Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   179 / 210
(#) OZotyo válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Win10 esetében a funkciófrissítés (1809, 1903) majdnem egy új telepítésnek számít. Az SL CD-s verziója a Windows könyvtárba rakja a telepítés azonosítót. Nagyon valószínű, hogy ez törlődött a frissítéskor. Ha nem Win10-et használsz, akkor is ez a fájl sérült vagy törlődött. Nálam is van néhány program, amit win10-esetében ilyenkor újra kell telepíteni, de a program beállításai nem fognak megváltozni.
(#) Alkotó válasza OZotyo hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Az újra telepítés megoldotta a kérdést.
Nem említettem, mert nem gondoltam fontosnak, hogy mindkét gép esetében SSD manipuláció volt. Az egyikben megtöbbszöröződött a régi méret, a másikban pedig most került beépítésre. E miatt az informatikusom bütykölt pár dolgot (ide-oda másolgatta/tükrözte a biteket), hogy minden a helyére kerüljön. Ez is okozhatta az anomáliát.
(#) OZotyo válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Akkor biztos az volt az oka, mert a cd-s verzió géphez/merevlemezhez kötött a telepítés. Tehát nem másolhatod csak az SL könyvtárat át egy másik gépre. Ott nem működne.
(#) mate886 hozzászólása Szept 10, 2019 /
 
Layout 5.0 verzóhoz keresek 14 szegmenses led kijelző makrót! Akinek van ilyen, kérem küldje el.
(#) niedziela válasza mate886 hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Megsacolod te, vagy saccoljam meg én, hogy hányféle 14 szegmenses kijelző van ?
Vagy mindegy merre állnak a lábai mert csak dísznek lesz ?
(#) mate886 válasza niedziela hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Pl: Kingbright 5241as
(#) (Felhasználó 122012) válasza mate886 hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Simán meg tudod rajzolni!
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Remek hozzáállás, mintha én mondtam volna.
(#) Kozmosz17 hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem .
Nem tudom hol lehet azt beállítani, hogy a furat mind két oldala galvanizálva (fémezve) legyen vagy alapértelmezetten ezt állítja be?
(Sprint-Layout 5-öt használok)
A válaszokat előre köszönöm!
(#) Alkotó válasza Kozmosz17 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Pl. F12 funkcióbillentyű, ha jól emlékszem. De ez nem a furat "mindkét oldalát" fogja fémezni, hanem a furat oldalát, ettől a két oldali PAD-ek összekötődnek.
De a kijelölt forrszem tulajdonságainál is van "Through pad" tulajdonság, ami szintén ezt jelenti kipipálva.
(#) Kozmosz17 hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Köszönöm szépen, úgy tűnik sikerült.
Így hülyén fogalmazva akár a nyák mindkét oldaláról be bírom forrasztani az alkatrészeket?
(#) kaqkk válasza Kozmosz17 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Ezek éppen úgy készültek , a foglalat alulról a tüskesor felülről lett beforrasztva

öcsi.jpg
    
(#) Kozmosz17 hozzászólása Szept 17, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) don_peter hozzászólása Szept 24, 2019 /
 
Srácok nincs valakinek véletlen a keze ügyében egy FFC/FPC 24-es 0.5-ös szalagkábel csatlakozó layere? Előre is köszi.
(#) (Felhasználó 122012) válasza don_peter hozzászólására (») Szept 24, 2019 / 1
 
Erről van szó?
(#) (Felhasználó 122012) válasza don_peter hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Bővebben: Link
Itt 62 db hasonló csatlakozó van - datasheet lapot megnyitva - a footprint alapján meg tudod rajzolni.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2019
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Szept 25, 2019 /
 
Egyedi Solder Maskot lehet készíteni valahogyan? Van egy Zone területem, amire solder maskot szeretnék tenni. (oda ne kerüljön forrasztásgátló lakk, csak ónozott felület.) A piros terület a szóban forgó rész.

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2019

foto.jpg
    
(#) (Felhasználó 122012) válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 25, 2019 / 1
 
Röviden:

A Sprint-Layout úgy hozza létre a forrasztási maszkot, hogy kizárja az összes forrpontot és SMD-talpat a maszkból, így ezek a területek forraszthatóak.
Ebben az esetben lehetőség van a forrasztási maszk szerkesztésére. Kattints a "Solder mask" gombra a bal oldalsávban, hogy belépj a szerkesztés módba és szerkeszthessed a forrasztási maszkot.
Minden „forrasztható” elem fehér színnel jelezve látható. Általában ezek mind forrpontok és SMD-talpak.
Ebben a módban most hozzáadhatsz további elemeket a forrasztási maszkhoz, csak rá kell kattintanod. Ez az elem hozzáadódik a forrasztási maszkhoz, és azonnal fehér színnel jelezve láthatóvá válik. Szükség lehet olyan letakarásra is, ami nem forrasztásipont, hanem más objektum. Ilyen esetben is csak kattintunk az objektumon és máris maszk lesz belőle. A rézoldalakon lévő bármilyen objektumból lehet maszk.
A maszkolt terület sraffozva látható. A gerber fájlok létrehozásakor is van lehetőség a maszk képének generálására.

A program súgójában (F1) le van írva (angol) - de szerintem lesz, aki jobban tudja ...
(#) don_peter válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Igen, pont ilyenről lenne szó. Van esetleg ilyened? Megköszönném.
(#) (Felhasználó 122012) válasza don_peter hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Már mint milyenem?
(#) don_peter válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Amit linkeltél a fotón.
(#) Zoli_bácsi válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, sikerült megoldani.

Próbáltam feltölteni a gerbert a JLCPCB oldalra, de az Analízisben van egy felkiáltójel. Nem tudom, hogy ez hiba e.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2019
(#) Hp41C válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
A terved két zárt területet ad meg a körvonal rajzon. Ez két kártya. Két egymástól független áramkört két tervben kell feltölteni.
(#) (Felhasználó 122012) válasza don_peter hozzászólására (») Szept 26, 2019 / 1
 
Tessék!
(#) Zoli_bácsi válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Tehát ha jól értem, akkor először feltöltöm az egyik panel gerbereit, majd save to cart, aztán feltöltöm a másik panel gerbereit, és megint save to cart?
(#) Moderátor hozzászólása (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 26, 2019
 
A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve, helytelen volt a válasz.
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Ekkor kétszer kell fizetned, de kapsz két csomag körbe mart panelt.
Másik lehetőség (a JLCPCB-nél működik csak), ha a két panel közti kontúrokat kiveszed, és 1 panelként kéred a gyártást, de ebben az esetben neked kell otthon majd kettévágni, viszont egy árában megkapod őket.
Ha jól emlékszem ez valamilyen nixi-csöves óra, tehát valószínűleg nagyobb a méret mint 100 mm, ezért itt az ár egyáltalán nem mellékes, mert már nem fér bele az extra olcsó kategóriába, tehát érdemes az utólagos vágást mérlegelni.
(#) don_peter válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Köszi, ment a mancsocska..
(#) (Felhasználó 122012) válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Zoli_bácsi!!! Találtam egy hibát!!!

Sárga karikában ... A3-Q2-D véletlenül összeér!
(#) Zoli_bácsi válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Igen, köszönöm. Javítottam. A több szem többet lát elv érvényesülni látszik.
Következő: »»   179 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem