Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-S Műholdas digitális TV problémák
Lapozás: OK   43 / 44
(#) eyess válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Biztos.Na nem azért , mert ott nincs az a pár magyar csatorna hanem azért , mert nem ér annyit , hogy egy fej ezért legyen oda állítva.Míg a Thor holdon sokkal több minden van , és egy kis okossággal még több magyar csatorna fogható.
(#) KIL59 hozzászólása Jan 23, 2018 /
 
Igy néz ki elöl nézetböl a parabola , ha a Multifeeden a balról a két db. LNB-bét bal fele kitolnám és a jobb oldalról bal középre betenném az LNB-ét közvetlen a HOTBIRD 13° mellé akkor merre kellene a parabolát tekernem, hogy mind három Satelitet tudjam fogni ?
(#) StMiklos válasza KIL59 hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Szevasz!

Többször átolvasva sem értem ki-kivel van, de nem baj, van "kályha", innen indulunk.
Ahogy látom, egyik fej sincs az igazi fókuszban, ami a legnagyobb jelet adná, ez hiba.
Ezt a helyzetet legjobban a jobboldali fej közelíti, de mintha még az sem lenne igazán ott.
Mindegyik hamis fókuszban van, ami kisebb jelet jelent, mint ami lehetséges lenne. Egyet azért oda kellene rakni. Jól látom?
És akkor egy kérdés indulásnak: melyik az, amelyik veszi most valamelyik holdat és melyiket?
Jó lenne egy kép, amelyik pontosan a tükörrel szemből készül, a fejeket addig felejts el.
Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2018
(#) KIL59 hozzászólása Jan 23, 2018 /
 
Szia! Balról kezdve elsö ASTRA 19,2°, második Eurobird 13° a jobb oldali az most jelenleg nincs egyik satelitra sem beállitva ! Az "eyess" hozzá szóló azt irja hogy a Thorron kellene ügyeskedni, de hiszen azon csak kodolt programok jönnek én auto-szerelö vagyok nem TV-szerelö Itt Neustadtban van egy magyar klub és ott probálom beállitani a magyar csatornákat. Nekem személyesen van egy UPC receiverem és egy 35 cm-es parabolám ami az ablakpárkányon van és avval szuperul tudom nézni a magyar adásokat, de ezzek mind egy csomagban vannak amiért fizettek igaz nem sokat mert csak a legkisebb csomagom van.
(#) StMiklos válasza KIL59 hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Szevasz!
Igyekszem pontosan fogalmazni és érthetően magyarázni. Nem megy át?
Meglátásom szerint rosszul áll az antenna, a fejek nem ott vannak, ahol lenniük kellene.
De az alap: nem jó felé néz a tányér!
Ha mégis így marad annak az a következnénye, ha be is állítható mindhárom fej a holdakra, kisebb jeleket ad, mint lehetne.
Ha mégis így hagyod, akkor a jobboldali fejet szinte a középső mellé kell tenni, valahol ott lenne a helye. Kb még kalkulálni is lehetne, ha tudnám mennyi most a két baloldali (működő) fej között a távolság, de ne centiméterben, hanem milliméterben. Tippem szerint most 18..
Még így is lehetne mind a 3-at fogni, mert elég nagy a tányér, de célszerű lenne tisztességesen beállítani.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2018
(#) KIL59 hozzászólása Jan 23, 2018 /
 
Miklos az ASTRA kb. 40% jeleröséggel jönn a HOTBIRD 13° az pedig 85% a két fej között kb. 40-50mm van. Igen én is probáltam már jobb oldalit teljesen középre betenni de semmi jel nem volt de az is lehet, hogy a beltériben sajnos nincs sok állitási lehetöség ......pedig egy Comag SL60 HD
(#) StMiklos válasza KIL59 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Szevasz! (lassan feladom)

Leírom pontosan, miért nem áll jól a tányér, leírom pontosan, hogy még akár ki is tudnám számolni, mennyire kellene tenni a az EU9 fejet, ha lenne adatom, de nincs.
Azt mondod, KB(!) 40-50 mm a két fej távolsága.
Javíts ki, ha még messzi távolból is most azt mondom: a két fej KÖZÖTT most 22mm a távolság, a két fej TENGELYtávolsága 75mm...
És akkor az EU9 vételéhez össze kell érni a két fejnek és még lehet az is, hogy még közelebb kéne lenni.
Az, hogy igen rosszul áll a tányér az általad írt jelszintek is igazolják, nem reagálsz arra, hogy igen, odébb kéne állítani. Akkor minek írok? Ha azt írod, hogy nem akarsz hozzányúlni, elfogadom. Mintha nem mondtam volna semmit, feleslegesen nem szeretek írni.
Ez a csatorna, a 11958 V 27500 jó, be van-e programozva a műholdvevőn? Ha ez nincs, akkor nincs mit látni.
Üdv: StMiklos
(#) KIL59 hozzászólása Jan 24, 2018 /
 
Szia Miklos! Irod, hogy a kétfejnek össze kellene érni vagyis az eurobird13 és a Eutelsat 9-nek amit értek csak hát a felfogatás nem teszi lehetővé Ma délután kipróbáltam , hogy a jobb oldali LNB-t vagyis a Eutelsat-9 betettem középre és forditottam a parabolán egy kicsit ha hátulról nézzük jobbra és bejött a 11958 V 27500 az összes csatorna csak sajnos volt még velem egy srác és elmozdította véletlen a tükröt és utána már hiába próbáltam nem jött be semmi , igy ujból vissza állítottam a tükröt az eredeti állásba, hogy legalább a német programok bejöjenek...de szerintem is igazad ahhoz, hogy az Eurobird9 nézni lehesen állítani kell a parabolán csak viszont akkor a többi LNB-t bekell újból állitani...Most rendelni akkarok egy új LNB-t ami 0,1 dB-es mert az irják a HD-hez ez kell .....

Üdv: István
(#) StMiklos válasza KIL59 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Most nincs időm válaszolni, de ne foglalkozz a 0,1-es LNB-vel, nem kell a HD-hez, nincs igazán köze hozzá.
Ha jól állna a tükör, akkor sokkal nagyobb térerőd lenne, igen rossz felé néz, az összes fej hamis fókustban van, kis jelszintekkel. Még kb. az EU9 lenne a legjobb, úgy tűnik arrafelé néz a tükör.
Hamegvan az összes általad venni kívánt hold és vételi gondjaid lennének, na akkor kell (állítólag) jobb fejet venni.
Ha összeértne a Hotbird és az EU9 feje, talán menne mind a kettő...
Üdv: StMiklos
(#) KIL59 hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Nos sikerült beállítanom az Eurobird 9-t tegnap délelőtt szép napos ég volt az LNB-t bettetem középre és egy nagyon picit mozdítottam a parabolán mivel az a Eurobird 13°-volt . Rendeltem még egy szuper LNB-t, hogy a rossz idöben is lehesen nézni a magyar csatornákat. http://www.ebay.de/itm/TOP-Inverto-Black-Ultra-Single-LNB-Schwarz-h...-Verstärkung-HD-4K-TV/372168013594?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Szevasz!

Örülök..
Az a tányér bőven elég sok mindenre, még a 3 fejet is elviseli, elegendő jelszinteket adva, mert ugye a 3-ból csak 1 lehet optimálishelyen, fókuszban.
Nálam 30fok különbségű szélső holdakkal ment 4 hold. Na jó, a szélén már kevés volt a tartalék, sötét felhők, néha hiba...
Előfeltétele, hogy maga a tükör, jó felé nézzen. A jó hely a Hotbird lenne.
Ettől jobbra balra jobbra simán belefér amit akarsz. Úgy gondolom, ha a szuper fejjel jobbnak látod, hát hogy mondjam, az csak beleérzés.
Mert a jelszint nem minden, az csak a hozzátartozó zajjal együtt értékelhető.
Az a gond, ráírni bármit lehet és minden Kínában készül.
Azért persze vannak minőségi fejek, pl. Inverto, de volt aki csinált 10 fejjel tesztet és a minőségi fejnél volt 1-1 noname, ami jobb volt.

Üdv: StMiklos

Üdv: StMiklos
(#) Joe_001 válasza KIL59 hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Üdv!
StMiklos elég jól leírta a megoldást. Itthon forgatható usuals 120-as tükröt használok. Vidéken (Hollandia) egy 80 cm es offset antennát simán egy fejjel. Oka UPC direct kártyám is van. Ezt a Thorról nyomják havi 1500 alatti áron nem egy ökör ára. A beállításhoz van egy Amiko X finderem, amivel bármikor 5 perc alatt beállíthatom a kemping állványon lévő tükröt. Ami hibát láttam az elhelyezésben az az, hogy fedél alatt van és az is szintén betakarhat a tükör felébe. Nálad egy falitartó segíthet, ha kell, ami elemeli a faltól, ugyanis a tükörnek 35° kilátás szükséges, és a tükör ezáltal kijön az eresz alól.
Remélem észrevételeimmel segítettem.
(#) Joe_001 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Szerintem is a leggyengébb adóra kéne beállítani a valós fókuszú fejet, utána felrakni a többit.
(#) pimpoka hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Szevasztok! Hozzáértő szerint ahol az antanna vételt tetőre írja a mindig tv ott ne is próbálkozzak beltérivel, még erősítőssel sem.DVB-T vel szeretnék tévézni Balatonfüreden. Megköszönöm ha valaki ad egy jó tanácsot.
(#) kadarist válasza pimpoka hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Szia! Neked ez a jó topik. Egyébként Siófokot megpróbálhatnád egy jó antennával padlásról is.
(#) patexati hozzászólása Ápr 20, 2019 /
 
Sziasztok!Műholdas
Digi tv ha három setopbox-al van kérve hány koax megy az antnna fejre? Most vésem hozzá a majdani védőcsövet ezért érdekelne.
(#) kadarist válasza patexati hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Szia!
Három.
(#) patexati válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Köszi!
(#) Joe_001 válasza pimpoka hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Szia!
Az admin úgyis nem soká átpakolja a hsz-edet. (Enyémet is.) A tv vétel technikában az adóra irányított antenna, szabad rálátással hozza a legjobb eredményt. Tehát a legjobb, ha térkép szerint letájolod, a tetőre kirakod.
(#) jdani hozzászólása Nov 4, 2019 /
 
Szevasztok.
Létezik olyan kábel nélküli jel továbbító, ami szatelit koaxiális kábel jelét tudja továbbítani?
(#) violino hozzászólása Dec 28, 2019 /
 
Üdv!
A Cryptobox 600HD beltérim HDMI kimenetének video része behalt, de hang van.
Mi lehet a megoldás?
Lehet ez az elmaradt karácsonyi ajándékom.
Üdv,violino
(#) Massawa válasza violino hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Talán lejárt a kártya érvényessége.
(#) violino válasza Massawa hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Szia!
Nem.
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Jó szerencsét, Mindenkinek! Szeretnék beszélni Technisat műholdvevő tulajdonossal, vagy, aki ismeri a szerkeztet. Az Én gépem egy Technisat ISIO S1-es. Várom a jelentkezését. Üdv.: Joe. B.Ú.É.K.
(#) szegelgetek hozzászólása Júl 2, 2020 /
 
Nem olyan régen van nálunk UPC.

Ha dörög az ég, rögtön az van kiírva a képernyőre, hogy nincsen jel.
Amíg tart az égzengés, addig nincsen adás. Ez lehet akár egy, vagy több óra is.

Ez normális?
(#) uniman válasza szegelgetek hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
UPC Direct, nem "UPC" !
Félig ez "normális"...de nem az "égzengés" miatt, hanem a félhőszakadás esetén tuti a jelkiesés.
Persze az antenna mérete és a pontos tájolása is számít...
(#) Marko Ramiusz válasza szegelgetek hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Jó szerencsét! Valamilyen akadály, konkrétan fa nincsen a jel útjában?
(#) Massawa válasza szegelgetek hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
A müholddal ez az alapvetö baj. És a vihar lehet az uplink állomás körül is. Sok ilyen szolgáltatást ( a jel fellövését a világ több pontjárol biztositják, de olyan idöben mint mostanában van - vihar minden este szinte egész Europában, elöfordulhat, hogy egyik fellövö állomás sem tud hibátlanul müködni. Ehhez jön a te kis antennád és a gyenge LNB-d, szakadó esöben vagy hoban, vagy ha a vastag felhök nagyon fel vannak töltödve ( villamlás elött) akkor romlik a vétel ill. megszünik.
Ez teljesen normális. Egy megfelelöen biztonságos vételhez 2-2,5m-s parabola és egy méregdrága LNB kell. De még az sem zárja ki a hibát a fellövö oldalon.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2020
(#) szegelgetek válasza uniman hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) szegelgetek válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Nincsen.
Következő: »»   43 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem