Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   189 / 216
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Feltűnő hibát nem találok.
Mekkora a nyugalmi áramod és beállítottad-e a T4 kollektorán a féltápot?
A kimeneti csatoló nem látszik a képen, a pozitívot kötötted a kimenetre?
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
21Voltnál 9.8Volt és 0.9A nyugalmi kimeneti csatoló az nem a panelon van
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
A potival feljebb veheted a kimeneti feszültséget 10,5 V-ra. Ettől ugyan csökken majd a nyugalmi áram, de az R9 csökkentésével (esetleg elhagyásával) majd jó lesz. Az általam felállított képlet szerint a nyugalmi áram Iq=0,36Ut/Zh, ahol a Zh a hangsugárzó névleges impedanciája.
A mérés és a látottak nem indokolják a tapasztalt torzítást, a kimeneti csatoló polaritáshelysségéről még nem nyilatkoztál.
Általános tanácsok: nézd át a forrasztásokat, tisztítsd le a forrasztási oldalt, a végtranyók bekötő vezetékét vedd a lehető legrövidebbre!
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Hszre csatlakozik a kondi pozitiv fele
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Majd a panelra lesz forrasztva a 2n3055ös csak próbára tettem rá a d998at
(#) sandor1632 hozzászólása Márc 22, 2020 / 2
 
Akkor fordítva van a kicsatoló kondid.
A pozitív fele legyen a végfok felől.
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
A jövőre nézvést is tanácsolom, ha elektrolit kondenzátort ültetsz be és még nem rendelkezel kellő jártassággal, mérj rajta egyenfeszültséget és vesd össze a polaritását a kondi jelölésével.
A 2SD998-at csak végszükség esetén cserélném 2N3055-re, lovat cserélnél szamárra
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
jah látom megforditottam de rátettem a 10nF kondit is meg a 8Ohm ellenállást is jó hangja van egy nagyon pici zaj van még amikor nem szól a zene de az azt hiszem a jelforrásból adódik , én viszont jobban szeretném 2n3055el mert ahoz is lett készitve a panel meg a hűtése jobb lesz szerintem.
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Rendben.
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Létezik A-osztályúba 100W feletti kapcsolás nyáktervel együtt ?
(#) CIROKL válasza norbbie hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
A kérdésed végén lévő figura helyes választ ad!
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Sajnos találkoztam vele. Van a bolygónknak épp elég baja ilyen értelmetlen fűtőtestek nélkül is.
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
https://app.alibaba.com/dynamiclink?touchId=60823530347&type=pr...=buyer

Ezek szerint annyira nem értelmetlen..
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) CIROKL válasza norbbie hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
Félvezetősre gondolt szerintem reloop mester ,
Ha már A osztály meg akkora elpocsékolt energia akkor inkább csöves A osztály lenne talán a kedvezöbb megoldás.
Egy kérdést ha megengedsz , minek kellene A osztályból 100watt ,milyen elképzelés , stb?
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Az A-osztályú működést költői túlzásnak érzem. Amennyiben valós lenne, akkor a linken egy 1 kW-os fűtőtest látható. Nyáron mérsékelten praktikus
(#) norbbie hozzászólása Márc 24, 2020 /
 
Nos! Összeraktam 2n3055 el es nagyon jó hangja van! Szépen szól!
(#) mek-elek válasza norbbie hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Jó zenehallgatást hozzá!
(#) norbbie válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Köszönöm!
Nagyon szép hangja van , de még hátra van a másik fele a táp doboz...
(#) norbbie hozzászólása Márc 24, 2020 /
 
Kérdésem a következő: Elegendő-e 2x24V ac abbol kb DC34Volt lesz ha jól számoltam 400Wattos toroid trafó hozzá ?
(#) Kovidivi válasza norbbie hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Nyugalmi áramtól és az erősítő szellőzésétől függ. Én 80W-os trafóról használtam egy csatornát, kb. 1.3A nyugalmi árammal, kb. 26V-ról. Nem volt gond.
(#) mikldesign hozzászólása Máj 10, 2020 / 1
 
A youtube on láttam egy érdekes orosz videot. A pofa egy JLH erősítőt moddolt. A standard 2200 µF os kimenő kondit lecserélte előbb 6800 majd 13000 µF ra. Az osz cilloszkóp képe alapján drámaian javult a vegfok linearitása. Mig 2200 µF nal mar 100 Hznel durvan esik a linearitas, 13000 µF nal azonban ez joval 20 Hz alatt jelentkezik. Kikaptam a kicsatolokat a panelből, es 10000 µF ot raktam a helyére. Elkepedtem a valtozastol. Erdemes kiprobalni.
(#) Moszkvai válasza mikldesign hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Igen. Erről a jelenségről már írtam jó pár éve: Bővebben: Link
(#) mikldesign hozzászólása Jún 14, 2020 /
 
Építek egy újabb jlh-t, aminek van egy furcsa jelensége: Az egyik oldal, ha bekapcsolom, a nyugalmi áram, ami 1.3A re van beállítva, akkor 1.9 A, ami 1-2 mp alatt all be 1.3A re. A másik oldal ilyent nem produkál. A tápfesz 32 V, ami féltápfeszre van beállítva. Féltáp, és nyugalmi jól állítható. A másik gondom, hogy búg. Nem tudom miért. Kondik 6 db 4700 µF ROE, egy 1.7 uH fijto utana 2200 uF. Képet rakok fel, hogy hol lehet földhurok.Ez a panelterv gond nélkul muxik egy erositoben, nema csendben.
(#) reloop válasza mikldesign hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
Szia! Azt a panelt, amelyiken az 1,2 mH jelzésű tekercs van, hogyan kell elképzelnünk?
(#) mikldesign válasza reloop hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
Van egy négyes sorkapocs, (zöld) oda lép be a 6x4700µF rol a tápfesz, megy a fojtóra a plusz ág, aztán utána a 2200uF. Onnan a sárga sorkapcsokról a tápfesz a végfokra. Az egyenirányító egy 60A es kocka pedig az alulapra van fogatva. A kocka fémháza egyik galvanikusan le van választva a be-kimenetekről. Mármint a salyát kimeneteiről.
(#) mikldesign hozzászólása Jún 14, 2020 /
 
Közben a jobboldal megadta magát, ami nagyobb árammal indult. Ment kb 3 órát, néztem mennyire melegedik a cucc. Aztán kiment a bizti, csak úgy, pedig 3A es volt. Most vakarom a felyem.
(#) mikldesign hozzászólása Jún 17, 2020 / 2
 
Na közben a hiba megoldásra került, a figyelmetlenségem okán szállt el az egyik oldal. A megkérdőjelzett táppanelt eltávolítottam. Most így néz ki. A táp 32 V a nyugalmi 1.3 A. Látható, hogy elég böhönc hűtőbordák vannak, de még így is elég forró a borda 1 óra zenehallgatás után. Az átkábelezés után a búgás megszűnt.
(#) reloop válasza mikldesign hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Korrekt megoldás
A hangszóró GND-t közvetlen a test-oldali végtranzisztor emitteréről szoktam elhozni, de ha nálad így nincs búgás, nem szabad piszkálni.
(#) mikldesign válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Köszönöm. Igazából volt búgás, és nem tudom, hogy ez normális dolog-e, de véletlen felcseréltem a kábeleket. Hogyis mondjam: a baloldali hangfal kábele a jobboldali csatiba ment, a jobboldali meg a baloldaliba. Búgott. Halkan, d búgott. Felcseréltem a kábeleket, és csend lett. Ez normális dolog? Nem tudom érted-e amit írtam, elég zavarosan hangzik. A hangforrás most a tabletem, arról megy. A toroid sapkája úton van Kínából, az oldalkeret diófa lesz, az is készül. Bemeneti választó relés megoldás lesz.
(#) mikldesign hozzászólása Jún 18, 2020 /
 
A segítségeteket kérném. Az a gondom, hogy a beüzemelés alatt levő végfok egyik fele nagyon halkan, de búg. A másik fele néma csendben van. Nem tudok rájönni az okára. Valaki tapasztalt már hasonlót? Jó lenne egy kis segítség ha kérhetném.
Következő: »»   189 / 216
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem