Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2263 / 2487
(#) reloop válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Szia! Némi javítással és a használatában megkötésekkel jár az általad csatolt kapcsolás. Találsz a cikkek között bevált áramkört Bővebben: Link.
(#) Laci66 hozzászólása Jún 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy Grungig V304 erősítő átalakításához kérnék segítséget.
Eredetileg STK 4040x vég van benne. Ebbe szeretnék VF2 végfokot beletenni.
Már javítottam ezt az erősítőt "tothbela"és "reloop" segítségével (2018.okt.24. 2118/2263 hozzászólás).
Bocs, de nem tudom hogy kell ezeket linkelni!
A lényeg hogy olcsón megvettem, csakhogy most elkezdtem gondolkodni hogy nem elég kivenni az IC-ket és a hangerő potiról adni a jelet az új végfokra, hiszen a régi áramkorlát és egyéb védelem még ott van az alaplapon. Ez letilthat nekem mindent, hiszen nem az új végfokhoz van illesztve. Kapcsrajzom van az erősítőhöz, de hogy mit kellene "kigyomlálnom" hogy müködjön abban nem vagyok biztos. Őszintén szólva még ki sem próbáltam hogy most mi lehet a baja, csak elhoztam, de STK-t biztos hogy nem veszek bele.
(#) reloop válasza Laci66 hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Szia! A hozzászólás linket a fejléc baloldalán lévő kettős-keresztre kattintva éred el. Bővebben: Link
Először azért vizsgáld át.
Ha átépítésre kerül a sor a DC védelem természetes maradhat.
A túláram-figyelőt a 0,22Ω sönt áthidalásával iktathatod ki, bár a védelmi áramkörrel is összeköthető, vagy akár egy LED jelzést is generálhatsz általa.
(#) Davidd hozzászólása Jún 20, 2020 / 1
 
Sziasztok! Szeretnék egy kis helyzetjelentést adni/ bemutatni. Mivel nem nagyon került komolyabb beszélgetésre az én kis ocl erősítőm, hát nekiálltam. Igaz sajnos, megfutott egy szett végtranyó, meg meghajtó, de hát tanuló pénz, a mellékletben látszik a clippes áramkör is, ami teszi a dolgát. Igaz éjszaka van szóval videóra nem tudtam venni, de majd foly.köv. Kivettem a diodákat, kapott egy superdiodát, visszacsatolásban a 47k 22k ra csökkentve, hidegen 1mV esik rövidzárt bemenettel, terhelés nélkül, melegen 1.2-1.3mV. Fülre kicsi hangszórón, jó, bemeneti kondit növelnem kell a van egy "high cut" benne, majd idővel. Érdekesség, mind a két panel ugyan úgy volt piszkálva, még is más más alkatrész szállt el, a végén a 2 darabból lett egy, de legalább ez tuti, igaz most tip35c-tip36c a vége, a másiknak jutnak a kemény fiuk 2sc5200+2sa1943, csak nem tudom mekkora probléma lesz egy híd üzemben. Tudom nem nagy cucc amit csináltam, alakítottam, de gondoltam kár lenne veszni hagyni az eddig befektetett munkám, időm. Lassan-lassan kialakul.
(#) Sanyesz5 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Köszönöm!

Azt hiszem megépítem ezt, a kérdésem az lenne mi a legegyszerűbb szimmetrikus táp amit ehhez javasolnátok?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Ic-t beforrasztottam a kittbe,a jelbemenet erintesre brummog a hangszoro.
Szoval mas nem serult elvileg.
Viszont ha adok neki jelet ahonnan a kulso pc hangszoroknak akkor csorog -csattog a hangszoro mint a videon.
Se AC sem DC nem kimutathato ahol kerted,hogy merjem.
Bar a bemenetre nem kotottem semmit.
Merre induljak tovabb?

Viszont nemi zugast eszleltem mikor meg csak a tap volt bekotve rajta.
Emlekeim szerint amit epitettem neki kettos tapot kiprobalas keppen azzal nem volt bugas.

Lehet,hogy a pufferkondikat cserelnem kene?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2020
(#) krapulax6 hozzászólása Jún 20, 2020 /
 
Vagy esetleg atnezzem a kondikat ellenallasokat amik a testre huznak?
(#) reloop válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Tápnak 2x6 V-os NYÁK-trafót, egyenirányító hidat és 2x470 µF puffert ajánlok.
Ha esetleg volna a fiókban pár VA-es 1x8-18 V szekunder feszültségű trafód ahhoz is tudok rajzot feltenni.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Próbálj a bemenetre kizárólag külső zenei jelet adni, lássuk a táp kiszolgálja-e a vengéderősítőt!
(#) Sanyesz5 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Szia, most kaptam egy ketszer 8 voltosat, rajzod lenne? Vagy keresek kering sok féle a kérdés hogy a kapcsolásnak kell a 12volt, vagy kevesebbel is megy rendesen?
(#) reloop válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
A 2x8 V-os megfelelő, egyetlen kritérium, hogy a szekunder üresjárati feszültsége ne haladja meg a 2x12 V-ot, mert akkor feszültségszabályzót is kell építened. Egyenirányítás és pufferelés után tápoldalanként 5-15 V-os szimmetrikus feszültséggel működtethető az áramkör.
(#) Sanyesz5 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Szia!

Kb ez így megfelelő?

Bővebben: Link

Pufferelés után talán lesz +10 -10 volt, bár ekkora értékű kondim nincsen mint amit a leírás szerint javasolnak majd körbe kell nézni.
(#) reloop válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
A táp felépítése természetes ilyen. Milyen kapacitású és feszültségtűrésű kondenzátorpárosod van 470-2200 µF tartományban?
A linken szerepel a C3 és C4 kondenzátor, azoknak nem a puffer, hanem a műveleti erősítő közelében kell lenniük.
(#) Sanyesz5 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Üdv!


Közben össze is dugtam, C1 C2 3300µF 16v, C3 C4 egyelőre 100n, de ezeket tudom variálni, ebben a felállásban van -+ 11.8 volt.

ui: sztereo potit csak 50kilosat találtam itthon nem tudom megfelel e, illetve a mono poti ami van a rajzon R3 a helyett 5k, 10k ilyen értékeim vannak csak, vagy esetleg 100k.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2020
(#) reloop válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
A mono poti inkább 100k legyen, hogy biztosan elegendőt tudj erősíteni.
Az 50k sztereó poti esetén a pálya kis részére szorul az érdemi szabályzás, meglátod mennyire tudsz vele együtt élni.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Az említett külsőjeles próbán kívül fontos a panel esetleges repedésének vizsgálata így, hogy tudjuk leesett a készülék. Ezzel haladtál már valamit?
(#) krisz69 válasza lobbooo hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Irfp 450-vagy Irfp460al van ?
(#) lobbooo válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Irfp 450-el van építve.
(#) Sanyesz5 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Cikk nyáklap oldali képét most néztem meg jobban, olyan alkatrészek vannak ami a listában nincs is, pl a két kerek elko?
4.7µF talán ha jól látom
(#) reloop válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Csatolom az általam épített példányt. Erre bizony elkél a ráncfelvarrás. Ha nem sietős számodra az építés, kicsit megigazítom.
(#) Sanyesz5 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Épp most álltam neki, de rájöttem a gif mérete sem jó, azzal ment épp a kínlódás hogy méretarányba hozzam. Megigazítás alatt mit értesz?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2020
(#) reloop válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Amit csatoltam, az a cikkben szereplő NYÁK-tervre épül. A (hivatkozás) C4, C5 nálam le van felezve, hogy magasabbra kerüljön a vágási frekvencia állítási lehetősége.
Túl szellős az elrendezés, a 22k poti bekötésén módosítanék, hogy akár log potit is be lehessen építeni. A LED-et feleslegesnek tartom. A bemenetre tennék egy csatoló kondi beültetési lehetőséget. Meg ami menet közben még eszembe jut...
(#) xxxyyy hozzászólása Jún 21, 2020 /
 
Sziasztok.

Erősítőjavításban jártas fórumtársak tanácsára lenne szükségem.
Vettem egy kishibás vintage erősítőt. Mivel sokkal jobban illeszkedik a hangsugárzóimhoz mint az előző előlködőm, valamikor a nyáron nekiállnék rendbe rakni. Enyhén sercegő kezelőszervei vannak, és ez a sercegés néha a zenehallgatás elején is megmarad.
A kérdésem az lenne, hogy ha már úgyis szét kell szednem teljesen mit érdemes az elkókkal csinálni? (A gép egy 32 éves Sansui AU-X201i, 2x30W)
Szívem szerint cserélném az összes beszerezhetőt, de van LCM3-am is ha mérni kell.
A célom a megbízható működés, nem a gyári erősítő "feljavítása".
(#) Sanyesz5 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Köszi, nekiálltam ez alapján, C4, C5-öt felezzem?
(#) reloop válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
A beültetési rajzon szereplő értékeket ajánlom (2x100 nF és 100 nF).
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Szia.Elso korben kicsereltem a puffer elkokat,a zugas ,bugas meg is szunt.A nyakon nem latok es nem is mertem felfedezheto szakadast vagy serulest.
A tap kiszolgalja a kittet,3/4-ed hangeron sem esik a feszultseg csak 1 tizedet a puffereken.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Na most lehet,hogy megvan az ordog.
A kepen lathato csatlakozok nem szazasak...
Megfeszitettem az elolapot, es megszolalt,ahogy becsusztak az erintkezok a https://kepkuldes.com/image/ZuKgOF

A kepen lathato vezetek a bemenet a kittnek.
Ha ezt fixaltam akkor megprobalom a kimenetet is bekotni ahogy beszeltuk az elejen.
(#) Sanyesz5 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2020 / 1
 
Köszönöm szépen a sok segítséget, kész lettem vele, nem életem legszebb műve de a hang kárpótol, új dimenzió nyílt meg a mély ládámnak
(#) reloop válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 21, 2020 / 1
 
Ügyes vagy!
(#) krapulax6 válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Sajnos nem az erintkezok a ludasak.Viszont most az is kiderult ,hogy ha a cp/cn401 4-es labrol adok jelet a kittnek akkor van a zaj ami a videon hallhato.
Ha a 3-as labarol akkor viszont nema meg ha van is csatlakoztatva az auxra bemeno jel.
Következő: »»   2263 / 2487
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem