Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos sertéskábító
Lapozás: OK   15 / 22
(#) Bakman válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Gondolom normál, hálózati 50 Hz. Felesleges bonyolítani.
(#) fpali53 hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Hálózati 50Hz-en.
(#) Horvath65 válasza deak francis hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Kicsit vissza olvasnál, tudhatnád a kb. áramokat, van fent videó is-igaz angol- de érthető a lényeg. Szerintem a trafód teljesítménye kicsi lesz, Szerintem kell legalább 0,7A, UxI=P ~160x0,7=112w (?). De próba cseresznye... ui.: tegyetek a disznó lábára kenevézt az nem vezeti a villanyt... A képen az sem látszik, hogy ez elválasztó trafó-e. Elég sok a nyitott kérdés...
(#) tibibalogh520 válasza Horvath65 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Szia!
Az elválasztó transzformátor jele szerepel a táblán.
(#) kadarist válasza Horvath65 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Az ember számára a 20 mA már halálos szokott lenni, úgyhogy a sertésnek is az. Nem kell nagy teljesítmény a kábításhoz, csak az a fontos, hogy az a kevés áram biztonsággal átfolyjon.
(#) Horvath65 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2019 / 2
 
Értem én, de láttam karón varjút... Megnézném azt amikor egy 3q disznónak magyarázod az ohm törvényt...
(#) Horvath65 hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Már korábban egy fórumtársunk feltette, de nem árt újból megnézni. Bővebben: Link
(#) deak francis hozzászólása Szept 1, 2019 1 /
 
Szia.
Azt szeretném kérdezni :ha elektromos ,villás kábítonál ,áram alatt lesz megszúrva a sertés ,miért nem rázza meg az áram a hentest?
Mennyire biztonságos ez a metodus??
Köszönöm.
(#) Tomi111 válasza deak francis hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Szia!
Nem áram alatt kell szúrni! Előbb kábítani, majd ezután bizonyos ideig elkábul, ellazul a sertés. Ezalatt kell megszúrni és ekkor kell kivéreznie is - ideális esetben. Így nem rángatózik közben, nem törik csont, nem lesz bevérzés. Tapasztalat kell ezeknek a házi kábítóknak a használatához, hisz itt semmi állítási lehetőség nincs, csak a kábítás ideje. ( dolgoztam vágóhídon, karbantartóként, ott komoly áramgenerátoros, állítható áramú kábító volt - az más dolog, bár ott meg szinte állandó volt a sertés súlya, 100-120kg körüliek voltak )
(#) fpali53 hozzászólása Szept 1, 2019 /
 
A biztonsági leválasztó transzformátor
Bizonyos készülékekbe kizárólag osztott csévetestre tekercselt transzformátort szabad beépíteni.
Pl.: Orvosi műszerek, kozmetikai készülékek, stb. Ezt pl. az un. E I vasmaghoz gyártott csévetesttel lehet megoldani.
Itt a primer és a szekunder tekercs nem egymás fölött, hanem egymás mellett helyezkedik el. Emiatt az átütési szilárdsága rendkívül nagy.
Azonkívül a szekunder tekercs nincs lekötve a földre.
Emberbe szúrva pont olyan veszélyes, mint a szúrókés.
Nyugodtan lehet bekapcsolt állapotban szúrni.
Van szabályozható Készülék, amely 35-és 90V között állítható, és az oldalán van voltmérő is.
A 100-120kg-os disznókat 35-40V-al vágják.
Itt az osztortt tekercselésű transzformátor. Teljesítménye olyan 50W, de bőven elég.
(#) fpali53 válasza Tomi111 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Ha túl erős az áram, akkor már a kábítás folyamata alatt eltörik a csontja, esetleg bevérzik. Ezt hívják túlkábításnak.
(#) deak francis hozzászólása Szept 1, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat. Most már csak azt kell tutira megtudnok hogy jó-e a trafó vagy sem??
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2019
(#) fpali53 válasza deak francis hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Csak 200kg feletti disznóhoz jó, mert a kisebbeknek túl erős.
(#) deak francis válasza fpali53 hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Szia. Köszönöm szépen.
(#) deak francis válasza fpali53 hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Szia. Ha igen erős kisebb sertésekhez,akkor tudnák valami szabályzót csinálni hozzá?
(#) ferci válasza deak francis hozzászólására (») Szept 13, 2019 / 1
 
Szia!

Kösd be a 400 voltos tekercset 230 voltra és a 230 voltos tekerccsel szúrjál. Így kb. 132 voltod lesz - ha az is nagyon sok, elég az egyik 115 voltos tekercs is szúráshoz, 65 voltot kapnál.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2019
(#) deak francis válasza ferci hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Szia! Köszönöm.
(#) fpali53 válasza deak francis hozzászólására (») Szept 14, 2019 / 1
 
Nem szükséges csinálni. Ez tökéletesen megfelel. Jó párat szereltem már be.tirisztoros szabályzó
(#) fpali53 válasza fpali53 hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Még egy, a primerbe kell bekötni.
(#) deak francis válasza fpali53 hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Szia.Hát ne haragudj! de ez az egy -ért nem fogok rendelni ,meg várni 3-4hetet amíg megkapom.
(#) Horvath65 válasza fpali53 hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Azért én kicserélném műanyag tengelyesre a potit. Amúgy jó az ötlet! Alkalmazni fogom.
(#) deak francis hozzászólása Szept 17, 2019 /
 
Üdv.
Ha a trafót betápoltam a 0-400V-os tekercsen,a szekunderen mértem 70V-ot. Ez megfelelne-e 150kg-os sertés bénítására??
(#) ferci válasza deak francis hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Azt ne felejtsd ám el, ha sorbakötöd az eredeti 115 voltos tekercseket, 140 voltot kapsz rajtuk.
Ez most csak az egyik tekercs feszültsége.
(#) deak francis válasza ferci hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Szia. Tehát ahogy a fotón van,ugy mértem a feszültséget.
(#) deak francis hozzászólása Szept 27, 2019 /
 
Üdv.
A villára szeretnék valami fesz jelző ledet tenni ,szerintetek hogy s mint?
Köszönöm.
(#) fpali53 válasza deak francis hozzászólására (») Szept 27, 2019 /
 
5mm-es Led sorban egy 18kohmos 2w-os ellenállással, és a két végét pedig bekötöd, és kész
(#) deak francis válasza fpali53 hozzászólására (») Szept 27, 2019 /
 
Megköszöntem!!
(#) szénási_ hozzászólása Szept 27, 2019 /
 
Csak hogy tudjuk!

Ez NEM kábítja el a sertést!

Pusztán iszonyat kínok között mozgásképtelenné válik.
Ideje volna betiltani a használatát, mert az állatkínzás BŰNCSELEKMÉNY.

Így hát ennek használata is az.
(#) kozso31 válasza szénási_ hozzászólására (») Szept 27, 2019 /
 
Szeretném kérdezni mi a javaslat sertésvágáshoz ha ez az eljárás BŰNCSELEKMÉNY.Hozzáteszem a vágóhidakon is eme fajtát használják.
(#) szénási_ válasza kozso31 hozzászólására (») Szept 27, 2019 1 /
 
Attól még törvénysértő, hogy a vágóhidak is használják.

Ehhez képest még humánus volt az az eszköz, ami egy szeg szerű valamivel átüti a koponyát és már meg is lehet szúrni.
Következő: »»   15 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem