Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1556 / 1670
(#) berjoska hozzászólása Máj 8, 2020 / 4
 
Rászoktam a hangoskönyvre, csináltam egy párna hangszórót ezért kellett egy kis erősítő, mert az MP3 nem tudja közvetlenül meg hajtani.
(#) Zsora válasza Bakman hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Haladó szintnél a drót a hálózati 230V-ra van kötve?
(#) Bakman válasza Zsora hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Az az extra durva fokozat.
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Már értem! Szóval ennek extra funkciói is vannak!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 8, 2020 / 5
 
Nem most építettem, hanem nagyjából legalább egy-két éve. Egy ehhez hasonló "party fényt" találtunk az utcán törötten eldobva. Szétszedtem, a törött tetejét leszedtem, az eredeti színes füzért kikötöttem. Az épen maradt nyelére egy olcsó (100 Ft körüli) szürke magas falú tölcsért rögzítettem, körben kiluggattam pákával és 12 LED-et raktam bele: négy zöld, négy piros és négy sárga. A LED-ek kettesével vannak sorba kötve (mert többet sorba kötve már nem bírta) és ezek a párok vannak párhuzamosan kötve.
Az utolsó két képen világít, melyet egy nyomógomb kapcsol: 1. gyors villogás, 2. lassú villogás, 3. folyamatos világítás, 4. kikapcs. Még azóta is az eredeti elemek vannak benne és még mindig bírja!
(#) neogeo2 hozzászólása Máj 10, 2020 / 16
 
Sziasztok!
12 éves gyermekem első elektronikai munkáját szeretnénk bemutatni nektek. Egy astabil multivibrátort csinált, ami működik is Tudjuk, hogy van még hova fejlődni, de első alkotásnak nem is rossz ez. Nagyon büszkék vagyunk.
(#) kalmi.kalmi válasza neogeo2 hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Tökéletes. Gratula neki. Ezen a próbanyákon ez szép munkának számít. Csak megjegyzem, hogy a maratott nyák kevesebb ónt eszik.
(#) Kovidivi válasza neogeo2 hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Szuper! Készítsétek el az "örök villogót". Ewige blinker-re keress rá. 10-20 év múlva is fog villogni, egy db. góliát elemmel. Szuper emlék lenne.
Itt a link: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2020
(#) jani1987 válasza neogeo2 hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Ennek amúgy milyen a jelalakja? Ezt sohase tudtam.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Házon belül is van, aki ilyen takarékos megoldást tud: https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2341799.html#2341799
(#) Udvari Zsombor válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Én ezt ajánlanám. Állítólag már egyetlen AA ceruzaelemről is legalább egy teljes évig fog villogni, melynek üteme a beszerelt kondenzátorral szabályozható.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2020
(#) granpa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Nagyon "design" a kiöntés, de ~1 év után eldobható, mert elemcsere nem valószínű.
(#) tomat5 hozzászólása Máj 11, 2020 / 8
 
Üdv,
Nem építés, inkább csak dobozolás, de gondoltam megosztom a tapasztalataimmal együtt. Az 1. képen látható alapanyagokból lett a 2. képen látható asztali tápegység. A MeanWelll táp volt itthon, a modul kínai a többi meg hulladék. Amit tud: 0-24V 0-5A. A feszültség 0,01V, az áram 0.001A lépésekben állítható. Direkt nem írtam labortápot, mert eléggé hobbi kategória. Amire én használom arra tökéletesen elég, de van 2 dolog amit tudni érdemes. Ha kicsi a beállított maximális áram, akkor azt nem tudja jól követni. Főleg ha nagy a terhelés és e miatt a kimenet feszültség 1V alá esik. Kb 15-20mA -ig az áramkorlát inkább csak tájékoztató jellegű. A másik a kimeneti ripple és zaj. Kis kimeneti fesz. és nagy áram mellett megnő. Egyébként teljesen korrekt kis szerkezet, nekem bejött.
Üdv.

1.jpg

2.jpg
   
(#) Bakman válasza tomat5 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Jól látom, hogy a fedlap fekete, üvegszálas epoxy? Ha igen, azzonnal áruld el, hol lehet venni!
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 11, 2020 / 7
 
Helló.
Átszereltem a "forrasztó állomásom" lebegőre, hogy soha többet ne essen le, és kihúzhatóak legyenek a mögötte levő fiókok. Az állomás már 2015 óta működik a Hakko 907-es klónnal, Arduino méri a hőmérsékletet és kapcsol egy N-Fet-et. Semmi extra.
Mivel a gyerekek minden kapcsolót azonnal bekapcsolnak, ezért gyerekzáras. Bekapcsolás után 3mp alatt el kell tekerni a potit minimum és maximum állásba is. Csak ekkor fűt. Egyébként pedig csipog, jelzi egy felnőttnek, hogy "tiltott beavatkozás történt".
Az előző légszerelve, SMD ellenállásokkal bírta 7 évig, akkor ez a szendvics verzió kb. örökké jó lesz.
A belsejéről a képet elrettentésképpen raktam fel!
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Annak is vannak előnyei, ha valaki balkezes.
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Idézet:
„A belsejéről a képet elrettentésképpen raktam fel!”
Az elrettentés sikerült ! Nem ismerek rád . Ugye pár év múlva azért lesz rendes nyákja ?
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2020
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Gafly: Becsapós a kép, mert az igazi munkaasztal az balra található, tehát a páka jobbkézre esik A páka az alkatrészes szekrényre lett rögzítve.

Kaqkk: Elképzelhető, hogy lesz belőle szép nyák, hiszen majdnem minden meg van hozzá. Viszont az igényes munkát inkább másba ölöm bele, sajnos az én szabadidőm is véges. Ennek a projektnek gyorsan készen kellett lennie. Használhatóságból 100%-os, külcsíny: átlagos. Lehetne még egy nyomtatott előlapot rakni a nyákra, ez még belefér az időmbe (remélhetőleg).

Gondolkodtam egy új forrasztóállomás vásárlásán, de az nem lett volna kicsi, oldalfalra szerelhető, egyszerű, olcsó (Hakko 907 kb. 2-3$), és gyerekzárat sem láttam még ilyen szerkezeten. Ezért kellett magamnak elkészítenem.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Most vettem csak észre, a kijelző fejjel lefelé van beültetve, így viszont kaptál egy ° jelet a felesleges tizedespont helyett. Cseles!
(#) neogeo2 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Nem akarom egyelőre, hogy a vegyszerekkel érintkezzen a fiatalúr. No meg a fúrógép is veszélyes eszköz. Inkább maradjon ez a módszer, illetve a kínai kitek összerakása. Majd szépen apránként eljön annak az ideje is.
(#) neogeo2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Építünk valami hasonlót, tetszik a mesternek az ötlet. Köszönjük a tippet. Valami csipogó lesz a következő 555-el.
(#) neogeo2 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Csak netről szedtem, de lehet holnap rárakjuk szkópra. Ez se rossz gyakorlásnak.

a5_6_3.gif
    
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Semmi bajom nincsen a balkezesekkel, ameddig nem kettő van neki.
Sőt, ahogy szokták mondani, minden brigádba kellene legalább egy.
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Ha másért nem, hát a "balkezes csavarok" miatt...
(Balkezes csavar az, ami a fal közelében van, és csak bal kézzel lehet hozzáférni. Úúúúúgy úúúútálom őket, hogy namég, pedig én kétkezes vagyok.)
(#) tomat5 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Szia,
A fedlap és az oldalak egy régebbi projektből maradt sima fényes fekete plexi lapok. Fűrésszel vágtam méretre őket, jobb lett mint elsőre vártam. Az előlap nyák, a sarkokat meg gipszkarton C profilból gyártottam.
Az eredeti plexit egy erre specializálódott cég vágta, fúrta 1-2 ezer forintért kb. 2 hónapja. Nem tudom már kik voltak, a neten találtam őket. Ha gondolod utána keresek.
Üdv.
(#) Bakman válasza tomat5 hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Köszi, de így már nem olyan érdekes, ne fáradj. Fekete plexi lapot én is tudok szerezni.
(#) zsoltee0001 válasza tomat5 hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Nekme is ugyanez a kínai "labortáp"-om van, bőven jó nekem, még nem tapasztaltam a korlátjait, ha jól emlékszem kb 5000 körül volt. Szuper.
(#) lajos1969 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 12, 2020 / 4
 
Ezt csináltam meg.
Kíváncsi leszek!
Bővebben: Link
(#) sonajkniz hozzászólása Máj 12, 2020 / 1
 
Én csak ezt a hiper lusta verziót csináltam meg közel 30 éve a barátnőmnek.
Egy klipszes fülbevalóra aplikáltam rá. Egy karórába való gombelemmel végigvillogott több szombati diszkóestet.
(#) gyerek67 válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Nagyon megnézhették a barátnődet!
Az offtopicba nézz be, kérlek, ott válaszoltam, mert nem ide való!
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2020
Következő: »»   1556 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem