Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   529 / 580
(#) zotyus22 hozzászólása Okt 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy régebbi Electrolux EWF 10040w mosógépről lenne szó.
Nejem hívott, hogy a mosás vége felé a gép levágta a Fi-relét és miután újra bekapcsolta, csak villogott az indító gomb, de semmit nem csinál. Én másnap hazaértem és elindítottam egy centri programot. Alig egy perc múlva nekem is ezt csinálta.
Lehúztam a sarukat a bejövő zavarszűrő kondiról és összekötöttem a vezetékeket. Elindult és több percig ment hiba nélkül. Gondoltam, meg van a probléma, elindultam venni hozzá, de nem kaptam, azt mondták hogy iktassam ki. Levágtam a sarukat és összekötöttem a vezetékeket. Viszont most megint nem akar semmit csinálni, csak villog a start gomb.
Tettem bele ruhát, hátha az üresség nem tetszik neki, de semmi és előtte is üresen szivattyúzta ki a bent maradt vizet. Az ajtóreteszelő elektronikát is átnéztem, de nem láttam hibát.
Van ötletetek? Illetve kerestem hozzá valami leírást, hogy valahogy ki lehet ütni/tekergetni belőle a hibát, de ehhez a típushoz nem találtam leírást/videót.
Nem tud valaki linket?
Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
(#) skee81 válasza VIM hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Utána készültek... természetesen akkor kezdtem vele foglalkozni amikor a szerelő azt mondta menthetetlen. Merthogy ezt nehezen tudom elképzelni, sokkal inkább azt, hogy ezt egy szerelőnek nem éri meg javítgatni, vacakolni hogy melyik alkatrészt kel cserélni, stb.
Ahogy nekem normál körülmények között nincs idom az egésszel foglalkozni, és amiért kihívom a szerelőt, hogy a feleségem ne nyaggasson hetekig
(#) VIM válasza zotyus22 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Szia! Hát EZ jó lesz? Letöltöd, kicsomagolod és örülsz .... persze nem biztos, mert nem sok minden derül ki a benne található idevonatkozó leírásokból. A robbantott rajz az profi.
(#) Ambavir hozzászólása Okt 29, 2019 /
 
Szép estét!
A fotón látható motor tacho ellenállás értéke érdekelne.
Köszönöm előre is.
Típusa DC93 00276A
Samsung Inverter 12 kg.
4 vezetékes a tacho. Gondolom 2 be, 2 ki. Jól gondolom?
Hogyan kell mérni? A befele szálanként, vagy összeadva?
Tachon semmi írást, belül sem leltünk.
(#) skee81 válasza skee81 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
sziasztok! Nos a helyzet egy kicsit rosszabb lett. az inverter panelen egy német fórum alapján az elfüstölt 47 ohm 3w SMD ellenállást egy ilyen értékű huzal ellenállással pótoltam (piros karika) és cseréltem az elkókat (kivéve a nagyot, mert az nagyon drága lett volna játszani). Ez után ahogy áram alá helyeztem a másik (vezérlő panelen) a 47 ohmos ellenállás azonnal elfüstölt (sárga pont). azóta se kép se hang (pedig bekapcs-kor még sipolt. Egy másik forumon olvastam hogy a 47 ohmos ellenállás a vezérlőn elfüstöl https://elektrotanya.com/content/aeg-electrolux-t56840rl-szaritogep...estoel
Kicseréltem az elégett ellenállást és (hogy az eredeti állapotot vissza) kikötöttem az inverter panelen az ellenállást.
Na most már igy is elfüstöl. Úgy érzem a táp az KO.
Mi a véleményetek, érdemes még ezzel küzdeni?
köszönöm!
(#) mathy hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Electrolux EWT1376HLW tipusú mosógépem ami mosás közben egyszer csak lekapcsol, majd kb. egy óra múlva újra indítható, a beállított program az törlődik. Hiba kódot nem ír, olyan mintha nem kapna áramot.

Érdeklődnék,hogy mi lehet a baj?
(#) lukovicsek válasza skee81 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Annak az ellenálásnak nem sok köze van a másik panelhoz. Cseréld ki és az ic-t is sz.tem LNK 304
(#) Dino71 válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Az inkább egy hall jeladó lesz.
(#) Ambavir válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
De van rajta ez is. Ez a mem szenzor ( másnéven hall szenzor).
Vagy nem? Ember lehúzta és rögvest 8-as hibakód. A hall kódja.
A gép mos csak nem centriz. A teljes programot végigviszi.
Tapasztalatunk szerint, amíg forog a motor, addig a vezérlő IC rendben.
Amúgy érdekes egy masinák ezek. Lehet annak valóságalapja, hogy a csapágyassága végett nem centriz?
Ékszíjat levéve már el sem indul a motor. Tett rá feszesebb szíjat, akkor sem centriz.
Tesztben kipörög. Ugyanúgy, mint a másik, amit elküldtem a múlt héten.
(#) skee81 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Üdvözletem, némi frissítés: hátha ez másoknak is hasznos lesz a jövőben, most egy kicsit feladtam de egyszer hátha lesz ebből működőképes szaritogép.
Nagy hálával tartozom elektronika95-nek, a kezem fogva sikerült a tápot és a vezérlést újraéleszteni: mindkét panelen LNK364 ic csere a vezerlőn pedig azt a bizonyos 47 ohmos ellenállást cseréltem és végig lett minden dioda mérve de szerintem egyiknek se volt baja.
Az összes relét teszteltem mindegyik jól működik.
Miután a vezérlés újra magához tért, semmilyen hiba üzenet nincs, de a programot elindítva 1 perc után az idő 0-ra vált és leáll. Hibaüzenet nélkül. Idővezerelt módban megy az idő de nem csinál semmit.
Csináltam róla egy videót: https://photos.app.goo.gl/X8a7xKDoKhyrDtdC9
Tehát szárítás nincs. Meg úgy semmi se.

Bármilyen ötletet megköszönök!
Diagnosztikai módot próbáltam és a motornál (c3 azt hiszem) berregés hallatszik de lehet ez a szivattyú is felőlem, nem mélyedtem el benne eléggé.
Másik diagnosztikai állásban talán c2 vagy c4 E5E hibát ír ki, c8-ban (ez lenne az utsó?) E32.
Korábban mikor még működött csinált egyszer ilyen hibát hogy nem indult és ugyanígy viselkedett (hibakód nélkül), akkor a nedvesség érzékelőt kitisztitottam és utána ment pár hétig mielőtt ez az e50 motor hibakód jelentkezett.
Mégegyszer hálás köszönet elektronika95-nek, hogy legalább eddig sikerült vissza kavarodni (a tök halott gépből)!
Üdv,
Adam
(#) Ambavir válasza skee81 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
E32, ha vizes ruha nélkül tesztelted.
Így keress rá: AEG Trockner E5E. Rengeteg az info róla.
(#) skee81 válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Koszonom, jelentkezem! Lehet azért nem indul el mert üres?
(#) skee81 válasza skee81 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Na jó ez buta kérdés volt. És vizes ruhával se indul
Az E5E re valóban sok az info de a legtöbb helyen mint komoly széria hiba hivatkoznak rá, és sok a felháborodott bejegyzés hogy az elux egy tömeges panel hibára mindenkivel 250-300€-ért vetet új panelt nem sokkal a gariidő lejárata után...
(#) skee81 válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Az E32 hiba kódot gyakorlatilag nem tudom torolni. A gép bekapcsol és indításig jól néz ki, majd h egy programot indítok semmi sem történik, hiba üzenet nélkül törli a programot.
Beléptem diagnosztikai üzemmódba ahol az e32 folyamatosan vissza jön, mintha gond lenne a nedvesség érzékelővel. Az E5E hiba törölhető de hajukat a motor diagnosztikában vagyok előjön.
(#) rammeradrian hozzászólása Nov 2, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy LG WD-80264TP mosógép, ami eleinte nem centrifugált, egyszerűen megállt a program és semmi nem történt. Hibakód nem volt és az idő sem csökkent. Később már mosás közben is képes volt megállni és "lefagyni". Találkozott-e már valaki ezzel a jelenséggel?
(#) yulo5310 válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Szénkefe!
(#) Ambavir válasza skee81 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Az E5E valóban tipikus hiba. Párom cserélte a 100 Ohm-os ellenálást anno.

Keress rá a panelra és a hibakódra. Rengeteg képet fogsz találni. Már egész jól tudok lengyelül, oroszul .
Németül meg amúgy is....
https://forum.teamhack.de/thread/51460-trockner-l%C3%A4uft-nicht-an...472ah/

AEG TRSB1 a további keresések.

Többiek! Javítsatok ki, nehogy rossz irányba vigyem szegényt...
(#) rammeradrian válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Megnézem majd köszönöm! de az hogy tud hol jó lenni hol nem?
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Valóban, ez hall jeladó. Az 5 V-t megkapja, pörgetésre nem változik a mérendő érték.
Most már csak be kéne azonosítanom...
Ha ebben kaphatnék segítséget, megköszönném.

Furi. Ahány Samsung, annyi megoldás: mem, tacho, mem+ tacho, hall.
Még nem sikerült a lelkivilágába rendesen belemerülni.
Teszten : 3 EUOE. Na, ebből silabizálok. Találtam angol oldalon összefoglalót,.
Egy hiba vagy 4 féle kód ( mikor, hol gyártották)
Akad itt olyan, amelyiken csak mem van, tachot valahol a panelon vezérli. Mert az nincs rajta.

Ha akadna köztetek, aki eligazodik, szivesen vennénk a segitségét.
Utána közzétesszük, mert lassan lejár a garijuk és fognak jönni sorban.
(#) Ambavir válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Hol hozzáér, hol nem. Cseréld, mert viszi a rotort panelostul.
Az idő pedig a tacho hibájára utal.
(#) rammeradrian válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Reggel szétszedem, mégiscsak egy 10 éves gépről beszélünk. Az hogy megfagy az idő, így érthető, mert nem dadog, egyszerűen nem forog a dob és ha a forgásból számolja az időt akkor ez ennyi. Az egészben csak az a bizarr a számomra, hogy ment a gép, jött volna a centrifuga és semmi. Kikapcsol visszakapcsol emlékeim szerint centrifuga akkor se indul el, de ha újraindítom a programot, akkor a mosásnál forgott.
(#) yulo5310 válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Mosásnál kisebb fordulat,kisebb Watt,elegendő a gyenge rugónyomás,centrizéshez már kevés!
(#) skee81 válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Szia Ambavir,

igen köszönöm, ezeken a fórumokon már átestem, de nem találtam valós megoldást (amit becsatoltál, a srác jófej módon leirja, hogy megoldódott, mert találtak valakit aki megjavította, de azt már nem irta le hogy hogyan....). És igen, ezek klasszul tanítanak, bár google fordító is sokat besegit .
elektronika95 sokat segitett, de most megakadtunk, mert a TRSB1-hez lévő ellenállás helyére egy 10ohmos került, de igy se változott a helyzet (eredetileg egy másik német fórum és kép alapján egy 3W 47ohmost tettem, semmi).
Jelzem ha lesz fejlemény, de ezt az irányt nézem én is. És köszönöm!
(#) Ambavir válasza skee81 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Van nekem a garázsban egy inverteres AEG szárító gépem. E68-azott.
Végén donor lett belőle.
De nem is ez a lényeg. Hanem, amit jött mellé, annak a motorja volt rossz: fel lazultak a mágnesek a motoron.
Azt nézted?

Írtam üzenetet.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2019
(#) rammeradrian válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Köszönöm, beigazolódott. Az egyik kefe elég kicsi, a másik pedig már el is elfogyott. (még épp időben lett kiszedve hogy nem égett össze a kommutátor a kilátszó rézzel)
(#) skee81 válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
a motort tegnap néztem meg, közvetlen 230V-ra megy szépen (bár be kellett lökni). Az inverter elektronika (Bitron doboz jobb alul) lesz a hibás, be még bemegy a 230V, de ki már nem jön. Az E5E hiba a fórumok szerint az inverter elektronikával való kommunikációs hibát jelöli. A gép bekapcsoláskor nem ad hibaüzenetet, elinditja a programot, majd 1 perc múlva hibaüzenet nélkül leáll. A hibakódot csak diagnosztikai módban tudom kiolvasni.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2019
(#) lukovicsek válasza skee81 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Mivel itt külön vezérlő van a motorra azt kellene megnézni, ha a tápját kicserélted, mármint az ic-t, akkor nemárt megnézni hogy müködik is e, mert a kijelző és a főpanel másik tápról kapja az áramot. tehát a motor vezérlőn nézd meg hogy van e 5v meg 12 szerintem.
(#) Gyuszi83 hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Sziasztok ! Már lassan két hónapja, hogy egy Bosch Avantixx 7-es mosógépünk E63 hibakóddal nem indul. Neten utána néztem és Power Board hibát jelez.
Szétszedtem a vezérlőrészt és mivel csak nagyon az alapokat ismerem műszerészetből, itt kértem segítséget fórumon a javításhoz.
Az általam vélt hibás alkatrészeket sikerült kicserélnem (jelöltem a képen), de a hiba továbbra is fenn áll.
Így keresnék valakit aki el vállalná a javítását, mert nem igazán találok hozzá másik panelt.
Ebay-en epw65928-as panelok vannak, viszont ebbe epw65929-es van, kinézetre ugyan az, de nem mertem megrendelni.

jelölt.jpg
    
(#) feri023 hozzászólása Nov 13, 2019 /
 
Sziasztok!
AEG Lavamat 9755 típusú mosógép vezérlő panelján a motor vezérlő triac-ra menő R56 ellenállás
zárlat miatt leégett. A zárlatot megszüntettem, az ellenállás értékét viszont nem tudom. Ha valakinek lenne hasonló panelje és leolvasná a színkódot, sokat segítene.
Köszönöm.
(#) varga jano válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Szia Gyuszi !
Írj nekem az elektrokucko@gmail.com címre !
Varga Jano
Következő: »»   529 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem