Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ellenállás
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   14 / 16
(#) Laca150 hozzászólása Nov 26, 2019 /
 
Sziasztok!

A napokban kaptam egy erősen leharcolt, de funkcionálisan tökéletes Weller WECP-20 forrasztó állomást, LR-21 pákával.
Szeretnék segítséget kérni, hogy be tudnék e szerezni itthon az állomáshoz komplett burkolatot?
Megkérem az adminokat, hogy abban az esetben, ha nem jó helyre írtam, helyezzék át, vagy töröljék a posztomat!
Mindenkinek köszönöm!
üdv.: Laca
(#) mraulajos hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
Hali
Ennek az ellenállásnak mi lehet az értéke. Beírom a színkódba, egy végtelen nullás értéket ad. A színgyűrűk: narancs-fehér-arany-arany.
(#) rolie válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Nekem be sem tölt épp az oldalon a kalkulátor. Itt egy másik: Bővebben: Link. 3,9 Ohm-ot ad a színek alapján. Lehet hogy csak a kép torzít, de a harmadik szín lehetne barna is, ekkor 390 Ohm.Az ellenállás helye támpontot adhat a helyes értékre (természetesen csak ha a valóságban is lehet barna a 3. szín).
(#) erbe válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
3,9 Ohm. De ha tudnánk az áramkörben elfoglalt helyét, biztosabban mondhatnánk ugyanezt.
(#) mraulajos válasza rolie hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Köszönöm mind kettőtöknek a választ. A szín, biztos hogy az, amit leírtam. Látom én is a képen, hogy csaló. (narancs-fehér-arany-arany) Ebbe a kalkulátorba írtam be én is. 3,9 ohm. Biztosíték ellenállásként van az áramkörbe. Az zavar(t) meg, hogy a kalkulátor eredmény kockába, így írja ki. 3,900000000 ???
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Idézet:
„3,900000000”


Akkor mit kérdeznél, ha azt írná ki, hogy: " 3,900000023"?
(#) mraulajos válasza Gafly hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Ugyan azt.
Többé/kevésbé ismerem a színgyűrűket. Ritkán használom a kódolvasót. Ha használtam, eddig, nem találkoztam ilyen sok nullás eredménnyel. A szóban forgó ellenálláson a két arany gyűrű zavart meg. Köszönöm a segítséget!
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Lehet, hogy a programban meg van határozva, hány tizedesjegyig írja ki a számokat.

3,5 = ...00000003,5000000...

A napi használatban felesleges kiírni így a számokat, számítástechnikában nem ritka a dolog.
(#) Keoma hozzászólása Máj 23, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy ATX táp javításában vagyok benne. Találtam benne egy szakadt ellenállást, melynek a színkódja: barna-fekete-arany-arany-fekete. Ez bármelyik irányból olvasva számomra értelmezhetetlen. Esetleg ez egy általam nem ismert kódolás? Mivel rajzot nem tudtam szerezni a táphoz így tippem sincs az értékét illetően.
Valakinek ötlet?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Bakman válasza Keoma hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
(1) - (0) - (x 0.1) - (10 %) - (250 ppm/K)

1 Ω, ±10 %, 250 ppm/K

Valószínűleg. Lásd itt: Bővebben: Link. Valószínűleg a hat sávos vonatkozik rá de spórolás miatt elhagyták a harmadik sávot. Hol van az ellenállás? A pozíciójából valamennyire lehet következtetni az értékre, hogy az 1 Ω stimmel-e.
(#) Keoma válasza Bakman hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget.

Mivel még mindig rajzot keresek ezért nem tudom saccolni sem az értékét.

Ennek az ellenállásnak az egyik lábára megy az egyenirányított hálózati feszültség, mérés alapján 308 V DC. A másik láb egy diódára és egy 10 ohmos ellenállásra, meg az 5 V SB trafóra csatlakozik ha jól néztem. Szerintem ez az ellenállás a ludas azért hogy, nem működik a TNY278 és a TL594 IC-k mivel tápot sem kapnak.
308 Volt után 1 ohm kb fél wattos ellenállást érdemes betenni?
(#) Patópali válasza Keoma hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
Bakman leírta, hogy 1 Ohm -os ellenállás. A méretéből következtetni lehet a teljesítményre.

Általában 1/2 vagy1 W-os.
Idézet:
„Szerintem ez az ellenállás a ludas”


"Szerintem" meg egy Ohm mérővel meg kéne mérni, hogy szakadt -e?
Ha szakadt lesz ott más hibás elem is ami miatt megszakadt -ha tényleg szakadt!
Méricskélni kéne!
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2020
(#) Keoma válasza Patópali hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
Az biztos hogy szakadt, mert már kiforrasztottam, és megmértem. Továbbá kicseréltem egy púpos elektrolit kondit, és egy levált tetejű IC-t, aminek a fedelét megtaláltam a tápban és a felirata olvasható maradt, így tudtam meg hogy TNY278NP .
Az ellenállás, a méretéből következtetve fél wattosnak tűnik.
Próbaképpen beforrasztok egy 1 ohmos ellenállást (1 wattosom van), megnézem mit reagál a szerkezet. Az összes nagy teljesítményű félvezetőt (FETek diódák) már kiforrasztva végigmértem, azok rendben vannak. Mivel nincs meg az 5VSB feszültségem annak a résznek minden alkatrészét tüzetesen megnéztem, megmértem, és csak ez az ellenállás mutatkozott rossznak.
(#) Patópali válasza Keoma hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
-ha a puffert cserélted A TNY -al együtt a környéken látható kisebb kapacitású elkók is cserélendők. A TNY zárlata miatt szakadt meg az 1 Ohm. A TNY zárlatát általában a szűrő elektrolit kondenzátorok hibája, kapacitás vesztése okozza. Ez az áramköri rész az 5 Voltos
Készenléti táp rész.(5VSB). Ha minden rossz alkatrészt cseréltél a hálózati bemenettel sorosan egy 60 Wattos izzóval indítsd a tápot először! Ha az izzó nem világít folyamatosan valószínű jól dolgoztál. Mérd meg a kimeneten a feszültségeket,és ha minden ok. mehet direktbe a táp.
A primer oldali kondenzátorokat is illik ellenőrizni. Kapacitásra, ESR -re, nem púpos -e a tetejük. Az 5 Voltos táp kondijai hajlamosak erre leginkább.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2020
(#) Patópali válasza Keoma hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
Idézet:
„A primer oldali kondenzátorokat is illik ellenőrizni. Kapacitásra, ESR -re, nem púpos -e a tetejük. Az 5 Voltos táp kondijai hajlamosak erre leginkább.”

Bocsánat!
Szekunder oldali.....a helyes -elírtam!!!
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2020
(#) Keoma válasza Patópali hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a segítséget, az 1 Ohm beforrasztása után hibátlanul működik a táp.
(#) Patópali válasza Keoma hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Szia!
Nincs mit, örülünk a sikerednek!
Üdv.
(#) mraulajos hozzászólása Aug 17, 2020 /
 
Hali!
Létezik, hogy a képen látható ellenállás ezres nagyságrendű Mohm al bír.
Vagy valamit nagyon elnézek.?
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2020
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 17, 2020 /
 
Eléggé értelmetlen lenne egy ilyen érték. Milyen készülékben van ez a panel és mi megy az ellenállásra?
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 17, 2020 /
 
Igen - értelmetlen, de köszönöm, megvan. Egy mosógép vezérlő.
47 Ohm Sárga-ibolya-fekete-arany. Nagyon szét van égve, el van színeződve.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Egyébként éppen azt akartam írni még, hogy mivel el van repedezve, nem lehet-e, hogy megfakult a 3. sáv? A többi nem nagyon lehet más, de a szürke helyett a fekete már értelmes 49Ω-ot adna... (sárga fehér fekete)
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Ez összecseng
Idézet:
„mivel el van repedezve, nem lehet-e, hogy megfakult a 3. sáv?”

ezzel
Idézet:
„a képen látható ellenállás ezres nagyságrendű Mohm al bír.”

(#) devergo74 hozzászólása Okt 4, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy kapcsolási rajzon találtam egy ellenállás jelölést ami pontosan 47E-nek van feltüntetve. Ez 47Ohm akar lenni?
(#) proli007 válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Hello! Régi jelölés, 47 Ohm.
(#) devergo74 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Köszönöm az infót.
(#) szs hozzászólása Nov 1, 2021 /
 
Ez az ellenállás valóban 30,8 OHM-0,5%? Én annyinak olvastam, ( narancs-fekete-szürke-arany-- zöld)de nem hiszem el...
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
(#) eyess válasza szs hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Nem valószínű .Igaz nem látni a harmadik szint már , de úgy túnik , hogy a zöld az első szin.De ha van egy rajz a szóban forgó készülékről könnyebben be azonosítható. R9101
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Ha megégett, akkor a középső szürke lehetett eredetileg fekete is.

3 - 0 - 0 - x0.1 - ±0.5 % = 30 Ω ±0.5 %

Ha szakadásba ment át akkor segíthet az is, ha óvatosan lekaparod a festékréteget és a kivezetés, valamint a szén/fém réteg között mérsz ellenállást.
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Ha pontosan leírtad volna, hogy melyik tápban van, akkor a SM-jéből kideríthető lenne az értéke.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021

Rxxxx.jpg
    
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Végülis a helyén leírtam -de persze azért nem várhatom, hogy átbogarásszátok a fórumot...

Ez egy Tv tápja, ami TV: Lg32 lj 500.
De a tápról is teszek akkor képet, ha úgy könnyebben tudtok segíteni.
(az arany szín itt barnának látszik, nem tudom, miért)
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
Következő: »»   14 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem