Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Redőny vezérlés
 
Témaindító: Antal Miklós, idő: Jan 31, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 10
(#) dB_Thunder válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Helló!
A geolokációs vezérlés mit takar?
(#) gyorob1 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Üdv! Megépítettem a kapcsolást 2 nyomógombra (fel, le irány) kicsi változtatással de tökéletesen működik. Köszönöm a segítségedet. Illetve lenne még egy dolog. Tudnánk figyelni a 230v feszültségű motort valamivel, hogy ha példaul elakad és erőlködik akkor egy reed relé leállitja a kapcsolást? Megvalósítható szerinted?
(#) gyorob1 válasza gyorob1 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Bővebben: Link. Valami ilyesmire gondolok.
(#) proli007 válasza gyorob1 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Hello! Ahhoz mérni és kísérletezni kell. Esetleg egy megfelelő sönt ellenállás, egy LVT814-es opto (előtét ellenállással) aminek tranyója "megnyomja" a Stop gombot.
Vagy áramváltó, egyenirányító, időzítés, komparátor.. Lehetne a megoldás.
(#) gyorob1 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Kicsit utána olvasgattam (persze amennyit ilyen kevés idő alatt lehet.) Ezzel meglehetne oldani? Bővebben: Link
(#) gyorob1 válasza gyorob1 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Nagyon kiugró áramfelvételnél kéne tiltani. Ha jól gondolom.
(#) proli007 válasza gyorob1 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
"A nagyon kiugró", az nem műszaki paraméter. Talán előbb mérni kellene és az után meghatározni az alkatrészt és a teendőt. Nem?
(#) gyorob1 hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Persze, de én igazából az elvre lennék kíváncsi. Igazából egy kis iránymutatás kéne nem a megoldás. A többire megpróbálok magamtól rájönni. Csak ne menjek el rossz irányba.
(#) proli007 válasza gyorob1 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Nem olvasod el amit írok? Mert ezt írtam, iránymutatásnak.
"Vagy áramváltó, egyenirányító, időzítés, komparátor.. Lehetne a megoldás."
(#) gyorob1 hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
De elolvasom természetesen, csak ha nem írtam volna laikus vagyok a témában nagyon. Az áramváltóval konkrétan azt se tudom merre induljak el. Hova kell ellenállás stb... Nah de megyek utána olvasok, ne haragudj ha értetlen voltam. Köszönöm a segítségedet ismét.
(#) proli007 válasza gyorob1 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Semmi gond, csak nem tudom eldönteni milyen iránymutatásra gondolsz. Az áramváltó kimenetét kell lezárni egy ellenállással, azon fog esni a váltófeszültség. De hogy mennyi, az a adatlapján megtalálod a karakterisztikában. Aztán mérni is azért kell, mert nem biztos hogy amihez használod az egy "izomgép" és nem tudni egyáltalán a méréstartományba esik-e az áram értéke. Várhatóan erősíteni kell a feszültséget az áramváltó után. Mint ahogy egy VU meter csúcsérték képzőnél is tettem. Ez után várhatóan egy RC integrátor kell, de időállandóját a motor áramfelvétel változásához kell valahogy illeszteni. Ezt követheti egy komparátor, ami esetleg célszerűen egy NE555 is lehet.
De mindenek előtt mérni kell, a motor áramváltozásait menet közben Fel és Le irányban, valamint szoruláskor. De nem gondolnám hogy ez egy gyári működtetőben agyon lenne variálva. Lehet hogy csak egy bimetál van benne.. (Én nem ismerem ezeket és nekem nincs is.)
(#) Mikee91 hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Sziasztok!

Motoros redőnyömet SMART35SE10 elektronikus végállású motorok hajtják, melyek 5 eres vezetékkel rendelkeznek. A plussz vezeték egy fehér a programozásra szolgál (végállás beállítás, stb.). Tudja esetleg valaki, hogy erre a vezetékre mit kell adni, hogy olyan legyen, mintha megnyomnám a programozó gombot? Leírásban csak programozó kábelként hivatkoznak erre: Bővebben: Link
Földet próbáltam rákötni, de semmi eredmény. Fázist egy nagy ellenálláson keresztül rákötve a redőny nem mozog (direktbe nem mertem). Ilyen bonyolult elektronika lenne a dobozban?
(#) meddu válasza proli007 hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
sziasztok !

Step4UDT-sch.png Ha ezt a kapcsolást építem meg működhet 5v ról?
azért szeretném 5v-ról meghajtani mert 5v-os relé modulom van(arduino).
(#) proli007 válasza meddu hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Hello! Működhet 5V-ról, akkor a D3 helyett rövidzár kell. Az R4-et 330 Ohm-ra kell cserélni, mert kicsi lesz a Led-ek fényereje.
(#) bakos13gab válasza Mikee91 hozzászólására (») Szept 7, 2019 / 1
 
Lehet már késő a válasz. Semmi nincs benne szerintem, direktbe köti. Becker programozókábelt szedtem szét és csak az egyik pólust rákapcsolod direktben. De programozáshoz a motorfejen lévő gombot is nyomkodhatod ha hozzáférsz.
(#) Mikee91 válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Ez lett a megoldás végül, köszi! Ugyan én egy 10k-s ellenálláson keresztül próbáltam kezdetben és úgy is működött, de valószínű direktbe kötés is rendben van.
(Gomb nyomogatás sajnos nem volt opció kívülről a 4-en )
(#) meddu válasza proli007 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Szia! BiLED-et is el lehet hagyni?
(#) proli007 válasza meddu hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Természetesen el lehet hagyni. De arról lehet tudni, hogy stop-ban áll a vezérlő.
(#) 444Tibi hozzászólása Nov 18, 2019 /
 
Sziasztok, tanács kéne.
Munkahelyemen jó nagy redőny, az első motorral 6 évig ment.
Majd motorcsere, és azóta ez megy évente.
A redőnyös azt mondja, elgyengül a motor és csak a csere segít.
Nem értem ezt a kijelentést, a tünet hogy szépen megindul felfelé, majd random 15-20-30-40-50 centi után megáll. Ha a motor "elgyengül"..? akkor az el se indulna, nem?
A redőny nem szorul, ezt már 25x megnéztük, valamint motorcsere után 8-10 hónapig jó, ha szorulna akkor azonnal szorulna csere után is, szerintem.

Valakinek ötlete?
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2019
(#) dB_Thunder válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Redőnyös hozhatna bele olyan csőmotort is, ami elbírja bőven azt a méretű, tömegű redőnypalástot...
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
A redőnyösőn számon kell kérni az 1 év garit, és mindjárt lesz bele jó motor
Bocsi
(#) 444Tibi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
A legerősebb van benne állítólag.
Hplnap tudom megnézni és lefotózni.
annyit tudok hogy valami Somfy Oximo motor van benne.

Sikerült szert tennem egy kisebb méretű, valami hiba miatt kiszerelt redőnymotorra amit azonnal darabokra szedtem.
Egyik vége bolyhómű, ez oké, jó nagy áttétel. Másik vége pár fogaskerék ami egy mágnest pörget.
Nagyon megköszönném ha valaki elmagyarázná, ez hogyan működik? Mert énnekem 40 éves elektronikai múlttal egyelőre lövésem sincs. 3 szál vezeték megy rá, egy hosszúkás panel, a végén segédfázis kondenzátor, beljebb meg maga a motor.
Hall forgásérzélkelő, ez alapján tudja hogy épp hol a redőny.
De amit egyáltalán nem értek, honnan, hogyan kap ez vezérlő, indítójelet le-fel?
(#) 444Tibi válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Írtam előbb hogy kibeleztem egy redőnymotort, veszítenivalóm nem sok volt, megtápláltam közvetlen 230-ról.
Ha nem engedem el akkor kitöri a csuklómat olyan erő van benne, csendesen halkan forog mindkét irányba.
Ez egy Somfy Oximo WT 30Nm motor. És hibátlan. Vagyis elektronika baja van nem motorikus vagy mechanikus.
(#) kissi válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Szia!

Előre bocsátom, hogy nem ismerem a redőnymotor megoldásokat, de van ötletem, hogy hogyan oldják meg. Két vezeték a táplálás, a harmadik meg az irány, hogy fel vagy le kell tekerni és a motor áramát figyelve tudja, hogy mikor áll meg és akkor elveszi az elektronika az áramot a motortól. Mivel van benne hall érzékelés is, így annyival okosabb lehet, hogy meg tudja tanulni a végállásokat, azaz pl. ha már háromszor érzékelte, hogy pl. 137 impulzus után túláram jelentkezik, akkor azt veszi végállásnak és legközelebb már az adott impulzusszámot elérve nem erőlködik sokáig, hanem pl. 0,5s után leold. Amíg nincs megtanult végállás, addig pl. 1s-ig próbálkozik.
Így a vezérlőre pl. fázist téve megy fel a motor és végállásnál a vezérlőn marad a fázis, de az elektronika lekapcsolja a motort. Le meg akkor indul, ha megszűnik a vezérlőn a fázis !

Remélem érthető voltam és tudtam segíteni !?
(#) bakos13gab válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Erre van táblázat, amiből választani kell. A 30Nm-es motor elvisz mindent szinte. Lehet hibás maga a motor, de nem gondolom. Nem szokott a Somfy motorokkal baj lenni. Ezek általában úgy adják meg magukat, hogy elkezdi felhúzni, de visszacsúszik, elkopik a mechanika, vagy csak berreg, mert tönkre megy a kondenzátor benne és "elmegy az ereje". Ilyenkor hajlamos le is égni idővel. Az Oximo kvázi "okos" motor, nyomaték érzékeléssel, elektronikus végállással, bár WT verzióra nem emlékszem belőle (ez a somfy-nál a Wired technology, vagyis kapcsolós). Lehet valami a hálózaton, ami megöli az elektronikát. PIC van benne, kondis előtéttel és valóban egy HAL szenzorral számolja a fordulatot és irányt.
(#) bakos13gab válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Távirányítós. Egyébként meg 4 vezetékes (ritkábban 3, mert kettős szigetelésű). Szóval a 0 és föld állandó. Ezen felül meg van egy barna meg egy fekete vezeték iránynak. Ez lehet kapcsolós és akkor direktbe a motorra van kötve. Kapcsolós, de elektronikus végállású, amikor van benne vezérlő, de ebben az esetben a vezérlő csak akkor kap tápot, ha irányt is. Illetve vezérlős távirányítással, opcionális nyomógombbal stb.
(#) 444Tibi válasza bakos13gab hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Távirányítós, ez nem, ebből összesen 3 szál drót jön ki és belemegy az okosház vezérlőbe, mivel központilag vannak a rdőnyök is vezérelve.
Ezért kérdezem hogy hogyan a fenébe tud működni, hacsak nem úgy ahogyan kissi fórumtárs leírta, egy nulla, egy fázis és egy vezérlő szál.
Vagy máshogy, pl. nyomok neki egy "fel", akkor a fel dróton ott kell maradnia a 230 voltnak, ezért van a kapcsolójának olyan neve hogy "Reteszelt redőnykapcsoló"?
Ha negnyomom fel, akkor azon ott marad a 230V, ha nyomom le, akkor meg a másik szálon? Ezt nem értem. És ugyanezen a 3 vezetéken keresztül programozza fel a redőnyös, egy kis készülékkel amin pár nyomógomb van. Hogy ezt hogyan, ezt aztán már végképp nem értem.
(#) 444Tibi válasza bakos13gab hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
"Lehet hibás maga a motor,"
Nem. Leírtam, amit ezelőtt cseréltek, azt itthagyta a redőnyös, szétszedtem, adtam a motornak közvetlen 230-at és ha nem engedem el akkor kitörte volna a kezemet a helyéről, olyan ereje van.

"Ezek általában úgy adják meg magukat, hogy elkezdi felhúzni, de visszacsúszik, elkopik a mechanika, vagy csak berreg, mert tönkre megy a kondenzátor benne és "elmegy az ereje"
Szintén nem. Úgy adja meg magát mind hogy csak 10-20-30-40-50 centit megy fel-le, de van amikor szó nélkül felemeli, leereszti.
Másnap megint megáll pl. 30 centinél, harmadnap 20 centinél, vagy nem jön le.
Kondi kizárva, 5. motor van és 8-10 hónap után halnak meg, ennyit ki kéne a kondinak bírni. mechanikai hiba kizárva, mivel szétszedtem és a bolygómű fogaskerekek újszerű állapotban vannak, meg az előbb leírtam hogy képes lenne eltörni a kezem, de hogy a 100 kilómat felemelné ha kötelet kötnék rá az biztos.

Marad az elektronika. Az mitől halhat meg bennük, ráadásul nem teljesen hanem csak részlegesen?
És csakis ez az 1 redőny, a többi 30 darab 11 éve működik a házban hibátlanul. Ez is ment 6-7 évet, ekkor megpurcant és innentől sorozatba hullanak el a cseredarabok. Csak ennél a redőnynél.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2019
(#) kissi válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Idézet:
„Ez is ment 6-7 évet, ekkor megpurcant és innentől sorozatba hullanak el a cseredarabok. Csak ennél a redőnynél.”

Mi van, ha időnként a REDŐNY szorul meg és az elektronika rájött, hogy "bibi" van, mert nem lehet, hogy csak 30 centit kell mozognia és ezért tilt le ?
(#) meddu válasza meddu hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Sziasztok.
proli007 -töl kérdezném hogy ha több időre lenne szükségem a kikapcsolásig akkor a kondenzátor kapacitását növeljem? A kapcsolás rajz : Step4UDT-sch.png
mondjuk 100-rol 220-ra?
most a 100uf-osal kb 46mp.
Következő: »»   7 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem