Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   654 / 726
(#) bogumil13 válasza Cinema hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Köszi a segitseget!
(#) bajtaig válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Igen.
(#) mek-elek válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Nincs ebben semmi, hogy nem hallottál ilyet.
Ami késik az nem múlik.
(#) bogumil13 hozzászólása Jan 7, 2020 /
 
Sajnos megszünt letezni az egyik magasam(:Neha megszolal de csak akkor ha fel hangero felett van a volume.Szet szedtem,muszerrel nezve ellenallast nem tok merni sipol a muszer mint szakadas vizsgalatnal.Igy kell lennie,vagy ez zarlatot jelent?
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Megtalaltam a hibat,a + tekercs kivezetes forrasztasnal van gond.Javithato ez a hiba vagy kuka?Remelem nem mert a neten nem talaltam potalkatreszt.
(#) mek-elek válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Láthatnánk?
(#) bogumil13 válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Megprobalom fotozni
(#) mek-elek válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Meg jelölni a hibahelyet, főleg.
(#) bogumil13 válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Probaltam rakozeliteni amennyire lehet,a feketével bevont resz alatt van a gond mozgatasra megszolal.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2020
(#) Cinema válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Megsült ez a magassugárzó, a csévén látni a nyomait. (Az a barnulás az alu-csévén.)
Ha sikerül szépen újraforrasztani a ragacsban lévő bevezető-szálat, akkor talán szólni fog. Ha nem sikerül, akkor mindkét magasat cserélni kell, valami hasonló tudásúra, érzékenységűre.

Üdv!
(#) bogumil13 válasza Cinema hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
A barnulas nem süles nyom,hanem olaj ugyanis olajhűtéses.
(#) deebo válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 8, 2020 / 1
 
Inkább ferrofluid lesz az, nem olaj.
(#) bogumil13 válasza deebo hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Nem tudom az mi,csak tapintasra olajos hatasa van
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2020
(#) bogumil13 válasza deebo hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Utana olvastam mas neven vasfolyadek egy kulonleges anyag,hasonlit az olajhoz ezert gondoltam h az.Megint okosabb lettem
(#) bogumil13 válasza Cinema hozzászólására (») Jan 10, 2020 / 1
 
Sikerult a mutet,mindket lengőszál cserélve es ugy nez ki muxik.
(#) P_Laszlo válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
A b-reflex megoldáshoz túl gyenge az LB1031 mágnesköre. Talán egy kompenzáló mágnessel lehet annyit erősíteni rajta elektromosan, hogy elfogadhatóbb legyen.

Egyébként a hangszórónak szép a középtartománya, és használható két útban. A legolcsóbb jó magashangszóró ehhez a Vifa BC25TG, a Monacor DT-99 egy kicsit rosszabb, és elég bizonytalan az összeszerelési minősége, kb. mint az összes Monacornak (bár a legkevesebb hibásat még ebből a típusból láttam).

A DT-254 meg árához képest nem egy jó magashangszóró. Már XT25-öt kapsz érte, és a kettő, nem említhető egy lapon.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2020
(#) P_Laszlo válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Nem, mert minden direkt sugárzott hang hangosabb lesz 1,8dB-lel. A helyiség szempontjából más változás nem várható.
Bár, ha valamelyik helységre gondoltál.... akkor ki tudja.
(#) P_Laszlo válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Nyilván ilyen nem is létezik.

Egy jó hangsugárzónál, teljes terhelhetőség tartományon belül, minimális eltérésekkel ugyanazt a hangnyomás-frekvencia választ kell kapni.

Annyi változik, hogy minél nagyobb a bemenőteljesítmény, annál nagyobb a harmonikus torzítás. De ez nyilvánvaló. Szóval 1W-on nem kapod meg a 30W-os THD értéket, hanem csak annak a tizedét. De ettől csak jobban szólhat a hangsugárzó.

A hallás hangnyomásfüggő tulajdonságai még benne lehetnek a képben, de azok meg mindig, mindenhol, minden hangforrásnál egyformán jelen vannak.
(#) P_Laszlo válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Ez nem annyira az erősítő és a hangsugárzó adataitól függ, hanem a kettő közötti távolságtól.

A 2,5mm2 még 7-8 méteres távolságig megfelelő, így ad hozzá ~0,1-0,11 ohm soros ellenállást a rendszerhez. Az meg még nem olyan borzalmas, hangnyomásban csak -0,1dB-t jelent, bár a DF jelentősen csökken a megnövekedett soros R érték miatt.
(#) mek-elek válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 14, 2020 / 1
 
Kedves László,

Én úgy gondolom, hogy ez azért nem ennyire egyszerű.
Minden helységnek van egy saját akusztikai tulajdonsága. Ez függ a falak milyenségétől, a berendezési tárgyaktól, stb...
Szerencsétlen esetben többszörös visszaverődések is adódhatnak. A visszaverődések egyik jelensége, hogy bizonyos frekvenciákat kioltanak, vagy felerősítenek a hallgató füléhez érve az eredeti hangkép így jelentősen megváltozhat, akár frekvenciasáv szempontból, akár a térhatást nézve.
(#) P_Laszlo válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Természetesen. És ha a térhatáson a bal és jobb csatorna különbségeit érted.
De a környezet hatása nem lesz más, ha hangforrás 10 vagy 15W-on üzemel.
(#) mek-elek válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Jelen esetben a térhatást, mint a hordozón meglévő, kialakított, rögzített, hallható akusztikai jelenséget értem. Esetleg hallgatóval már megismert lehetőséget. Azonban, míg a hallgatóval adott helységben akárhová mozogva a zenei anyag tulajdonságai változatlanok, addig hangszórós üzemmódban se a hangfalak helye, se a hallgatási pont egyáltalán nem mindegy.
Az én véleményem az, hogy a teljesítménynövekedés magának a hangfalnak is diszkréten (vagy nem) megváltoztatja a hangképét, nem beszélve adott helységről (kivétel, ha hangszigetelt), ahol addig nem hallott változások is keletkezhetnek. Közös azonban a hallgatós, és a hangfalas üzemmódban, hogy bizonyos hangerő felett oda a tér átlátszósága, a finom részletek érzékelése, és olyan tömörítetté válik a hangzás.
(#) tothbela válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Nyilván a vastagabb jobb, de nem kell karvastagságút használni, az nem sokkal lesz jobb a 2,5-nél. A Cinema ajánlása elfogadható. Teljesítmény szempontból a hosszabb 2,5-ös vezeték sem gond, zenekari munkára nálunk olyan dolgozik 500W/8 Ohm ládákkal 10m hosszon. Viszont hifinél a vezeték ellenállása, kapacitása, induktivitása beleszólhat az átvitelbe, elrontva a hangképet. A 2,5-ös teljesen elég egy szobai rendszerhez, mivel ott nincs soktíz méter távolság. Az hogy 1W vagy 250W az mindegy, mert valójában hangsugárzó impedancia/vezeték impedancia arány a lényeg. Amolyan másodlagos damping factor.
A hangsugárzó+ erősítő párosod számára ez a vezeték optimális még 6-8m-ig.

Utólag olvastam P László írását, de tőle függetlenül hasonlót sikerült írni.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2020
(#) highand válasza golem hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Ha hasonlít erre a hangszóróra, akkor sokkal másabb dobozt kér.
(#) latyakosa válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Köszönöm a véleményt!
(#) golem válasza highand hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Sajnos nem hasonlít rá.
(#) Laci66 hozzászólása Jan 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Ismeri valaki ezt a hangszórót? 6 ohm, 40/60W, 3000-23000Hz
Érdemes megvenni? Két utas ládához kellene HSP 02 hangszóróhoz.

SONY Dóm.jpg
    
(#) CIROKL válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Igen ha olcsón mérik,nagyon szépen szól csupán a terhelhetősége töredéke annak amit itt látok .
(#) Laci66 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Szia!
1000Ft/db áron mérik.
Mégis kb. hány W-ot bír tartós zenehallgatás mellett?
Egyébként láttam max.150W-osnak írt 4 hangszórós 3 utas SONY láda szervízdoksiját,
amiben ez volt a magas.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2020
(#) uniman válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Rengeteg dobozba van ez beépítve, pl. a SS-CN495H, SS-MB100H típusokban. Azonban a Sony hallgat a hangsugárzóik teljesítményéről, a szervizdoksikban sincs az leírva.
De ugyebár normál esetben a magassugárzókra a teljes teljesítnény töredéke jut csak el
Ha elírtad a mélysugárzó típusát, és valójában a HSP 002 6,5"/160mm, 90/160W típusról lenne szó...
Következő: »»   654 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem