Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   94 / 137
(#) Lamprologus válasza pipi hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Meghívja a wifi.begin-t, utána vár 5mp-t, ha nincs csatlakozás akkor hívja meg újból. Mi ezzel a probléma?
(#) pipi válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Mert 5s alatt vagy csatlakozik, vagy nem, Ha újra hívod, akkor előlről kezdi a csatlakozást, és megint vagy elég az 5s vagy nem.
De miért hivod meg többször? Az ssid+pass-t csak 1* kell beállítani... (Szerintem sehol nem láttál ilyen mintaprogit, nézegess bele a saját arduinós libraryk example-jába.)
Illetve elvileg megjegyzi, bekapcs után próbálja is a csatlakozást automatikusan, az előző kikapcs előtti wifi.beginben megadott párossal.
Egyébként is ugye a beginnek van end párja, szóval egyébként sem lenne korrekt a begin-eket folyamatosan hivogatni end nélkül...
(#) Lamprologus válasza pipi hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Hát sajnos nem vagyok elég okos hozzá, hogy egy ilyen programot egyedül megírjak!
ThingSpeak példaprogik között találtam ezt a csatlakozási módot!
(#) pipi válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Arduino-ban- Fájl - Examples menüben nyitogass meg pát mintapéldát, nézd meg azok hogy kapcsolódnak.....
(#) Bakman hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Ha már szóbakerült a ThingSpeak.

Ismer valaki olyan, telefonon futó alkalmazást, amelyik figyeli a feltöltött adatokat? Amire szükségem lenne:
Riaszt, ha a beállított érték feletti adat érkezik.
Riaszt, ha a beállított érték alatti adat érkezik.
Riaszt, ha a beállított ideig nem érkezik adat.
Android és iOS rendszeren is fut.

Az IoT ThingSpeak Monitor Widget kb. a legjobb, amit eddig találtam, de vannak hiányosságai. Ha huzamosabb ideig a beállított érték felett van a beküldött érték, öt percenként értesítést küld, függetlenül attól, hogy az előző figyelmeztetés törölve volt-e vagy sem. Nem jelez, ha nem érkezett adat huzamosabb ideig. Ráadásul iOS rendszeren még körbe sem néztem...
(#) pipi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2020 / 1
 
Nem lenne egyszerűbb, ha a mérő/adatküldő eszköz, küldene azonnal riasztást?
Én a Pushbulletet használom, jelzés küldésre a telefonra
(#) Bakman válasza pipi hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Úgy tűnik, ez kell nekem. Nagy köszi!
(#) pipi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Ha jól emlékszem kb 500 üzenetet/hó enged, de nekem még soha nem korlátozott be, jól működik.
Nekem a lakásriasztó van rákötve egy esp8266-ra, értesítés küld, az a ki/bekapcsolásról és riasztásról. Mintaprogit a neten találtam, le volt írva a regisztrálás menete is szájbarágósan, ha kell, előtúrom
(#) Bakman válasza pipi hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Találtam pár példakódot, ne fáradj vele. Igazábol egy para van, az áramszünet. Erre megoldás lenne egy GSM modem (akkus táplálással kiegészítve) de SIM kártya előfizetéssel drága, az előre feltöltős pedig évente egyszer kíván némi törődést. No mindegy, majd meglátom, mi lesz a nyerő, pontosabban az ügyfél majd megmondja hogyan és mennyit hajlandó áldozni a dologra.
(#) pipi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Én arra gondoltam, ha áramszünet miatt elmegy az internet/wifi, akkor megpróbál a szomszéd wifijéről küldeni, de ha ott is áramszünet van... és itt megakadtam
Jut eszembe, van ócsó kinai gsm modulom, meg digis ingyé mobilkártyám, erről küldhetne sms-t,
nagyritkán az a 20-30ft smsdíj beleférne
(#) Lamprologus hozzászólása Feb 24, 2020 /
 
Valahol láttam, hogy ThingSpeak-el lehet kimenetet kacsolni ...
De hogyan? Talán a TalkBack-al?
Ok, megadom a parancsot, ha az megérkezik akkor kapcsolom a kimenetet ... na jó, de honnan, hogyan tudom a parancs küldést kezdeményezni? ... De az is lehet hogy rossz helyen keresem? ...
Segítsetek!
(#) nedudgi válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Két kliens kell hozzá. Az egyik figyeli egy csatorna utolsó értékét, másik pedig állítja.
A figyelő értelmezi az értéket, és annak megfelelően végrehajt valamit.
(#) gyerek67 hozzászólása Feb 29, 2020 /
 
Sziasztok, problémába futottam.
4 db ESP-vel tervezek meteorológiai állomást építeni (kettő kül-, kettő beltéri). Az egyik beltéri tolná fel pl. ThingSpeak-re az adatokat. Az ESP-ket LUA nyelven programozgatom.
Mivel a WiFi fogyasztása nagy, 433 MHz-es RF modulokkal gondoltam megvalósítani az adatátvitelt.
Igen ám, de a NodeMCU firmware csak az adó RF433-as software modulját tartalmazza, a vevőjét nem. Tehát jelenleg tudok 433 MHz-en adni többféle protokoll szerint is, venni meg sehogy.
Van valami ötletetek? Kénytelen leszek valahogy LUA-ban leprogramozni valamelyik átviteli protokoll vevő oldali modulját?
Köszi előre is a segítséget!
(#) Kékróka válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Például egy HC12 ad vesz, soros portként viselkedik, és állítólag elkiabál több mint egy kilométerre. A teljesítményét is állítgathatod. (nekem bejött)
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2020
(#) gyerek67 válasza Kékróka hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Ez tényleg jó lehet!
Az a bánatom, hogy már bevásároltam egy marék 433-as adó és vevő modult.
Első sorban jó volna megpróbálni valahogy azokkal...
(#) csiszy válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Mindenképp Lua ban szeretnéd programozni?

Arduino alatt szerintem sokkal egyszerűbb lenne, ott biztosan van rf433 tamogatas is.

Annak idején en is megpróbálkoztam a nodemcu firmware-el, de több hiányosság után feladtam. A tutorialok nagy része is arduinora szol...
(#) gyerek67 válasza csiszy hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
LUA-ban kezdtem el játszani ezzel a jópofa kis eszközzel és megtetszett a nyelv.
Nekem is ez a bajom egyébként, hogy az ESP-t állandóan összeházasítják az Arduinoval, pedig jelen esetben tökéletesen képes lenne ellátni ezt a feladatot egyedül is.
Az lehet, hogy a LUA zsákutca lesz a számomra.
Még arra gondoltam, hogy a bázis állomást inkább Raspberryből csinálom, mert a Linux alatt ezek a rutinok már készen vannak, csak használnom kell őket.
Azért még nem adom fel, hátha sikerül valahogyan leprogramoznom a vevő rutint.
(#) Kékróka válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Ha eléggé elvetemült vagy önmagában is működik csak le kell cserélni a programot rajta (mert említetted hogy a fogyasztás is számít)
Bár nem említetted még hogy mit csinál az állomás.
(#) gyerek67 válasza Kékróka hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
A projekt:
- Két (protokollban is különböző), inkompatibilis időjárás állomásunk van, ezeket szeretném kiváltani.
A cél:
- szórakozás/tanulás/tapasztalatszerzés.
A feladat:
- mérni a lakásban két helyen (konyha, nappali) a T/H/P-t,
- mérni a lakótelepi ház két oldalán a T/H/P-t (nagy különbségek vannak a K/NY-i fekvés miatt),
- a nappaliban lenne a bázisállomás (ő is mér), ami tolja fel a Net-re az adatokat (grafikus megjelenítés, statisztikák, stb.)
- a beltériket dugasztápról, a kültériket elemről gondoltam etetni.
Rendelkezésre álló alkatrészek:
- 4 db Wemos D1 Mini,
- a bázisállomás touch screen-es színes kijelzője,
- 4db BME-280 T/H/P érzékelő modul,
- 4 db RF433 adó-, és a vevőmodul a bázisállomásba.
Ha ezen felül még a két meglévő időjárás állomás jeleit is tudnám fogadni, az maga lenne a főnyeremény, mert kíváncsi lennék az "együttfutásra" is.
A jobboldali a saját Bresser protokollját használja, az megvan. A baloldali eszköz típusát be sem tudtam azonosítani, ehhez egy RTL-SDR vevőre lesz szükség, meg a Linuxra.
Ha máshogy nem boldogulok, akkor a beltéri Raspberry lesz, Linux-szal, RTL-SDR vevővel, de nem ez lenne a célom.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2020
(#) pipi válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Hali!
Elemes módiban a d1 mini tápját meg kell nézni, a táp IC önfogyasztása mennyi...
Az usb interfészt tápostól le kéne választani, ne fogyasszon.
(#) Sinike hozzászólása Márc 1, 2020 /
 
Hali.
Megcsináltam egy fényvezérlő kapcsolást, az ESP lábain IRLB8266-ot vezérel, az izzítja a LED szalagot.
Nekem nem világít rendesen, a piros 5,1V, a zöld 6,8V, a kék 7,8V-ot kap; tehát a FET nem nyit ki rendesen.
Pedig nekik rendesen megy: LED szalag vezérlés
Rajz...
Mit javasoltok helyette?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2020
(#) pipi válasza Sinike hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
IRL micsoda amit beraktál?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2020
(#) Sinike válasza pipi hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Az IRLB 8721, bocsánat
(#) Bakman válasza Sinike hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Vagy használj FET meghajtót (pl. TC4420) vagy alacsonyabb Gate feszültségű FET-et, pl. IRLZ44N.
(#) Kékróka válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 1, 2020 / 1
 
Tetszik az ötlet, kár is lenne belekötni.
Viszont a d1 elég jó étvággyal van megáldva, meg még a kiegészítés, kétnaponta elemcsere ha jól látom.
(#) gyerek67 válasza Kékróka hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Igen, pont ezért gondoltam, hogy a kültéri egységektől a WiFi adatátvitel felejtős.
Erre lehetne megoldás a RF433 modulok használata, nekik kisebb a fogyasztásuk.
Miután a kültéri "éterbe kiáltotta" az adatait (akár háromszor), uccu vissza aludni! Még ez is kísérletezés tárgyát képezi.
Minden ötletet várok és köszönöm!
(#) Kékróka válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Sejtettem hogy be akarod altatni, de pont egy wifire kitenyésztett szörnyet.
Dumált a kültéri eddig is. Nem lehet kihallgatni ?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2020
(#) Sinike válasza Bakman hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Mert ennek a FET-nek magas a Gate feszültsége? Direkt azért vártam egy hónapot, rendeltem aliról, mert azt írták/mondták, hogy ez érzékeny....
(#) gyerek67 válasza Kékróka hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
De, lehetne őket is hallgatni, de légnyomást pl. egyik sem mér, páratartalmat is csak az egyik.
Ezért gondoltam egy fullextrás megoldásra. Ha nem lakótelepen laknék, mérnék még szelet is, de itt a házak között hülye a levegő.
(#) Kékróka válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Fullrxtra ? Miért ne ! A napsütéses órák figyelését is bele rakhatod.
Következő: »»   94 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem