Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   131 / 199
(#) bbatka válasza Sinike hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
A felület minőségnek nem ment a kárára a 218C fokkal nyomtatás? A színe nem változott ?
Én is tőlük veszem a Sunlu -s PLA-t. 210C-foknál még nem mentem magasabbra.
Eltűntek a Variometrum-ból az ANYCUBIC I3 MEGA nyomtatók. Gondolom a tipikus hibáik miatti reklamációk miatt. Én saját magam javítottam ezeket a hibákat.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2019
(#) pipi hozzászólása Nov 26, 2019 /
 
Hali!
Ez a fenyő hogyan nyomtatódik ki?
Bővebben: Link
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Már értem, itt egy jobb kép milyen lesz
Bővebben: Link
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Üvegmosó kefe
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Igen nekem 220 x 220 mm-es az üvegen gyárilag M3 kétoldala ragasztó van!!
(#) Sinike válasza pipi hozzászólására (») Nov 26, 2019 / 2
 
Szia.
Nekem érdekes lett, de szép!
Beállítások módosításával biztos lehet szépíteni rajta - no meg arra gondoltam, hogy elvagdosom a szálakat... De az elég komoly türelmet igényel
(Ez még a Gembird pla)

DSC_0071.JPG
    
(#) pipi válasza Sinike hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Egész jó lett
(#) Sinike válasza pipi hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Ma teszek egy próbát sokkal lassabb sebességgel, hogy ne húzza vissza a fej a "tüskéket".

Bbatka: Nem látok semmi változást, ám ez amúgy is fehér. Minőségileg is szép csillogó maradt. (De azt is lehetne, hogy csak az első rétegre tettem volna magasabb hőt...)
(#) András123 hozzászólása Nov 29, 2019 /
 
Ma probáltam első alkalommal beüzemelni a Nyomtatómat ,egyenlőre csak PC nélkül. A 2 Amperes motorokhoz 1 Volt Vref-et állítottam a DRV8825-höz. Y motor nem kapott tartóáramot, annak ellenére hogy jók a kábelezések és a DRV is helyes irányba van felhelyezve. A többi motor megkapta a tartó áramot . Egy kis idő elteltével X motorvezérlő elfüstölt pedig a motorok egyáltalán nem melegedtek. Még nem jöttem rá mi az oka. Az lenne a kérdésem, hogy a RAMPS 1.4-en a 2db Z motort egy közös motorvezérlő működteti, nem úgy mint a CNC shilden ahol a másik motor klónozva van. Itt ebben az esetben a Vref érték kiszámításánál a 2 db motort áramát kell figyelembe venni. Erősítsetek meg ha jól csináltam. Tehát 2db 2A motorhoz a vref érték 2 Volt lesz?
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Idézet:
„Tehát 2db 2A motorhoz a vref érték 2 Volt lesz?”


Nem.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Nagy segítség lenne ha megmagyaráznád ezt a Vref beállítást. Elektronikai ismereteim hiányában csak a látottakból vagy az olvasottakból készítem a gépet. Ebben a videóban a 1.02-nél látott képletet alkalmaztam. Mit csinálok rosszul?
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Itt le van írva, nem tudnám jobban elmagyarázni.
Én is Google-ból keresgetek legtöbbször.
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Idézet:
„TheDRV8825is fullyprotectedagainstundervoltage,overcurrentandovertemperatureevents.”

Valószínűleg hibás volt.
Nem értem ezt a Vref beállítást, igaz nekem A4988 van a z-n és az extrúderen, de ezeknél trimmer potival lehet belőni a motor áramot, ennél nem?

Az 1 vezérlővel 2Z hajtásról már az elején lebeszélnélek, rengeteget szívtam emiatt.
Bővebben: Link
Itt van kép, is, gyorsan össze lehet dobni egy foglalatot amivel 2db vezérlőt lehet meghajtani.
Így már tökéletesen működik.
Üdv
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Nem beszélek angolul, a gogle fordító használhatatlan a pontos megértéshez. Az általam linkelt videó viszont annak ellenére hogy angol számomra érthetőnek tűnik . 12V 30A tápról fogom üzemeltetni és A motorjaim adatlapján ez szerepel
Step angle: 1.8 °

Step accuracy: 5%

Holding torque: 59Ncm(83.6oz.in)

Rated current/ phase: 2.0A

Phase resistance: 1.40hms

Voltage: 2.8V

Inductance: 3.0mH±20%(1KHZ)
A videóban látott módszer alapján 1 Volt feszültséget kellene beállítanom a potméteren. Szerinted ez nem helyes? Mi a helyzet a Rampson a közösen használlt 2db Z motormeghajtó Vref értékével? Ez is 1 Volt vagy a duplája?
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Valóban nem szerencsés egy motormeghajtóval 2 db motort meghajtani. De a ramps 1.4 en ez a lehetőség van kialakítva. A DRV8825 motormeghajtón ugyanolyan poti van mint a A4988-on, viszont ellenkező irányba kell elhelyezni a panelon mint a tiedet. . A beállítás metódusa ugyan az . A vref érték az a feszültség érték amit a potival kell beállítani. Amit linkeltél, az számomra kevés infó hogy megértsem hogy mit kellene tennem
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2019
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Idézet:
„Mi a helyzet a Rampson a közösen használlt 2db Z motormeghajtó Vref értékével? Ez is 1 Volt vagy a duplája?”


Erre már válaszoltam és nem a válaszom, nem a duplája.
Az egy vezérlővel 2db Z motor hajtással semmi baj nincs ahogy zsoltee0001 írta.

Több mint 2 éve használom párhuzamosan a két motort és soha semmi hátrányát nem tapasztaltam.
Nekem a Vref értéke max 0,7V az összes motornál, az extruderré meg 0,5V és nem forró egyik motorom sem.

Ha esetleg nem bírod a kezedet rajta tartani akkor sok az áram.
Nem tudom, hogy neked melyik DRV verziód van de az áram az függ a rajta lévő kis ellenállástól is.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Tudom hogy be lehet állítani a motormeghajtó áramát szemre és fülre" is a motor hangja,melegedése ,ereje lépés vesztése alapján. De van erre pontos számítási módszer is. Én erre lettem volna elsősorban kíváncsi
(#) András123 hozzászólása Nov 29, 2019 /
 
Közben Találtam ezt ezek szerint helyes a számításom DRV8825 esetén 2 vel kell szorozni a poti által beállított feszültséget, ugy fog kijönni a motor névleges motoráramja ami 2Amper
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2019
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Nekem is egy vezérlőről megy a Z tengely két motorja és tökéletesen működik, miért kell evvel szívni?
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Igen így ki lehet számolni de ha elolvasod, vagy utána olvasol akkor rájössz, hogy te hiába állítasz be 0,5 Volt referencia feszültséget az nem kereken 1A áramot jelent.
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Itt van egy leírás a motorok vezérléséről.
Sokat meg lehet tudni belőle.
Sok magyar nyelvű leírás is van.
Itt le is írja, hogy az áram az függ a motorok tekercseinek az ellenállásától.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Mint írtam sajnos én nem értek hozzá. Az okosok" kiszámolták hogy A4988 motorvezérlőnél 2,5 a szorzó ,DRV8825 nél 2 a szorzó, Állítólag ez működik
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Rendben, de azért mert a motorra 2A van ráírva attól még nem kell neki annyi.
A DRV-n van hűtésed, nem melegszik? Hűtöd?
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Eddig már több esetben, más gépeknél én is csak szemre fülre állítottam be a motorvezérlőt.Mindig működött Most van az első alkalom hogy jó lenne megtanulni hogy pontosan hogyan is kell ezt kiszámítani. Most olvasom a videó hozzászólásaiban hogy ez a képlet valóban nem a teljesen pontos eredményt adja , figyelembe kell venni a pontos számításhoz más tényezőket is amit te is írtál. A DRV-n van hűttőborda és nem volt túl meleg. A kiégés nyomai a GND és a motorkimenet csatlakozójánál látszott csak. Remélhetőleg nem az én hibámból történt hanem csak gyári hiba .Holnap tesztelem egy ujabb DRV vel 0,7-0,8 Volt körül.

The formula given in this video is vague and wrong. The correct formula is:
VREF = I* (8*0.1)* (%I/100)
I = Rated current of our Stepper
VREF = Voltage we want to set on our driver
Rs = Resistance of the sense resistor which is 0.1 ohm (fixed)
%I/100 is calculated by the Micro Stepping we set on our stepper.
If you are not doing Micro Stepping then (%I/100)
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Ha az általam belinkelt részt megnyitod és belenézel az előzményeibe, látni fogod, nem kevés szívás volt, mire rájöttem, azt az elosztót összedobni meg fél óra, egy ilyen projectnél ez nem tétel.
Igaz nálam A4988 és eredetileg unipoláris léptető motor kombinációval nem ment normálisan az 1 vezérlőről 2db Z.

Mivel nem tudom a hiba eredeti okát (max találgatni tudok) más vezérlővel ill. motornál működhet.
Üdv
(#) András123 hozzászólása Nov 30, 2019 /
 
Valahogy nem akar összejönni ez a beüzemelés. A hibás DRV helyett újat raktam be. Mindegyiken beállítottam a motoráramot 0,7-0,8 volt közé. Minden tengelyen van tartóáram de az Y motormeghajtó csatlakozójába bármelyiket teszem bele ,nem működik. Ha az Y motor kábelét egy másik motor helyett kötöm be ideiglenesen akkor az is működik rendesen. Ha az Y motormeghajtóba bármelyik DRV-t beleteszem akkor a RAMPS piros ledje egy darabig ég ,majd kialszik. A behelyezett DRV-n ilyenkor lehet motoráramot állítani, de amúgy működésképtelen. Lehetséges hogy a RAMPS panel hibás? Ezeket a DRV-ket beletettem egy ARDUINO UNO/V3schild- be Ezzel minden tengelyt tudok mozgatni hibátlanul. Tehát nem a DRV-vel van a gond.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2019
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
A Ramps-ba nem sok minden motorvezérlő dolog van, ami tönkre mehet.
Nézd meg, hogy ad-e ki step/dir jelet.
Akár egy led-el is tudod ellenőrizni, ill. nincs-e sleep állapotba, ezt akár a marlin fw. beállítása is okozhatja.
Üdv
(#) pipi hozzászólása Nov 30, 2019 /
 
Hali!
Szeretnék egy filament dob forgatót barkácsolni, ami ha megfeszül a szál, teker rajta.
Nem látok az alin/ebayon ilyesmi szálfeszülés érzékelőt, csak ami kifogyáskor működik.
Ötletek?
Vagy barkácsolni kell mikrokapcsoló/optóból, ami engedélyez egy 555-öst és rugdossa a léptetőmotor vezérlőt. (Vagy DC motor amit a switch direktbe kapcsol)
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Lehet, hogy azért nem találsz ilyet, mert nincs is rá szükség.
Nálam a nyomtató alatti szekrénybe van a filament dob fektetve, csapágyazott tartóba, a szekrényből egy csövön keresztül megy az extrúder motorig, símán tudja húzni.
Nem ebbe fog belerokkanni az extrúder.
Nem bonyolítanám.
Üdv
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 

A guriga nálam is 4 csapágyas tartón van, csak gondolom hogy kevésbé húzzná a fejet felfelé, és ez a húzóerő nem fix, hanem csak időnként "rángat" egyet.
Következő: »»   131 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem