Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   61 / 82
(#) zoszka válasza tóthlajos10 hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Ha a szivattyú kinyitott csavarnál el se indul, akkor annak halott a kondija.
(#) tóthlajos10 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Szia.
Akkor ma kondi csere lesz.
És bízom benne hogy ezért nem volt megfelelő nyomás a rendszerben ahogy mondtátok.
Köszönöm az eddigi segítséget neked és mindenkinek egyaránt!
Megírom mi lett a helyzet új kondival!
(#) tóthlajos10 hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Kedves Mindenki aki segített a tanácsaival, hogy megjavuljon a cirkóm!
Örömmel közölném, hogy a keringető szivattyúban ma kicserélten az üzemi kondit.
Az eddigi gond sikeresen megszűnt!
A szelepből a kis tengely gyorsan és látható módon " izomból" kijön és megnyomja a kapcsolót. Utána mikor leáll a fűtés gyönyörűen vissza is ül a helyére! Ugye idáig ki sem jött hogy elérje a kapcsolót, de ha mégis utána meg nem süllyed vissza sokszor még annyit sem hogy elengedje a kapcsolót.
Mondjuk ezt most sem értem hogy a vissza útját mi akadályozta idáig, mert értem hogy a kondi hibája miatt nem dolgozott nyomatékosan a keringető és ki irányba nem tudta a gyenge viznyomás kitolni, de vissza hogy miért nem ment kondi cseréig nem értem, de hála istennek most már vissza is ül teljesen, bőven elengedi a kapcsolót a rúd.

Viszont ha már a célegyenesben vagyunk lenne egy bibi mégis!!!!
A szivattyú sokkal csöndesebben jár szelep teszi a dolgát, de észrevettem hogy a keringető szivattyú iszonyatosan forró!
Sokkal forróbb mint a víz amit szállít. Az új kondi csak langyos.
Segítsetek abban, hogy ez normális vagy a végén kiderül hogy zarlatos a keringető szivattyú.
Csatoló képet a gyári és a villanyszerelő boltban vásárolt kondiról véleményezés miatt, mert lehet hogy nem jó hozzá!
Gondolom váltó áramnál mindegy melyik vezeték kerület egyik helyre és melyik a másikra mert jelölés se a gyárin sem az újonnan vett kondin nincs.
Meg remélem jó helyre kötöttem be, mivel hülye gyerek módjára nem jegyeztem meg hogy hol volt a gyári csak emlékezetből csináltam.
Szóval nézzétek meg a képeket és várom a válaszokat hogy
1. Jó e ez a kondi?
2. Jó e a bekötés?
3. Ha minden jól van lehet e ilyen forró a keringető!??
(#) tóthlajos10 válasza tóthlajos10 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Annyit metettem még hogy kiiktattam a mikrokapcsolót ( saruk lehuzva) így nem kapcsolt lángot a cirkó, de a szivattyú ugye indult a termosztát jelére.
Így kiiktattam a fűtővíz miatti átmelegedést, és így kb. 15-20 percnyi járatás után langyos - enyhén meleg volt. Kb. mint egy lázas homlok .
Akkor így mégis kizárnám hogy komolyabb baja lenne a szivattyúnak!
Remélem jól gondolom!
Mégegyszer mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, a segítő szándékot.
Főleg köszönöm hogy a kondira felhívtátok a figyelmemet.
Ezt a két szerelő nem vette észre és sajnos a semmiért fizettem idáig!
(#) VIM válasza tóthlajos10 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Igaz, hogy én nem vagyok szerelő de erre a múltkori megjegyzésre felfigyeltem s gondoltam megvárom a végét, hogy mi lesz.
Idézet:
„Fűtés csövek 1/2 es rézcsövek.”
Nem 3/4"-t akartál írni (22mm)? Mit javíttattál és mire a fűtési rendszerben? Én arra gondoltam, hogy ez a keresztmetszet túl vékony de írod is, hogy:
Idézet:
„Annyit viszont még mondanék hogy amikor indulás van és ugye elsőnek a keringető indul a többi zaj még nem nyomja el akkor hallani olyan buborékoló hangot a szivattyú van mint amikor kavitál a hajócsavar!”
Szerintem a pontosabb értékű kapacitással most is erőlködik a szivattyú csak most már melegszik a szűk keresztmetszet és a nem megfelelő hűtés miatt. A fűtési teljesítmény továbbítására alkalmas csőkeresztmetszet mindenképpen fontos, hogy az adott kazántól milyen mérettel van összekötve a hőleadókkal, de talán a szakik ezt jobban tudják, mint én.
(#) tóthlajos10 válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Szia
Igazad van 3/4 es csövek vannak!
(#) Zephael válasza Zephael hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Sziasztok!

Kis update:
Ma megtörtént a rézcsöveg és a hőcserélő szétszedése.
Nem voltam a helyszínen, édesapám végezte.
Elmondása alapján tele volt kosszal a szifonhoz menő gumicső, nem tudott lefolyni a víz.
(#) Zephael válasza Zephael hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Update:

Csatoltam képeket, hátha valakinek jó lesz a jövőben.
A kazán azóta teszi a dolgát, nem tapasztaltam, hogy jelentkezne csepegés.

Sajnos teljesen jó nem lett. A nyomás eleresztése közben vizet kapott a panelja. Ezt édesapám hajszárítóval megszárította. A szegmenses kijelző 3-4 alsó szegmense működés képtelenné vált.

Én is szétszedtem panelig. Zárlatot okozó koszt nem láttam. A kijelzőt vezérlő tappancsok és az azt meghajtó ICk lábai közt szakadást nem mértem.

Lehet külön kijelzőt venni a kazánhoz, vagy csak panelostól?
(#) Kenshi81 hozzászólása Nov 2, 2019 /
 
Sziasztok! westen star condens 33 model gáz kazánunk van , nyomás nagyon alacsony, bármit csinálunk semmit se változik! csavargatunk alul a teleszkópos csavart,óra járásával ellenkező irányba ,padláson van egy víz tartály aszt is majdnem tele lett töltve! Ha valaki tudna segitení pár jó tanáccsal az jó lenne !
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2019
(#) Tomi111 válasza Kenshi81 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Szia! Mi vele a gond? Eddig így üzemelt? Ha tartály van a padláson, akkor nyitott rendszerű a fűtés, így nem lehet benne nagyobb nyomás a légköri nyomásnál, csak minimálisan. Gondolom át lett kötve a kazán nyomásérzékelője. Vagy hibát jelez? Esetleg van a kazán után hőcserélő?
(#) jacsi hozzászólása Nov 2, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szűkségem, egy Westen 280 Fi gázkazánnal kapcsolatban. A kazánon a 30-as led villog gázhiányt jelez, ha fűteni kellene. Reset után a szivattyú és a turbó elindul és mikor szikráztatni kellene a kazán leáll és újra gázhiányt jelez. A yíz melegítésénél nem fordul elő. Mikrokapcsoló csere? Lángőr elektróda tisztítása? Minden javaslatot előre is köszönöm.
(#) merlingerin válasza jacsi hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Gyújt, szikráztat, csak nem ég? Vagy nem is szikráztat.

Ha szikráztat, akkor nem mikrokapcsoló a gond, akkor tényleg nincs gáz... A lángőr hiba akkor van, ha begyújt, modulál össze vissza, de lekapcsol... Elalszik. Az a lángőr hiba. Ha nem is gyújt be, az gázszelep, moduláló szelep, esetleg a vezérlés baja.

Amikor reseteled, indítod... Szivattyú indul. Turbó indul. Megy picit. Majd erős kattanás. Akkor nyit a gázszelep.. majd szikráztat, gyújt, modulál, fűt. Ez a sorrend. Ha a kattanás nincs, akkor mérd ki a gázszelepet. Honeywell szelep van benne? Ha igen, akkor két külön tekercset mérsz. Az alsó a azelep, felső a moduláló. Mekkora ellenállásokat mérsz?

Magát a szelepet szét ne szedd!!!! TILOS! Ha szakadt, egyben cserélendő. A gáz csövek réz, vagy vas csövek?

Gyakori, hogy a vasból a rozsdát húzza be, és biza a rozsda mágnesezhető, úgy tapad meg a szűrőben, mint egy dugó, ami por átjut, az meg a szelep rudazatot fogja körbe... Ha ilyen, csere..

Nem állt a cirkó sokat? Nem lehet, hogy tényleg nincs gáz? Kertes ház? Nyomáscsökkentő nem ejtett el? A gázszeres be tud fagyni, ha nincs rajta burkolat.. flexit szedd le a kazannál, nezd meg, van -e gáz, mert nem biztos, hogy a cirkó a hülye lehet, tényleg nem ég a vákuum
(#) Tomi111 válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Szia! Csak azt nem értem, hogy azt írja víz melegítésénél nem fordul elő. Akkor hibátlanul működik?
(#) merlingerin válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Huhhh.. ezt nem olvastam... Vagy igen de nem fogtam fel

Akkor visszaszívva...

Vagy a hibakód nem gázhiány...
(#) jacsi válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Szia
A meleg vizet jól melegíti csak a fűtési körnél szivattyú indul, turbó indul, szerintem szikráztat, gyújt és utána kéne hogy begyulladjon (fűtsön, belobbanjon gázról) akkor valami blokkolja és kis idő után villog a 30 foknál a lámpa ami gáz elzáródást jelent. A gáz és a fűtési cső réz, amit még észre vettem, a szivattyú légtelenítője vízköves. Próbáltam a polaritást is fordítva hátha segít, de sajnos nem változott a helyzet. Pár kép csatolva.
(#) Macsek888 hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék mert Westen 240i bojleremmel gond lehet!

Melegvizet készít, talán túl sokszor, a potméterre nem reagál, hiába csavarom le. Ráadásul melegítés után a melegvíz kijelző égve marad. Ezután nem hajlandó fűteni a termosztát hiába ösztökéli!
Ki kell kapcsolnom, akkor eltűnik a kijelző, s na akkor mehet a fűtés.

Milyen irányba kellene elindulni??? (Nekem nincs digi kijelzőm, így hibakódot sem tudok)

Megjegyzem a cirkó eléggé ősrégi, 2004-ben lett telepítve, de eddig semmi komoly baja nem volt!

Előre is kösz!
(#) ppeti84 hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Sziasztok.
Baxi luna 240i kombi gázkazánnal kérnék segítséget.
Ugyan az mint a westen 240.
Vegyes tüzelésű kazán mellé most lett felszerelve.
Eddig még nyitott a rendszerem, a padláson van egy nyitott tágulási tartály. Tettem egy zárt tágulási tartály a kazán után. Még nem zártam le a rendszert, tehát nincs üzemi 1bar-on a fűtés mégis elindul.
A kazán hibátlanul megy a nyitott rendszerrel is.
Akinek van ilyen kazánja kérdezném, ez megy nyitott rendszerrel is vagy valami nem ok a kazánban hogy elindul üzemi nyomás nélkül is?
(#) merlingerin válasza ppeti84 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szia!

Elindul, amíg a szivattyú biztonsággal tud kellő nyomás különbséget létrehozni az előremenő és a visszatérő ág között.

Van, akinél évtizedekig megy hibátlanul.

Ez a típus nem nézi, mekkor a nyomás, nincs nyomásmérő, ami tilt. Csak az a lényeg, hogy a szivattyú indulásakor legyen kellő nyomáskülönbség.

Engem inkább az foglalkoztatna, mi van, ha a vegyes kazán megy, ez pedig áll. Vagy ha valami UFO jelenség miatt megy mindkettő..

Én elgondolkodnék egy nagy hőcserélővel történő elválasztáson. Nem mert anélkül nem megoldható, hanem mert így egészségesebb.

Más: hogy lett ez lepapírozva? Mert nem kondenzációs...
(#) ppeti84 válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Egy szétrohadt c18 cirkó volt fent, azzal vettem a házat.
Ez került a helyére a vegyestüzelés mellé.
A terv az ha a vegyes tüzelés kialszik és visszahül a hőmérséklet akkor kapcsoljon be ez és tartsa a hőfokot.
Egyszerre nem fog tudni elindulni a két keringető, mert a vegyes tüzelés már megáll mire a hőmérséklet annyira visszahül hogy ennek be kelljen kapcsolni. Ha a vegyes keringetője megy az meg a rendszer felé nyom nem a gázkazán felé.
A lényegi kérdés az volt hogy mehet-e így nyitott rendszerrel.
(#) tóthlajos10 hozzászólása Nov 13, 2019 /
 
Vesten 240 fi cirkónál ha a fűtő kör megy de közben melegvíz használunk akkor az alábbi dolgot vettem észre:
1.
Melegvíz csap csak kicsit van nyitva így hamar felfűti a vizet és a potmeter kikapcsolja a lángot. Csap elzárása után mivel a fűtés ugye eleve megy a mutatón látszik hogy esik a hőmérséklet és a rendszer másodpercek alatt visszakap sokkal a lángot mivel kell a láng a fűtő körnek.
Ez így teljesen normális.
Viszont!
2.
Ha a víz csap szinten csak annyira van nyitva hogy gyorsan eléri a víz a meleg állapotot, viszont nem várjuk meg hogy a melegvízes poti kikapcsolja mint az első példánál, hanem még előtte elzárásra kerül a csap, akkor viszont mivel nem volt stop parancs a langnak melegvíz túlfűtés miatt, kellene mennie a fűtés folytatása miatt.
De ilyenkor viszont kb. 3-4 percig sem kapcsolja a lángot vissza pedig a keringő fűtővíz meg még kérne.
3-4 perc után indul csak el újra addig látszik is hogy a keringető a kevésbé meleg vizet forgatja.
Normális program vezérlés ez?
Többször is kipróbáltam.
Fűtés start+ melegvíz. Melegvíz max.hőfok elér poti közbe avatkozik láng ki. Vízcsap elzár, fűtésre láng visszajön pár másodperc után mivel a fűtő kör meg hideg.

Fűtés start+ melegvíz. Melegvíz max. hőfok még nem éri el a maximumot de a fűtő kör hőmérséklet fölé szökik a melegvíz ( potin beállított érték) azaz láng megy. Csap elzárása, de a fűtés csak 3-4 perc múlva indul lánggal. Pedig a fűtőkör meg hideg.40 fok mondjuk

Miért van ez így vagy jó e ez? Program szerint dolgozik vagy nem mindegy hogy fűtés közben a kivett melegvíz közben eléri e a melegvíz a max. értéket és láng kikapcsol majd simán fűt tovább.
Illetve ha nem a poti állítja le a melegvízes max. előtt mi zárjuk el a csapot miért nem folytatja egyből a fűtést mint amikor a hmv poti leállította.
(#) mikado válasza ppeti84 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Nekem nyitott rendszeren üzemel már több mint 10 éve. Tettem egy visszacsapószelepet a gázkazán előremenő ágába így nem tud rádolgozni a vegyes kazán.
(#) kovacsszandra hozzászólása Nov 13, 2019 /
 
Sziasztok! Ma délelőtt óta zölden villog a Westen gázkazánunk kijelzője. Ahol általában a hőmérsékletet szokta jelölni, most csak az 53-as számot mutatja. Továbbá, a kijelző szélén három hibajelet mutat: egy áthúzott vízcseppet, egy villáskulcs szimbólumot és egy E betűt. Sajnos a kézikönyvét nem találom és online se túl sok segítséget találtam ezidáig. Nyilván semmi meleg víz nincs a lakásban emiatt, se fűtés, de mi lehet az oka? Remélem, nem ment tönkre...
(#) tibibalogh520 válasza kovacsszandra hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Nyilván "tönkre ment", hiszen ha nem így lenne, akkor működne.
Jó lenne egy pontos típus, mert az hogy Westen, elég tág fogalom.
Nagyon sok típus létezik belőle.
(#) VIM válasza kovacsszandra hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Szia! Nyomd meg a nagy villás kulcsot szimbolizáló gombot (ha olyan a típus) talán törlődik a hiba ami lángérzékelés hiánya lehet de valószínűbb a reteszelt leállás ami pedig a füstgáz érzékelő és az nem engedi újraindulni a műveletet.
(#) Sebulba69 hozzászólása Nov 18, 2019 /
 
Üdv mindenkinek! Megtudja nekem mondani valaki hogy ha a váltószelep hibás, (használati melegvíz elmegy a fűtés körre). Ez okozhat e olyan problémát hogy levegő kerül a fűtés csövek be és a radiátorba. Zárt rendszerű fűtés jól működő tágulási tartállyal. A víz nyomása nem esik állandó marad csöpögés folyást sehol nem látok. Mégis szinte naponta kell a levegőt kiengednem a radiátorokból. Nem értem hogyan kerül bele. Ha valaki tud rá megoldást kérem segítsen .Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2019
(#) VIM válasza Sebulba69 hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Szia! Ez a tünet kicsit összetettebb mint ahogy az első ránézésre tűnik. A víz áramlási iránya nincs összefüggésben a levegősödéssel és a feltöltő csapnál le van választva a hálózati vízkörről. Egy hibás automata légtelenítőn is be tud szívni a rendszer levegőt amikor kezd lehűlni. Ha most lett nagyobb mennyiségű víz pótolva a rendszerben az is tartalmaz oldott mennyiségben gázokat és annak több idő kell az eltávozásához mire a rendszer kidolgozza magából. Az új rendszer ha nem lett megfelelően átmosva a benne visszamaradó folyósítószer is gázosíthatja a vizet. A kezdődő elektrokémiai korrózió is okozhat gázosodást a vízben. Ki kell engedni egy kis vizet a rendszerből és megnézni, hogy nem pezseg e vagy olyan állagú mintha tejes volna, mert akkor valahol dolgozik a kémia.
(#) Tomi111 válasza jacsi hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Megoldódott már? Érdekes, hisz a fűtésnél is ugyanaz a kör működik, mint a tartály felfűtésekor, csak a motoros szelep átvált és a radiátorokon keringet, nem a tartályban lévő hőcserélőn. Melegvíznél begyújt, radiátor fűtéskor meg nem?
(#) jacsi válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Szia! Sajnos még nem, holnap jön ki a szerelő. Igen melegvíznél begyújt, de a fűtésnél pedig nem, és kis idő után a 30-as led villog. Reset után egy kis melegvízet belenyom a fűtéskörbe, de amikor bekéne gyújtani (belobbanni a lángnak) akkor leállítja. Remélem javítható.
(#) psc2 hozzászólása Nov 23, 2019 /
 
Sziasztok! HMV hőcserélőhöz tudja esetleg valaki az o-gyűrű méreteit? Esetleg gyárihoz cikkszámot? Előre is köszönöm
(#) bigzsot6 hozzászólása Nov 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Leállt a kazánom E03 hibakóddal !! Megnéztem mit jelent lehet ezt valahogy orvosolni?? Westen 240/40 fi
Következő: »»   61 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem