Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   517 / 577
(#) pucuka válasza vidoferenc1029 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Az RH sávban a terjedési tulajdonságok miatt van fading jelenség. Ez pont az, amit leírtál.
(#) vidoferenc1029 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Köszönöm, érdekes a jelenséget így megtapasztalni!
Attól tartottam, hogy az AGC nem szabályoz megfelelő hatékonysággal.
(#) pucuka válasza vidoferenc1029 hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Amíg tud, addig szabályoz. Érzékenyebb vevő, jobb antenna, kevésbé lesz zavaró a jelenség. Igazából jelentősen csökkenteni, csak diversty vétellel lehetséges.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2019
(#) vidoferenc1029 hozzászólása Szept 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Kapcsolókat, "tekerőket" (minek nevezzük?) és egyéb kiegészítőket keresek megvételre a témában. A képen látható épp aktuális igény, de ezen kívül több különböző típushoz is szükségem lesz a közeljövőben ilyesmire. Nem szeretném piacnak használni a topicot, remélem egyszer-egyszer elfér egy hozzászólás képpel mely ilyesmire irányul, elvégre kapcsolódik a topic irányvonalához. Akinek vannak ilyesmi kiegészítői kérem írjon privátban vagy emailen.
Melodia M10-0 kapcsolója az első
(#) tiko77 válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Hol vettél membrángyűrűt? Esélyesebbnek érzem mint a komplett cserét, főleg a tekercs miatt.
Remélem anno az átalakítás sikeres volt és nem valami félbehagyott, esetleg nem működő rádió lett az eredetiből. Biztos rajz nélkül nehezebb lesz majd életre kelteni.
(#) hobbyjani válasza tiko77 hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Mikor Nagyváradon voltam,egy román oldalról,innen ,mindenféle méretben van textil 6,5 colostól 18 colosig . Bővebben: Link Persze megy egy kiégett hangszóró donortól is,nem tudom a tied hány colos
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2019
(#) hobbyjani válasza vidoferenc1029 hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Nyomógombok,ilyesmit fabrikáltam egy kétkomponensű fogászati anyagból,Dentacryl-nek nevezik,műanyag provizórium fogkoronákat gyártanak belőle
(#) hobbyjani válasza tiko77 hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Ha valaki már átalakitotta,akkor már nincs rajz,ilyen helyzetben inkáb épits fel azokat a rajzokat amit adtam,ha a csövek jók.
(#) tiko77 válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Köszönöm!
Igen, sajnos sok a kérdőjel. Még ha a jelenlegi összeállítás tegyük fel működőképes a csövek állapota kérdéses és sajnos cseredarabom nincs. A memránt majd megmérem. Régen Pesten a Wesselényi utcában volt egy üzlet ahol vettem ilyesmit (Videotonhoz) de ha jól látom már nem forgalmaznak csak komplett hangszórót.
(#) GARFIELD13 válasza tiko77 hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Szia!
Az a Wesselényi utcai bolt az szerintem csak igen régen volt, ha ugyanarra gondolunk. Ha H2000-es alkatrészek kellenek most, akkor én Bp-en az Edison Bt-t javasolnám a Bosnyák utcában. Ott hangszóró alkatrészeket is lehet rendelni (habszél, membrán, porvédő) ahogy azt a hangszórót nézem, ezek nem ártanak.
H2000_alkatrészek
Az utóbbi időben én is rajtuk keresztül vásároltam és jók a tapasztalataim.
(Vagy Fehérváron is lehet közvetlenül, ha van aki felhozza.)
Üdv.
(#) hobbyjani válasza tiko77 hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Ha a csövek nem jók akkor kell valami hagományossal helyesiteni,de a fűtésük 6,3 V ,nem érdemes az eredeti trafót újratkercselni ,persze ha nincs leégve,hanem egy kis 6 V 2A-es trafót beépiteni,ilyenkor nagyon jó az EL 84-es végpentóda és adioncsőnek megy akármilyen csöves rádióból vagy tévéből kitermelt RF pentóda.Azért hogy legyen mégis antik kinézése,használhatsz oktál orosz csöveket,pl 6p6 ,6v6,6p3,vagy akár EL34est végpentónak,audion csőnek pedig 6k7,6k3 ,6zs3 stb,vagy az AF 3-ast ha jó a régi trafó fűtestekercséről (általában az antik rádióknál mindig a végpentóda hibásodik ).Az egyencsőnek megy az EZ 8o-as,vagy tegyél diódákat és egy feszültség csökkentő nagytelyesitményű ellenálást,
(#) vidoferenc1029 válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Gondolkoztam hasonlón, szerencsémre találtam hozzá 3 db kapcsolót, melynek csak a műanyag gombja volt használható. A kapcsoló fém "karját" melegítve a műanyagot lehúztam. A "helyszínen", a törötteket nehezebb volt, de sikerült ott is úgy melegíteni, hogy más ne bánja.
(#) tiko77 válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Köszönöm, ha felszabadul az asztal egy kicsit jobban felmérem a helyzetet. Egyenlőre bízom a csövekben, AZ1-em meg szerencsére akad.
(#) pucuka válasza tiko77 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Janó bácsi után szabadon. Szétszeded a régi csöveket, kihámozod a foglalatából, az üvegbúrát kinyitod (nem eltörni), és belebújtatsz egy modern csövet foglalatostól, és visszaragasztod az eredeti foglalatba. Jó nagy munka, de szerintem megéri.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2019
(#) hobbyjani válasza tiko77 hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Ha kell AF 3,itt van vadonatúj,már csak a végpentőda a gond Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2019
(#) tiko77 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Valóban nagy munka, viszont nulla gyakorlattal kétséges a siker. Hamarosan megpróbálom minimálisan elfogadható állapotba hozni, az biztos hogy a hangerő poti és a kapcsoló javításra vagy cserére szorul, egy alapos átnézés utáni próba már nekem is piszkálja a fantáziám. Ha esetleg megszólal (ami csoda lenne) szépen rendbe lehet majd hozni a belsejét hangszóróstól mindenestől, később a doboz egy külön történet lesz. Összességében sok időt vesz majd igénybe de nem sietek.
"Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes."
Az idézet majdnem pont olyan idős mint ez a rádió. József Attila (1935-37)
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2019
(#) tiko77 válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Köszönöm a tippet!
(#) hobbyjani válasza tiko77 hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Sajnos az AL4-est nagyon nehéz beszerezni,egy van nekem is de nem jó,én a Telefunken rádiót úgy mentettem meg,hoy egy 6P3SZ-t tettem belé egy 6V-s kistrafóval a fűtésnek.
(#) fgyj hozzászólása Szept 17, 2019 / 1
 
Most is úgy jártam egy rádióval, hogy hangerősítő fokozata jónak bizonyult, de a rádiórész nem adott életjelet (ott van minden, de kevéske tudásommal inkább nem kísérleteztem, nehogy tönkretegyem).
Megosztom szentségtörő lépésemet: detektoros áramkört tettem a rádióba, hogy legalább átmenetileg se legyen néma. (A profik takarják el szemüket, dugják be fülüket!)
A forgókondit egészítettem ki a tekerccsel és a diódával, majd közvetlenül a potméterre csatlakoztattam.
Az átmenetinek tekintett megoldással elviselhetően elmuzsikálgat ez az Orionette:
https://www.youtube.com/watch?v=XpNaHTfb4Zo
(Egy másikhoz kértem itt tanácsokat az elmúlt hetekben. Az már kívül-belül szép, mindkét hullámsávon jól működik.)
(#) hobbyjani válasza fgyj hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
A te megoldásodat használtam a kommunizmusban,mikor kaptam egy olyan rádiót amiben egyéb nem volt csak a végfok ECL11-el,a többi ki volt belezve,a tulaj kazettás kismagnó erősitésére használta mikor rá jött,hogy rádió is kellene,én valamivel bonyolultab dolgot épitettem belé,egy kéthangoltkörös egyenesvevőt egy EF 80-al HH és KH-ra,felhasználva az eredeti forgót
(#) Josika001 hozzászólása Okt 5, 2019 /
 
Üdv!
Tudom, hogy nem igazán múzeális, de van egy Electronica S732TPE Pacific-em, de semmi mást nem csinál, csak brummol "mint állat"
Mi lehet ennek az oka?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) gkari válasza Josika001 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Sajnos, lehet annak 100 baja is; pl.: táphiba, hangvégfok (germánium tranzisztorok) halott, stb. A kapcs. rajz a "Kádár 75-77" könyvben van.
(#) hobbyjani válasza Josika001 hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
A végfok AC 180/181-el van,de lehet helyesiteni szilicium tranzisztorokkal is a munkapont újrállitásával,pl BD 135/136.Az AC125-öt is ajánlatos lecserélni BD 136-ra.Egyszer kezd a táppal,ha nem jó az AD155,oda is megy egy BD236,12 voltot kell kiadjon.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2019
(#) Szasza9668 hozzászólása Okt 14, 2019 / 1
 
Sziasztok!

Lassan jön a benti foglalkozások ideje. Idén télen ezt a szépséget szeretném helyre pofozni. Némi segítséget kérnék, hol találok kapcsolási rajzot hozzá?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2019
(#) küzmös Gergely válasza tiko77 hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Gondolom azt tudod hogy a papírházas, szurkos kondik azok mind szivárognak, átvezetnek, és/vagy zárlatosak, de látatlanban is tudható hogy egy nem sok.. annyi jó nincs köztük.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2019
(#) Gafly válasza Szasza9668 hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Beléről is egy képet, akkor talán...
Egyébként irigykedem.
(#) Szasza9668 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Ne irígykedj. Rengeteg meló lesz vele. És a lakásban sem fér el... Nincs szívem kidobni.
(#) Uviktor hozzászólása Okt 25, 2019 /
 
Üdv mindenkinek,
Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Egy 1980-as években készült Blaupunkt autórádiót szeretnék megjavítani.
A stereo decoder IC szinte minden lábán közel tápfeszt mérek,rajza szerint pedig 2-3V közt kellene lenni átlag.
A típusa SN 76 116
Már az alkatrész katalógus sem talál ilyet,nem hogy kereskedelmi forgalomban kapható lenne.
Lehet más decoder IC-vel helyettesíteni,tud valaki ebben segíteni?
Köszönettel
UV
(#) Hp41C válasza Uviktor hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Ez az oldal segíthet.
(#) Peter65 válasza Uviktor hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Esetleg külföldről be lehet még szerezni: Bővebben: Link
Következő: »»   517 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem