Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Garázskapu mozgató
 
Témaindító: kismajomm, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) exxter hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
köszönöm a segítséget a köteles reteszelés volt a gond. Most már működik. Még egy kérdésem lenne hogy ezzel az egyszerű nyomógombos vezérlőre valamilyen nem gyári távirányító nem szerelhető rá? hogy vigye le fel esetleg magától?
(#) user1914 hozzászólása Jún 20, 2019 /
 
Szevasztok!
Érdeklődni szeretnék a következő linken lévő nyitónak mi lehet a pontos típusa?
A felírat a kék dobozon "CAME". Pontosabban ehhez kellene nekem láchajtó fogaskereket beszerezni. Sajnos a fogaskerék belsejében a nényszög egy kissé elment a kör formájába.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv. M.
(#) pipi válasza user1914 hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Hali!
Miből van a fogaskerék? Ha vasból, akkor lehetne bele hegeszteni/feltölteni a hézagot
(#) Tocsii hozzászólása Nov 21, 2019 / 1
 
Sziasztok!

Lenne egy garázskapu nyitó motor amiről nem tudok semmit mivel nincs rajta semmi márkajelzés amin elindulhatnák. Ezért készítettem pár képet nem-e valakinek ismerős. Egy kezelési leírásra lenne szükségem (távirányító tanításhoz és a kapu beállításához).
Phoenix mecanos motor van benne meg omron relék. Stargate márkát mondták nekem eddig de arra nem találtam semmit.

Köszönöm a segítséget.
(#) forma3 hozzászólása Máj 21, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy Comfort 150 garázskapuval kínlódok, hogy valamiért csak egy rövid időre hajlamos elindulni, majd újabb gombnyomásra vissza irányba is másodperc alatt leáll. Azt sejtem, hogy lehet hogy eltekertem kikapcsolt állapotban, és azért nem találja a pozíciót. 2 hall szenzort látok az alján, de azalappontot adó mágnes nem igazán találom. Hogy néz az ki azon a zipzár szerű sínen?

Köszi!
(#) Joe_001 válasza Tocsii hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Szia!
Ezt találtam róla, és a forgalmazóról.
Ez meg a Manual: DITEC TOP .pdfben.
(A barátunk keresés kép üzemmódban segített.)
Remélem tudod használni, még ha angolul van is.
(#) Joe_001 válasza forma3 hozzászólására (») Máj 21, 2020 / 1
 
Szia!
Neked ezt találtam.
A barátunk képtalálat funkciója dobta ki. (felső sor, fülek). Esetleg, ha valami "hottentotta" nyelven van itt segít a jobb egérgomb, fordítás.
Remélem segítettem.

A felesleges kód-tag-ek eltávolítva.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Joe_001 válasza user1914 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Szia! Ez ?
Itt találtam. Van ott még többféle.
(#) Joe_001 válasza exxter hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
De. A vevő.a Hörmanné elvileg bármely 24V-os rendszerre felrakható mert OC kimenete van,(negatív jel) kivéve a Nicéra, oda relé kell pluszban, mert az pozitív jellel dolgozik. Én anno így tettem egy távnyitóra egy Nice 2000-et meg két Hörmann kaput. Nem tommé TUDOM, MIÉRT, elődeim nem vállalták. (Azért használtam a H-ét mert egy Hörmannosnak dolgoztam, külsősként. Nagyon jó úszókapukat csinált,(36 métereset is), mert építészmérnök volt, de az elektronikához nem értett.)
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) forma3 válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Szia!
Köszi, csatoltam a képen hogy melyik hibakód áll fenn.
Érdekes, mert könnyedén jár, mivel kiszereltem meg a színből is, már nem hajt semmit, és ugyanaz a jelenség..
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
(#) forma3 válasza forma3 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Van valami tipp? Pozíció mágnesnek hol kéne lennie és hogy néz ki, látható?
(#) pbalazs hozzászólása Márc 4, 2021 /
 
Sziasztok!

Adott egy Marantec Comfort 220 garázskapu mozgató, amit be szereték állítani úgy, hogy bizonyos idő után záródjon be magától.
Ehhez, az adatlapja szerint (na meg biztonsági szempontból is), kell egy fénysorompó, ami a rajz szerint csak két vezetékkel csatlakozik az elektronikához.
Ismeritek az ilyen kétvezetékes fénysorompó működését? Honnan tudja a "központ", hogy a fénysugár megszakadt-e?

Köszi

Az eszköz adatlapja: Bővebben: Link

XB01.png
    
(#) Inhouse válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Nem úgy van, hogy az a 2 szál csak az érintkező? Ettől még kell neki táp, amit vagy innen kap, vagy akár elemes is lehet.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Abban sok igazságod lehet, hogy ennek igy sok értelme nincsen.
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Meg lehetne oldani áramgenerátorosan, de minek bonyolítanák?
Nem sok van róla a neten, ezt az egyetlen dolgot találtam...
"Imádom" az ilyen leírásokat!
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) uniman válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Ezek a képek kétlem, hogy segítenének...
(#) pbalazs válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Ugyanazt a két vezetéket mutatja az adóhoz, és a vevőhöz is. Ebből én azt gondolom, hogy az a táp. De még sosem láttam ilyet...
Igen, a tápon lehet áramot mérni, de én sem értem, miért bonyolítják.
(#) pbalazs válasza uniman hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Köszi a képeket, de jól gondolod, ebből én nem értem, hogyan működik.
Az is elég volna, ha egy kommersz fénysorompót rá tudnék kötni, de így vakon repülök...
(#) uniman válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Nem tudsz semmi mást rákötni, csak a hozzávaló fotocellát...
Lehet akár digitális a kommunikáció...vagy csak simán egy röpke pillanatra rövidzárt ad a két vezetékre.
(#) pbalazs válasza uniman hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Igen, én is erre jutottam...

Megnéztem jobban a képeidet és úgy látom, hogy a két (táp?)pinen lévő két SOT-23-as alkatrész dióda lehet, amiből épp kijön egy híd. Máshová nem megy, azaz kommunikáció szerintem nincs. Esetleg táp moduláció (diagnosztika), de ez is kizárja a kommersz fénysorompót.
(#) uniman válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Hörmann fotocellákat szereltem...azokat nem volt elég csak bekötni, fel is kellett ismertetni a vezérlővel. Csak ezután működtek, meg az automata zárás is csak így volt engedélyezhető a vezérlő menüjében. Jól kitalálták ezt...
(#) pbalazs válasza uniman hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Ez is hasznos infó, köszi. Úgy tűnik, el kell ezt engednem, és szerezni gyári fénysorompót...
(#) kornel válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Van az előlapon egy telefon dugasz azt hiszem egy kék áthidalás van benne.Azt elvágod, és arra nyugodtan köthetsz egy hagyományos fotocella C-NC kontaktot. Plusz adsz neki tápot.Fénysugár szakadás hatására biztonsági stop lesz.
(#) pbalazs válasza kornel hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Jól hangzik, köszi. Este/holnap meg is nézem.
(#) Remci válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
A fotocella BUSZ rendszerű, azért 2 vezetékes. Síma fotocellát ami relé kontaktusos, szerintem nem fogsz tudni rákötni. Elvileg a vezérlésnek automatikusan fel kellene ismernie, de ha nem, akkor külön rá kell programozni.
(#) uniman válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Nehogy azt hidd! A "vészstop" nem azonos a "kéthuzalos fénysorompóval"...a vezérlő ezt nem "veszi" be (szerintem). De majd Kornel kiegészíti az állítását...bizonyára nem olvasta az eredeti felvetésedet: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2021
(#) kornel válasza uniman hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Vészstopp.Ameddig valami a fotocella utjában van megállítja a kapu mindennenmű mozgását.Amint az akadály elhárul, nincs a szenzorok előtt semmi újra próbálkozik a zárással.Nem a leg elegánsabb megoldás, de müködőképes, funkcióját ellátja.Alapból csak BUS rendszerű (két vezetékes)fotocellát képes kezelni a Marantec. Hörmannak, és a Nice-nak is vannak ilyen Fotocellái.A kompatibilitásról nem tudok semmit mondani.Próbát megérnek.
(#) kornel hozzászólása Márc 5, 2021 /
 
A megoldásom valóban nem 100% osan egyezik a normál fotocella bekötéssel.Itt nincs részleges vagy teljes visszanyitás, csak a mozgás megállítása érhető el.
(#) uniman válasza kornel hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Az automatikus zárás miatt lenne lényeges ...csak gyanítom, hogy az eredeti fotocellák nélkül ez nem fog működni.
(#) kornel válasza uniman hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Könnyen meglehet az is...Annyira nem mentem bele a Marantec lelkivilágába.Elképzelhető hogy ha nem érzékeli a Bus fotocella meglétét, nem is lehet aktívvá tenni az automata zárást.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem