ad értékelhető látványt.
Aki ezt kitalálta az nem látott embert, szemüveget, nagyítót, és fogalma sem volt az elérni kívánt célról. Vagy pedig birtokában volt az előbb említett ismereteknek, de akkor meg engem nem látott még, ezért nincs köztünk semmilyen összhang.
(#) pipi válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Hali! Amit Batka ajánlott én napi szinten használom.
Azt a karika nagyítót elhajítottam róla, meg levettem a belső lehajtható második lencsét.
A fejpántja már tönkrement, de megreparáltam műanyagcsíkból
(#) Medve válasza pipi hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Én hasonlóképp, de csak egy gagyit, olcsó, szétesős, de gyakran használom. Kicseréltem rajta a világítás táplálását lítiumosra.
(#) Remci hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, úgy döntöttem hogy kipróbálom azt,amit bbatka ajánlott.Nagyot nem bukom rajta ha nem válik be, legfeljebb beszerzek helyette egy ilyet
(#) nedudgi válasza Remci hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Ha a pénz nem akadály, esetleg ilyen?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2019
(#) Remci válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Azt nem mondanám hogy nem akadály, viszont ezt lehet hogy megrendelem. Már az apró horgok megkötése is kicsit nehezen megy
(#) bbatka válasza Remci hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Belinkelem a szemüvegem dobozát. Már nem emlékszem honnan vettem. Talán Tescos.
Már mindent ezzel csinálok. A horgász szerelékeim kötését is.
(#) rascal válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Ugyan azt a típust tesztelted amit én is használok?
(#) Remci válasza bbatka hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Köszönöm
(#) misi93 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Köszönöm szépen (megerősítetted gondolatomat). Ezt néztem ki
Bár ez 4000K remélem jó lesz.
(#) misi93 válasza erbe hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Hmm igen igazad lehet, de nem szeretnék venni 3-4 féle spektrumú fénycsövet, hogy tudjam próbálgatni. Azon agyaltam még, hogy vennék egy hideg fehéret és egy 4000k körüli fénycsövet és azt raknám bele a búrába (1 hideg fehér és egy természetes/normál fehér) vagy akkor a hideg fehér dominálna a nagyobb fényerő hatás miatt?
(#) Ge Lee válasza misi93 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
A hideg fényesebbnek tűnik, jobban látsz vele, de zavaró és vakít, pl. ónozott nyákot rémálom nézegetni alatta, arra jobb a meleg fehér. Nekem pl. a 2700K sárgája nagyon bejön, konyhába, műhelybe, mindenhova azt teszek, mert a régi hagyományos izzót idézi a fénye.
(#) misi93 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Maradok a semleges / természetes fehérnél (4000K) annyi, hogy nagyobb fényáramút?! rendeltem.
(#) DannyTorrence válasza Remci hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Csatlakozom Alkotóhoz, ritka nagy hulladékot veszel. Annyira nem jó semmire, hogy nekem is csak dobozostul csücsült az egész évekig a polcon, amíg el nem adtam valakinek. Számomra az is döbbenetes, hogy ezt még mindig árulják. Ahelyett, hogy sorban kipróbálod az összes gagyit, inkább költs egyszer egy használhatóra.
Nekem ez vált be:
Bővebben: Link
De egy amerikai nagyító kínai Ebayes noname koppintása is elég jó, volt alkalmam használni:
Bővebben: Link
(#) Remci válasza DannyTorrence hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Az a helyzet hogy már meg vettem ezt . Megmondom őszintén, hogy szerintem nem rossz. Szabad szemmel nem nagyon tudom elolvasni az apró betűket 40cm-ről,meg a kisebb smd-ket sem látom, viszont ennek a legkisebb nagyítású lencséje már tökéletesen megoldotta a problémát. Valamint a lámpája is oda világít ahová kell. Az elforgatható nagyítót le vettem róla,így az nem zavar,nem akad be sehová,meg úgysem használnám.Nekem első blikkre jónak tűnik.
(#) Alkotó válasza Remci hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Ha az elvárásoknak megfelel, akkor célba értél, nem kell tovább keresni. Az apró alkatrészek előbb utóbb mindenképpen megkívánják a nagyító eszközök használatát.
(#) nagym6 hozzászólása Szept 21, 2019 /
 
Nagyítóügyben érdemes egy próbát megtenni 2-4 dioptriás szemüveggel, 1000Ft. Te..co-ban, hasonló boltokban van. Nekem ez jött be.
(#) bbatka válasza Remci hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Látom a tiédnek más a gyártója, eddig fel sem tűnt. A minősége megfelelő ?
Jó dolog ebben a szemüvegben hogy oldalról is árnyékol.
Forrasztásnál én egy apró asztali lámpát használok a megvilágításhoz, halogén izzóval.
(#) Remci válasza bbatka hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Szerintem jó. De nem vagyunk egyformák, ugyanez másnak lehet hogy nem felelne meg. A ledek is jól világítanak, de egy asztali lámpán én is gondolkodom,bár nem feltétlen ez miatt.
(#) Alkotó válasza DannyTorrence hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Ezzel a megoldással én is szemezgetek egy ideje. Rendeltem is ilyet, de még nem érkezett meg. Látszólag kényelmes, és hatékony eszköz lesz, de azért várjuk ki a próbát. Arról nincs információ, hogy akinek egyébként is van szemüvege, az is tudja-e használni. Mindenesetre olyan csekély az ára, hogy egy esetleges kudarc is beleférhet.
(#) elektroncso hozzászólása Szept 22, 2019 /
 
Üdv.
Én meg a mellékelt megoldás mellett döntöttem, nagyon jó választás volt. Bütyköltem hozzá egy kör alakú megvilágítást, így most már nagyon jól lehet alatta forrasztani.
(#) jani1987 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Jó kicsi alkatrész lehet ha nagyítani kell. Smd?
(#) elektroncso válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Igen, a panel ami a képen alatta van olyan 150-200 darabot tartalmaz. Főként 0402 SMD ill. pár QFN, PQFN tok.
A mikroszkóp max. 60x-os nagyítást tud, de "átlag" munkához elég a legkisebb 15x-ös is.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2019
(#) Alkotó válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
A megoldásod nagyon professzionális. Szinte már túlzás, de persze mindig lehet olyan apró holmi ami csak így látszik. Mekkora költség egy ilyen nagyító? Tudnál egy oldalnézeti képet is feltenni?
A fotón nem lehet reálisan megítélni, de úgy tűnik nincs sok hely a lencse és a panel között. Ez a megtekintést és a tanulmányozást nem zavarja, de ha forrasztani is kell, akkor már kényelmetlen lehet a pákával kotorászni a szűknek tűnő helyen.
(#) bbalazs_ válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Nekem szinte megszólalásig ugyanilyen van. Sztereomikroszkóp, szövetek boncolásához, stb.
Én is kör alakú megvilágítást csináltam hozzá. Van alsó megvilágítása, a nyákon esetleges szakadást keresni jó. Én még egy óraüveget is tettem a lencse elé, hogy a forró gyantás gőzök ne a drága lencsére csapódjanak.
A táv kb 4 ujjnyi és tökéletesen lehet alatta tűhegyes pákával dolgozni.
Ami nekem néha problémát okoz, hogy az oszlopa miatt csak korlátozott méretű panel fér alá és a két leszorító lemez néha útban van.
Következő: »»   139 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem