Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   528 / 580
(#) Mosomasa01 válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Szia! Egyszer hasonlóképpen jártam egy AEG-vel. Nálam a földelése volt laza a saruknál. Egy másik gépnél a panelon egy smd ellenállás volt szakadt.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2019
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Úgy néz ki, megoldódott. Valószínű, összeszólt mégiscsak a trafo.
Kapott egy újat és azóta jó.
Tehát Elektrolux panel, E74060, E32-es hibakód.
Hátha valakinek segit.
(#) Ambavir hozzászólása Okt 22, 2019 /
 
Sziasztok.
AEG T59880 hőszivattyús szárítógép.
Jelenségek:
- idővezérelt programon kompresszor megy, de nem fűt.
-direktből indítva megy, de nem fűt
-tesztprogramban 6. lépésben ( kompresszor motor, nagymotor, ventillátor, NTC ) megáll.
Hibakódot nem tudunk előhozni.
Kompresszor hővédelem gondolom direktbe is, idővezérelt alatt leoldana, ha az lenne a gond.
Tk hogyan is müködik? Először hűt aztán fűt?
Köszönöm.
(#) skee81 hozzászólása Okt 23, 2019 /
 
sziasztok! Véleményt szeretnék kérni, hogy az adott problémával érdemes-e foglalkozni, vagy kuka az egész. AEG T86280ic kondenzációs szárítógép, motor nem indul, relék kattognak, de semmi. Hibakód nincs. A vezérlő panelt kivéve a panelen láthatóan égés nyomok, tehát érthető hogy nem megy. Ilyen összetettségű problémát még nem láttam, a szakszervíz nyilván azt mondja, hogy komplett panel csere (sőt mindkét panelt cserélni kell), nem éri meg, vegyek új gépet.
Pár képet a sérült elektronikáról csatolok, megköszönnék néhány segítő véleményt, hogy ezzel érdemes-e foglalkozni, alkatrészeket beszerezni és a panelen cserélni, vagy tényleg reménytelen ügy.
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2019
(#) lukovicsek válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Hali.
E98 f11 , de jó volna egy táblázat.
(#) lukovicsek válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Ott egyszerre történik a mindkettő, lehet gázhiányos, ha megy a kompresszor akkor höt termel, ez a fütés.
(#) lukovicsek válasza skee81 hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
A rellék lábait forraszd át, ás nézd meg a motor kondiját ha van neki.
(#) Ambavir válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Szia. Rákerestem a hibakódokra.
E98 : kommunikációs hiba, F11: szivattyú visszajelzés hiba.
Jól olvastam?
(#) Ambavir válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
De attól, hogy gázhiányos lenne, nem áll le tesztben. Csak nem termel hőt, hideget.
Mindig ugyanott, 6-os pontban.
(#) Ambavir válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Erre gondoltál?
(#) Ambavir hozzászólása Okt 23, 2019 /
 
Szép napot!
Nos, kinyírtam egy mosógépet.
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Csak ennyit engedett feltölteni...
Tehát: mosott, tele töltettel is. Viszont nem centrizett. Perifériák rendben ( mem, vízszint, stb).
Teszten felpörgött, örömömben nem állítottam le.
Elszállt. Se kép-se hang.
Új IKCM szétdurrant, meg biztos más is...
Kérdésem 1. eredetileg miért nem pörgött fel? IC csere után sem.
2. mi nem akadályozta meg a halálát, miért pörgött ilyennyire fel?
Már a jövőre való tekintettel is jólenne tudnom. Párom nem volt túl boldog.

AEG még azóta nem került sorra.
(#) lukovicsek válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Ezt a két kódot egyszerre mutatja
(#) lukovicsek válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
A fő ventilláétor többnyire mindig megy, a kis ventillátor általában akkor kapcsol be ha már elért a kompresszor egy bizonyos fokot. Nos ha a kompresszor megy és nem termel hőt akkor vagy gázhiányos vagy mechanikailag nem bir nyomást generálni a rendszerbe, lehetséges olyan hogy beiktattak egy szelepet ami állitja a gáz cirkulációját, bár nem hiszem.
(#) Dino71 válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Talán zárlat volt a motorba. vagy a hall szenzor, vagy tachogenerátor volt hibás.
(#) even76 hozzászólása Okt 24, 2019 /
 
Sziasztok!Segitséget kérnék. Van egy Gorenje W6402/S mosógépem. 5 év garancia, 5 év és 10 nap után mosás kőzben megállt. Nyitott ajtót jelzett. Előszőr azt hittem a zár ment tőnkre, de nem. Áthidaltam a zárat ekkor a szivattyú mükődőtt de a dob nem forgott. ekkor hivtam szerelőt aki kimérte és kiderült, hogy a zárhoz 230v helyett csak 150 volt érkezik. Gondolom a motor is azért nem mozdul mert oda is kevesebb áram megy. a vezérlőpanelen semmilyen sérülés, égés nem látható, kondik sem puffadtak fel, patika gyári állapotban van ránézésre. Azóta volt még egy szerelő, az is azt mondta , hogy vagy panel csere vagy kuka az egész. Esetleg van valami őtletetek? Kőszőnőm.
(#) even76 hozzászólása Okt 24, 2019 /
 
Itt van a panel mindkét oldala.
(#) zolika60 válasza even76 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Ne a panelen keresd a hibát, inkább vizsgáld meg a hálózati vezeték végén lévő zavarszűrőt.
(#) even76 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Ez lenne az? Sajnos nem vagyok szakmabeli, csak próbálom megmenteni a gépet.
(#) Ambavir válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Nem mutat ez semmit! Össze lett kötve másik gép kompresszorával : akkor szépen hűtött-fűtött.
Viszont teszzt módban 6. lépésben újra leáll.
Tehát az eredeti, vizsgált gép, másik, sajnos nem összeépíthető vele, kompresszorával.
Ha kompresszor rossz, másikkal miért állt le?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2019
(#) Ambavir válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Talán. A nevezett panelon nincs valami motorvédelem vagy ilyes?
Nem leltem rá infót.
(#) zolika60 válasza even76 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Igen. Mérd meg a bemenetén és a kimenetén is a feszültséget.
(#) VIM válasza even76 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Szia! Ha nem vagy szakmabeli akkor nehéz ügy lesz megjavítani de segíteni is. Ha ez a zavarszűrő esetleg nem hibás akkor a panelen keresendő a hiba a tápegység alkatrészeinél. Találsz egy nyolc lábú (de végül is 7 van bekötve) LNK IC-t. A másik oldalon vannak a hozzá tartozó áramköri elemek L1, R1, R2. Az L1 az egy induktivitás (tekercs), az R2 az huzal ellenállás és 20-30 ohm körüli szokott lenni az értéke de a színkódja megadja pontosan. Az R1 az pedig egy PTC termisztor aminek a fő feladata megvédeni az egész áramkört ha túláram keletkezne a táplálásban. Ezeket az alkatrészeket kellene kimérni ellenállás tekintetében, hogy nincs e köztük szakadt vagy nagy (kohm) ellenállású alkatrész. A kék színű PTC az zárlat esetén megnövekedett ellenállásával próbál védelmet nyújtani a többi áramköri elemnek tehát ha az nagy ellenállású (megnyúlt az értéke) akkor hibás.
(#) skee81 válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Köszi, összes relét át fogom forrasztani(másik panel). Gondolom a képen látható ic-t minimum cserélni kene. Motor Kondit hol keressem? Azt nézzem meg hogy ki van e száradva és csere vagy másra kene figyelni?
Köszi nagyon!
(#) skee81 válasza skee81 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
bocsánat, előbb irtam, mint kellett volna. Nos a másik panel látszólag hibátlan, de mivel én sem szakmabéli vagyok, csak menteni próbálok (elux szervíz azt mondta köszöni, ez kuka), megköszönöm a további iránymutatást.
Az összes relét átforrasztom, világos. A sérült panelhez szerzek egy LNK364GN fesz szabályozót, ezt lehet kapni, de a másik PJ1239 PR smd diódát nem találok sehol, az van eléggé szétégve. Ez van a 15004600-02 panelen.

Ha az bármit segít a másik panelem (0194_0003 G) a relékkel csatolom.
Motor kondit nem találtam, egyedül a betápnál gondolom a zavarszűrőt.
Köszönöm szépen a véleményeket, segítséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2019
(#) even76 válasza VIM hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Szia!nekem egy régi, még mutatós müszerem van(lent kép). z L1 és R2 jó értéket mutat de a kék R1 nél épphogy csak megmozdul halványan a mutató.
(#) Picipityu hozzászólása Okt 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Ismét a segítségeteket szeretném kérni.
Tesómék mosógépe egy Electrolux EWS 10410 W típusú elöltöltős masina, aminek a kijelzője csak világít, de nem olvasható le róla semmi. Teljesen üres a kijelző, csak a háttér világítás "fénylik". A mosógép teljesen jól működik, bármelyik programon el van indítva, azt teljesen végigviszi, csak nem látni semmi információt pl. hogy éppen hol tart, vagy mennyi idő van még vissza stb.. Nem lehet a programot sem rendesen beállítani. Így nem nagyon tudják használni.
Vettem új kijelzőt is, de azzal sem jött helyre.
Mi lehet a hiba?
Köszönöm a segítségeket!
(#) lukovicsek válasza skee81 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Az előző képeket nézve, ez egy inverteres motorral szerelt gép, itt nincs kondi, helyre kell hozni a tápegységét, és ha szerencséd van működni fog.
(#) skee81 válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
szia Lukovicsek! Igen köszönöm, közben én is szétolvastam magam a neten és az első panel az inverter vezérlés. Hogy teljes legyen a kép: Eredendően E50 motorvezérlő v motorhiba volt. Kihivtam a szervízt, elvitték mindkét panelt (vezérlőt és az inverter vezérlőt is), majd visszahozták azzal, hogy javíthatatlan.
Viszont visszatéve más hibát ad: EH0. Ha belépek diagnosztikai módba, akkor minden (c1-c12) állásnál EHE-t ir ki.
Mivel a feleségem intézte a szervízt, bármit hozhattak az eredeti helyére, de ez már összeesküvés elmélet.
Nos arra jutottam, hogy az inverter panelen cserélem az LNK364GN ic-t, cserélem a kisebb kondikat (kivéve az inverteren a nagy 330µF kondit, az túl drága lenne elsőre). Ha ez megvan és nem megy, akkor a vezérlőn kicserélem a reléket is.
A fenti hibakód story-ból lehet következtetni valamire?
Kicsit csalódott vagyok a szervízben.
köszönöm szépen!
(#) VIM válasza skee81 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Szia! Ha a képek utólag készültek akkor már nincs összehasonlítási alapod de ha előtte akkor talán a sérülések és a panel sorozat száma adhat némi segítséget.
Következő: »»   528 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem