Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   180 / 210
(#) Benedek D. hozzászólása Szept 29, 2019 /
 
Kedves fórumtársak!
Sprint-Layout 5-ben terveztem egy NYÁK-ot amit Kínába JLCPCB-vel szeretnék legyártatni de problémába ütköztem a gerbet fileok exportálásakor. Sikerült ugyan kiexportálni a fileokat de azokat egyetlen online gerber viewer sem értelmezi. Egyedül a furatozási dokumentum működik. Le töltöttem a Sprint-Layout 6-ot is de ugyan az a problémám fönnmaradt. Szerintetek hol hibázok?
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) kaqkk válasza Benedek D. hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Bővebben: Link Nézd meg jók e a beállításaid .
(#) niedziela válasza Benedek D. hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Idézet:
„Szerintetek hol hibázok?”

Ott, hogy kérdezel valamit valamiről, de nem osztod meg, igy nem látjuk.
Távgyógyászat az ismeretlenbe ritkán hoz sikert
(#) Benedek D. válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Köszönöm a gyors választ. Gondolom hol a baj de sajnos nem tudom megoldani. A lemez körvonalát hogyan tudom megadni Sprint-Layout 6-ban?
(#) niedziela válasza Benedek D. hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
O réteg mint outline
(#) Benedek D. válasza niedziela hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Exportáláskor az outline nem jelölhető ki valami okból kifolyólag.
(#) niedziela válasza Benedek D. hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Akkor ott valami nem kerek.
Akkor is kijelölhető ha egy centi vonalat sem húztál azon a rétegen.
(#) Benedek D. válasza niedziela hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Sikerült megoldani! Szükség volt a panel körvonalára és annak a gerber file-jára, annélkül nem fogadta el a kinai gyár oldala.
Újabb kérdés: Egy meglévő feliratozást hogyan lehet arányosan kicsinyíteni/nagyítani Sprint-Layout 6-ban?
Köszönöm a segítséget!
(#) Alkotó válasza Benedek D. hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Kijelölöd, akár csoportosan, és a tulajdonságok között beállítod a betűméretet. Ezzel a pozíciója nem fog változni, csak a szöveg magassága, szélessége és vastagsága állítható.
(#) Georgee hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Üdv tagok! SMD Elko-hoz honnan tudok makrókat letölteni? Találtam pár makro gyűjteményt, de sajnos egyikbe sem volt benne.

SMDELKO.png
    
(#) (Felhasználó 122012) válasza Georgee hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Meg kell rajzolni! Letöltöd az adatlapokat, a méretek ott vannak.
(#) niedziela válasza Georgee hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Azért nem találtál, amiért a 2.3mm -es vonal makrót sem.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Georgee hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
De egy kis segítség - Google barátságos veled, ha használni tudod ...
Bővebben: Link
(#) Benedek D. válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Kedves kolléga! Rosszul fejeztem ki magam tehát van egy feliratozás ami nem szöveg, hanem egy bonyolult logó ami nem fér rá a nyákra kissebb kellene legyen de nem tudom módosítani a méretét.
(#) Alkotó válasza Benedek D. hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Ebben a programban ez így is fog maradni, nincs lehetőséged ilyen konverzióra.
Valaki itt korábban tett utalást arra hogyan lehet képből ide illő logókat fabrikálni. Ami azért lehet neked jó, mert előtte a képet tetszőlegesen lehet méretezni.
(#) niedziela válasza Benedek D. hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Akkor az egy makro végül is
(#) Georgee válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Használtam, nem a google tudásommal volt a gond, hanem a szabad időmmel. Csak az összeset be kellett szerkesztenem, és gondoltam hátha "valaki" tud segíteni.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Georgee hozzászólására (») Okt 2, 2019 / 1
 
Akkor ezek szerint megoldottad.
(#) Georgee válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Meg kellett oldanom
(#) Moderátor hozzászólása Alkotó hozzászólására (») Okt 4, 2019
 
Bár a hölgy valóban kétségkívül dekoratív, de itt nincs semmi keresnivalója.
(#) devergo74 hozzászólása Nov 8, 2019 /
 
Sziasztok!
Noval, oktál foglalatot tartalmazó makrót keresek Sprint Layout 6-ba. Valaki tudna segíteni, küldeni?
Köszi.
(#) Poli válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
Készítettem a layoutban egy "hisszlyukat". Nyomtatva teljesen jó, viszont a JLCPCB oldalára feltöltött gerber fájlban viszont csak egy furat jelenik meg. Más módszer lehetséges hosszlyuk készítésére?
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Az üreg kontúrját rajzold meg a kontúr rétegen. Ez a jó megoldás.
(#) devergo74 válasza Poli hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Köszönöm, szuper!
(#) gulyi88 válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Furatgalván lesz?
Ha nem lesz, akkor mindegy...
Ha lesz, akkor külön gerberrétegen kellene megrajzolni (elnevezni pl milling1-nek), átadni és jelezni, hogy azokat a kontúrmarásokat még furatgalvánozás elött kellelvégezni (furatozás közben-után, értelemszerűen így kerül bele a furatgalván)!
Mondjuk a Sprint ebből a szempontból nem elég rugalmas. Nem tudsz tetszőleges mennyiségú réteget használni, csak 4 vagy 6-ot (amelyekből egyesek speciális kényszereket tartalmaznak).
Pl úgy is lehe, hogy az outlineba rajzolod a milling kontúrokat, majd outline gerbert generálsz, csinálsz egy outline réteg másolatot átnevezve milling1-re. Majd gerber view (vagy más program) segítségével az outline gerberből a kontúrt törlöd ki, a milling1 gerberből meg az outline vonalakat, így lesz külön külön.
Vagy belerajzolod az I1 vagy I2 rétegbe kontúrvonalakat és átnevezed a gerberjét milling1-re (Ugye ezek a rétegek inner copper rétegek, de jó akármi másra is, gerbernél már nem számít csak az, amit a gerber fájl utasításokat tartalmaz, illetve a funkciója a gerberfájlnak, amit többnyire a neve határoz meg (copper top/bottom, silk top/bottom...)).
(#) niedziela válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Idézet:
„Pl úgy is lehe, hogy az outlineba rajzolod a milling kontúrokat, majd outline gerbert generálsz,”

Lehet csak minek, ha ott van erre az izolációs fájl, *.plt generálás lehetősége
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Kicsit utána néztem, simán az outline-on is jó minden trükk nélkül.
Úgy is kimarják minden gond nélkül.
(#) jpocok hozzászólása Nov 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Szükségem volna egy kis segítségre. Sprint Layout 5-ben egy panelt tervezek és mindenhol a 2.54 mm-es raszter volna jó, kivéve azt a 4 furatot, amely a panel sarkaiban van és a későbbi rögzítésre szolgál majd. Ugyanis ezeket csak úgy tudom jól elhelyezni, ha 1.27 mm-es a raszter.

Hogyan lehet rögzíteni ennek a 4 furatnak a helyzetét, hogy az alkatrészek igazításánál maradjanak a helyükön akkor is, ha éppen 2.54 mm-es a raszter?

Nagyon érdekes a helyzet, mert az egyik panelen hozzá lakatoltam 4 db kijelzőhöz a sarok-furatokat és ott ez elég volt, többé nem mászik el rendezésnél. De a másik panelen, ahol 8 db IC van, hiába lakatolom hozzá, nem akar a helyén maradni, viszi magával az IC-ket is. Pedig ugyanolyan 2.54 mm-es az összes alkatrész, a kijelzők is és az IC-k is (lásd a mellékelt képeken).

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) mazso1988 válasza jpocok hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Ha nem lakatolod hozzá a kijelzőkhöz, akkor simán átállítod a rasztert 1.27mm-re és oda teszed ahová szeretnéd. Ha visszaváltasz utána 2.54mm-re és nem lakatolod hozzá akkor a furatok továbbra is a helyükön maradnak.

A furatok csak akkor váltanak pozíciót ha külön-külön mozgatják őket, vagy éppen az előbb említett példánál maradva valamihez hozzá lakatolják akkor valóban változik a helyzete.
Következő: »»   180 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem