Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   317 / 579
(#) Hp41C hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
MicroCap szimulátor V10, V11, V12 ingyenesen használható.
(#) Skori válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Bővebben: Link
Amúgy nem csak a Microcap, hanem az LTspice is ingyenessé vált!
(#) Ge Lee válasza Skori hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Azt az LT-t én régebben egyszer leszedtem, de nem működött, olyan volt mintha tele lenne bug-okkal a szoftver, összevissza csinált mindent, lefagyott, stb. Volt nekem belőle valami régi verzió, az viszont működött normálisan.
(#) tbarath válasza Skori hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Az LTSpice szerintem már elég rég ingyenes, és szereetem is.
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 9, 2020 / 2
 
Szerintem, ha felveszed a kapcsolatot a szerzővel és ő a beleegyezését adja, akkor teljesen korrekt...
(#) bbatka válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Az LTSpice-ot rendszergazdai jogosultsággal kell futtatni, mert egyébként nem találja a könyvtárakat és ezért lehet hibás a futtatása. Win10 alatt egészen biztosan ez lehet a probléma.
(#) bbb válasza bbatka hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Attól függ hova telepíted. Alapvetően nem kell rendszergazdaként futtatni. Win10x64 alatt futtatom már évek óta külön rendszergazdás indítgatás nélkül.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2020 / 2
 
Ihol e!
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Ember legyen az "interneten" aki megtalálja

szerzok.PNG
    
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Fájintos fordítás.
(#) ronin75 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Talán Roland Gallay lehet az egyik szerző. Tovább nem kerestem. Bővebben: Link
(#) tbarath hozzászólása Jan 19, 2020 / 2
 
Bővebben: Link
A végén a rejtett kütyük
(#) erbe hozzászólása Jan 20, 2020 /
 
Világrengető bírósági hír.:
"-Minden adott volt, hogy XY és társai lopjanak..."
Nálam is itt a telken a gázcső, a telek előtt fut a villanydrót. Csak meg kell fúrnom, vagy ráakasztani a dióverőt.
Sőt, ha esik az eső, már lopom is a vizet.
(#) Bakman válasza erbe hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Bátorság, akarat is megvan?
(#) lazsi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Tovább folytatva: felelőtlenség és hozzá nem értés?
(#) _BiG_ válasza erbe hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Nem véletlenül mondják, hogy a rendes ember nem azért nem lop, mert nem lenne lehetősége rá....
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2020
(#) erbe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Amint látod, a végén a tett is megvan.
(#) Inhouse hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Sziasztok!

Több db ilyen SP-AVB14G, illetve ICBM9007 néven futó videójel erősítő/4 felé osztó üzemel a környezetemben. Egy ilyennel volt gond tegnap. Hazavittem megnézni mi a baj, a tápot jelző LED világított, elsőre nem tápra gondoltam. Szétszedtem, mérem a tápfeszültséget, kevés...de már a dugasztápból is, akkor ez sima ügy, az a baj. De a 7809 fülén is van feszültség a testhez képest. Na, azt hogyan?
Anno visszarajzoltam és ezek szerint hanyag voltam, mert a táp rész nem a megszokott kapcsolást követi...én meg azon átsiklottam. Jobban megnézve az alábbi bekötést alkalmazta a kis kínai. A vicc az, hogy gyakorlatilag 12V-ról táplálva mégis működik!
Gyorsan megnéztem a polcon egy másikat, ami ránézésre ugyanaz. Apró eltérés a NYÁK-on, hogy itt be van kötve a stabilizátor középső test lába, de a ki és bemenet itt is fel van cserélve. Ugyanazzal a 12V-os táppal megkínálva 8,6V a kimeneti feszültsége (a bemenetén), amit kap az áramkör további része. Persze csekély az áramfelvétel, és valahogy átvergődik szegény elektron...de azért elég fura, nem?
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2020
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Végülis ha nem kell nagy áram, akkor a belső kapcsolás alapján lehetséges.
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Nem ér! Éppen én is megkerestem!!
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
R11-R12-D2-R13?
(#) llax válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Szétnéznék a B-E, B-C diódák környékén is
Az előbbi, +
R11-R12-Q15-Q16
R17-Q17
R17-R21-D2-R13
R17-R21-Q15-Q16
Az R11 tized Ohm nagyságrend, kérdés az R17 és az R12 ellenállása, elegendő, ha ezek közül egyik relatíve kicsi a terheléshez képest.
(#) Inhouse válasza llax hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Megfordítottam, kapott testet és beállt a kimeneten az elvárt feszültség, ami így már valószínűleg valóban stabil lesz.
(#) lazsi hozzászólása Jan 23, 2020 /
 
Tegnap bontottam egy (70-es - 80-as évekbeli) készülékből egy érdekes alkatrészt.
Gyártója: Tesla
Típusa: MA7815
A meglepetés az alján talált: a TO-3-as tokozásba gyárilag bele volt ütve egy E és egy B betű az egyes lábak mellett, mintha tranzisztor lenne! Most rákerestem a neten, és már a legelső találatnál is így szerepel a képeken.
Lehet, hogy ez másnak nem újdonság, de engem egy kicsit meglepett.
(#) Medve válasza lazsi hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Tranzisztor gyártósoron készült a tokozása. Vagy akár a chip is.
(#) Massawa válasza lazsi hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
A 70-80-s években az MA7815 nagyon uj cucc volt, igy könnyen lehet, hogy olyan tokba rakták, amilyen volt. Innen a B-E betü. A Teslanak volt fejlesztö részlege is ahol az uj alkatrészeket gyártották kizárolag belsö megrendelésre - ezek a cuccok ritkán kerültek katalogusba, és nem igen voltak elérhetök a szabad piacon. ( ilyenek voltak a nagyteljesitményü tirisztorok, GTO, meg hasonlo IC-k). Ipari berendezésekben már a 80-s évek elején megvoltak, a piacra sok évvel késöbb kerültek.
(#) lazsi válasza Massawa hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Ez simán lehet... A készülék, amiben találtam, egy spekrtofotométer volt, amit nem túl nagy darabszámban gyárthattak.
(#) tbarath hozzászólása Jan 23, 2020 /
 
Csak 12 Voltos PC táp irányba mozdul az intel: Bővebben: Link.
Valójában tök logikus ez a 12V only irány, és helyben előállítani a többi feszültséget ahol szükség van rá. Nem is értem, mi tartott eddig. (Az inteles design guide is csak fél éves: Bővebben: Link)
(#) Epu2 válasza tbarath hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Üdv! Nem lehet, hogy az Intelnél újdonság? 10 éves AMD-s gépem volt ilyen.
(#) tbarath válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Elvileg ez ATX szabvány lesz, ott pedig - eddig - volt 3v3 és 5v és, még ha a negatív feszek ki is koptak idővel. Az persze lehet, hogy az alaplap eddig se használta ezeket az ágakat, hanem mindent a 12 Voltból állított elő magának
Következő: »»   317 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem