Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jelgenerátor - függvénygenerátor
Lapozás: OK   7 / 10
(#) Ge Lee válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
Igen, ha teszek egy olyan szűrőt a kimenetre amitől szép szinuszom lesz mondjuk 50MHz-en, az biztosan átengedi majd a 4GHz-es jelet is...
(#) sdrlab válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
Ilyet senki sem állított! Viszont egy alapban négyszög jelet adó kimenettől mit vársz? Talán kérésedre majd lefelejti a harmonikusokat, amitől négyszög a négyszög??
A DDS viszont szűrés után, széles frekvenciatartományban tud viszonylag tiszta jelet(értsd szinuszt) adni.
(#) Tambi hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Kedves Fórumtársak!

Szert tettem egy MAX038 KIT-re élesztett állapotban. Nagyszerűen működne, de kimenőfokozat kellene hozzá, mert sajnálnám, ha tönkremenne.

Így ötlöttem ki a mellékelt Multisim-es áramkőrt, de "túl szép a menyasszony", mert csupán néhány db, (szinte) filléres alkarészből áll, és a C4-C5 kompenzáló kapacitásokkal DC-től 20MHz-ig 0,5%-on belül erősít 40 dB-t, szerény (0,3%) torzítás mellett UKIpp kb 29V!!!

Van tapasztalata valakinek az NE5539 (AD5539) -el? És úgy általában mi a véleményetek az erősítőről, tényleg ilyesmi lesz, vagy ez csak a Multisim csalóka játéka?

Köszönettel; Tambi.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2018
(#) pucuka válasza Tambi hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
MAX038 -hoz jó végerősítőt készíteni, nem könnyű feladat. Te is beleestél abba a csapdába, hogy 20 MHz sávszélességű erősítőt használnál.
Ezzel van némi bibi. Színusz számára ez teljesen megfelelő, de a háromszög esetén már nem annyira biztos, és négyszög esetén már egyáltalán nem jó. Az alkalmazni kívánt erősítődnél figyelned kell a fázistolás frekvencia függésére is, mert ha az nagy gerjedékeny lesz az erősítő. Nem véletlen az adatlapon látható ajánlott elrendezés sem.
Az ajánlás szerint 20 dB erősítés esetén a sávszélesség kb. 80 MHz. Ekkor még az erősítőnek van némi fázistartaléka is.
Ez színusz számára elegendő, esetleg a háromszögnek is (de már lehetnek nemlineáris, és szimmetria problémák is) a négyszög jel fel-, és lefutási ideje (a MAX038 adatlapja szerint) 12 ns. Egy ilyen jel minimális torzítású átviteléhez 150 - 200 MHz sávszélességű lineáris erősítő kellene, vagy külön gyors kapcsoló áramkör.
(#) nagym6 válasza Tambi hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
A BC182 BC212 ide végtranzisztornak -áramerősítés- nagyon gyenge, gyorsan elfüstöl pld.: kis Ohm terhelésen 20V cs-cs esetén. Pld.: BD139-BD140 lehet jó kisebb hűtőfelülettel, vagy hasonló. A kimenő áramot korlátozni kellene, 50 Ohm legyen a kimenő impedancia.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2018
(#) Ktulu hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
Szükségem lenne a Toellner TOE 7404 függvénygenerátor rajzára. (szervíz könyv)
Meg van valakinek?
Köszönöm.
(#) Moderátor hozzászólása Dec 6, 2018
 
Gyanús link kérésre törölve.
(#) devergo74 hozzászólása Márc 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy függvénygenerátort, meg is vannak a kiszemeltek, csak nem tudom eldönteni melyikre lenne érdemesebb beruházni.
-JDS6600
-Owon AG051
A Frekvrencia tartomány most mellékes, mindkettő megfelelő.
(#) Cinema válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Talán az Owon precízebb, a 14-bites jelalak mindenesetre szebb, mint a 12-bites. Itthon is megvehető, igaz, majdnem 100EFt.
A másik olcsóbb és két csatornás kimenet van, frekvenciamérővel egyben.
Nekem hasonló van, mint a JDS6600-as (FeelTech), amire használom, arra megfelelő.

Üdv!
(#) devergo74 válasza Cinema hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Köszi az infókat.
Owont láttam az Agetáál 66e-ft-ért, igaz 2-3-hét a szállítási idő. A JD6600 Conradnál van, 55e-ft-ért. Gondolkodom még, melyiket vegyem meg, sokat nem akartam áldozni, de nem találok itthon olcsóbban függvénygenerátort, ami használható lenne.
(#) nagym6 válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Siglent SDG805 én ezt venném, illetve ilyen van nekem, nagyon jó. Számokkal is be lehet vinni minden értéket frekvencia, amplitúdó, offset, stb. ez nagy segítség a kezelésben. Kimenete zajmentes, precíz gép. Szoftvere jó, arbitrary szerkesztés szuper. Owont nem ismerem, gyanítom, hasonló lehet mint a Siglent.
Nézd meg a jelalak hosszt (memória), Owon 8K, Siglent 16K.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) devergo74 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Néztem az általad ajánlottat én is, de sajna nem rendelhető, azért döntöttem az Owon mellett.
(#) Ge Lee válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Erre azt mondják nagyon jó, az égvilágon mindent tud amit egy ilyen tudhat, és van belőle akár 60 megás is. Itt is van.
(#) devergo74 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Néztem róla videókat, eléggé jónak tűnik. Viszont az egyik videóban, valamiféle földelés átalakítást csinál, nem tudom, nem lenne eléggé jó a védőföld?
(#) Ge Lee válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Erre nem tudok mit mondani, én nem néztem róla videókat, csak egy ismerős vett és dícsérte, azt mondta, a torzítása is jóval kevesebb mint amit ott írnak róla. Nekem elég az XR2206 is, amire nekem egy ilyen kell, torzítást úgysem ezzel mérek.
(#) nagym6 válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Van egy video a yutubon -nem tudom melyik- ahol amplitúdót nézik a frekvencia függvényében. 60MHz felé már jóval kisebb mint a beállított, ami a kijelzőn kiírva van. Nem tudom hol kezdődik az esés, talán valahol 20MHz táján. Azért ez nem igazi 60MHz-es (amelyik az lenne).
(#) devergo74 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Olvasgattam külföldi fórumokat ezzel a földeléssel kapcsolatban, ott azt írják hogy érdemes cserélni az fy6900-nak a földvezetékét valami normálisabbra, már ha van neki egyáltalán. Többen írták, hogy pl náluk be sem volt kötve.
Viszont néztem egy hasonló készüléket: Jds6600-as, erről még nem olvastam hibát. Viszont utánanézek ennek is jobban, hátha mutatnak valami érdekes videót vele kapcsolatban.
Ha más nem lesz, akkor marad az Owon.
(#) nagym6 válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
JDS6600 itt. Vigyázat, alváltozatai eltérő határfrekvenciásak. Jelalak csak 2K lehet. Viszont eléggé olcsóbb. Itt is van. Ha elég a 2K, csak alapjelek kellenek, akkor jó lehet, nem ismerem. Nekem az arbitary a fő használat, oda a 16K is kell.
(#) devergo74 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Köszi a linket. Most néztem egy videót, amin pont arról beszél a manus, hogy valamiféle túlmelegedés miatt kb 10-20 perc múlva kikapcsol. Hát szerintem ez is felejtős lesz. Muszáj leszek áldozni kicsit többet egy kicsivel nevesebb generátorra.
(#) sdrlab válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Sajnos nem igazán jellemző az, hogy a nagyobb frekvenciás generátorok kimenő erősítői tudnák a max frekin is a max amplitúdót! Még a méregdrága generátoroknál sincs ez másképp, legalábbis még nem láttam olyat, ami tudta volna... Ált. felére, de inkább negyedére esik vissza az amplitúdó...
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 15, 2020 /
 
Olyan kapcsolást kerestem amibe rádiós csövek vannak. Nem nagy eredménnyel. Például EF80, PCLxx, stb. Nekem ilyenek vannak raktáron.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Szia! Mit is szeretnél?
(#) jani1987 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Jel generátort szerettem volna építeni.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Mihez, mekkora frekvenciára, egy frekvenciára vagy változtatható frekvenciával?
(#) jani1987 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Tulajdonképpen a 20kHz alatti sávban használnám főleg de ha sávosan kapcsolható más magasabb frekvenciára az sem baj. A bemenetre kapcsolva mérném egy áramkör torzítási szintjét.
(#) dokidoki válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
A generátoroknak kimeneteik vannak. Torzításmérés külön műfaj...
(#) kadarist válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Mármint az erősítő bemenetére szeretné kötni a generátor kimenetét.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Csak csöves megoldás érdekel? Mert ha nem, akkor számtalan színuszgenerátor kapcsolást találsz itt is és az interneten is. Keress rá a Wien-hidas (Wien bridge) generátorra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2020
(#) dokidoki válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Igen sejtettem, és bár én sem vagyok a fogalmazás és a gondolatolvasás bajnoka, de mindezmellett vallom a pontos fogalmazás és szándék kikényszerítését, mert tudom, hogy sajnos sokszor elbeszélnek a fórumozók egymás mellett és ebből adódnak a vitatkozások és a csúnyább dolgok. Nincs mentségem rá, magam is remélem, hogy a jószándék vezérel mikor ilyet írok.
(#) kadarist válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 15, 2020 / 1
 
Én már elengedem az ilyen zavarokat, nincs energiám folyton pontosítani, javítani. Abból úgyis csak harag és rossz érzés keletkezik a másik oldalon.
Következő: »»   7 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem