Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   652 / 726
(#) veroka válasza spgabor hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Majd a hozzáértők megmondják, de szerintem a vatta és a mellékelt szivacs más-más dologra szolgál.
A képen látható szivacs elnyeli a hangot, a süketszobákban is ugyanezt a kemény szivacsot használják. Ha az a cél, hogy a doboz falára ne sugározzon a hsz készlet, akkor viszont nem elég csak a hátfalra rakni a szivacsból, hiszen interferenciák és visszaverődések keletkeznek az oldalfalakon is.
Ellenben a vattával a dobozok mélyátvitelét hangolják, ugyanis a szálas, laza szerkezetű anyagban másként halad a hang, és minnél nagyobb energiájú a hanghullám (mélyebb hangok) annál kevésbé zavarja a hanghullámok terjedését. Szóval ha ez a cél, akkor viszont a szivacs alkalmatlan mert minden frekit egyenletesen elnyel.
(#) spgabor válasza veroka hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
A célom az lenne, hogy ne doboz hangja legyen, de ha lehet játszani a hangszínnel, akkor a mélyek kis kiemelése sem probléma. A visszaverődés miatt gondoltam én is az oldalakra is belőle. Amúgy ez a szivacs, ami nekem van, az nem kemény, hanem elég puha, ha ez számít. Csomagolás volt benne kibélelve, ami a nyákot védte a sérülésektől.

mek-elek hozzászólására elfelejtettem kérdezni, hogy azt a doksit a kondikról direkt mellékelte, vagy véletlen volt? Vagy képként írt melléklet ment félre?
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
(#) Laci66 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Szia Laci!
Kösz a fehérvári tippet! Tegnap megjöttek a szerelt membránok.
Hétvégén javítom a hangszórókat. Tudsz adni valami tanácsot a beszereléshez?
Onnan kezdve, hogy a káva már üres és a ragasztómaradékok letisztítva.....
Ragasztónak tubusos Palmatex-et használnék, fóliacsíkok a központosításhoz vannak.
Mit "szokás" ilyenkor elrontani? Mire kell figyelni?
Előre is kösz!
(#) mek-elek válasza spgabor hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Meg kell hallgatni. Ha mindenhova teszel belőle lehet tompa.
(#) spgabor válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Ok, akkor próbálgatom a különböző verziókat. Köszönöm a tanácsokat!
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2019
(#) P_Laszlo válasza spgabor hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Szálas csillapítóanyaggal kell kitölteni lazán a dobozt, a dobozfalakra rögzített szivacs nem hatékony.
(#) spgabor válasza P_Laszlo hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Akkor a szivacs ide nem lesz jó. Vatta meg nem szálas. Az jutott eszembe az előbb, hogy lehet kellene vennem vatelint méterárú boltban és azza kitömni esetleg? Bár nem tudom, hogy az szálas szerkezetű-e.
(#) mek-elek válasza spgabor hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Mi történt? Elfelejtetted amit a múltkor javasoltam. Az pont ilyen.
(#) P_Laszlo válasza spgabor hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Az is jó, a vatta is, de fel kell lazítani, lényeg, hogy ne a dobozfalra tedd.
(#) spgabor válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Nem felejtettem el, csak reggel amikor olvastam a hozzászólást, akkor ugrott be ez az opció is. Gondoltam rákérdezek. Kicsit megcsúsztam, mert hétvégén nem lett kész a doboz, de a napokban talán a hallgatózási próbáig elérek.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2019
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Szia Mindenki!
Még nem építettem be a Szfehérvári szerelt membránokat, mert előtte egy kis gyakorlatot
szeretnék szerezni. PLaci tojik rám, pedig ment neki a pirospont.
Na, szóval VOLT nekem egy pár dobozom (42 literes-ek) a régi HS 280-as 20 cm-es BL hangszórókkal és SAL DTF12-vel. Eredetileg 2.rendű szűrővel csináltam meg (0,7mH-4,7u_F)
de nem szólt szépen. Azt hiszem PLaci írta, hogy a BL-t simán kössem be ,a Dtf elé tegyek4,7µF-t.
Így már hallgatható volt, de amikor a megmaradt 0,7mH tekercset a BL elé bekötöttem, na akko
szólt szépen. (Viszonylag szépen(jobban kijött a mély))
Szerencsére 4 kimenetű erősítőm van, így a hangzást kompenzálják a különböző hangzású dobozpárok.
A "nagy" DOBOZ (PEDIG ZÁRT)nem tett jót a BL-ek nek Elszakadtak a "bevezetőszálak" a szabadabb membránkitérés miatt.
A Hangszóró 2000- nél rendesek voltak, azt is adtak, úgyhogy most először a "másod" hangládákat javítom. A porvédő acetonos levétele után egyértelmű az eljárás.
Viszont időközben a dtf-eket áttettem egy másik ládába. Vannak viszont BEAG hangoszlop-BÓL
kiszerelt 8Ohm 5W-os hangszóróim. 90Hz-20KHz-ig. Ha ezeket leválasztom 4,7µF -dal betehetők-e az 50W-os ládába????
(#) Laci66 hozzászólása Okt 5, 2019 /
 
Méretezés!
Hogyan méretezzük a "mellék "hangszórókat???
Adott egy 50W-os (50/80W) mély.
HÁNY W-os közép
HÁNY W-os magas kell hozzá???
(#) P_Laszlo válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 5, 2019 / 1
 
Minden betehető mindenbe.
(#) P_Laszlo válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
A wattok nem fontosak annyira.

Az elektromos és akusztikai tulajdonságok számítanak, aztán a hangszórókhoz-dobozhoz illeszkedő hangváltó.
(#) spgabor válasza spgabor hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Vatta lett a végleges, azzal volt az én fülemnek a legjobb a hang.
Köszönöm a tanácsokat!
(#) Laci66 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Mint ahogy nincs ehetetlen gomba sem!
Minden gomba ehető EGYSZER!
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
A DT6-ról mi a vélemény?
Érzékenyebb mint a DTF12?
Remélem az nem ferrofluidos!
(#) P_Laszlo válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
A Vifa BC25TG az első legolcsóbb, már jól használható magashangszóró.
(#) Laci66 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Szia Laci!
Az adatai alapján tényleg jónak tűnik, de én most nem az ideális dobozt akarom megépíteni,
hanem az itthon levő hangszórókat akarom hasznosítani.
Adott: - 42 literes zárt doboz,
LB 1031 mély-közép
HX 123-8 közép-magas
HD 6,5-493 magas
Na, ebből mivel és mit lehet kihozni? Ez itt a kérdés!
Ehhez kellene nékem valami hangváltó terv.
Vagy egyszerűen a mély elé 0,7mH HX elé 4,7uF, HD elé 2,2uF? Oszt ne cifrázzuk?
(#) P_Laszlo válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
A magasnál 1,0 is megfelelő lesz.
A többit meg kellene mérni, nagyobb induktivitás, szintillesztések.
(#) kezdoke hozzászólása Okt 11, 2019 /
 
Üdvözlet!

Ez a topik a legalkalmasabb arra hogy választ kapjak a kérdésemre
Adott egy Echotech hangszóró lemértem a TS-paramétereit, mivel még egy hangfalam se valósult meg elötte ki kérném a véleményeteket. Elképzelésem szerint zárt doboz kellene neki 14,5-15L es.
Ha ti építenétek meg reflex vagy zárt dobozt csinálnátok neki, és mekkora méretüt?
Jobb hangmínőségre törekednék. Köszönöm a segítséget
(#) P_Laszlo válasza kezdoke hozzászólására (») Okt 13, 2019 / 1
 
Nem annyira jó hangszóró, minőséget nem lehet csinálni belőle. A zárt doboz rendben van, de azzal kb. 70Hz az alsó határfrekvencia.
B-reflexben a 40Hz is megvan, de nem szól annyira jól, kicsit kiemel mélyben.
(#) kezdoke válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Felépítése sajnos többet mutatott mint ami valójában.. elég masszív erős mágnes, alukosár mondjuk a membrán nagyon lágy szerintem. Marad akkor műhelyzenélésre
(#) topaz45 hozzászólása Okt 19, 2019 /
 
Üdv mindenkinek.

Azt szeretném megkérdezni a hozzáértőktől,hogy ezekből a hangszórókból érdemes-e valamit építeni.
Kaptam 3 darab hangszórót:
Westra om-100-438
Magnat T 13 M 450 G
Magnat W 165 CP 470 G
Meg egy olyan hangváltót hozzá ami egybe van építve a hangfal csatlakozóval.
Ezek valamikor egyben voltak egy dobozba csak nem tudom milyenbe.
Reflexbe, zártba,állóba polcon.mekkorába stb.
Elfekvő lehetett valahol,mert ujjak.
2 garnitúra van.
Szeretnék dobozt csinálni nekik ebben kérem a segítségeteket,illetve hogy egyáltalán érdemes-e nekiállni? Vagy ha tud valaki olyan programot ami kiszámolja nekem milyen dobozt csináljak.
Köszi

Üdv. topaz45
(#) Szig válasza kezdoke hozzászólására (») Okt 21, 2019 / 1
 
Szia!

Ajánlom figyelmedbe a hangszóró mágnesén a matricát, különösen a "loudspeaker" szót.
Ez megmagyarázza a minőségét.
(#) Benji94 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Egyszer vettem a helyi üzletben 1 db SAL DTF 12-t, amolyan próbaképpen.
Nagyon elégedett voltam a hangjával (árhoz képest), hasonlított a Monacor DT-99-re, ami megintcsak nem high end, de átlagos igényekre szerintem megfelelő.
Jövő héten visszamentem a boltba, az enyémnek a párját már elvitték sajnos, hát rendeltem egy párat.
Jövő héten meg is jött. Nem ugyanúgy nézett ki, a hangja is teljesen más volt: 10k felett semmi, alatta is gyenge, alacsony érzékenységgel. Úgyhogy majdnem lett egy pár relatíve jó SAL dómom, de aztán mégsem azóta nem próbálkoztam vele.
(#) teglascs hozzászólása Nov 24, 2019 /
 
Sziasztok,
saját építésű bluetooth erősítő modulos hordozható hangfalamban megsérült a két, régi, papírmembrános hangszóróm (2 W 4 Ohm) széle (nagy volt a buli.... ).
Vennék bele újat, gumimembránosat, de nem találok olyat, ami 9 cm átmérőjű, de csak 25 mm a mélysége.
Látott valaki esetleg mostanában ilyet?
Köszi előre is!
(#) P_Laszlo válasza teglascs hozzászólására (») Nov 24, 2019 / 1
 
Ebayen találsz valamit a helyére biztosan.
(#) teglascs válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Ott még nem kerestem, köszönöm.
(#) Szikra Lacika hozzászólása Nov 27, 2019 /
 
Sziasztok. Az alabbi hanszórókhoz szeretnék egy "oszlop" hangfalat. 2 db mély 1db közép és 1dm magas sugárzóval. A Winisd szerimt 297 literes láda kell neki. Ez mennyire lehet valós 2db mély sugárzóra?
Mély adatai amit a neten talaltám:
Axton HW 210c
fs(Hz): 43
Qms: 2,9
Qes: 0,74
Qts: 0,59
Re (Ohm): 6,4
Vas(l) 41,4
SPL(dB): 88,5
Sd: 211qcm
P=100W
Előre is köszönöm.
Következő: »»   652 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem