Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hifisek topikja
 
Témaindító: Karesz 50, idő: Máj 4, 2020
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   3 / 9
(#) Karesz 50 válasza deebo hozzászólására (») Máj 6, 2020
A szimuláció lényege pedig az lett volna, hogy megmutassa azt, hogy hatással van a kimeneti áramra a kis értékű kondi és csökkenti tranziens torzítást, vagy az akármit.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) tunerman válasza deebo hozzászólására (») Máj 6, 2020
Nagyon finoman jelezném, hogy egy mérhetően azonos(!) paraméterekkel rendelkező NFB-t használó, vagy egy no NFB-s erősítő közül az utóbbi dimenzionálisan természetesebb hangú lehet.
Ez teljességgel érthető, mivel az NFB hatására a torzitást létrehozó alkatrészek nem változtatják meg egyetlen saját tulajdonságukat sem...
TJ.
(#) deebo válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 6, 2020
Igen és a rossz, pontosabban túl nagyra tervezett nyák hosszú vezetősávokkal gerjed, mint az őrület, abban robbantak szét az áramkorlátozó ellenállások. Ilyenkor magától kezd oszcillálni egy erősítő ami totális működésképtelenséget jelent. A mostanim is hajlamos volt ilyenre, de csak nagyon kis mértékben, amikor huzalellenállásokat használtam, mert már azoknak a minimális induktivitása is begerjesztette az erősítőt alapos visszacsatolás mellett, amit először úgy vettem észre, hogy melegszag jött az egyik erősítő hűtőbordájáról. Ekkor látszódott oszcilloszkópon is, hogy bizony 40-100mV közötti iszonyat magas frekvencián oszcillált a kimenet és az erősítő nyelte az áramot, pedig csak 100mV volt. Na most képzeld el, ha 10V-os impuluzusokat generálna, kb fél másodperc alatt rövidzárrá égne az egész (ha nem lenne áramkorlát a tápon).
(#) deebo válasza tunerman hozzászólására (») Máj 6, 2020
Oké, de ha egy NFB-t alkalmazó erősítő, csak annyira képes, mint egy NFB nélküli, az annyira rossz, hogy említésre sem méltó.
(#) P_Laszlo válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 6, 2020
Amúgy is hasonló irányvonal a kettő Érzéketlen hangszórók, középtartományban indokolatlan rezonanciák.

Fordítsd meg nyugodtan a dolgot, lehet, hogy másnap már attól másnak hallod, mert másik alsógatyát vettél fel. És mi van akkor, ha véletlenül még bedugul az orrod is.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) tunerman válasza deebo hozzászólására (») Máj 6, 2020
Én a no NFB diver vonalon egyenlőre eddig jutottam:
"felső határfrekvencia 2,83 v eff. kimenő feszültségnél: 400 kHz -0,5dB
- feszültségerősítés 34-38 dB (ezt a V-FET-ek eltérő erősítési tényezője határozza meg)
- kimenet lezárása 20 Kohm
- THD, 1kHz, 2,83 v eff. kimeneti feszültségnél 0,025%
- THD, 1 kHz, 8 v eff. kimeneti feszültségnél 0,017% (ez a minimum érték)
- THD, 1 kHz, 28,3 v eff. kimeneti feszültségnél 0,22% "

A mérést Kikusui 418B RC oscillator -al végeztem, az 1 kHz-es mérőfrekvencián a bemenő jelem 0,01%-ot torzított."
Itt van: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=61&t=3460&start=50
Gondolom az NFB-t használó driver kapcsolások nagyon olcsón tudnak két nullát produkálni a tizedespont után - legalább 40 éve -, csak még kapott hangon kellene egy kicsit reszelni
TJ.
(#) Karesz 50 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 6, 2020
Elárulnád miért kóstolgatsz egész nap? Olyan jól megvoltunk eddig egymás nélkül, nem maradhatna ez így a továbbiakban is?
(#) Ge Lee válasza tunerman hozzászólására (») Máj 6, 2020
Szerintem ne erőltessük, ebben a topikban is csak a "ha ennyit sem torzít jó, ha meg annyit torzít eleve csak rossz lehet" hozzáállásnak lehet létjogosultsága. És ez arra is felhatalmazást ad, hogy a másik véleménye zsigerből el legyen utasítva, lekiabálva, meg mindenféle hozzánemértőnek kikiáltva. Nem baj, nekünk ettől még megmaradnak a tények valóságnak.
(#) deebo válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 6, 2020
Már megbocsáss, de ez a topik nem arról szól, amivel ismét szét akarsz szedni egy topikot! Ez a topik a valós tényekről szól és nem érdekel itt senkit az, amivel mindenhol őrületbe kergetsz mindenkit, szóval legyen vége, kerüld el ezt a tpopikot a csöves erősítős propagandával légyszíves!
(#) deebo válasza tunerman hozzászólására (») Máj 6, 2020
És ennek hangszóró volt a kimenetén a méréskor?
(#) tunerman válasza deebo hozzászólására (») Máj 6, 2020
Driver....oda van írva, hogy 20k lezárással.
(#) Ge Lee válasza deebo hozzászólására (») Máj 6, 2020
Csak egyetlen tényt mondj, én már mondtam egyet!
Ja, és melyik topikot is szedtem én szét ha már így személyeskedni kezdtél?
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 6, 2020
Ha ennyire unatkozol, inkább menj át az elektronikában kezdőkhöz és találd ki, hogy lehetne riasztót szerelni a macskára
(#) Ge Lee válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 6, 2020
Már az olvasás pillanatában kitaláltam, rossz oldaláról van az a kérdés is megközelítve. Sajnos nem unatkozom, bejöttem pihenni.
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 6, 2020
Hát akkor írd meg neki
(#) deebo válasza tunerman hozzászólására (») Máj 6, 2020
Tudom, ezért teljesen irreleváns az egész. Nálam hangszóróval terhelve van 0.014% THD, még az ohmikus műterhelés is nagyságrendekkel jobb lehet. Mérj damping faktort egy nem visszacsatolt csöves erősítőnél például.

Ge Lee Kérlek ne kezdjük itt el ezt!
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) Moderátor hozzászólása Máj 6, 2020
P_Laszlo és Ge Lee mostantól csak olvasóként folytathatja a topik követését. És pontosan ez vár minden olyan résztvevőre, aki egyszer is megüti a személyeskedés határát.

Köszönjük a megértést.
(#) mcc válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 6, 2020
Itt van egy példa arra, hogy nem muszáj visszacsatolást alkalmazni egy félvezetős erősítőben. A képen egy AB osztályú félvezetős erősítő THD értékeit láthatjuk 20V kimeneti feszültség mellett. A kék vonal 8ohm, a lila 4ohm, a piros 2ohm terhelés mellett.

THD_MOM.jpg
    
(#) deebo válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 7, 2020
Véletlenül ráakadtam a gerjedő, nem túl jól sikerült erősítő jelalakjára, amiben valóban megjelennek érdekes impulzusok.

gerjedes.jpg
    
(#) Karesz 50 válasza mcc hozzászólására (») Máj 7, 2020
Nálam két "komolynak" nevezhető visszacsatolatlan erősítő vendégeskedett hosszabb ideig. A Gryphon S100 és a Gryphon Diablo. Hasonlóan szóltak, mintha testvérek lettek volna. Mindkettő keményen, csattogósan, nagyobb hangerőnél rikácsolósan és bántóan szólt. Nem tudtam megszeretni és nem vágyon erre a hangra. (Kérésre visszarajzoltam mindkettő kapcsolási rajzát.)
Az S100 THD-ját megmértem, 1W/8Ohm-on 0.01%, 100W/8Ohm 0.06%. A Diablo-t nem mertem "birizgálni" annyira gerjedékenynek mutatkozott (később át is tervezték a nyákot).
(#) Karesz 50 válasza deebo hozzászólására (») Máj 7, 2020
Szerintem ennek "csak" annyi a gondja, hogy kicsi a fázistartalék és már az instabilitás határán van. (De ezt Te is tudod.)
(#) tunerman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 7, 2020
Ez is 100W/8R, de biztosan koncepcionálisan és hangilag is az ellenkezője annak amit meghallgattál
Itt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=117&t=2486
TJ.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) Cinema válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 7, 2020
Igen. Sok helyen használom a német WIMA MKS, MKP, FKP (piros, sárga, kék színűek) kondenzátorokat, itthon beszerezhetők és az áruk is elfogadható. Minőségük jó.
Másik jó minőségű az Arco, MKT, MKP kondenzátorai, krémszínű, szürke, hasonló tokozásban mint a WIMA.
Ez is beszerezhető mindenféle értékben, áruk is hasonló.
A Vishay, ERO, Siemens ritkábbak, drágábbak, jók.
A többi némileg már ezoterikus gyártmány az ára és beszerezhetősége miatt nálam nem fut. Lehet, sőt némelyik biztos jobb az általam használtaknál, de komplett rendszerben gondolkodva, nagyon megdrágít bármilyen készüléket.

Üdv!
(#) Karesz 50 válasza Cinema hozzászólására (») Máj 7, 2020
Köszönöm!
(#) Karesz 50 válasza tunerman hozzászólására (») Máj 7, 2020
Biztosan jól szól, de nekem nem szimpatikusak a visszacsatolatlan aszimmetrikus felépítésű dolgot. Magam is elég sokat szórakoztam ilyenekkel és ez a tapasztalatom velük.
(#) tunerman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 7, 2020
Ez azt jelenti, hogy épitettél V-FET-el működő no NFB erősítőt? Meghallgattad és összehasonlítottad más gyári készülékekkel? Mert akkor tudnánk miről beszélgetni...
TJ.
(#) Karesz 50 válasza tunerman hozzászólására (») Máj 7, 2020
Elhiszem, hogy szépen szól... hozd el és meghallgatjuk! Mindketten tudjuk, hogy messziről jött ember azt mond amit akar, de nem gondolom, hogy kettőt is lépnék ezért a kapcsolásért.
Amúgy mely gyári készülékekkel hasonlítottad össze aminek eredményeképpen ennyire magabiztos lettél? Látva a munkáidat, nem szeretnék veled beszélgetni (olvasom az Audiodiyers-t). További sok sikert!
SK.
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 7, 2020
Én sokat foglalkoztam nvcs. nélküli végfok fejlesztésével. Elsősorban hibrid kivitelben, de végül szépen lassan kiszerettem belőlük. A nvcs. nem rossz, csak eleve úgy kell tervezni az erősítőt, hogy benne lesz.
(#) tunerman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 7, 2020
Akkor a tények - nem pedig egy "mesziről jött ember azt mond amit akar" ...

- a V-FET SRPP erősítő a 2015-ös High End Shown volt bemutatva (fotók mellékelve)
- a hétvége 2 napja alatt alatt több száz érdeklődő meghallgatta
- a tulajdonomban lévő McIntosh MC75 csöves monoblokkokkal volt összevetve
- egy Accuphase P260 végerősítővel összehallgatta a jelenlegi tulajdonosa
- a kapcsolási rajza és a megépítése az interneten mindenki számára elérhető
TJ.
(#) Karesz 50 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 7, 2020
Elnézést kérek, durva voltam és agresszív pedig soha nem bántottál és nem is ismerlek.
Következő: »»   3 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem