Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   112 / 126
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Fú azok a mérővezetékek...
Amúgy kezdőnek ezt a cuccot nem annyira javasolnám, mert noname multinak drága 30e magasságában, szkópnak meg kevés. Szkópként pedig érdemes megnézni a 10 MHz-es négszögjelet valahol a lap közepén: Bővebben: Link.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Attol függ mire használod, de még a mai Arduino világban sem igen fordul elö nagyobb freki mint 10-20 MHz, és arra még mindig nagyon jo eredményt ad a szkop is. Persze azt tudni kell, hogy egy 40 MHz-s szkop nem fog tudni 10 MHz-s négyszögjelet tökéletesen ábrázolni. Ez a kinja minden digitális kacatnak, itt mindenhol keményen kell vágni a bemeneti jelet a mintavételelezési freki kevesebb mint felénél. Viszont a 40 MHz-s szinuszt még hiba nélkül mutatja.
És a szkop jobb, mint egy hasonlo áru kizárolgos digitális szkop (pl a DS212 pedig az szines). Ez a müszer meg rengeteg mást is tud. Nyilván, hogy nem lehet egy ilyen kis müszert egy jo minöségü nagy szkophoz hasonlitani, de mit akarsz kb 70€-ért kapni? ( régebben még egy mezei DVM-t sem kaptál volna ennyi pénzért).
Amit én inkább hibának tartok (1 napig mérecsgéltem vele), hogy egy kicsit lassu, viszont meglehetösen pontos.
Ha még tudná a decibelt is, minden gondolkodás nélkül megvenném még drágábban is. Aki többnyire hangfrekvenciákkal dolgozik annak nagyon jol jöhet.
( A hajdani Fluke 8060A kb 4-5x ilyen drága volt - a Sagiem is >300€ és egyikben sincs szkop).
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
"Viszont a 40 MHz-s szinuszt még hiba nélkül mutatja."
Meg a 40MHz-es négyszögjelet is ugyanilyen szép szinusznak mutatja
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Az viszont teljesen természetes minden digitális kacatnál. A 40 MHz a mintavételelésböl adodik ami ha jol emlékszem 100 Msps, azaz a 40 MHz-re csak 1 minta juthat ami a mindenkori jel alapharmonikusa ( szinusz). Nem tudom ezen mit lehet csodálkozni? Ez minden ilyen szerkezeten igy müködik - még a 10-20x drágább müszereken is.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
(#) snorbiiii hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Multimétert vennék, egyelőre ezt néztem ki: UNI-T UT139C
Tudtok erről véleményt mondani?
Ill. van esetleg <=20.000Ft árig bezárólag valami más javaslatotok?
Amire használnám: főként hobbi elektronika, plusz némi házi villanyszerelés. Mindenképp automata méréshatár-állítással, mert utálom kapcsolgatni
Tudom, hogy egyszerűbb készülék is elég lenne ezekhez, de ha már egyszer veszek, akkor valami normálisabbat szeretnék. Persze ha van olcsóbban valami tuti, akkor nem vagyok a pénztárcám ellensége
Köszi!
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
A felső határfrekvencián jócskán lekerekít minden szkóp, az már a -3dB pont. Ott semelyik sem ad szép négyszögjelet.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
A DSO sokkal inkább mint egy analog, mert amit a DSOn látsz az valoban egy FFT leképzése a mért jelnek, azaz a bemeneti jelet elöször a komponenseire bontja, majd abbol rakja ki a képet. És itt van a legnagyobb különbség, mert egy 40 MHz-s szkop már nem is lát semilyen harmonikust 40 MHz felett (pontosabban a mintavélteli frekvencia felétöl pár MHz-t levonva van a "kinai fal" azontul bármilyen komponense a bemeneti jelnek teljesen elveszik. Azaz a 40 MHz szinusz azonosan jelenik meg mint a 40 MHz négyszög vagy fürész jel. Az analog szkop ilyen esetben lekerekiti a bemeneti jelformát, de még általában felismerhetö a valos eredeti alak, a DSO-n ez kizárt. A kinai fal szüröje olyan, hogy a mintavételi frekvencia felénél már minimum 80 dB legyen az elnyomás. ( különben aliasing effektust kapsz és mondjuk a 41MHz-s jel invertált 1 MHznek néz ki.). A DSO általában nem "kerekit le" . Ha nem stimmel a szint, akkor az már a digitális szürö hatása, általában ezt igyekeznek nem igen mutogatni, azaz ugy oldják meg a szkop skáláját, hogy azt a tartományt már ne is lásd, ahol a szürö -3 dB-s pontja van. Ezért van ebben a kis müszerben is valoszinüleg 50 MHz-s mintavételezés, hogy még sima 40 MHz-s szinuszt rendesen meg lehessen mérni.
(#) snorbiiii válasza snorbiiii hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Ill. a régebbi kommenteket végigolvasva még az AN8009-et néztem ki...
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2020
(#) tbarath válasza snorbiiii hozzászólására (») Máj 27, 2020 / 1
 
Mindkettő jó szerintem, nekem van mindkettő. De egy multi nem multi, ha megoldható legyen több és többféle.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Föleg olyankor, amikor már egészen jok kaphatok 10€ -ért is. ( még a Conradnal is).
(#) snorbiiii válasza tbarath hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
"Mindkettő jó szerintem" - Köszi, végül az AN8009 lett
(#) Teaway válasza snorbiiii hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Na, és milyen? Beváltotta a hozzá fűzött reményeket?
(#) angyalpc hozzászólása Jún 21, 2020 /
 
Sziasztok

Multimétert szeretnék vásárolni valami jobb minőséget (oké nem fluke szint de nem a 2000-3000ft-os szint).
a szokásos áram, fesz, szakadás és ellenálláson kívül jó ha van L,C hő-mérés is.
A frekvencia csak a hab, esetleg háttérvilágítás.
Szóba jöhet aut méréshatáros is, de itt végképp nincs tapasztalatom, ezen az áron lehet nem annyira jók.

LC műszerre is szükségem van, szóval oylan megoldás is jó hogy 10e egy jó alap multi és külön egy LC műszer

Alapvetően egy Uni-t UT70A-ra gondoltam 20-21E ft
Keret 10-22eft

Mik a tapasztalatok?
Esetleg Maxwell 25306
UNI-T UT890D+
UNI-T UT139C bár furcsa 40-es 60-as osztás a 20-as helyett
de bármi más is szóba jöhet
(#) Cinema válasza angyalpc hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
A Maxwell 25306-os volt egy kollégámnak, meg volt vele elégedve, nekem is tetszett, sokféle mérést tud.
Nekem otthon egy MY64-es van és külön van Monacor C-mérőm, UNI-T L-R mérőm, mind jól használható.
Minél "jobb" minőségű egy digitális-kéziműszer, annál lassabban mér, vagy legalábbis a kijelzése lassabb, mint egy kommersz digit-multiméternek.

Üdv!
(#) Massawa válasza angyalpc hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Nem igen ajánlom az ilyen svájci zsebkést, elvben mindent tud, de mindent rosszul.
Olcsobban és jobban jársz ha veszel egy olcsobb modern DVM-t, pl ez az egyik legujabb müszerem ( alig 15 €-ba kerül, és eddig a leggyorsabb az 5 sokkal drágább müszerem közül - és a második legkisebb!). Amint látod hatalmas display, világitás ( zseblámpa is) eddig semmi gond nem volt a pontossággal).
Az alkatrészek vizsgálatára meg vegyél külön egy alkatrész tesztert (tranzisztor tesztert). A legujabbak már szinte mindent tudnak nevetséges áron és pl sokkal kényelmesebb a használatuk mint egy hasonlo funkcio a kézimüszerben. Pl. én L,C,R elemeket ( nem az áramkörben) csakis azzal mérem. Gyorsabb abba bedugni az alkatrészt mint a mérözsinorral tapogatni, és egyböl több informaciot kapsz.
(#) Joe_001 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Szia!
A páros tökéletes. Én is így javítok ilyenekkel. Mondjuk a műszernél azt tettem + kitételnek, hogy az ellenállás-dióda méréskor A 9 V kapocsfesszel mérjen. Ez már nyitni tudja az IgBT-t, LEDeket is. A korábbi műszerem az MY64 az 3,5-4 V körülivel mért. Most Fluke 177 van az asztalon.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2020
(#) Joe_001 válasza Cinema hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Szia!
A Flukém true RMS, de nem lassú
(#) Massawa válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Ezt nem irtam, de nagyon meglepett, mert mindössze 2 drb AAA elemmel megy, és gond nélkül kivilágitja a fehér meg a kék LED-et. Maj meg is mérem milyen feszültséggel megy a dioda teszt. A régebbi müszerei közül csak kettö tudja, érdekes modon egyik müszer sem amik 9 V-s elemröl müködnek (Fluke és Metex).
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Megmértem, 4,5 V van a mérözsinorokon dioda méréskor.
(#) Gobe54 hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Találkozott-e már valaki az alábbi hibával? MX-304, 306 multiméter csak a Ge diódák nyitófeszültségét jelzi, a Si-ra mindkét irányban szakadást mutat. Több MX multin kipróbáltam, mindegyik produkálta. Mértem, 601 mV-nál már csak overfow-ot mutat. A valódi kérdésem, hogy megoldotta-e valaki ezt a hibát, és ha igen, hogyan?
(#) Doky586 válasza Gobe54 hozzászólására (») Jún 22, 2020 1 /
 
Ellenállás mérésről átkapcsokod dióda mérésre...
(#) ferci válasza Gobe54 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Maxwellnél nálam 2,48 V, Metexnél 2,6 volt dióda állásban a vizsgáló fesz...még a régi piros lednél is mutatja az 1570 mV-ot és világít is a led.
(#) Gobe54 válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
No comment...
(#) Gobe54 válasza ferci hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Nem a vizsgáló feszültséggel van problémám, az jó. De ha bármilyen okból (pl nyitóirányban csatlakoztatott Si dióda) nem csökken a feszültség (amit mutatnia kellene a műszernek) 600 mV alá, akkor túlcsordulást jelez. Márpedig nem minden SI diódának kisebb a nyitófeszültsége 600 mV-nál.... Persze mindezt "csengetés" / dióda állásban produkálja (Doky586-nak)
(#) Massawa válasza Gobe54 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Régen volt ilyesmi, hogy a dioda mérésben csak 600 mV mér, azaz ami a felett van az már a müszer szerint nem dioda. Nem ismerem a müszert, mérd meg mekkora a méröfeszültség. Ha az is csak 600 mV akkor nincs miröl beszélni. ( lehet, hogy hiba, de azt innen nehéz megmondani.).
(#) Gobe54 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
1,24V a mérőfesz.
(#) Massawa válasza Gobe54 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Akkor ott ( ha valaha müködött) elment valami a bemeneti osztoban).
(#) Gobe54 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Több, vadonatúj műszernél kipróbáltam, mindnél ez volt. Gyári hiba. Az érdekel, talált-e rá valaki megoldást. 600 mV-ig pontosan mér, felette túlcsordul. Ez nem bemeneti osztó hiba.
(#) Massawa válasza Gobe54 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Akkor nem kell ilyen müszert venni. Ott van a rengeteg jobb ( és talán olcsobb is).
(#) Teaway válasza Gobe54 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Ha mind ilyen, akkor simán lehet gyári/tervezési hiba. Ez estben másik típust kell választani.
Következő: »»   112 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem