Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2149 / 2208
(#) Cinema válasza tdi75 hozzászólására (») Dec 6, 2019
Csöves végfok bemenetére kell egy 100kOhm-os potméter, ami a hangerőt szabályozza.
Utána kell egy, legalább 1µF/630V-os csatolókondenzátor, lehetőleg MKP-valamilyen gyártmány, majd a cső rácslevezető ellenállása, ami kb. 1MOhm lehet. Ezzel a bemenet felől ki van védve a recsegés, sercegés, DC-munkapont-elmászás és a cső lezárása is biztosított.
-
Tartsuk be az 1-10-hez szabályt, azaz a meghajtás az kb. 100kOhm, a lezárás az pedig kb. 1MOhm legyen. Minden fokozatnál ezt tartsuk be, mert akkor lesz a legkisebb zavar, valamint a legegyenletesebb átvitelt is akkor lehet biztosítani. Meg ráadásul, nem terheljük az előző fokozatot.
Csöves csatolás esetén még az 1 a -3hoz, vagy 1-az 5-höz jó megoldás, tehát ha az anód ellenállás 220kOhm, akkor a következő fokozat rácslevezető ellenállása az kb. 680kOhm, vagy 1MOhm legyen, illetve lehet kisebb, ha azt a cső elbírja!

Üdv!
(#) MacGiver válasza tdi75 hozzászólására (») Dec 6, 2019
Kisebb kapacitású csatoló kondi kell. Méretezés.
Nem a REMIX a lényeg.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2019
(#) devergo74 hozzászólása Dec 6, 2019
Sziasztok!
Szerintetek az nem gond, ha az erősítő doboza tiszta alumínium lenne, vagy nem árt ha mondjuk az oldalai fa, és csak a teteje, alja alumínium?
(#) TAttila77 válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 6, 2019
Nekem így van építve, üzemel gond nélkűl. Hajrá.
(#) devergo74 válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 6, 2019
Mármint tiszta alumínium?
(#) TAttila77 válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 7, 2019
Nem. Alumínium tető, fenék lemez és fa oldalak, előlap.
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 7, 2019
Belülre ugyan lehetne ragasztani alufóliát, de mi a bánatnak.
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2019
Alufólia belűl? Nem ettem én meszet! Így jó ahogy van. Hiszen már láthattad tavaly az egyiket. Nincs abban ragasztva semmi se a fára.
(#) mohinger válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 7, 2019
Mindkét megoldás jó.
(#) devergo74 válasza mohinger hozzászólására (») Dec 7, 2019
Akkor maradok a tiszta alumíniumnál, mert az pont van.
(#) Gafly válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 7, 2019
Fa is jó...
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2019
Vasfa.
Bővebben: Link
A vídiás szerszámok is belenyögnek, olyan kemény.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
(#) CHZ hozzászólása Dec 8, 2019
Készülőben..., fa alu doboz.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
(#) TAttila77 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 8, 2019
Itt is körvonalazódik lassan valami.
A család:
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
(#) sandor1632 válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 8, 2019
Ez a Miflex nagyon jó választás,nálam is ez muzsikál
(#) TAttila77 válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 8, 2019
Múltkor az EAR859-ben kicseréltem a 22nF-osokat a kaszkód után a 10M-al párhuzamosan. Akkor tetszett meg a hangja. Addig alufóliás régi megszokott csöves cuccokban leledző volt benne, ez csak kíváncsiság végett lett betéve de jól tettem.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
(#) djhans válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 9, 2019
Szia. Milyen kapcsolása lesz a meghajtásnak?
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Dec 9, 2019
Mihez? Miben? A 300b-hez?
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Dec 9, 2019
Kaszkód lenne, vagy SRP, ha a 300b-re gondoltál. Majd az lesz amelyikkel jobban muzsikál. Mindkettőt megépítem és a jobb győz.
(#) Mócsing hozzászólása Dec 9, 2019
Gu 50 SE építők segítségét kérem .
A tegnapi napom fojtó tekerés jegyében telt . Az EI lemezes vas keresztmetszete 8,4cm2 ,0,5-ös drótból kb. 650 menet fért rá . Az eredmény: 505mH , tizede annak amennyi kellene .
Ti milyen fojtót használtok ?
(#) CIROKL válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 9, 2019
Ei
Hogyan lemezelted?
Légrés mekkora?
(#) Cinema válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 9, 2019
Mekkora az az EI-mag? Ha sérült, rossz minőségű a vasmag, elképzelhető ilyen alacsony értékű induktivitás.
Lehet 0,4-es huzalból tekercselni, kicsit nagyobb áramsűrűséget választva.
(Fojtóknál akár 4-6A/mm2-es áramsűrűség is megengedhető)
Szoros tekercselés, nem szükséges sorszigetelés sem, mert igen kicsi a feszültség az egyes sorok között, teljesen teli kell tekercselni az ablakot.
Ja, a légrés az minél kisebb legyen, egyoldalról lemezelve is. Ami összefogja a kész lemezelt fojtót, az szigetelve legyen a vasmagtól és az összefogató csavar is rézből legyen, lehetőleg szigetelve a vasmagtól!
Ezek bár nem tűnnek fontosnak, nagyon sokat számítanak a végső induktivitás értékében és a veszteségek mértékét(szórás!) is csökkentik.

Üdv!
(#) Mócsing hozzászólása Dec 9, 2019
Köszönöm a gyors válaszokat !
Az I lemezek hossza 95mm ,légrésként 0,25-ös papírt használtam , pakett vastagság 30mm .
Az összefogó idomok és a csavarok szigetelésével most nem foglalkoztam .
Későn végeztem és meg akartam mérni . Ha elvégzem ezeket a szigeteléseket mennyi változásra számíthatok ? Az első két sort sikerült elég szépen feltekerni ,aztán elszabadultak az indulatok .
A 0,4-el talán 50-100 menettel több fért volna rá de olyan nincs . /legalább is pillanatnyilag nem tudok róla /
(#) csa7684 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 9, 2019
Nagyon szép munka, mint ahogyan már megszoktuk. Milyen alkatrészekből tevődik össze? Csöves egyenirányítás?
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 9, 2019
650 menet nagyon kevés, másként mondva kicsi a vas 0,5 mm-es huzalhoz. 200 mA-es fojtóhoz 0,25-0,3 mm átmérőjű huzal, 300 mA-hez 0,3-0,35 mm átmérőjű huzal szokásos. A Vasad jónak tűnik, 0,35 mm-es huzallal 4-5 Hy körül lehetsz tele tekerve (50 ohm körüli dcR mellett). Nem számolt érték, csak tapasztalatból saccolom. Menetszámmal négyzetesen emelkedik az induktivitás.
(#) Mócsing hozzászólása Dec 9, 2019
Szia Sturbi !
Akkor megcélozom a 0,35-s drótot , ami elméletileg lehet is valahol .
Mekkora légrést javasolsz ?
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 9, 2019
Szerintem 0,5 mm azért nem kell (0,25 mm-es papírral 0,5 mm a légrés). Számolható (nem tudom fejből), áramtól függ. 0,25-0,3 mm elég lehet talán. Minél kisebb, annál nagyobb lesz az induktivitás, viszont felmágnesezve zuhan. Az a minimum kell, ami még megakadályozza a vas telítődését az átfolyó áramnál.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2019
(#) Mócsing hozzászólása Dec 9, 2019
Akkor kb. füzetlap vastagság ,az A4-est megmértem az 0,1-s ?
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 9, 2019
Határeset, inkább 0,3 mm össz. légrést kellene közelíteni GU 50-nél. Laza összenyomással jó lesz. Mennyi lesz a fojtón átfolyó nyugalmi áram?
(#) Mócsing hozzászólása Dec 9, 2019
Előhalászom a cikket és megnézem .
Következő: »»   2149 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem