Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   74 / 131
(#) Remci hozzászólása Máj 17, 2020 /
 
Üdv!

Ismeri valaki ezt a vezérlést? KEY 900SC-70C tolómotor. Esetleg leírása lenne valakinek hozzá? Köszönöm.
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Bővebben? Ez mit jelent a kérdező számára?
Érdekes megjegyzéssel árulják!:
"Megjegyzés: Ez a távirányító üres kóddal, a kódot saját maga kell beállítania. Ha nem tudja, hogyan kell beállítani a kódot, kérjük, kétszer gondolja meg mielőtt megvásárolná."
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Nekem azt jelenti fix kódos, nem tanítható. Lehet van benne valami "jumper"-olható lehetőség, amivel a fix kód módosítható.
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
A "fix" kód az csak annyit jelent, hogy minden egyes megnyomáskor ugyanazt a kódot küldi.
Az "ugrókódos" pedig mindig más-más kódot sugároz le egy bizonyos algoritmusnak megfelelően.
(#) andyka hozzászólása Máj 18, 2020 /
 
Kösz a vallaszokat, de akkor most ráfizettem, vagy nem.
Korábban vttem egy ilyet és ha jól emlékszem ugyanarra a frekvenciára vallasztottam a távirányítókat is.
*Egy kapuautomatikába szereltem be mint STEP-BY-STEP kapcsoló egyik gomb, a masik pedig a gyalogos kaput nyitja. Sajnos még mindig nincs elegendő táviranyitónk.
Munkába vagyok, de ahogy hazaérek kipróbálom amit a youtubon láttam.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2020
(#) uniman válasza andyka hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Hello! Még mindig nem egyértelmű, hogy mit is szeretnél...de összegezzük:
Van egy 2 csatornás radiós vevőd 5 darab távirányítóval. Most vettél hozzá még távirányítókat (vagy csak egyet) .
Most abban reménykedsz, hogy az eredeti távirányítók kódját rámásolod az újra...?
...és tán úgy gondolod, hogy annak az ötnek azonos a kódjuk?

Nos, ha ez terv, akkor sokkal jobb megoldás, ha inkább az új távirányítót "párosítod" (tanítod rá) az RF vevőegységedre...ez biztosan megoldható, bár nincs infóm arról, hogy a vevőd max. hány darab távirányítót tud memorizálni.
A lényeg érhetően kell leírni a megoldandó feladatot, ne csak "tőmondatokban"...talán tévedek, de majd kijavítasz, mi a cél.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Hali!
Most akkor ez , engem is érdekelne. (315MHz) Lehet másik, működő adóról tanítani, vagy nem lehet.?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Szerintem nem lehetséges (nekem nincs ilyenem, de vevőim -433Mhz- vannak hozzá)....de majd hamarosan Andyka kideríti.
Másik kérdés, hogy vajon új kód generálására képesek, vagy fixen beléjük van vésve gyártásnál egy véletlenszerű kód...
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Azért kérdezem, mert nekem van egy saját, egy komplett csere után rám szakadt, ilyen frekin (315MHz) működő kapum. Egy db saját adóm van hozzá, amit nagyon féltek. Hihetetlen távolságról működteti a kaput. Külső antenna van. Vettem ilen tanítható adót. Át tudtam tanítani, működik ezzel is, de kb. 1/3 távolságről, mint az eredeti. Ezért próbálkoznék valami jobb minőséggel.
(#) andyka hozzászólása Máj 19, 2020 /
 
Igen, azt szeretném ha az ujonnan beszerzett távirányitokat rá tudnám venni a vevő müködtetésére.
Megprobáltam a módszert amit ajánlottatok de sanos nem sikerült, egyszerüen nem törölte a kódot, vagyis nyomva tartottam a két gombot de dem aludt ki a led. A tanitás sem ment.
Szétszedtem és csináltam két fotót a lapkáról, mellékelem őket.
Megnéztem a müködő távirányitükat is, azonosak. Azok a jumperek, A0-A7 azokan is üressek, nincsenek leforrasztva egyik sem.
Ott lenne a megoldás, onnan kellene tanitani öket ?
(#) uniman válasza andyka hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Köszi a képeket...akkor jól sejtettem: "Szerintem nem lehetséges"
De ezt olvastad és megértetted, amit most újra itt beidézek?! (Próbáld ki ezt!):
Idézet:
„sokkal jobb megoldás, ha inkább az új távirányítót "párosítod" (tanítod rá) az RF vevőegységedre...ez biztosan megoldható, bár nincs infóm arról, hogy a vevőd max. hány darab távirányítót tud memorizálni.”

Azóta már annyit írtak valahol, hogy 25-öt...

"A tanitás sem ment" Ugye ez nem az idézetem szerinti műveletre értetted?
A táv-ról távra az nem "tanítás", hanem kódmásolás, vagy "klónozás"...
"Tanítani" a rádiós vevőegységeket lehet, mikor "memorizáljuk" vele egy távirányító kódját.
Van e műveletről leírásod a RF (rádiós) vevődhöz?
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2020
(#) uniman válasza andyka hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Azok a "jumperek" beforrasztható áthidalások lennének, a kód beállításához az IC bemeneteit lehetne H/L szintre állítani. Csak az a bibi, hogy a másik oldalról meg hiányzik az az IC.
Talán régebben úgy késztették, vagy van/volt olyan változat is a távból...most meg már egyetlen cél mikroprociba beprogramozzák...
(#) dokidoki válasza uniman hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Valószínű, hogy kettő változat létezik abból a távirányítóból, egy fajta panellal, a nyolclábú HCS -valamennyi ugrókódos, a hiányzó rész forrasztható jumperral meg a fix-kódos változat.
Ugrókódosnál előfordulhat. hogy nem tud újat hozzátanulni, illetve ha igen, akkor lehet, hogy szükséges az összeset újratanítani szép sorban. Mert mind törlődik a tanítási folyamat bekapcsolásakor.
(#) uniman válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
A másik változatról nincs infó(m)...de biztos, hogy ez nem ugrókódos. Nekem van hozzávaló RF vevőm, igaz csak az egycsatornás változat...de ez ugrókóddal nem működik, csakis fixkódos adóval. Sőt az az érdekes, hogy azok közül is csak némelyikkel. A kínai univerzális, tanítható fix kódos 4 gombos távirányítómmal viszont igen. Érdekes, hogy az kóddal "megtöltve" érkezett, ráadásul a 4 gomb mindegyike ugyanazt a kódot sugározza ki. Ez tanítható táv, de csak a fix kódokat veszi...
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2020
(#) andyka válasza uniman hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Bocsi a kifejezésekért, tényleg másolást/klonozást akartam írni.
A tanitással kapcsolatba, nem igazán fognák neki mert felek hogy elrontom / nem jól csinálom és odalessz, a vele vásárolt táviranyitókat sem fogja felismerni (5 darab távirányitója van).
Most teszek fel két képet a vevöről is.
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
(#) uniman válasza andyka hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Már láttuk az ebay-os linkedet régebben.
Gyárilag az ú.n "Momentary/Jog" módban van a vevő, azaz addig kapcsolva marad a kimenete, amíg nyomod a gombot....
Leírást adtak hozzá? Bár a neten is van bőven róla. Talán már videót is linkeltünk a tanulásról...
Gyorsan ideírom az angol leírást:
Learning the Code: (Momentary)
Press the learning key on the receiver once time, it comes into momentary setting mode.
Wait for a moment, the LED will be off, it comes into learning state.
Push the remote button, LED indicator on the receiver board will flash then come off.
After 3 seconds, the LED indicator will be on again, it means learning successfully.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2020
(#) andyka válasza uniman hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Már megbocsáss, a korábbi link a távirányitokrol volt, nem pedig erröl.
Amit ide leirtál angolul azt én is tudom, de mindemelett adodik egy bökkenő - hány távirányitót képes kezelni ?, na és ha tényleg üress a távirányitom akkor is megjegyzi ?
A keményfejüeket nem kell mindjárt „leharapni”
(#) uniman válasza andyka hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Itt mutattad!: Bővebben: Link
Biztos nem "üres" a távirányítód...más "üresek"-nek a LED-je csak röviden felvillan rövid időre. A tiéd LED-je biztos nem ezt jelzi. A "hányra" is válaszoltam már...olvasd csak vissza. De biztos nem telik meg a memója 5 darab 2 gombos táv kódjától. Ha tele lene azt is jelzi -le van valahol írva- és nem törlődik semmi. Úgy rémlik 8x kell megnyomni a vevőn a gombot, hogy mindent kitörlődjön.
Bátraké a szerencse! ...ez kedvenc mondásom.
(#) andyka válasza uniman hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Idézet:
„Biztos nem "üres" a távirányítód...más "üresek"-nek a LED-je csak röviden felvillan rövid időre. A tiéd LED-je biztos nem ezt jelzi.”

Na ez nagyon hasznos infó lehet. A távirányitók amiket külön vettm azoknál a led addig világit amig a gombja nyomva van.
Ezek szerint lehet még szerencsém,
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 21, 2020 /
 
Sziasztok
Szeretném bemutatnia a mai cumizóverseny győztesét.
Came ZF1-es vezérlés, azzal hozták be, ha rásüt a nap, akkor nem csukódik, már az elején kiderült nincs köze az infrához, ha melegítettem egy HEF 40106-os hex ic-t akkor beállt a halál nála, kicserélve se javult a helyzet, aztán elkezdtem mérni (már az elején kellett volna )
nem kap 5 voltot, csak valami nagyon karcsú feszt, nagyító alatt átnyálazva se találtam sehol szakadást....
3 órával később...
Az egyik trimmer poti alatt került elő, úgy hogy a panelen egyébként nyoma se volt beázásnak (bekarikáztam)
(#) bajuszvas válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Min volt rajta?
(#) ruba hozzászólása Jún 5, 2020 /
 
Üdv,

Beüzemeltem egy tolókapu nyitó távvezérlést(https://digitalmind.hu/hu/kapunyito-radiovevo/75-v2-wally-868mhz-1-4-csatornas-radiovevo.html)
de ekkora gagyival nem találkoztam, annyira gyenge a hatótávja, (kb. 10m szabadtérben, téglaoszlop mögül meg kb. használhatatlan.
Pedig gyártottam rá méretezett antennát is, többet is, nincs szignifikáns javulás.
A 868Mhz-es freki ennyire gyenge?
Javaslata vkinek?

Üdv,
Robi
(#) lelkes amatőr válasza ruba hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Ott valami más gond lehet, tudnia kell nyílt terepen 100m felett is akár. Nekem ez van, nincs gond vele.
(#) pipi válasza ruba hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Hali!
Nincs a környékeden valami rádióadó, mobiltorony? Még ha más frekin is sugároz, de ettől vevő bemenete túlvezérlődik. Több helyen tapasztaltam már hogy a kocsi távirányítója csak az első ajtó mellől működik, pl Galyatetőn
(#) ruba válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Szia,
Akkor lehet gyári hibás.
Esetleg nyáklapi antenna kimenet forrasztása lehet *** (rossz)?
Távi elem nem hinném hogy rossz, mert három távival is próbáltam.

Üdv,
Robi
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) ruba válasza pipi hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Szia,
Kb. 600m-re van egy nagyobb(80m) antenna torony.

Üdv,
Robi
(#) lelkes amatőr válasza ruba hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Forrasztási hibát ki lehet mérni ellenállás méréssel, de nem hinném, hogy azzal gond lenne.
Elképzelhető *pipi* által mondott eset, ha van szkópod akkor a vevő és a decoder között érdemes megnézni a jelet.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2020
(#) ruba hozzászólása Jún 5, 2020 /
 
Sziasztok,

Akkor lehet veszek 433-as ketyerét, mert a garázsajtó az 433 Mhz BFT, és kb. Kubából működik.
Viszont, van egy NICE Flo1-es rádió, de ahhoz távi nincs, és fixkódos. Ehhez esetleg távi, vagy engedjem el?
Üdv,
Robi
(#) mraulajos hozzászólása Jún 6, 2020 /
 
Hali! A kezembe került a következő probléma. Van egy ilyen,, és van egy ilyen távirányító. A négy gombos tökéletesen működik, bejárati kapu, garázs kapu. Nyit-stop-zár-stop-stb. A két gombos a következőt csinálja. El indítom a nyitást, a kapu el indul, nyit. Következő gombnyomás, a kapu megáll. A következő gombnyomás a zárás lenne, erre nem reagál. A következő gombnyomásra megint nyit. Nyitott kapuállásnál, a zárási parancsra megint nem reagál, de a négy gombossal el indul. Végállás probléma kizárva, mert a négy gombos adóval minden úgy működik, ahogy kell.
Következő: »»   74 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem