Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   526 / 562
(#) (Felhasználó 1947) válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 12, 2019 / 2
 
Ez eddig a "Van egy autóm, nem megy, mi lehet a baja? típusú dolog."

Kezd így :
-Megadod a gép típusát
-Van, avagy nincs kapcsolási rajz hozzá
-Elárulod hogy milyen hibabehatárolás történt eddig
-Mérési eredmények, ha voltak.
+1: normális, értékelhető fotók...
(Pl: Hálózati oldal, graetz után, a kondikon ennyi-meg ennyi feszültséget mértél.
tápja megy/nem megy, ha megy ennyi feszt mértél x-y pontokon.)
Amíg kérdést sem tudsz korrekt módon feltenni, lehetetlen segíteni "távgyógyítással".
(#) Sly hozzászólása Okt 19, 2019 /
 
Sziasztok!Van itt pár kèp egy "inverteres" gèpröl...Elèg èrdekes a konstrukcio ès nemigazán jövök rá hogy hogyan müködik,de müködik már pár ève...Egy ismerősömè a gèp ès elèggè kiváncsi vagyok hogy mi a koncepcio...
Ami èrdekessè teszi az hogy lemezes trafo van benne ès szinte pár egyèb alkatrèsz...Van mèg egy kis zárt dobozka is amibe eddig nem lestem bele,de nemhiszen hogy egy bonyolult elektronika lapulna benne...Hátha valaki ismeri a gèpet,vagy látott már hasonlot..Ami mèg èrdekes benne,hogy van neki egy fura sipolos hangja...Valahol valamikor olvastam valami olyasmiröl hogy sima lemezes trafot meglehet hajtani 400hz körüli frekivel is ès igy nagyobb teljesitmènyt lehet kivenni belöle...Ez is valami hasonlo dolog lehet?A gèp gond nèlkül viszi a 3.25 ös pálcát de már hegesztettek vele 4 essel is...Egy hobbi gèpnek bőven megtennè...Ja ès van rajta bikázo funkcio is 12-24volt...
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2019
(#) Ge Lee válasza Sly hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Az inverterhez ennek semmi köze sincs, első ránézésre mezei trafó, primer szabályozással, ami vagy elektronikus, vagy valami tirisztoros fázishasító, ezért is lehet a sípoló hang.
(#) Sly válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Èrtem.Nekem az egyszerűsège tetszik...Ès hogy ez az aránylag kis trafo ekkora teljesitnènyt letud adni...Ès azt nemèrtem hogy mièrt..Nemigazán láttam mèg ilyen konstrukciot...Mièrt nem terjedt el ez jobban?Rossz a hatásfoka?
(#) GPeti1977 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Nem biztos, kép alapján.
(#) Gafly válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Bizony bizony, és is osztom a véleményed.
Nekem nagyon gyanús ott az a 4 darab RUGR 3020C "30 A, 200 V, Ultrafast Dual Diode" ott a hűtőbordán.
Mellesleg az egyiknek már le is sikerült törni a egyik anódját, azt célszerű lenne kicserélni...
Ha több fénykép lenne, akkor okosabbak lennénk.
Meg mi van a dobozban?
Nagyáramú részt nem lenne nehéz visszarajzolnia a kérdezőnek.
(#) Ge Lee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Mi a nem biztos? Az teljesen biztos hogy nem nagyfrekin megy. Ha a teljesítményéhez képest lényegesen kisebb a trafója (képekből nekem nem derül ki), akkor még az lehet hogy magasabb frekin megy, mondjuk néhány száz Hz-en, esetleg 1kHz körül, mert akkor ugye jóval kisebb vasmag is elég, ez egybevágna a sípolással is. Mondjuk egy szkópfotó ezerszer többet mondana mint bármilyen találgatás...
(#) hulala válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 19, 2019 / 1
 
Igazad van. Régen is léteztek inverterek, tirisztoros is és nem kell annak több tíz kHz-en ketyegnie. Attól még inverter, hogy 1 kHz környékén működik.
(#) Chipmunk1960 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Szia, Én úgy látom, az iskolában.
(#) Sly hozzászólása Okt 21, 2019 /
 
Üdv mindenkinek.Szoval a legjobb lenne ha visszarajzolnám az elektronikát?Az is megoldhato amint találkozok megint az illetővel...Igazábol az èrdekelt volna hogy valaki tud e konkrèt megoldást erre...Ha viszont senkinek sem ismerős a dolog igy muszajlessz visszarajzolni,ès majd rámèrek szkoppal is,igy legalább a kapcsolási frekit is megtudjuk határozni...Egyèbkènt a kimenö transformátor,nagyságrendileg kb 200-250wattos lehet...Mármint ránèzèsre...A fojto nagysága pedig egy 100wattos kb...Ezek az èrtèkek 50hz-re nèzve...De itt ugy gondolom párszáz hz-röl van szo mert 50hz-en ekkora trafo ès fojto nemtud leadni 200ampert...
(#) Gafly válasza Sly hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Meg azt a "sánta" diódát is cseréld ki...
(#) erbe válasza Sly hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Nem lesz az olyan egyszerű. Ha van benne elektronika, az a kis dobozkában lesz a felső sarokban.
(#) stelok hozzászólása Nov 5, 2019 /
 
Olyan kérdésem lenne hogy javítok egy inverteres hegesztőt és az igbt tipusa 63-6008pbf. Mivel lehetne helyettesíteni mert ezt nehéz lenne beszerezni?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2019
(#) lonewolf válasza stelok hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Üdv. neked! HGTG30N60C3D a helyetesítő, én HGTG30N60A4D-t raknék helyette. Itt találsz: tme.hu
(#) stelok válasza lonewolf hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Köszönöm a gyors választ. Én a IRGP35B60PDBF-et néztem de lehet amit te írtál azt könnyeb beszerezni.
(#) nazoga hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Meg tudná valaki adni a "Bocs" illetve "Maci" gépekben lévő trafók, tekercsek induktivítás értékeit ?
Előre köszönöm !
(#) dara válasza nazoga hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
A tekercs 20-30uH felett,a fő trafó 700uH,szek rövidzár 5uH.Ez miért kérdezted?Még nem volt induktivitásmérőm,megtekertem ahogy le van írva és jó volt.Soha nem méregettem,csak hogy írtál és ittvan az asztalon egy lemértem.
(#) nazoga hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Gyors voltál. Szimulációhoz kéne mert menetszámokból egy kicsit nehezebb, persze nem lehetetlen. Meg tudnád még mérni a meghajtó trafó, az áramváltó és fojtó tekercsek értékeit ?
(#) dara válasza nazoga hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Az áramváltó nálam 675uH,a folytót már leirtam,20-30uH között legyen de ha több annál jobb.A meghajtó,be van szerelve nem forrasztom ki,1,5mH,lezárva 5uH.
(#) nazoga válasza dara hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Melyiket készíted , Bocs vagy Maci ?
(#) dara válasza nazoga hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Egykaptafa.IGBT és beállítás kérdése.
(#) nazoga válasza dara hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
E65-re tekerted a teljesítmény trafót vagy valami más típust használtál ?
(#) dara válasza nazoga hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Tekertem én már minden félére.
(#) nazoga válasza dara hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Ez érdekelt volna, amit megmértél nekem és esetleg a menetszámok ?
(#) dara válasza nazoga hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
E65 re 19/6 menet.
(#) nazoga válasza dara hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Ha tudnál még egy kicsit segíteni, ezekből az adatokból, hogy jön ki a mért 700 uH a primer induktivitásának, mert az L=Al x N^2 képletből az E65-ös magnak 3105 uH induktivitás adódik.
Milyen képlettel kéne számolni, hogy a mért ás a számolt érték találjon?
(#) dara válasza nazoga hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Azt nem tudom hogy milyen képlettel,de függ a vas AL jétől meg a belerakott 0,1 légréstől.Ja a légrést nem mondtam.
(#) nazoga válasza dara hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Biztos a 0.1 mm légrés megváltoztatja a tekercsek induktivitását és ezért effektiv Al értékkel kell számolni. Ezek szerint olyan kapcsolás kéne használni ahova a teljesítmény trafóba nem kell légrés, ezáltal kevesebb menetszámmal el lehetne érni ugyanazt az induktivitást, tehát még kisebb trafóval meg lehetne csinálni az inverteres heggesztő készüléket.
Jól gondolom ?
(#) korozsi hozzászólása Feb 14, 2020 /
 
Sziasztok. Kaptam 1 Stromo SW 295.-ös inverteres hegesztöt es azt montak hozza, hogy egyet pokkant es kesz. A gond hogy az erös aram az jol müködik az az, IGBT DIODAK jok nem ez a problema. Elkezdtem merni a vezerlesbe menö aramokat es van ott egy AC-DC konverter LNK626PG amibe 320 volt megy bele, de abbol ki is. A Kimeneter van egy transzformator /EEL22 98:21:22:13 / kötve. A trafo kimenetein nem lehet merni semmit. Az lehetseges, hogy tönkre ment az LNK es a 320 voltot raengedte a trafora es az igy tönkre ment.
Valaki nem tudna azt megmondani, hogy a konverterböl kb mekkora aramnak kellene kijönni, a trafobol gondolom 12 volt.
Valasz elöre is köszönöm.

Sziasztok.
(#) uniman válasza korozsi hozzászólására (») Feb 14, 2020 /
 
Idézet:
„az erös aram az jol müködik”
...ha az erős áram jól működik, akkor lehet használni, vagyis hegeszteni vele, "nemdeugyebár"?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2020
Következő: »»   526 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem