Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   88 / 137
(#) vargham válasza obenhof hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Nálam a logok alapján stabilak a modulok.
(#) Gránátalma válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
"valamilyen sleep mood-ot szerettem volna, de ha jol látom olyan nincs hogy WiFi re ébred."

ezt most így a logikusság jegyében gondold már át
Ha alszik a wifi, hogy keltenéd fel vele?

szerk.: ezt a régi hsz-t nekem újként dobta.. Na nem baj, tartalmilag helytálló.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2019
(#) Sly hozzászólása Okt 11, 2019 /
 
Sziasztok!Kellene èpitenem egy 4 "zonás" hömèrsèkletmèrö monitort...A problèma az hogy 4 külön helyen kell hömèrsèkletet mèrni.Az a baj ezzel hogy ezek vákuumzsákok,ès a belső hőmèrsèkletüket kellene monitorozni...Arra gondoltam,hogy èpitek 4 egyforma wifis hömèröt ès elemröl táplálva egy központi egysègen,vagy pcn meglehetne jeleniteni a mèrt adatokat...Esp8266ra gondoltam..A kèrdèsem az hogy ezek a modulok mekkora max hömèrsèkletet tudnak elviselni?A max 100fok celsius lenne ami a vákuumzsákban keletkezne...Persze tudom hogy egy vezetèkes hömèröveo sokkal egyszerübb lenne a dolog,de ez nemjárhato ut...Nemtudjuk a vezetèket mikènt bevezetni a zsákba,hogy az "vákuumszigetelt" is maradjon...Ezèrt lenne jo ez a wifis megoldas...Minden zsákba egy modul,az elemmel( vagy akksival) ès már mehet is a mèrès...A mèrès időtartama egyèpkènt pár perc,tehát nemkell órákhosszáig 100fokban lennie a modulnak...
(#) Kera_Will válasza Sly hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
100 fok az kissé SOKK ennek a uC-nek nézd meg az adatlapokat.
A MIL spec cuccoké sincs sokkal több mint 70 fok. Ez úgy ahogy van felejtős!
Esetleg ... esetleg valami hőszigetelő trutyiba ágyazva.
Pl.: viaszba ... emlékeim szerint abban voltak a holdrover akkumulátorok.
Hogy bírják a hő ingást.
(#) Sly válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Üdv.Köszi a segitsèget,nekem is gyanus volt hogy nemfogja birni de azèrt megkèrdeztem.Ez a viaszos megoldás jonak tünik...Egyszerü gyertyaviasz is megtennè vagy ide valami speciális viasz kellene?Persze az áramforrást is lekell majd szigetelnem valahogy mert azèrt arra nemis számitottam hogy egy litium telep kibirna 100fokot...
(#) nedudgi válasza Sly hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Az elemek jobban bírják a magas hőmérsékletet.
Így keress, valószínűleg itthon is lehet valamelyiket ezek közül kapni.
(#) vargham válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Az adatlapban ez szerepel:
Operating Temperature Range –40°C ~ 125°C
(#) Sly hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Üdv. Köszi a segitsèget nedudgi ès vargham fórumtárs!Valamint jucsaba fórumtársak is köszi a segitsèget!Kicsit szkeptikus vagyok affelöl hogy az esp kibirná az adatlapban szereplő 125fokot,de elvileg a dobozolás már megvan oldva...Majd kiderül hogy szuperál a megoldás...Viszont lenne itt mègegy problèma...A programozásban mèg nemvagyok kellően jártas hogy megoldjam.Az lenne a kèrdès hogy 4 darab különálló esp által mèrt hőmèrsèkletet,hogyan tudnám "egyhelyen" megtekinteni?A neten amit találtam projektek azoknál ugy van hogy egy esp ès ez wifin kapcsolodik belsö wifi hálozatra,ès az esp-n futo servert tudom elèrni ip alapján...Namost ezzel az a baj hogy mindig "lapot" kellene váltani hogyha egy másik hőmèrsèkletet szeretnèk megnèzni..Van erre valakinek esetleg kèsz projektje,vagy tudna e ajánlani valami támpontot amin eltudnák indulni?Kellene valami központi server amire kapcsolodna x mennyisègü esp ès ezt a servert kellene elèrnem ès itt lenne az összes esp által mèrt hömèrsèklet monitorozva?Hogy kellene ezt megoldani?
(#) pipi válasza Sly hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Csinálsz egy html oldalt, ami ajax/javascripttel lekérdezi/megjeleníti a 4 esp adatait....
nálam valami ilyesmi:
  1. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0";</script>
  2. <script src="http://192.168.1.41/ddata0.js"></script>
  3.  
  4. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0 üzem2 kád0";</script>
  5. <script src="http://192.168.1.42/ddata1.js"></script>
  6. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0 üzem2 kád0 kád1";</script>
  7. <script src="http://192.168.1.42/ddata2.js"></script>
  8. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0 üzem2 kád0 kád1 kád2";</script>
  9. <script src="http://192.168.1.42/ddata3.js"></script>
  10.  
  11. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0 üzem2 kád0 kád1 kád2 üzem3 kád0";</script>
  12. <script src="http://192.168.1.43/ddata4.js"></script>
  13.  
  14. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0 üzem2 kád0 kád1 kád2 üzem3 kád0 kád1";</script>
  15. <script src="http://192.168.1.43/ddata5.js"></script>
(#) Sly válasza pipi hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Szia.Hálás vagyok a segitsègèrt!Ha eljutok eddig a pontig akkor majd lehet hogy kell egy kis segitsèg mèg...Addig meg várom hogy hozza a posta az espket...Ezekszerint te már csináltál ilyent?
(#) pipi válasza Sly hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Hasonló... tehát az esp összeállítja az adatokat,
egy stringbe: "var ddata0 =['kád 0 ', 20, 10, 10, 130, 300, 200, 450, 250, 450, 250, 250, 300, 200, 450, 450]; "
be van állítva a server.on("/ddata0.js", send_ddata_values_0);
a send_ddata_values_0() függvény meg a fenti stringet kiküldi.
(#) atus1981 hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Sziasztok!
ESP-vel lehet csinálni olyan eszközt, amit egy router LAN portjára csatlakoztatok kábellel és az ESP wifi-n adja a netet tovább? Nem kell DHCP-t tudjon, az lenne a jó, ha "átlátszó" maradna. Valaki találkozott ilyen projecttel? Vagy tapasztalat? Köszi.
(#) vargham válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
ESP32-ben van ethernet is.
(#) atus1981 válasza vargham hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
"Csak" RJ45 aljzat kell rá?
(#) zenetom válasza vargham hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Játszottál ESP32-vel?
Hogyan izzítottad be?
(#) pipi válasza zenetom hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Aliexpress-ről LAN8720 modul...
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Hali!
Minek görcsölnél ilyesmivel? A sebessége is kérdéses lenne...
Kell egy wifi repeater és megoldja... szerintem, és nem sokkal drágább
Alin vettem ilyet : Kebidumei WiFi Range Extender ez mindent tud wifi/lan oda vissza, repeater, router, keress hasonlót, a lényeg szerintem hogy legyen külső antennája is. Sajna úgy látom ez már nem kapható.
(#) atus1981 hozzászólása Okt 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Próbálkozok olyannak, hogy arduino nano soros adatot küld egy esp-01-nek, amin egy olyan kódnak kellene futni, hogy ha böngészőben megnyito a szerver IP címét, akkor az a 4 karakter jelenjen meg, amit a nano küld.
Ezt a kódot találtam, jelenleg tesztelni nem tudom, de bátorkodom megkérdezni, hogy működhet abban a funkcióban, amit szeretnék?
Köszi.
  1. #include <ESP8266WiFi.h>
  2.  
  3. const char* ssid = "SSID";
  4. const char* password = "password";
  5.  
  6. WiFiServer server(80);
  7.  
  8. void setup() {
  9.  
  10.   Serial.begin(115200);
  11.   delay(10);
  12.  
  13.   Serial.println();
  14.   Serial.println();
  15.   Serial.print("Connecting to ");
  16.   Serial.println(ssid);
  17.  
  18.   WiFi.begin(ssid, password);
  19.  
  20.   while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {
  21.     delay(500);
  22.     Serial.print(".");
  23.   }
  24.   Serial.println("");
  25.   Serial.println("WiFi connected");
  26.  
  27.   server.begin();
  28.   Serial.println("Server started");
  29.  
  30.   Serial.println(WiFi.localIP());
  31. }
  32.  
  33. void loop() {
  34.  
  35.   WiFiClient client = server.available();
  36.   if (!client) {
  37.     return;
  38.   }
  39.  
  40.   Serial.println("new client");
  41.   while (!client.available()) {
  42.     delay(1);
  43.   }
  44.  
  45.   String req = client.readStringUntil('\r');
  46.   Serial.println(req);
  47.   client.flush();
  48.   String s;
  49.   String str=Serial.readStringUntil('\n');
  50.  
  51.  
  52.   s+= "<!DOCTYPE html>";
  53.  
  54.   s+= "<html>";
  55.  
  56.   s+= "<body>";
  57.  
  58.   s+= "<h1>My First Heading</h1>";
  59.  
  60.   s+= "<p>My "+str+".</p>";
  61.  
  62.   s+= "</body>";
  63.  
  64.   s+= "</html>";
  65.  
  66.   str="";
  67.   client.print(s);
  68.   delay(1);
  69.   Serial.println("Client disconnected");
  70. }
(#) Hacsi hozzászólása Nov 5, 2019 / 1
 
Sziasztok!
Atus1981, a fent bemásolt kód nemhogy működhet, hanem működik is. Amit szeretnél viszonylag lazán megvalósítható. Akkor kezd majd bonyolódni, ha ki szeretnél menni a nyílt hálóra és nem fix IP címet használsz.
(#) telectro hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Sziasztok,

Szeretném az ESP_xxxxx nevét megváltoztatni.

Ez az a kód amit pl. egy mobil telefon wifi menüje is felajánl, hogy wifi hálózatok.
Már több órányi kutatás után is arra jutottam, hogy a több fellelhető megoldás annak ellenére, hogy azt mondják, hogy működik, nem működik.

pl. a : WiFi.hostname("Name"); erre még a githubon más is azt írja, hogy nem működik.
Nálam sem működik.

Azt szeretném elérni, hogy a mobil telefon wifi hálózatok keresésekor az én általam megadott wifi hálózat név jelenjen meg és ne az ESP_xxxxx.

Lehet-e ezt egyáltalán az arduinoban írt kódban lecserélni, vagy csak firmware turkálás és feltöltés után lehet belőle kiirtatni az ESP_xxxxx hálózat nevet.

Csinált már valaki ilyet ? Köszönöm ha megosztja, hogyanját is a dolognak.
(#) ronin75 válasza telectro hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Lehet hogy keverem a NodeMcu-val, de hátha:
const char *esp_ssid = "hálozat neve";
(#) pipi válasza telectro hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Az arduino kódodban benne kell lennie a név megadásnak
(#) telectro válasza pipi hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Erős a gyanúm, hogy a kérdésemet sem értik sokan.
A csatolt képen látható wifi node-okat látom a gépemről:

Nem az alábbit nem tudom megváltoztatni :
const char* ssid = "UPC2C33E31";
const char* password = "wspn8kKKfrb";

hiszen bármelyik ESP modult elérem az upc routerén keresztül, sőt még kommunikálni is tudok velük. Sőt ha beloginolok az UPC eszközbe annak is meg tudom változtatni a nevét.

Egyszerűen arról van szó, hogy amikor 30egynéhány ESP modul van a listán akkor ezek az ESP_-t követő hexa számok nem mondanak nekem semmit sem, és ezért szeretném megváltoztatni őket pl. KISWIFI-01, KISWIFI-02, stb.... vagy VIRAG-CSEREP vagy ABLAKPARKANY1 vagy GARAZS vagy aminek én szeretném nevezni és nem a gyártó által beégetett nevet használni.
Ez az amire keresem a megoldást.
Remélem most már sikerült érthetően fogalmaznom.

Idézet:
„Az arduino kódodban benne kell lennie a név megadásnak”

Légy szíves mutasd meg, hogy Te mire gondolsz.

hwifilist.jpg
    
(#) telectro hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Egyben mindjárt egy másik problémára is keresem a megoldást.
Amikor ez ESP webszerver eszközöket elérem akkor szépen kiírja, hogy kicsoda micsoda mi az IP címe.
Na most annak, hogy kiírja a saját IP címét, számomra semmi értelme. Nem használok dhcp-t így közvetlenül IP cím alapján érem el őket, ezért tudom, hogy mi az IP címe.
Szóval sok infót vissza ad a webszerver de éppen azt nem ami hát izé... szóval nagyon fontos lenne a
remoteIP

Tehát szeretném megtudni annak az eszköznek az IP címét amelyik megszólította az ESP eszközön futó webszervert. Erre sem találtam működő példát a neten. Számtalan kódban láttam a remoteIP változót vagy függvényt de egyik sem működött nálam ami valójában vissza adta volna azt. így erre is keresem a megoldást. Köszönöm
(#) proba válasza telectro hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Pedig szerintem jól írták, valahol a kódodban van a szöveg. Két részből rakja össze, egyik az elején van deklarálva valahol, a másik meg valami változó. Ezt fűzi össze valamelyik programsorban a példaprogram.
String AP_NameString = "ESP";
WiFi.softAP(AP_NameString, WiFiAPPSK);
(#) pipi válasza telectro hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Nem tudom megmutatni, mert nem arduino kódot mutatsz, hanem egy wifi hálólistát.
Valamit nagyon kavarsz... Ha a routeren keresztül éred el, akkor a wifi hálózat neve nyilván a router wifi neve, akkor a kódodban WiFi.begin(router_ssid, router_psk); . Ha látod az ESP-et a wifi hálózatok között, akkor az AP módban van, semmi koze a routerhez, a routeren keresztül nem érhető el, a kódban kell lenni WiFi.softAP(espssid.esppass) , ez lesz az esp sugárzott wifijének a neve.
Van még a WIFI_AP_STA ami mindkettőt tudja elvileg, de szerintem nem jó használni, mert kavarodás lesz belőle.
Ha AP módban vannak az esp-ek, külön-kölön saját wifi ssid-vel, ahogy a képeden, akkor hogy is kommunikálnak egymással?
(#) pipi válasza telectro hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Amit nem lehet megtalálni a neten: Bővebben: Link
(#) telectro válasza pipi hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Ezt találtam a neten és tökéletesen működik úgy, ahogy leírtam.

Most így meg már az nem világos, hogy ha az előbbi linken található ennyire egyszerű, akkor miért nem ilyen egyszerű megadni az AP nevét ?
Ahhoz miért kell egy ilyen bonyolultságú kiegészítést még hozzá tennem, hogy én adhassam meg az eszköz nevét.

De végül is az 5 napos ESP pályafutásom alatt már egész jól haladok

A segítséget "proba" felhasználó adta meg ezzel : String AP_NameString = "ESP";
Rákerestem és az "ilyen" nevű link alatt meglett a megoldás.

Köszönöm.

Így az eszköz név probléma megoldva, most már csak a remoteIP-t kellene még megkapnom és akár már karácsony is lehetne
(#) pipi válasza telectro hozzászólására (») Nov 11, 2019 / 1
 
Ez két külön tészta. A randomnerd-es STA módban van, vagyis az esp-ed a wifi hálózatok nevei közt nem látszik, az ssid/pass a router(AP) wifije.
A crowd-s meg AP módban van, a routertől független wifi hálót/nevet csinál, ezért látszik a wifi hálózatok között. itt gyártja a wifi nevet: String AP_NameString = "<YOUR NAME> " + macID;
Ha van 10 esp-ed akkor ez felejtős, minden esp külön wifi ssid-n, amiről el akarod érni, annak az adott esp wifijére kell csatlakozni...
ha ezt a két mintát ötvözted össze az nagyon gáz...

---
Szerintem maradj mindenképp STA módban, a megadandó ssid/pass a routerben beállított...
Ha pl windows alatt szeretnéd a hálózatokra kattogva név szerint látni őket akkor az SSDP-s mintát nézd át ami helyből a librarykban benne van.
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 18, 2019 /
 
Sziasztok!

ESP 01 es modulhoz hogy is van?? A ch_pd és reset lábat 3.3v-ra huzom ellenállással ugye?

Köszönöm
Következő: »»   88 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem