Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bemenetválasztó
 
Témaindító: Cs.Janika, idő: Nov 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 28
(#) pucuka válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Az adatlapon nem is szerepel a kettőstápú kapcsolás.
(#) metabo123 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Akkor jól láttam, hogy nem láttam !
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
(#) Mócsing hozzászólása Ápr 2, 2019 /
 
Szervusztok .
Régebben láttam egy két áramkörös kapcsolókkal felépített bemenetválasztó kapcsolást ,aminek az volt a lényege hogy a bemenetek nem tudtak egymásra dolgozni . Csak egy lehetett aktív .
Ismeri valaki ?
Előre is köszönök minden infot .
(#) proli007 válasza Mócsing hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Hello! Én ugyan nem láttam, de rajzoltam számodra egyet. Remélem valami ilyesmire gondoltál..

Select-SW.png
    
(#) Mócsing válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Szia .
Köszönöm ez jó lesz . Ennél komolyabbra nincs is szükség .
(#) Medve válasza Mócsing hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Vagy egymást kiváltó "Isostat" kapcsolósor.
(#) Mócsing válasza Medve hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Ajkán már rég bezárt a Videoton ...
(#) kistee válasza Mócsing hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Az Székesfehérváron volt, nem?
(#) pucuka válasza kistee hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Régen, mint szinte mindegyik nagyvállalatnak, az ipartelepítési program keretében több telephelye is volt az országban. Pl. a Videoton számítástechnikai részlege Budapesten volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2019
(#) Mócsing válasza kistee hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Ezeknek a programkapcsolóknak nagy részét az ajkai üzemben gyártották .
A taszton még én is dolgoztam /néha/ .
(#) gYurikah hozzászólása Dec 5, 2019 /
 
Sziasztok!
A linken található bemenetválasztó mennyire használható?
Inkább készítsek én, vagy lehet javítani rajta?
Bővebben: Link
(#) proba válasza gYurikah hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Ha jó a kapcsolója, nagy baj nem lehet. Nem tudom mire akarod használni, én inkább egy egyszerű keverőt használok a TV, rádió, számítógép... összekötésére. Nem kell kapcsolgatni, csak a nem kívánatos eszközt némítani.
(#) gYurikah válasza proba hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Régi pár dolgot rca-val bekötni, csak mivel "modern" erősítőm van, van rajta 1pár rca 1 tuner, 1 cd csak úgy nosztalgiából, úgyis hetente 1x használnám, de ne kelljen mindig át dugdosni.
(#) amperjano válasza Sebi hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Kedves Sebi!
SAS560 kapcsolás módosítható úgy, amíg a nyomógomb zár, addig menjen a kimenet?
4 hűtőt kellene reteszelni. Egyszerre mindig csak 1 működhet!
(#) Sebi válasza amperjano hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Egy szenzor (vagy nyomógomb) érintése (vagy megnyomása) után a hozzá tartozó kimenet aktív marad - mindaddig, míg másikat nem kezelsz.
(#) amperjano válasza Sebi hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Módosítható?
A 2-es lábon a 10k ellenállás mire való?
(#) amperjano válasza amperjano hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Most látom ez SAS6600 (SAS570)
(#) Medve válasza amperjano hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Utánanéztem, egyszerűen csak: "kell". Hanem egy másik dolgot is megtudtam, ezzel a kivezetéssel érhető el az, hogy csak a szenzor érintéséig maradjon aktív a kimenet. Meg kell akadályozni, hogy ez a bemenet kb 5.8V alá essen.
(#) amperjano válasza Medve hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Kedves Medve!
Köszönöm!
Megpróbálkozom vele.
Hátha sikerül összehozni valamit.
(#) Sebi válasza Medve hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Digitális logikai áramköröknél bemenet nem maradhat "lógva": vagy a tápfeszre, vagy a talajra kötjük ellenállással. Ez a bemenet a gyűrűs számlánc léptetésére alkalmas, ha impulzust kap, egyet odébb lép. (Távirányítős TV-nél a programcsatorna léptetés.)
A 6600 másik tulajdonsága, hogy bekapcsoláskor az első hely aktív. Ha több csatornás a rendszer, 6700-ak következnek utána.
(#) amperjano válasza Sebi hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) somitomi hozzászólása Jan 22, 2023 /
 
Sziasztok! Házi erősítőhöz építenék bemenetválasztót egyszerűen kapcsolókból, amiben lenne két kimenet (magnónak). Gyári erősítők rajzában sokszor láttam, hogy a magnóhoz egy soros ellenálláson vagy egy osztón keresztül vezetik a jelet, ennek mi az oka? Érdemes nekem is így építenem és ha igen, az ellenállás/osztó értékét mi alapján válasszam meg?
(#) kameleon2 válasza somitomi hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Mindig szintet kell illeszteni. Régebben kváziszabványként és kényszerűségből eléggé adott volt, melyik HiFi készüléknek milyen bemeneti, kimeneti jelszintet érdemes küldeni, ahol még a legjobb volt a jel/zaj viszony. Ma már másabb a helyzet, sokkal nagyobb a szórás. Egy végfok például 0dB-el volt jól meghajtható. Ennek sok deck is meg tudott felelni, de volt, amihez már vagy erősíteni kellett, vagy lejjebb kellett osztani a jelet, hogy ne vezéreld túl a végfokot. Vagy éppen előerősítő kellett, ha LP lemezjátszód volt + korrektor. Ha egy sima ISOSTAT-os bemenetválasztód volt, ott még a kapcsolási jelenséget is kezelni kellett. Koppanásmentesítésre volt szükség a szintváltáskor. Azaz: ha a magnód bemeneti adatai megvannak, ahhoz kell impedanciában és szintben illeszteni a kimenetet.
(#) somitomi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
No látod, én eddig valahogy azt képzeltem, hogy a magnók bemenete is vonalszintű, pedig valójában persze sokkal érzékenyebb, csak szintszabályzással lejjebb vehető. Véletlenszerű mintavétel (megnéztem az itthon lévő magnók szervizkönyvét) alapján monjduk egy kicsit mindegyik magnó más, de majd akkor számolok valami nagyjából jó értéket.
(#) kameleon2 válasza somitomi hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Ez a különbség a "kommersz" és a High-End megoldások között. Egy processzorra bármilyen jelet adsz, szépen belövi az ideális jelszintet magától és megjegyzi az adott jelforrás típusával együtt.
(#) kaktusz2 hozzászólása Júl 26, 2023 /
 
Üdvözlök mindenkit.segítséget kérnék az alábbiakhoz.duál mono block,csöves erősítőmhöz,elé bemenet választó kütyü,kb 8 csatorna bemenet,kellene.továbbá van nekem hibás dán rádióm,aminek volna 8 bemenete,igaz ebből csak 2 vonal bemenet,a többi a hangolt,csatornákat kapcsolja.tehát a kérdés ebből,megoldható,ami nekem kellene?válaszokat köszönöm előre is.
(#) proba válasza kaktusz2 hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Szerintem nem. Ha egy csöves erősítőm lenne, tuti nem kiszuperált félvezetős bemenetválasztót tennék elé. A másik ha ez a kérdés így felmerült, akkor az átalakításhoz szükséges tudás valószínű hiányzik. Ha egyszerűt akarsz, akkor egy forgó/egymást kiváltó kapcsolót tudom ajánlani, ha bonyolultabbat, akkor vannak jelfogós bemenetválasztók. Ami biztos, egy kiszuperált bemenetválasztónál jobb/egyszerűbben megvalósítható/ esetleg olcsóbb is egy másik újat építeni nulláról indulva.
(#) Ódenka válasza kaktusz2 hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Akkor ezt dobd össze, tuti jó lesz. Hozzávaló táppal...
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2023
(#) dB_Thunder válasza kaktusz2 hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Yaxley... oszt' csókolom!!
(#) kaktusz2 válasza proba hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
tisztelt proba.úgy gondolom hogy,mivel csak bemenet választás történne,a minőség romlása,nem áll fen.a kapcsolási rajzról,vissza tudnám fejteni,és a felesleges panelt levágnám.így a készülék ház maradna,kiegészítve rca aljzatokkal + még a hangerő és ballansz potikhasználata lenne .igen valószínűleg,a szakirányú végzettség nincs meg,de lelkes vagyok.40 éve az unitra dióra rádimat,deckre alakítottam,mi által ,kevésbé lett zajos a ,tuner része.egyébként,már 1-2 siker élményem már volt.félvezetős végeket csináltam már.pl:quad 405,fényorgonát,stb...most majd el 84se csövest akarom ,megépíteni.
Következő: »»   27 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem