Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   125 / 146
(#) doktor válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 21, 2020 / 1
 
Idézet:
„[quote]A BC109 nem "zajosodik"”
[/quote
Gyártó és a gyártási idő meghatározó.
(#) (Felhasználó 122012) válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Itt van, tessék ...
(#) zenebolond válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Köszi!

De mégis hogy kell ezt csinálni? Nem bírtam rájönni.
(#) (Felhasználó 122012) válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 21, 2020 / 1
 
Teleföld bekapcsolása, (ground plane), bármelyik forrpontra ALT+kattintás, thermal pad előtti négyzet kipipálása. Alkotó leírása 7.2.2 pontban - Ő ezt már egyszer ajánlotta Neked.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2020
(#) toggyuri válasza tomash hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Szia Tomash!

Valami hasonlót keresek Milyen műveleti erősítővel építetted meg? Mi a legjobb hozzá? Az eredeti oldalon ezeket ajánják: OPA2134, NE5532
(#) barcikaikippi hozzászólása Márc 4, 2020 /
 
Sziasztok!
Vettem egy használt DUAL lemezjátszót Ortofon dinamikus hangszedővel.
A helyzet az, hogy a lemezjátszó végleges helye az erősítőtől 2,5 méternyire lenne. Ilyen kis jelet el tudok vezetni az erősítő Phono bemenetéig, vagy építeni kellene egy RIAA korrektort és akkor a nagyszintű jelet kellene az AUX bemenetig vezetni?
Üdv.:
Tomi
(#) elektrorudi válasza barcikaikippi hozzászólására (») Márc 4, 2020 / 1
 
Szia!
Jó minőségű kábellel simán.
Rossz minőségűvel kis távolságra sem.
(#) barcikaikippi válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
A helyi elektronikai boltban csak egyfajta kábel volt, csináltam egy 150cm-es RCA toldót, de nem sikerült brummentesen az erősítő és a lemezjátszó összekötése. Ennek a 150cm kábelnek 390pF a kapacitása LCM3-mal mérve, ami gondolom a magashangok szempontjából sem jó. Szerintem inkább építek egy RIAA korrektort, azért is, mert az erősítőmbe levő korrektornak mélyben szegény a hangja.
(#) barcikaikippi hozzászólása Márc 7, 2020 /
 
Építenék egy RIAA korrektort. A VIDEOTON EA7386S erősítőben levőt másolnám le, de szimpla tápegységgel, modernebb műveleti erősítővel. Feltöltöm a rajzot a szimulált átviteli görbével együtt. Egy DUAL 505-2 lemezjátszóhoz lenne, Ortofon ULM65 hangszedőhöz. Érdekelnének a vélemények, esetleges tuning lehetőségek az átviteli görbe javításához.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020

RIAA.jpg
    
(#) tomash válasza toggyuri hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Szia.OPA2134 hallgatom.Nincs jó hallásom,nekem meg felel a cucc....
(#) Cinema válasza barcikaikippi hozzászólására (») Márc 10, 2020 / 1
 
Szerintem a C4 nem kell, inkább az IC 2-es 6-os lábai közé rövid kivezetésekkel egy 15pF-os kerámia kondenzátort érdemes beforrasztani. A 7-es és 4-es lábak közé ajánlott a 100-220nF MKT, vagy kerámia kondenzátor szintén rövid lábakkal beforrasztva.
Az OPA2134 jó hangú áramkör.

Üdv!
(#) barcikaikippi válasza Cinema hozzászólására (») Márc 11, 2020 /
 
Köszönöm, megfogadom a tanácsokat. Annyi még, hogy tápszűrőnek még beteszek egy elektrolit kondenzátort is.
Egy ilyen áramkört vas dobozba kell építeni, vagy jó az alumínium is árnyékolás gyanánt?
Délután felteszem a paneltervet, lenne kérdésem is vele kapcsolatban, nem tudom ugyanis a földfóliát mennyire kell speciálisan kialakítani. Illetve, hogy a készülékházat hova kellene földelni.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2020
(#) barcikaikippi hozzászólása Márc 11, 2020 /
 
Csatolom a paneltervet. Nem tudom magánál a panelnél is csillagpont földelést kellene használni, vagy jó így? Ha esetleg rosszul választottam kapcsolást, véleményeket meghallgatok, tudom szubjektív, de sokféle kapcsolás van erre a feladatra, nehéz választani.
(#) elektrorudi válasza barcikaikippi hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
A brumm nem csak a kábel árnyékolatlanságából adódhat, hanem például földhurokból is. Ezt viszonylag egyszerű (lenne) kiszűrni egy másik kábel kipróbálásával, de erre most nincs lehetőség.
(#) CHZ hozzászólása Márc 12, 2020 / 4
 
Hamarosan kész.

PH3.jpg
    
(#) barcikaikippi válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
Rendeltem kábelt, majd megpróbálom, hogy sikeresen el tudom vezetni vele a hangszedő jelét, vagy pedig csak a nagy szintű jelet tudom elvezetni brumm nélkü (ekkor kell a korrektor).
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2020
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
Újabb PH-3 Clone?!
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 13, 2020 / 2
 
Igen, ECC82 csövekre átdolgozva.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 13, 2020 / 4
 
Most mértem, átvitele ok, 100Hz négyszög olyan mint az 1kHz, ezért megmértem 20Hz-en is.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2020
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 13, 2020 / 6
 
Elkészült, jöhet a tesztelése.
(#) Cinema válasza barcikaikippi hozzászólására (») Márc 13, 2020 / 2
 
Ez nem olyan jó, mint az előző rajz.
A telenyákot Én nem szeretem, meg azt javasolták nekem a hozzáértők, hogy a telenyákot kerüljük, hangfrekvenciás áramkörökben, mert parazita kapacitások révén gerjedést is okozhat a nagy felületű nyák. Kétoldalas panelek, telefóliával pláne nem jók!
Esetleg eleve úgy kell tervezni, hogy a kétoldalas is jó legyen, de ahhoz igen magas fokú ismeretek szükségesek a nyák viselkedését illetően, sok évi tervezési tapasztalat, ismert és azonos alkatrészek, stb.
Szóval a nyák fóliavezetékei minél keskenyebbek legyenek(0,6-0,8mm), nyilván a táp kicsit erősebb lehet(1-2mm). Ahol pedig nagy áramok folynak, ott kellően vastag rézvezeték hozzáforrasztásával kell a vezető-keresztmetszetet növelni a panelon és minél rövidebb legyen az ilyen erősített szakasz.

Üdv!
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Kíváncsian várom!
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 15, 2020 / 2
 
Meghallgatva sem okozott csalódást. Eredeti hangkarakter, ECC82 csövekkel kisebb az erősítése.
Szimuláció alapján is reménykeltő volt. Fóliaoldalon elhelyezett kicsatolókondi tesztelési lehetőség, többféle kondenzátor kipróbálható. A kiválasztott kerül majd a beültetési oldalra.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2020
(#) barcikaikippi válasza Cinema hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Köszönöm a hasznos tanácsokat. Találtam még egy szimpatikus kapcsolást, Ágoston Lajostól, a szimuláció szerint egész jó. Próbálta már valaki? Jobb lehet, mint a műveleti erősítős?

RIAA.jpg
    
(#) tomi52 válasza barcikaikippi hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
(#) scooby_ válasza barcikaikippi hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Háát, nem tudom, hogy az AntiRiaa korrektorod a bemeneten mennyire pontos. Az a >2dB eltérés a mélytartományban nekem már is nem szimpatikus, persze ez lehet az AntiRiaa pontatlansága is. CHZ legutolsó bejegyzését ajánlom figyelmedbe. 0,1dB eltérés, 8 ezred % torzítás. A két korrektor persze messze nem egy kategória. Viszont az ott használt AntiRiaa korrektor ajánlom figyelmedbe a bemeneten, és újraszimulálni.
Az egyel fentebb közölt HFM1 fantázianevezetű korrektort is ajánlom figyelmedbe, ahhoz régebben töltöttem fel panelt, meg írtam hozzá 1-2 módosítási javaslatot, úgy használható.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
(#) Cinema válasza barcikaikippi hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Maga a kapcsolás egy passzív korrektor, két erősítő fokozat közé építve.
Viszont hiba az a kapcsolásban, hogy a bemeneti csatolókondenzátor kapacitása túl kicsi, e-miatt, gyenge a mélyhangok átvitele.
(Nem tetszik nekem, de ez az Én bajom. Szerintem C3 4,7uF, C5 1uF, C9 pedig, legalább 10µF kapacitású kell.)
Minden olyan erősítő-fokozat, amelyiknek kb. 40-50kOhm a bemeneti ellenállása(impedanciája) oda legalább 4,7µF-os, vagy nagyobb kapacitású csatolókondenzátor szükséges, a megfelelő mélyátvitel biztosításához.

Üdv!
(#) Cinema válasza tomi52 hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Mindkét RIAA-erősítő igen jó minőségű, a HFM egyszerűbb, a NAD kicsivel még jobb.

Üdv!
(#) barcikaikippi válasza Cinema hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
A javasolt módosításokkal a 20Hz-20kHz-es sávban már 0,8dB pontossággal teljesíti a RIAA szabványt, de az emitterköri elektrolit kondenzátorokat is növelni kellett. Igazából meg kellene hallgatni, hogyan jobb, illetve mennyire hatásos rumpliszűrőként a mélyátvitel csökkentése.
(#) CHZ válasza barcikaikippi hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Bemeneten lévő kondit el is hagyhatod.
Következő: »»   125 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem