Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   141 / 199
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Szivatóval?
(#) Placi84 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Lehet, hogy nem is az a paraméter a ludas, amelyiket említetted.
(#) Mrscottt21 hozzászólása Jan 25, 2020 /
 
Sziasztok!

Hatalmas nagy kérdéssel fordulnék most hozzátok!
A .3mf kiterjesztésű file-okat mivel tudnám szerkezteni? 2D-s rajz szinten.
A Dassault Systems szoftvere a 2015-ös kiadásig támogatta, de az újabbak már nem támogatják ezt a formátumot. A netes Tinkercad nem jó, mert hibás lesz az onnan ki exportált stl. Az NCH-s programokat meg inkább felejtsük el, egyik sem volt jó erre a célra. A 3D builder meg csak win10-re van.

Köszönöm a segítséget!

Üdv, Laci
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Hello
Sketchup-ot vágóktól kérdezném (még mielőtt megkérdeznétek, miért nem Cad-be tervezem, ez a feladat kiszerkesztés terén sajnos brutálisan veri a cad-ot)
Szóval a kékkel jelölt vonal hosszát akarnám lemérni (nem mérőszalag eszközzel), látható, hogy csűri-csavarja, mindent elkövet, de még véletlen se a vonal tényleges hosszát méri, ha kijelölöm a szakaszt előre, akkor se.
Mit lehet, ilyenkor csinálni?
Üdv

szerk.png
    
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
A mérés, vagy a méretezés a cél? Mert amúgy minden szakasz hosszát írja a Sketcup, ha rákattintasz a vonalra. Ha méretezni akarod, meghatározhatod, hogy ne csak derékszögben tudj mérni. Most megnéztem, nekem simán mérte a ferde vonalakat. Az lehet gond, hogy nem mindegy merre viszed a kurzort méréskor. Ha a vonalon belül vezeted a tengelyek mentén, vagy a vonalon kívül ferdén - másképp teszi le a méretnyilat. Nálam ilyenkor a szaggatott segédpárhuzamos színe is megváltozik.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2020

meres.png
    
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Most megcsináltam hasonlóan. Az is gond lehet, hogy nem mindegy melyik pontot jelölöd ki elsőként. Ha az alsókkal kezdem nekem is csak merőlegest hajlandó. De ha a csúcsponton kezdem, akkor akármilyen szögben működik.

meres2.png
    
(#) Moderátor hozzászólása MCMLXXXII hozzászólására (») Jan 31, 2020
 
Na, ennek fuss neki még egyszer, mert itt a helyesírás nem választás kérdése, hanem elvárás. (A félreértések elkerülése végett a helyesírásba a nagybetűk megfelelő használata, és az írásjelek megfelelő alkalmazása is beleszámít.)
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Szia
Igen, méretezés lenne a cél, sajna így se jó. mellékeltem a file-t, meg tudnád esetleg nézni?

lift.skp
    
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 1, 2020 / 1
 
Szia! Alapvetően megvan a probléma gyökere. Az általad használt dimension nyilak csak a fő síkok mentén működnek. Szerencsére a Sketchup okosabb és minden szakaszt mér. Az "Entity Info" ablakban látod, ha egy szakaszra kattintasz, mennyi a valós mérete. Ugyanezt az infót meg tudod jeleníteni a pirossal karikázott eszköz segítségével is. Igaz - nem méretnyil, de látható. Ez azért alakult így, mert van a Sketchupnak fizetős verziója is, abban ez másképp működik picit, de itt szerintem megteszi. Én két vonallal meghosszabbítottam a fő tengelyek mentén a rávetítést és készítettem egy önálló méretszakaszt - ami lehetne rajzolt méretnyíl is, az adatokat pedig az Entity info adja. Így leírva bonyolult, de egy kattintás voltaképpen. A képről jobban látszik.

meres3.png
    
(#) MCMLXXXII válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
A cad programok nem rossz programok csak tudni kell használni.
Én autocad et használok 3d tervezésre és bevált vagyis, amit magamnak csinálok.
(#) kameleon2 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Én most raktam fel a céges gépre SolidEdge-t. Régen használtam, sok mindenre jó, de ha "Fogd meg a sörömet!" projekt, akkor a Sketchupnál hatékonyabb nincs a rajzolásra. Sajnos ennek is változtak a felhasználói feltételei, és a free-ből online lett. Háát.....
(#) MCMLXXXII válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Igen ki mit használ, kinek mi vált be!
(#) Elektro.on válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Hát ahogy a hozzászólásaidat nézem, nyugodt szívvel bevállalnék veled versenybe egy "Fogd meg a sörömet" projektet akár Catia -ban, akár NX -ben. (NX a Solod edge nagytesója.)

Ez úgy 5-8 perc munka volt.

Hidd el, csak gyakorlat és tapasztalat kérdése az egész. Mondjuk előnybe vagyok veled szemben, mert 14 éve ebből tartom el a családot.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2020
(#) kameleon2 válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Szerintem Sketchupban sem több. Igen, szokás kérdése. Én AutoCAD 1.0-án kezdtem a modellezést. Ki is hullott sok hajam. Aztán minden létező programmal próbálkoztam: cycas, 3DStudioMax, SolidEdge, SolidWorks, stb, stb stb. De a Sketcup az ami telepítéssel, licenszekkel mindennel együtt a leggyorsabb és leghatékonyabb - egy határig. Ha amorf formákat kell csinálni, arra nem igazán alkalmas, arra ott Blender. Jó a SolidEdge, teszi is a dolgát, de az árához képest sírnivaló. Főleg, mióta Siemens lett. Sírnivalóan buta a legolcsóbb változat az árához mérten. Megbeszéltük, hogy csak rajzolni kell, nincs szükségünk egy csomó funkcióra. De azért a pár százezer Forintért szerintem belefért volna egy alakzat összeolvasztás. A fizetős Sketchup messze nem ekkora összeg - bár sajnos ott is áttértek a folyamatos fejésre. De az legalább ágyba hozza a reggelit.
(#) MCMLXXXII hozzászólása Feb 3, 2020 /
 
Sziasztok.
Pl lehet ilyet is autocad be
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Köszi! Ez nagyon jó ötlet
(#) zsoltee0001 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 4, 2020 / 1
 
Sajna én még nagyon kezdő vagyok CAD terén és elhiszem, hogy sokkal egyszerűbb cadbe megtervezni valamit, az utólagos módosításokról nem is beszélve, ezesetbe csak a méretek, átlók levétele volt a lényeg, meg, hogy lássam, nagyjából, hogy is néz ki, ennek most nincs köze a 3d nyomtatáshoz.
(#) MCMLXXXII válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Ezért írtam hogy, ki mit szeret.
Meg az angol tudásom nem igazán jó, Autocad2017 meg magyarul van meg.
Sokan leszóltak már hogy egy 2D tervezésre való programot miért használok 3D tervezésre,
mert arra IS jó !!
(#) kameleon2 válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Este eltört a ruhafogasom két műanyag tartója pár perc alatt Sketchupban elkészült, Cura szeletelte, este nyomtatom. Igaz én is pár éve használom a Sketchupot. Kicsit meg is erősítettem pár helyen.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2020

ruhafogas.png
    
(#) Elektro.on válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 4, 2020 / 1
 
Jó!
Valóban van gyakorlatod a Sketchup -ban.

Sajnos a komolyabb munkáim CAD képeit nem oszthatom meg itt. Szükségem van még a munkahelyemre.
De.
Magamnak : CAD Bővebben: Link
És az eredmény: Bővebben: Link

És néhány hivatalos munkám eredménye bár ezek 1.5-2 éves munkák, és nem 5 perces:
1 - Bővebben: Link
2 - Bővebben: Link
3 - Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2020
(#) zsoltee0001 válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Az alsó 3 képen mit kell nézni?
(#) Elektro.on válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
A műszerfalat. Egész pontosan a felső bőrözött részét.
(#) zsoltee0001 válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Nem gyenge, ügyes vagy
(#) Elektro.on válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Köszi!
Igazából csapat munka. Nem is kis csapat. Több száz mérnök többéves munkája mire a gyártás beindul egy ekkora alkatrésznél.
(#) kameleon2 válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Elismerésem, kreatív munkád van. Én csak szerénykedhetek. Most kértek fel a Biatorbágyi Viadukt modelljének elkészítésére. Én ezzel is elküzdök egy darabig, igaz egyedül.
(#) kameleon2 válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
folyt4...
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2020
(#) Mrscottt21 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Szia!

Ha szabad kérdezni... Milyen programot használsz a rajzoláshoz?
Persze csak ha nem hadititok.
Laci
Következő: »»   141 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem