Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   136 / 181
(#) tepege hozzászólása Nov 14, 2019 /
 
Ha van vkinek türelme hozzá(m):a robbantott ábrán a 29-es alkatrész és alatta a 32-es rugó na ez ugrott szét és nem tudom,hova támaszkodik fel...Injekciót akarok
(#) doktor válasza tepege hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
(#) tepege válasza doktor hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Kösz de az a 450-es nekem 460-as van.
(#) tepege hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Azóta rugó kérdés megoldva új probléma van:kellene bele programkerék meg egy másik cuccos is,robbantott ábrán a 3-ik oldalon a 11-es és a 32-es alkatrészek.Ha lenne vkinek bontott mechanika ill.komplett deck is...amúgy szép darab,nincs összebarmolva meg ilyenek szeretném megjavitani vagy..esetleg a Sárközi legyártaná?
(#) doktor válasza tepege hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Szerintem, nincs különbség a mechanika között.
/ valószinú /mint a 220-250/
(#) tepege hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Rossz számot irtam fentebb nem 32-es hanem 34-es és 11-es kellene.
(#) tepege hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
...vagy...olyan szerviz ahol-akinél érdemes guberálni?AD R460
(#) Laci66 hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Hol lehet még ékszíjat kapni Pioneer CT-3, Ct-301, és CT-506-os deckekhez?
Komplett garnitúra kellene mindegyikhez.
(#) gépromboló válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Vagy íbéj, vagy ha tudod a méreteket, akkor próbálkozz meg a hqelektronika boltban, most rendelek tőlük többféle szíjat
(#) pana-papa válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 16, 2019 / 1
 
Szia Laci!
Szíjban nem tudok segíteni, de a CT-506 megdobogtatta a szívem. Ilyen volt az első igazán jó deck-em. Tuningoltam a gépet, a vonalbemeneti pilot szűrőket kiiktattam, mert 19 kHz helyett már 15-17 kHz-nél is beavatkoztak a hangképbe. Aztán az előmágnesezést optimalizáltam AGFA CARAT Fe-Cr kazettára, mert úgy tapasztaltam hogy ez a gép ferro-króm kazettával tudja a legtöbbet kihozni magából.
Csodálatos élmény volt hallgatni ezt az átalakított készüléket, a hang teltségét, (a gömbölyű hangját, ezt lehet, hogy nem érted, de egyszer csak megtapasztalod) a lágyságát, pedig 1980-ban vetem, azaz majdnem 40 éve. Ma az mp3-ak nem tudnak ilyet.
Sok sikert a restauráláshoz!
(#) megott válasza papacica hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Maradjunk annyiban, hogy a Yamahákban (az újabbakban főleg) ALPS mechanika van, a Nakákban meg Sankyo (vagy a saját tervezése), a Piokban nagy tömegében ALPS (Alpine). Sajnos amit elmondtál nem egészen fedi a valóságot attól hogy Pio még nem tartósabb, sőt, nézz meg egy 80-as évek elején készült Grundigot vagy Technicset, akár Yamahát, sokkal masszívabb szerkezetek mint a 90éves bármelyik kazettása! Igaz a szolgáltatási bővebbek a nagy integráltságú áramköröknek köszönhetően, de hangban, messze elmaradnak pl egy JVC DD9-től.
A tuning meg úgy érdekes, ha mindenbe belekotorsz, azonnal a tápnál kezdve (pl Naka BX-300) és szépen tovább haladva (persze szigorúan mérve minden alkatrészt amit cserélni akarsz).
Az erősítőd szép (bár a porrongy használata itt is javasolt lenne, ha már ennyit költöttél rá, mert így azért valljuk be elég igénytelen kinézetet ad), de ha megengedsz egy javaslatot, lehet bármilyen csicsás a banánhűvely és dugő, csak egy (vagy több) plussz csatlakozási pontot hoz a rendszerbe, ami torzítást és zajt okozhat.
(#) papacica válasza megott hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Nehezen hiszem hogy,torzítás okoz a kettős kábelezés meg z banándugó és villa ,ez inkább nevetséges.Akkor a hi-end tornyokon mért van 2 ös kábelezés? Annyit illene tudni hogy a mélyek lomhábbak mint a magas hangok ezért szokta 2 kábelt kötni ,minél nagyobb az érintkezési felület annál jobb,. Minden csatlakozási pont, bár milyen is legyen akkor jó ha van felület a másik pont hoz.Én egy hszt használok két kábelen,és rezgőelnyelő viablue talpakkal,és ha poros nem igazán érdekel,nem tudok mindig ott ülni és törölgetni a port.Nem ez volt a lényege hogy csicsás hanem a 2 tös kábel ,és a szar dugd be a kábel a lukba felvonás,min a régi gagyi erősítőkön főleg a panákon,meg tekergessed ,oxidáció és barátai,és hidd el jobb a hangja is.A másik hogy a gyári ajzatott felhasználva lett megcsinálva.De felteszek neked képet hogy ne zavarja a szemedet a por.
(#) papacica hozzászólása Nov 18, 2019 /
 
A 80 as gépek egy cseppet sem voltak jobbak lehet hogy a mechanika fém volt de minden műanyag alkatrésze tört.Grundig Technics magnót se tudtak gyártani ,A technics egy gagyi gép,hol gyártott a két emlitett cég olyan tornyokat mint a pio ::::pl urushi,vagy naka , technics grundig még a jvc se gyártott ilyeneket ,egyik se tudott magnót gyártani,.Én ezeket hívom gyártó cégnek
(#) doktor válasza papacica hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Idézet:
„minden műanyag alkatrésze”

10 évvel később esetleg
Idézet:
„,egyik se tudott magnót gyártani”

Ez azért nincs teljesen így.
Az általad felsorolt cégeknek, is volt kiemelkedő típusuk, érdekes műszaki megoldásokkal.
(#) megott válasza papacica hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Szerintem én nem írtam kettőskábelezést, picit olvass figyelmesebben! A második hozzászólásodra csak annyit írnék, hogy aki nem beszél arabusul, az ne beszéljen arabusul!
(#) gépromboló válasza papacica hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Az a Nakamichi 700ZXL nagyon ott van, nemrég adtak el egy teljesen felújítottat az íbéjen 16000 euróért. 16 ezeréééé!!! Nem forint, ejuró!
(#) papacica válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Ez nem egy nagy összeg 16 ért egy komplett urushi ment el 8 milláért,hát vannak értékek lasan egy gép kerül annyiba mint a monaliza kép.Ez inkább befektetés mint szórakozás,ismerősömnek van kb 50 boomboxa van de van ami milliós tétel.De ez se piskota kb majd egy milla
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2019

s-l400.jpg
    
(#) kuzin hozzászólása Nov 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy régi PC-m. Casio FA10+CM1.
A magnó részével van problémám. Ha elinditom a kazetta tekerest előre akkor 15 számlálás után megáll. Gyakorlatilag szabály szerint csinálja. 4 lépcsőben tudom elérni a 60-as tekerési számot.
Visszafelé többet tud tekerni számláló szerint, elértem vele 50 tekerést.
Ha elinditom a PLAY funkciot akkor 2 tekeres után leáll. A REC ugyanigy viselkedik.
Probáltam már másik kazettával ill kazetta nélkül, ugyanugy viselkedik.
Van valakinek ötlete miért nem akar tovább menni?
Pár készitett video:
FF
https://www.youtube.com/watch?v=UUFwGWBbieY
REV
https://www.youtube.com/watch?v=I6rhvZHcOrA
Play
https://www.youtube.com/watch?v=YDMvRvUZCJ8
REC
https://www.youtube.com/watch?v=0osdUGUVy5o

head.jpg
    
(#) pucuka válasza kuzin hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Mint minden kazettás magnóhoz hasonlóan, szíjak cseréje, alapos tisztítás.
(#) megott válasza papacica hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Remelem azt azért tudod, hogy az általad használt Naka dugók elrettentő példának jók csak. Valami kínai cég felvásárolta a névhasználati jogokat és minden bazári bóvlit eladnak vele.
Legalább elérted a bikábelezéssel, hogy mindkét hangszóród egyformán veszítsen az effektivitásából! Nem szégyen a tapasztaltabbtól tanulni, még ha rosszul is esik!
(#) papacica válasza megott hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Ja ,csak a merő mikrofonom és a szkopon nem ezt mutiza,hogy gyenge,hanem hogy jobb a hang,ez erezhető is.Ja és nem kínai szar,hanem eredeti naka mivel 5 éve megvan és most lett felhasználva.Akkor ezek szerint a erősítő hsz csati is bóvli
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) megott válasza papacica hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Ne haragudj, de nem csak buta vagy, de még értetlen is! A Nakamichi brand-et eladták a 90-es évek végén a Sansuival és az Akaival egyetemben egy kínai cégnek. A jobb hang nem feltétlen "jobb", csak más! Egy rétegnek a karbonszálas design high-endet jelent, sajnos veled is sikerült megetetni a marketinges lócitromot. Előbb olvass, tájékozódj, utána szerezz tapasztalatot, tanulj és csak utána alkoss véleményt, bár még ilyenkor sem lesz mindig igazad!
(#) tepege hozzászólása Nov 20, 2019 /
 
Üdv-kezd összeállni a 460-as éjjel már zenélt is..de...mert megint egy de:összekócolja a funciókat kb 10-ből 1x,pl pause gombbal gyors lejátszás meg ilyenek-takaritás megoldaná?
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Nekem anno a Sonyban az ilyen funkció-összekócolódást a mikrokontaktok szétszedése és alkoholos vattával való alapos kitakarítása oldotta meg. Persze elegánsabb lett volna cserélni őket, de abban mi az élvezet? Nézd meg a rajzot a szervizkönyvben, ha a kontaktok különböző értékű ellenállásokkal vannak sorba kötve, akkor a vezérlő IC az ellenállás alapján dönti el, hogy milyen funkciót nyomtál.
Egyszerű próba is van ehhez: ha akkor téveszt, amikor enyhén nyomod a gombot, akkor valószínűleg ez a helyzet.
(#) tepege válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Köszöntem,éjjel neki is "esek".Kaptam ma egy Akai HX a201-est szürke igazi szépség már most imádom-egyelőre fejhallgatóval próbáltam TypeII és III-al nekem tetszik ahogy csicsereg.
(#) megott válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Ugyanezt a kefét ettem meg jó tíz éve, egy Aiwa AD-WX929-ben (borzalom gyenge a mechanikája!), ott annyival volt megfejelve, hogy az összes mikrokontaktus erősebb vagy éppen semmilyen nyomásra nem reagált. Minimum 25-öt szedtem szét, pucoltam át, raktam össze, mai napig hibátlanul működik!
(#) Bassmester hozzászólása Nov 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Van két deckem, egy Aiwa R450 és egy Pioneer CT-S420. Több mint 15 évig álltak, nem voltak használva. Az Aiwa-n a pult gombjai nehezen működnek, a Pio-nak meg az egyik motorja vonyít lejátszáskor (csapágyhang), meg még pár apróság...
Az átfogó rendbetételüket, beállításukat tervezem, amihez jól jönnének a Service Manual-ok. Sajnos a neten nem találtam. Van esetleg valakinek?
(#) Petyka79 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2019 / 2
 
Ha elakadsz, szóljál!
(#) Bassmester válasza Petyka79 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Köszi szépen!
(#) kuzin válasza kuzin hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Szétszedtem, kitisztitottam amennyire hozzáfértem, de nem lett jobb.
számláló szerint, FF kor 15-t tud tekerni, play esetben 7-t. Valami időzitő/védelemre gondolok..
Van benne egy tarcsa hátulján fémes rovátkák. Van rajta 2 érintkezős 2x2 lábú valami. A kontaktoknal volt jopár szösz, azokat kifujtam. Reméltem ez a baja, de sajnos nem. Felrakok pár képet (szijat szándékosan vettem le tisztitáskor), hátha valakinek van valami ötlete miért áll le.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
Következő: »»   136 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem