Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópáka hőmérséklet szabályozása
Lapozás: OK   10 / 20
(#) Elektro Boy válasza alex0 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Ha jól emlékszem 2Ohm-ot mértem. Hőérzékelő nincs benne.
(#) Bubuka57 válasza Elektro Boy hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
(#) (Felhasználó 1947) válasza Elektro Boy hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Ezek a Metcal STTC sorozatának kínai koppintása.
A fűtőbetét nagyfrekvenciás/indukciós, simán AC/DC táppal nem tudod használni.
(#) Elektro Boy válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Köszönöm szépen az információt!
Esetleg valami ötlet, hogy hogyan tudom valamiképp használni? Vagy esetleg költséges volna hozzá egy tápegség?
(#) (Felhasználó 1947) válasza Elektro Boy hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Szívesen.
Csak a saját állomásával/tartozékaival használható.

Thermaltronics info

Önmagában nem használható semmire.
Belül egy nagyfrekis tekercs van benne, 13.56MHz-en megy/Curie pont elven.
Infót itt találsz róla.

OKI-Metcal.
(#) gyula66 hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Sziasztok! Egy kis segítség kellene. Van egy Solomon SIC-520 állomásom és egy SMA 5051T pákám. Azt már tudom hogy nem kompatibilisek egymással. Tudom hogy SIA-548-as pákát ajánlanak az állomáshoz. Nagy a külüömbség a két páka között?
(#) Ge Lee válasza gyula66 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Mivel a típus nevek nem sokat mondanak a többségnek, a belsejükről lenne érdemes kideríteni valamit (szabályozó működése, páka hőelemes-e vagy termisztoros), de nem nagyon láttam ezekben még olyat amit ne lehetett volna összeházasítani. A szabályozó erősítésének az átkapcsolásával biztos hogy össze lehetne hozni vele, nekem azzal a mezei szabályozóval aminek a rajza itt fellelhető a topikban, 3 különféle pákát is sikerült üzemeltetni, pedig volt köztük hőelemes és termisztoros is vegyesen.
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Még három helyen fel kell tenned a tapogatózó kérdésed.
(#) gyula66 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Sajnos nem igazán tudom melyik helyen van valaki aki tudna segíteni. Elnézést.
(#) oatti hozzászólása Aug 16, 2020 /
 
Sziasztok. YIHUA 907A forrasztópákát hol lehet Magyarországon beszerezni? köszönöm
(#) Krisztina75 hozzászólása Okt 8, 2020 /
 
Egy kis, vagy inkább nagy segítséget szeretnék kérni a Fórum tagoktól.
Van egy Weller 40 W-os forrasztópákám, ami olyan gyorsasággal égeti el a hegyéhez érintett ónt, hogy az szinte fekete lesz, ha fél percig illesztgetem a forrasztandó dolgaimat.
A páka hegyek közül a véső kialakítású szinte kagylósra égett pár használat után.
3 hegyet kaptam hozzá, a tű hegyű még tartja magát
Ettől függetlenül nem tartom normálisnak a márkát ismerve, hogy egy 40 W-os páka ilyen gyorsan amortizálja a hegyeket.
Hogyan lehet a fűtőbetét működésének hibáját tesztelni?
Köszönöm szépen a véleményeket és segítséget.
(#) Gafly válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Ez milyen páka, ebből a nézetből nem ismerős?
Amit leirtál, annak nagyon nem igy kellene lennie...
(#) zamatőr válasza Gafly hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Ez lenne? Nem csoda ha elég.Bővebben: Link
(#) Gafly válasza zamatőr hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Nekem ez pont elég.
Hacsak.
(#) rascal válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Hát 300 fokkal már általában kényelmesen lehet forrasztani a "klasszikus" ón-ólmos forrasztóónnal, ez meg elmegy 480-ig. Ezt valami ólommentes forrasztóónhoz találhatták ki, azok igénylik a magasabb hőmérsékletet. Van benne bármi szabályzás, pl. kattog? Van olyan típus, ahol a hegy maga vezérli a melegítést, a végébe beleütött szám jelzi, hogy mekkora hőmérsékletre melegszik.
(#) Krisztina75 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Ez egy 40 W-os Weller páka, ami szerintem gyári hibás, mármint a fűtőbetéttel lehet valami gond.
A 100 W-os noname pákám nem égeti az 40/60 keverékű ónt a hegyénél.
(#) Krisztina75 válasza rascal hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Tiffany díszeket készítek, de ezt a pákát az aprólékosabb forrasztáshoz gondoltam felhasználni, ahol a vékonyabb hegy, a kicsebb átmérő, a minél pontosabb aprólékosabb forrasztás a cél. De ilyet még nem láttam, hogy átég a hegye, sőt olyan gyorsan kikagylósodott, mint egy sima, bevonat nélküli réz hegy.
(#) Bakman válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Ez a típusú páka fix hőmérséklettel (482 °C) rendelkezik. Ólmos forrasztáshoz túl sok, mint tapasztalhattad is.

Nincs más megoldás, mint a csere vagy szétszedve megnézni, lehet-e a hőmérsékletet csökkenteni. Az is lehet, hogy egy egyszerű egyutas egyenirányítás is elég lenne a megregulázásához.
(#) Bakman válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Aprólékosabb munkához, főleg nálad, olyan páka kellene, amelyiknek lehet szabályozni a hőmérsékletét. Mondj egy keretet, hogy mennyit szánnál rá és keresünk neked egy elfogadható ár/érték arányút.
(#) uniman válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Kellene hozzá egy szabályozó, olyan amivel az izzólámpák fényerejét, vagy a porszívók fordulatszámát lehet szabályozni... Két fórumomon is találsz ötleteket ezekről:
Triakos fényerőszabályzó Bővebben: Link
Fényerő szabályzó hagyományos izzóhoz Bővebben: Link
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Korábban már linkeltem gyárit, de lehet hogy olcsóbban is meg lehet venni.
De egy 1N4007 kisérletképpen, ahogyan Bakman is javasolta, talán akad a fiókban, vagy nem akkora beruházás.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
A "gyári" árának a feléért is beszerezhető "akciósan" ez a páka..
Használható szabályozó is akad mindenkinél...így nálam is egy kupaccal.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2020
(#) sdrlab válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Ez, és a hasonszőrű, szabályozatlan pákák hőmérséklete gyárilag van "belőve" valahová, hogy kb szobahőmérsékleten min elérje a gyártó által megadott hőfokot! A hangsúly a min-en van! A max nincs korlátozva, így akármeddig felmehet a hőmérséklet, csak a levegő és a forrasztás korlátozza ezt. Ennélfogva legalább 500C-ra biztosan fel fog melegedni alaphelyzetben. Ez nagyon sok, úgy az ónnak, mint a forrasztandó felületnek, és magának a pákahegynek is.
Sok évvel ezelőtt volt nekem is egy hasonló förmedvény. szintén tőlük. Fűtött, mint az állat. A hegy színe pedig ne tévesszen meg, csak egy vékony galván réteg van a rézen, azt a látszatot keltve, mintha tartós lenne, de gyakorlatilag olyan gyorsan ég el, mintha sima vörösréz hegyet tennél bele!
Ilyen munkákhoz vegyél egy legalább tekergethető hőmérsékletű pákát, főleg Kínából potom pénzért lehet egész jókat is venni..., vagy itthon 1x ezerért már komolynak számító szabályozott vezérlésű állomást. Egész más lesz ilyennel dolgoznod...
(#) Krisztina75 válasza uniman hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Bevallom a Lidl forrasztópákáját is kipróbáltam, nem bizonyult tartósnak a hegy, de legalább lehet hozzá kapni viszonylag olcsón, ha jól láttam
(#) Krisztina75 válasza uniman hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Nagyon köszönöm a lehetőségek tárházát, de én abszolút egy felhasználó vagyok és semmi több.
Nincsen képzettségem és ismeretem sem arra vonatkozólag, hogy egy 15 ezer forintért árult, elvileg minőségi, forrasztásra alkalmas pákát miként alakítsam át, hogy használni is tudjam.
Viszonyítási alapom van a korábbi és meglévő 60-80-100 W-os nagyrészt noname pákákhoz képest, amik szintén 450 Celsius fokig melegednek (persze, a hegy állításával lehet csalni kicsit), de egyik sem füstöli el az ónt és pár nap használat után nem ég deformálódva a hegye.
(#) Krisztina75 válasza sdrlab hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Tudnál esetleg ajánlani ilyeneket?
(#) Krisztina75 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Nehéz összeghatárt mondani, mert eddig sem az 5 ezres, sem a 15 ezres nem volt semmire használható.
Van/volt egy kedvenc hőfokszabályzós tűhegyű pákám, amivel mütyür forrasztásokat is tudtam készíteni és még a hegy is bírja, de a hegy rögzítése (csavaros) teljesen alkalmatlan a hosszabb idejű használatra. Ez a páka kb. 4 hónapja van meg és hétvégén használom.
Így nézve a lehetőségeket meg tudnák velem osztani?
(#) Krisztina75 válasza sdrlab hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Bízom benne, hogy nem kell a világ másik végéről vennem ilyet. Habár most meginogtam kicsit és drága tapasztalat, hogy M-on - eddig azt gondoltam, hogy- korrekt boltban vásárolt eszközt sem vesznek vissza vagy cserélnek ki, amikor látható, hogy nem rendeltetés szerint működik.
(#) Bakman válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
SOk tapasztalat van ebben a témában: Forrasztópákák - melyik miért jó, érdemes olvasgatni.
(#) sdrlab válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Ha nem akarsz sokat rááldozni, akkor valami ilyet
Ha van rá jobban keret, akkor pl ilyet ajánlanék.
Az előbbinek is tartós a hegye, bár nem tudom 100%-osan, de az utóbbi maradéktalanul felelne meg kb minden elvárásnak. Olcsó, tartós hegy, jól szabályozható, stabil hőfok...
Következő: »»   10 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem