Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2136 / 2208
(#) mcc válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 10, 2019
Az ALPS a belépő szint a jobb minőségű potméterekhez. Nyugodtan használj 20k-sat, ha a forráskészülékek kimenő impedanciája elég alacsony. A kisebb ellenállásúak jobbak, pláne, ha az utána következő fokozat bemeneti impedanciája sem több száz kohm.
(#) sturbi válasza mcc hozzászólására (») Nov 10, 2019
Vagy gond, vagy nem, ez mindig a helyzettől függ. Egy végfok bemenete elé nem árt, ha bármilyen bemenetválasztós illesztő előerősítő, riaa korrektor is beköthető. Csövesek között ez is gyakran csöves, és nem jellemző a pár száz ohmos kimenet. Egy végfok bemenetén előnyösebb lehet egy kevés fokozatú (pl. 4) létra típusú szabályozó (ami alaphelyzetben leginkább egyenes állásban van, hogy ne rontsa a végfok érzékenységét, és ne fojtsa meg az előerősítőt sem). Van akinek elég is ez a négy fokozat hangerő szabályozónak is, és egy ilyet olcsón, jó minőségben össze lehet rakni házilag is (1.Háttér zene, vagy valaki jön, 2.Halk zenehallgatás, 3.Hangos zenehallgatás, 4.Egyéb, pl. falbontás). Shunt szabályozó persze jobb lehet, ha ez a fő hangerő szabályozó (mert minél hátrább, annál jobb. Nem árt, ha a soros ellenállás kikapcsolható fejlesztési célból.
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 10, 2019
Javaslom, hogy fontold meg mcc javaslatát, ha nem használsz nagyobb impedanciás forrásokat, mert jobb hangot ad a kisebb értékű (egy határig) poti. A 20 K környékével maximálisan egyet lehet érteni a vázolt esetben.
(#) MacGiver válasza cua hozzászólására (») Nov 10, 2019
Idézet:
„Ez itt pl csak kb 1000-1200 HUF (Nem tudom mennyi most a forint pontosan).
De van mellette mas erteku is, amit csak szeretnel, hasonlo aron.”

Csak a tisztánlátás kedvéért. Ez az ALPS nem az az ALPS ami nem is olyan régen egy belépőszintű, viszonylag olcsó, jó nevű terméket takart. Amire hivatkozni lehet/ett.
Ez egy lebutított, még a por is belemegy kategória. Ráadásul loudness kivezetéssel
A címke valóban ALPS. "Így múlik el a világ dicsősége"
(#) mcc válasza MacGiver hozzászólására (») Nov 10, 2019
(#) cua válasza MacGiver hozzászólására (») Nov 11, 2019
Csak ki kell fogni. En a multkor vettem egy par darabot mert rendes old school-nak latszott es tenyleg

alpss.jpg
    
(#) ozpecs hozzászólása Nov 11, 2019
Pár éve szétszedtem egy elég régi alps blue-t mert kontakthibás volt és dobtam egy hátast mert sima kis két kanalas leszedővel szokásos kivitel semmi extra ehhez képest a régi RFT vagy a Teslákban használt grafitpogácsás vacak ezerszer jobb
(#) djhans válasza MacGiver hozzászólására (») Nov 11, 2019
Szerintem se az de elég jó minőségű. Nem lóg a tengely semennyit. Jól együtt fut a két oldal és nem lesz kontakt hibás. Ennyi pénzért jó vétel.
(#) mcc hozzászólása Nov 11, 2019
Nekem egy ilyen van tervben:TKD. Próbáltam már elég sokfélét, kapcsolósat is, ráadásul a felső kategóriából, de még a vagyonokért vesztegetett Khozmo is recsegni kezdett pár év után
(#) devergo74 hozzászólása Nov 11, 2019
Sziasztok!
Nyáklapra szeretném elkészíteni az erősítő kapcsolását. Milyen vastagságú vezetősávokat érdemes készíteni? Én a betápnak, ami 400V annak 2 mm-eset, a többinek 1 mm-es vastagságot készítettem. Ez elegendő, vagy vastagabbat érdemes?
(#) mnyugger válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 11, 2019
mA-ek folynak.
Inkább a vezetősávok közti szigetelő távolság a fontos. Nehogy áthúzzon valahol.
(#) devergo74 válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 11, 2019
Értem, köszi.
(#) gzu válasza cua hozzászólására (») Nov 11, 2019
Alps potiknál, A=lin, B=log? Vagy fordítva mint mifelénk?
(#) MacGiver válasza gzu hozzászólására (») Nov 11, 2019
Tudtommal ALPS fordítva jelöl.
(#) cua válasza gzu hozzászólására (») Nov 11, 2019
Fejbol nem tudom, ha hazamegyek melobol megnezem.
(#) jani1987 válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 11, 2019
Megoldja a problémát valami szigetelő lakk réteg? Jómagam is nyákot tervezek csöves technológiához. Kb a harmadával vagyok kész de már 200x40mm helyet foglal. Milliméter papírral dolgozok.
(#) sutemenyx válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 12, 2019
Hiába mA-ek folynak, számít a vezető szélesség. Egy interconnect kabelnel is szamit. 1.5mm csikszelesseget javaslok. Annak a felülete annyi, mint egy 1mm atmeroju vezetéké. Fűtést érdemes szelesebbre venni.
(#) sutemenyx válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 12, 2019
Meg. Söt az arra is jo, hogy ne oxidalodjon alatta a vezetőréteg. Réznél az finoman fogalmazva nem előnyös. De ezüstnél és ónnál sem.
(#) cua válasza gzu hozzászólására (») Nov 12, 2019
A - LOG
B - LIN
(#) granpa válasza cua hozzászólására (») Nov 12, 2019
Mi a fenének kellett ezt megfordítani; régen A lin., B log. volt.
(#) cua válasza granpa hozzászólására (») Nov 12, 2019
Azt hiszem ez csak az ALPS-nal van igy
(#) granpa válasza cua hozzászólására (») Nov 12, 2019
Á, más gyártóknál is láttam. Összevissza jelölnek, nekünk meg a "világszabványosítás"-ból kellett dolgozatot írnunk '65-ben! Emlékeim szerint először a japánoknál láttam.
(#) TAttila77 válasza granpa hozzászólására (») Nov 12, 2019
Bizony van így fordított. Nemrég vettem is valami készülékbe kettőt. Most meg nem mondom hogy az SOS Electronics, vagy TME-től van, de jó minőségű potméterek egyébként. Az “A” a log, a “B” a lin. Elég sokszor használom vagy egyiket, vagy másikat.
(#) Mócsing válasza MacGiver hozzászólására (») Nov 13, 2019
"Te melyik bolygón laksz?? A Földön?"
Nem kérlek szépen a Plútón ,nem messze tőled .
(#) Mócsing hozzászólása Nov 13, 2019
Sturbi ,cua ,mcc
A 20K-t elsőre nem kockáztatom meg ,mivel bizonytalan hogy mik lesznek előtte .
Kínai web áruházban találtam 1050 Ft-ért négy kivezetéseset , ha a loudness-t szabadon hagyom
akkor elvileg egyszerű log-nak felel meg . Jól gondolom ? Van 23 fokozatú ellenállásokból összeállított hangerőszabályzó is ,de az jóval drágább .
(#) csa7684 hozzászólása Nov 13, 2019
Volt egy kis időm és végre befejeztem hónapokkal ezelőtt elkezdett projektemet. A mérések 10w teljesítményen készültek.
(#) sandor1632 válasza csa7684 hozzászólására (») Nov 13, 2019
Brutál az átvitele, gratula

Kimenőt te tekerted hozzá?
(#) csa7684 válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 13, 2019
Sajnos ilyet nem tudnék.
(#) djhans válasza csa7684 hozzászólására (») Nov 13, 2019
Szép az erősítő és a jelalakok is. Néhány észrevétel: Hanszóró csatlakozónak tehettél volna igényesebbet. Bemenetet hátra tettem volna és azok a kis kapcsolók se valami jók. Nem lehúzni akarom félre ne értsd.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2019
(#) sandor1632 válasza djhans hozzászólására (») Nov 13, 2019
Ez a fajta hangfal csati főleg azért nem ajánlott csövesbe, mert könnyen kicsúszik belőle a kábel, terheletlenül a kimenő leéghet.
Következő: »»   2136 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem