Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es villogó
 
Témaindító: titkovics, idő: Feb 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   57 / 61
(#) rcrajmund válasza rcrajmund hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Az előzőhöz!
(#) Massawa válasza rcrajmund hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Tudtommal nem.....
(#) rcrajmund válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Na sikerült szereznem egy gyertyát egy led-del ami sárgán villog összevissza, ami gondolom imátálná a lángot. Kiszedem a ledet összekötöm ahogy írtad egy pirossal ami alapvól csak egyenletesen világít. Trimmerem nincs. Csak az ellenállások, bekötöm és villogni fog??!!
(#) Massawa válasza rcrajmund hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Ha lesz egy kis szerencséd akkor villogni fog. De rakj több ellenállást. ( ugy 10 kOhm körülivel kezd, és majd csökkentsd ha látid mit csinál.
(#) proba válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Amit még ne felejts, a sorba kötött ledekkel párhuzamosan egy 100-1000µF kondenzátort tenni. ( legalábbis nekem a villogó ledes változathoz kellett.)
(#) rcrajmund válasza proba hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Az nincsen sajnos!
(#) proba válasza rcrajmund hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Villogtatná szegény, de csak 3V -ról. Egyébként is sokkal nagyobb mint egy villogó led, és valószínű kevésbé tartós.
(#) rcrajmund válasza proba hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Az nem jó? Ha bekötök még egy ledet sorba és az ellenállások, azaz a villogó sárga led meg 2 sima piros.....???
(#) Massawa válasza rcrajmund hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Nyugodtan beköthetsz sorba még akár 2 piros LEDet is.
(#) Massawa válasza proba hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Nekem nem kellett és egy sereg ( legalább 1 tucat) müködik. A fehér vagy kék LED-t párhuzamosan is szoktam kötni, ( azok megtartják a villogo LED-n a 3 V-t). Elég sok variácoban kiprobáltam és mind müködik. ( kék LEDekkel remek TV imitáciot lehet csinálni.).
(#) rcrajmund hozzászólása Márc 26, 2020 /
 
Üdv. Fórumtársak. Önmagában villogó led gyorsan villog, kb. Másodpercenként 2x. Ezt hogyan lehetne lassítani?
(#) Gafly válasza rcrajmund hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Gyakorlatilag sehogy, lásd adatlap.
(#) rcrajmund válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Trimmer potival se lehet? Egyébként autóriasztó imitáció... 12v a fesz. A led önmagában villogo egy 500ohmos ellenállással!
(#) proli007 válasza rcrajmund hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Hello! Inkább azt javaslom, készíts hozzá áramkört és nem kell villogó Led hozzá. Itt találsz hozzá kapcsolást, én a villog-4-et, vagy a Bip-led kapcsolást javaslom. Utóbbit csak sorba kell kötni simán a Led-el..
(#) proli007 válasza rcrajmund hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Ennél egyszerűbben már tényleg csak a villogó Led lehet. A kapcsolásban célszerű CMOS TLC555 használata, amivel 100..200uA körüli az áramfelvétele. Normál NE555-el kb. 5mA.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
És még egy "ECO" megoldás..
(#) rcrajmund válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
És ezt a kapcsolás működik önmagában villogó leddel is? Bocsi , ha értetlen vagyok de nem vagyok profi a szakmában csak a magam módján csinálnám, de nem ezt tanultam ezért is fordulok ide a fórumhoz!! Egy kérdés: ha rákötök egy index relét ami állítható potival van????
A másik: a CARFLASH rajzon látható 2ellenállás egy 100kohm és egy 1kohm, láthato rajta a led, egy kondi, de ez bc557 és bc 547 ez micsoda???
(#) proli007 válasza rcrajmund hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
A kapcsoláshoz nem kell villogó Led, hanem sima nagy fényerejű Led való bele. Maga a kapcsolás villogtatja (kapcsolják ki-be) a Led-et. A kapcsolás egyébként nem úgy villog, mint egy villogó Led, hanem 2 másodpercenként felvillan.
Nem tudom mi a szándékod egy index relével. Feltételeztem, hogy ezt az áramkört egy kamu riasztó imitálására használod, nem index céljára. Valami fogalom zavart érzek itt.
A BC557 és BC547, egy-egy tranzisztor, mégpedig az első PNP a második NPN. Ez, ami lényeges, nem kimondottan a típusa.
(#) rcrajmund válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Igen. Erre szeretném használni! Érthető!!! Nyák lap nélkül is elkészíthető az áramkör??
(#) Gafly válasza rcrajmund hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Én csináltam már hasonlót kis dobozban "légszerelést kiöntve", ez ma már "gányolásnak" számit.
Próbapanelt meg fillérekért lehet kapni (ámbár ott is kell(ene) kiöntés/autóipari normakövetés).
(#) proli007 válasza rcrajmund hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Természetesen nyák nélkül is elkészíthető. Egyszerűbb egy kis Bővebben: Link próbapanel használatával, ott a felülnézeti (színes) és a forrasztási oldali (fekete) kép alapján.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Kicsit módosítottam rajta. Az R1-el a felvillanások közötti időt, az R2-vel a villanás hosszát, az R3-al a Led áramát lehet változtatni. (Persze nem a nullától a végtelenig..)
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Nekem a "csak kétvezetékes" bekötésű jobban tetszett.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Igen, csak az nem ebben a stílusban villog..
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Egyébként ezzel a kapcsolással is sorba köthető Led, de két feltétele van.
- Az eredeti Led-nek is a kapcsolásban kell maradni, mert a működéséhez a Led feszültségeltolására is szükség van.
- Másik, hogy a kondi kb. 100uA-es töltőárama látszódni fog a soros Led-en amennyiben az nagyfényerejű. Viszont ez orvosolható, ha a Led-el egy 10k ellenállást párhuzamosan kötünk. Mert a kondi töltőárama azon csak 1V feszültséget ejt, amre a Led még nem tud kinyitni.
(#) Udvari Zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Hogyan módosulnának az alkatrészek értékei, amennyiben én 2× AAA elemmel (3V) szeretném használni?
(#) proli007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Hello!
R1=100k, R2=1k, C1=22uF, R3=47 Ohm
(#) Udvari Zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Fontosak-e a tranzisztorok (3 lábú alkatrészek) típusai? Ugyanis nekem bontásból az 1-es képen látható típusból van 1 darab és a 2-es képen láthatóból van 2 darab amiket fel tudnék hazsnálni.
A villogás sebességét mi határozza meg? A kondenzátor értéke?
Több kérdésem nincs.

1.JPG

2.JPG
   
(#) proli007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Nem fontos a típus, de hogy PNP és NON legyen az fontos. Én ezeket nem ismerem, kiméred és megtudod. De kipróbálni egy két tranyóból álló vacakot,meddig tart? Kb. amíg megkérdezed, én meg válaszolok rá..
Mint ha itt leírtam volna a választ a kérdésedre. Nyilván hogy a kondinak van szerepe az időzítésben.
(#) teddysnow válasza proli007 hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Ez a kapcsolás még akkor lenne hyper, ha 13 Volt alatt működne. Mert akkor csak az autó leállítása után lépne működésbe. Amint az autó beindul, megjelenik a töltés, 13 Volt fölé megy a tápfesz és lekapcsol, minek is villogjon.
Következő: »»   57 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem