Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Geiger-Müller számláló (hobbi)
Lapozás: OK   50 / 52
(#) Sanyesz5 válasza diginewl hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Miben nyilvánul meg a jelenség? Egy videó róla talán már tudna segíteni mire érdemes gyanakodni.
(#) diginewl válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Videót nem tudok róla feltenni. Az utóbbi egy hónapban 0,02mikrS/év értéket ír ki (a szokásos 0,11-0,14 helyett). Ma kicseréltük benne az elemet újra. Amikor megmozgatjuk a GM csövet (szétszedve), akkor egy ideig beáll a 0,11 érték köré, aztán visszaesik 0,02-re...
(#) Sanyesz5 válasza diginewl hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Nem beállítás lesz? Gamma scout-hoz még nem volt szerencsém, de az épített mikrovezérlőseknél is lehet allítani hogy mennyi mérési időt átlagoljon, és azt írja ki.
(#) diginewl válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Ok. Köszönöm a tippet!
Utánanézek, olvasok, aztán jelentkezem!
Köszönöm, hogy foglalkoztál vele!
(#) diginewl válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Sajnos nem jutottam előrébb, mert ezt az alap részt nem lehet benne állítgatni. A méréseknek meg ez az alapja, azokat lehetne, de pont evégett azok sem mutatnak más eredményt. Előzőben rosszul írtam. Most 0,02 mikroS/órát (nem évet) mutat. Ez ugye nagyon ideális lenne Olyan 0,1-0,2 körül van úgy általában.
Írtam a Gamma-scout-nak. Erre visszajön a service@gamma-scout.com-ról érvénytelen e-mail címmel a levél...
Kb. két hónapja kezdte lel ezt az alacsony értéket mutatni, közben panaszkodott az elemre. Kapott egy új elemet, és nem lett jobban...
(#) Sanyesz5 válasza diginewl hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Nincs más számlálód amivel össze tudnád hasonlítani?
(#) diginewl válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Nincs - ez is mindössze érdeklődésből van.
Közben sikerült a céggel is beszélni - egy 2007-ben még létező e-mail címmel... Ez a válasz jött
Sieht mir so aus, wie wenn das Zählrohr tot wäre.

Itt a vége.
(#) Sanyesz5 válasza diginewl hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Hát, pusztán érdeklődésből elég drága cucc
(#) Sanyesz5 válasza diginewl hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Próbáltad mérni mekkora feszültséget kap a cső?
(#) diginewl válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Nem. Mert nem tudom milyen elven működik a meghajtása, hülyeséget meg kár mérni.
Mit mérjek rajta? Egyenáramot? Néha bekapcsoló modulált négyszögjelet? (ezt nem tudnék mérni, mert nincs szkópom)
(#) Sanyesz5 válasza diginewl hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Persze hogy egyenáramot, ha jól tudom az a cső 500volton megy, de még azért utánajárok. Faék egyszerű ám az alapelve egy számlálónak, ha nem kell a mikrovezérlős variálás, egy nagyfesz táp pár kondi egy hangszóró és már kattog is.

LND 712 a csöve ha nem tévedek, itt az adatlapja:

Bővebben: Link

"Recommended operating voltage (volts)500"
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2020
(#) diginewl válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Hali!
Köszönöm, hogy utánanézel! Szakmámból adódóan értem ezeknek a működési elvét, sőt GM csővel még mértem is. Nem ezzel a résszel van a gond.
A cső valószínűleg nem működik állandóan, hanem csak impulzusokban, és úgy gyűjti az infót - a többit a mikrovezérlő adatelemzése teszi. Ha állandóan menne, valószínű nem lenne neki elég egy lithiumos elem több mint 10 éven át...
Az impulzus gyakoriságát meg nem ismerem. Ettől függetlenül rámértem. 21-19 V körüli értéket mutat a multiméterem egyenáram mérésben, de állandóan a két érték között ugrál. 21-ről indul, és megy le 19-ig aztán felugrik 21-re kb 2-3 másodperces időintervallumokban.

Tudunk ezzel valamit kezdeni?
(#) elektroncso válasza diginewl hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
A cső helyén nem fogsz tudni feszültséget mérni, mert a sima DMM belső ellenállása túl alacsony ehhez. Egy 1GΩ-os előtéttel kéne mérni, ami pont 100:1 osztást produkál egy 10MΩ-os DMM-el.
Vagy megkeresed a cső munkaellenállását és azelőtt mérsz, ott még talán van esélyed.
Amikor mérted a feszültséget nem kezdett számlálni a műszer?
(#) diginewl válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Idézet:
„Amikor mérted a feszültséget nem kezdett számlálni a műszer?”


De, akkor a legtöbb esetben "feltámad" és életveszélyesen magas értékeket mér. Ez akkor történik, amikor a cső is benn van az áramkörben. Aztán megint visszatérünk az ólomköpennyel védett 0,02 értékhez
(#) Sanyesz5 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Igaz nem gamma scout, de én ki tudom mérni multival simán a saját számlálómnál a cső feszültségét minden gond nélkül.
(#) Sanyesz5 válasza diginewl hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
"A cső valószínűleg nem működik állandóan, hanem csak impulzusokban, és úgy gyűjti az infót - a többit a mikrovezérlő adatelemzése teszi. Ha állandóan menne, valószínű nem lenne neki elég egy lithiumos elem több mint 10 éven át... "

Nem tudom, ezek a csövek alacsony beütés szám mellett, pl a háttér nagyon nagyon keveset fogyasztanak
(#) soskajoska válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
ebay tele van most is SBT-10 csövekkel 15.000÷25.000,- Ft között és általában Ukrajnából jön.
(#) soskajoska hozzászólása Máj 13, 2020 /
 
Mi a véleményetek az STS-6 csőről?

GENERAL SPECIFICATIONS

Working Voltage 390 – 400V
Initial Voltage 285 – 335V
Plateau Length 80V Plateau Slope 0.125% / 1V
Inherent counter background (cps) 1.83 Pulses/s
Interelectrode Capacitance 10pF
Load Resistance 5 – 10 MOhms
Working Temperature Range -500 +700 С
Length 199 mm
Diameter 22 mm
(#) Sanyesz5 válasza soskajoska hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Ebből jó lenne új gyártású, láttam már olyant ami a kétezres évek utáni, de sajnos horror ára van. Ami van itthon talán a nyolcvanas évek...
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2020
(#) elektroncso válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
A mai napig gyártják az oroszok, csak sajnos nagyon drága.
(#) Mybuster hozzászólása Jún 24, 2020 / 1
 
Sziasztok!
Készítettem egy kompakt méretű Geiger számlálót SBM-20 as csővel. A doboz 3D nyomtatott egyedi tervezésű. A kapcsolás alapja pedig egy jó öreg Rádiótechnikai cikk 1982-ből. Automatikus LCD fényerő szabályzás, 9V tápellátás.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2020
(#) szsrobert hozzászólása Jún 25, 2020 /
 
Udv!
Eberline HP-260 fejhez hogy tudok kattogast kiado aramkort epiteni? Bnc apa a nyel vegen.
(#) K_Imre hozzászólása Máj 10, 2021 /
 

IMG_0008.JPG
    
(#) Rosszmáj válasza soskajoska hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Idézet:
„Working Temperature Range -500 +700 С”

Szóval az abszolút 0 fok ebben az esetben csak relatív.
(#) szbalogh hozzászólása Jún 18, 2021 /
 
Sziasztok!

Összeraktam egy ilyen Geiger számlálót. Be is kapcsol de nem kattog.
Csak 100 és 230V között állítható a feszültség a cső pólusain a potméterrel.
Mivel lehet a gond hogy ilyen kicsi a feszültség?
Köszönöm!

s-l1600.jpg
    
(#) ferci válasza szbalogh hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Szia!
Tedd fel a kapcsrajzot, úgy talán könnyebben válaszol valaki - a kép után csak az, aki ismeri az egészet.
Ha kellene kattogni, azért azt a részt is teszteld le, működik-e rendesen.
A cső feszültsége megfelelő-e az adatlapja alapján, miért keveselled..
(#) szbalogh válasza ferci hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Szia! Igen kevés. 350-et ír minimumnak. Az adott csôhöz 380-at javasol.
Nincs rajzom hozzá de egy 555 boost konverter lehet. Megnézem majd a frekvenciát. Elsô körben azt lenne jó tudni, hogy mennyinek kéne lennie gyárilag. Ha esetleg valakinek van ilyen lemérné nekem?
(#) szbalogh válasza ferci hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Oké, találtam rajzot.
(#) szbalogh válasza szbalogh hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Még egy
(#) Sanyesz5 válasza szbalogh hozzászólására (») Jún 18, 2021 / 1
 
400 volt van a rajzon, bár a cső típusa sokat segítene, 230 voltos feszültséggel nem fog elindulni valószínű bár üvegből van olyan hatalmas életjelet nem fog produkálni ha megy sem. Olyan frankó kiforrott kapcsolás kering ebben a topicban...... Miért ilyen noname valamivel vesződsz
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2021
Következő: »»   50 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem