Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   139 / 197
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Biztos jó kis program lehet

"A Windows Defender SmartScreen megakadályozta egy fel nem ismert alkalmazás futását. Az alkalmazás futtatása veszélyeztetheti a számítógépet.
További információ"
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Nekem jól működik.
Win7 64
Kár, hogy többnyire total commandert használok
(#) remiasa válasza attika hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Nekem win10 van és felment rá nem brekeget bele a defender.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2019
(#) kameleon2 válasza András123 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Nekem elég volt a nézet menü extra nagy ikonokat választanom hozzá w10 alatt.
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Szuper kis program , köszönjük , így nem kell egyesévél megnyitni hogy lássam mit rejt az stl!
(#) András123 hozzászólása Dec 31, 2019 /
 
Ezt a programot két-három fajta online víruskeresővel is teszteltem, és egyik sem jelezte fertőzöttnek. A weboldalon van egy teszt ami azt vizsgálja hogy különböző STL megnéző programok milyen gyorsan töltik be a megnyitott STL fájlt. Ez viszi a pálmát
(#) András123 hozzászólása Jan 1, 2020 / 5
 
Ide is felteszem , amit a CNC építés topicban írtam,mivel nagyon sok 3D nyomtató építéssel kapcsolatos információ van benne:
Korábbi ígéretem szerint elérkezett az idő , hogy megosszam, minden érdeklődő számára , a 3-4 év alatt megszerzett CNC-vel kapcsolatos összegyűjtött tudásomat. Elsősorban azok számára készült, akiket érdekel ez a témakör , és olyan segítségre van szükségük ,ami egyszerű , átlag emberek számára is érthető nyelvezettel íródott ,az alap szintű megértéshez.
Készítettem egy Weboldalt ,kezdők számára ahol mindenféle CNC alap információt meg lehet találni összegyűjtve,és rendszerezve. Az évek alatt elkészült gépeimről lehet itt olvasni ,melyekben elsősorban a szoftveres felépítésükről lesz szó. A gépekhez szükséges elektronika, és beszerelési tervek mellett. Részletes útmutatókat készítettem PL GRBL beállítások MARLIN konfiguráció G KÓD magyarázatok és még nagyon sok más hasznos információról ,ami szerintem még magyar nyelven íródva eddig sehol nem volt elérhető hasonló formában. Szeretném kihangsúlyozni hogy nem szakembereknek, Profik"-nak írtam le mindezt ,mert én magam is csak kezdő szinten vagyok. És fenntartom a lehetőséget hogy a leírtakban néhol tévedek.
Kérek mindenkit ,hogy a véleménynyilvánításban mindenki tartsa magát a weboldalon leírtakhoz.
Az elérhetőségét itt találjátok meg CNC ALAPOK KEZDŐKNEK
Boldog Újévet Kívánok mindenkinek!
(#) Mrscottt21 hozzászólása Jan 5, 2020 /
 
Sziasztok!


Lehet már le van itt írva ebben a topickban....
Az ultrabase lapot mivel lehet tisztítani ha már nem akar tapadni? Nem akarom össze ragasztgatni a felületet.

Köszönöm a segítségeket!

Üdv, Laci
(#) attika válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Jan 5, 2020 / 1
 
Idézet:
„Az ultrabase lapot mivel lehet tisztítani ha már nem akar tapadni?”

Ultrabase lapra nem akar tapadni?
Simán izopropil alkohollal szoktam.
Egyszer csináltam olyat, hogy kétezres vizes papírral felcsiszoltam de csak azért mert nagyon vékony hártya volt rajta amit nem tudtam lekapargatni.
(#) Mrscottt21 válasza attika hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Köszi! Ezt az alkoholos dolgot megpróbálom... mielőtt még neki állnék csiszolgatni.

gondolom az acetonos lakklemosó nem jó, mert igazából kakit sem ér
(#) attika válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Jan 5, 2020 / 1
 
Én semmi mással nem állnék neki.
Hallottam már nitróval való meg benzinnel való pucolgatást is de utána rosszabb lett mint előtte volt.
(#) Mrscottt21 válasza attika hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Holnap megírom mik a fejlemények.
Addig is nagyon köszönöm!
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Már lassan 1 hónapja használok ultrabaset és közvetlen a nyomtatás előtt portalanitas, azaz vizas szivaccsal letorol és kész, első osztályú.
Nem tudom, hogy a későbbiekben ez mennyire fog bevallni, de nagyon kell vigyázni a felületre az biztos.
Nekem eddig nagyon bejott.
(#) remiasa válasza attika hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Én sima 180ft-os körömlakk lemosót használok és semmi baja az ultrabase-nek.
(#) attika válasza remiasa hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Idézet:
„Én sima 180ft-os körömlakk lemosót használok és semmi baja az ultrabase-nek.”


Még.
Használd csak nyugodtan, nitró meg benzin is jó rá.
(#) pont hozzászólása Jan 8, 2020 /
 
Sziasztok! Csinált már valaki csévetestet 3d nyomtatóval, van rá alkalmas filament?
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2020
(#) Gafly válasza pont hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Én félnék hogy megpuhul.
Egyébként kézenfekvő megoldás, reszelést elkerülendő.
(#) pont válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Én is félek azért kérdeztem. De normál üzemi körülmények közt azért tartható a 30-40 fok, azt pedig bírnia kell. Lehet hőkioldóval is védeni, és a kisebb készülékeknél pl. set top box, nem ritka a hőre lágyuló csévetest, a hálózati trafóban.
(#) remiasa válasza attika hozzászólására (») Jan 8, 2020 / 1
 
Máfél két éve használom semmi baj vele !!
(#) pipi hozzászólása Jan 8, 2020 /
 
Hali!
Múltkorában emlegettétek a nyomtatóba a wifi sdkártyát. Melyik típus vált be? Olvastam valamit, hogy van olyan wifis kártya, ami csak a képformátumú fájlokat támogatja.
Mekkora adatátviteli sebességet tudnak ezek a gcode áttöltésekor?
Köszi
(#) MCMLXXXII válasza pipi hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Szia!

Én úgy olvastam hogy aki vette megbánta mert csak egy írányú írás megy rajta (face-n )
(#) djusee válasza pont hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Szia, itt a fickó komplett tekercselö gépet készített, emellett csévetestet is, van hozzá OpenScad -os fájl is, tehát paraméterezhetö. Csak is ABS -t ajánl.
(#) pont válasza djusee hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Köszönöm! Akkor ABS-el működhet a dolog. Úgy látom azért elég vastagra kell venni a csévetest falát, de valamit valamiért....
(#) pipi válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Elvileg a Toshiba jó pl: Bővebben: Link
De azért éredekelne ki milyet használ, jó/rossz tapasztalat,
és mekkora átviteli sebességgel tudja áttolni a gcode-ot.
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Jan 9, 2020 / 1
 
Én ESPWebDAV programmal és Wemos mini-vel tuningoltam meg a kártyaolvasót, 200kb/sec feltöltési sebességgel tudok másolni rá. Hálózati meghajtóként látszik windowsban.
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
A végén valaki komolyra ne vegye.

De, hogy mennyire nem kell rá vegyszer, mellékeltem a mai termést. Csak vizes szivacs és más sömmi.
Így is birkózni kellett vele, hogy elengedje, pedig már hideg volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2020
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Pont ilyen megosztott sdkártyán gondolkoztam esp32-vel. Féligmeddig át is írtam az esp3d-t hogy az sdkártyát (4bites módban) használja feltöltésre ne a spiffs-t. Így 16MByte adat 90sec 177kByte/sec ~ 1.7Mbit/sec sebességet sikerült elérni, ez se sok, hosszú idő...
Nálad a 200 kbit vagy kbyte? A 200kbitet is nagyon kevésnek érzem.
Ezért kérdezném hogy aki használ wifi SDkártyát az milyen sebességet tud, abban sem lehet egy erőmű proci...
Köszi az infót megnézegetem
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Jan 9, 2020 / 1
 
KiloByte. Egy SD->uSD adaptert áldoztam be. Ardus uSD olvasó és egy Wemos kell hozzá, meg 3 1k-s ellenállat.
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Hali!
kipróbáltam wemos d1 minivel meg a hozzávaló sd modullal, az SD_CS-t átírtam 15-re,
Olvasni lehet a kártyát, íráskor azt mondja szüntessem meg az írás védelmet , 3 kártyával is próbáltam. (printerre nem kötöttem rá)
Fájlt törölni is enged.
Mi baja van?
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Jan 10, 2020 / 1
 
Formáztad? Nem gyorsformázással. Bővebben: Link FAT32-re
Következő: »»   139 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem