Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1560 / 1673
(#) tothbela válasza joejoe44 hozzászólására (») Jún 13, 2020 / 2
 
No valami nem tiszta. Jól olvasom/látom hogy ATX tápot üzemeltetsz, te pedig a primer oldali kapcsolótranzisztorok hűtőbordáját tapogatod? Egy szerencsétlen szilikonos szigetelő alátét választ el a hálózattól. gyorsan hagyd abba.
A probléma abból ered, hogy a borda és a tranzisztor közötti szilikon alátét mint kondenzátor kapacitíve 50kHz körüli 300Vpp négyszögjelet küld a testedre. Ez valahol a rendszerben akkora tüskéket kelt, hogy simán ki tudja vezérelni a ketyerédet. De ha nincs is bekapcsolva a táp, a primer oldal akkor is feszültség alatt van. Az meg egyenirányított 230V. Viszont a készenléti táp az akkor is üzemel benne, ami csak 5V/1-2A, de ugyanezen a bordán lehet a kapcsolótranzisztora. Az pedig 50-100kHz-en rezeg 4/500Vpp feszültségen.
De ne fogdosd azt a bordát. Nem viccből írtam.
(#) deebo válasza tothbela hozzászólására (») Jún 13, 2020 / 1
 
A borba az egyenirányított hálózafi feszültség negatívjára van kötve normális esetben, tehát -330V van rajta földhöz képest minden félperiódusban.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2020
(#) tothbela válasza deebo hozzászólására (») Jún 13, 2020 / 1
 
Az még jobban indokolja a nemfogdosást.
(#) Gafly válasza tothbela hozzászólására (») Jún 13, 2020 / 6
 
Borba különben sem nyúlálunk, mert gusztustalan.
(#) tothbela válasza Gafly hozzászólására (») Jún 13, 2020 / 3
 
Nem gusztustalan, csak ha zafiból szőtt hálóval tesszük azt. Nem tudom mi az a nyúlálás, de valami nem jó lehet.
(#) TAttila77 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Csak prellezett az írókája neki na. Vagy ...?
(#) Moderátor hozzászólása Jún 13, 2020
 
Köszönjük, ha minden résztvevő megmarad a Ki mit épített témánál.
(#) madzagos hozzászólása Jún 14, 2020 / 17
 
Egy újabb órát állítottam össze.
(#) proli007 válasza madzagos hozzászólására (») Jún 14, 2020 / 2
 
Hello! Az új Fabergé.. Ezek szerint vákuum van a búrában, mert nem hallani hogy ketyeg..
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2020
(#) madzagos válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
Sajna a tetején lyuk van.
(#) mnyugger válasza madzagos hozzászólására (») Jún 14, 2020 / 1
 
Ott kell kiszívni a levegőt.
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Jún 14, 2020 / 1
 
És a gumidugót is feltalálták már
(#) jani1987 válasza madzagos hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
Át lehet írni a nevedet órás mester-re?
(#) mohinger hozzászólása Jún 17, 2020 / 37
 
Kedves Fórumtársak!

Elkészültem egy GU50SE erősítővel. Csöves egyenirányítás, majd utána szimmetrikus CLC tápszűrés, külön-külön a két elő- és végfoknak. Kombinált katódbias és negatív előfeszültség állítja be a GU50-ek munkapontját. Pentódás bekötéssel 2x8W kimenőteljesítmény jön ki belőle 300V-os tápfeszültség mellett. A kis műszer az elején az anódfeszültséget jelzi vissza.
Az elő- és hátlap Zoli_bácsi fórumtársunk munkája, az előlap feliratozását is ő csinálta, a hátlapot egy barátom lézerrel gravírozta.
A kapcsolás CHZ fórumtársunkat dícséri, akinek külön köszönet a sok segítségért, valamint TAttila77-nek is köszönöm a segítségét.
Néhány kép a végeredményről.
Az építés fázisairól még több kép itt:Bővebben: Link
Köszönöm, hogy megnéztétek.
(#) majkimester válasza mohinger hozzászólására (») Jún 18, 2020 / 1
 
Szia,

nagyon szép lett. Különösen tetszik a hangerővel szimetrikusan elhelyezett kis retro műszer, meg a belső szerelés is azzal a forfüll léccel, vagy hogy hivják. Igaz, nem egy gyerekbiztos darab a csövek miatt

Nem látom jól, a földelés be van kötve?
Az alsó fém hálóra és a trafók fém dobozára mindenképpen kellene.
(#) mohinger válasza majkimester hozzászólására (») Jún 18, 2020 / 1
 
A hálózati transzformátor kettős szigetelésű, így tudtommal nem szabad a védőföldelést rákötni a fémházra.
Köszönöm a dicséretet.
(#) don_peter válasza mohinger hozzászólására (») Jún 18, 2020 / 1
 
Ejj nagyon szépen kivitelezett erősítő.. Ügyes vagy.
(#) sany válasza mohinger hozzászólására (») Jún 18, 2020 / 1
 
Ez nagyon szép!
(#) Gafly válasza mohinger hozzászólására (») Jún 19, 2020 / 2
 
Nekem az tetszik benne, hogy ugyan NYÁK lemezt bárki rendelhet netről, meg mostanság CNC-vel megcsináltatható az előlap, meg a hátlap is, és igy tovább...
De az a kézimunka, amit az igényes huzalozásba forditottál, az szép.
(#) sonajkniz válasza mohinger hozzászólására (») Jún 19, 2020 / 1
 
Nagyon szép és igényes munka.
De ha már retro stílusban építetted, javasolnám a huzalozáson a kábelkötegelők cseréjét varrott bandázsra. Úgy a tuti retro.
(#) lobbooo hozzászólása Jún 19, 2020 / 17
 
Sziasztok!
Elkészült az új sub erősítőm. Régen is ezt a típust használtam, de most teljesen újat építettem, csak a trafó a regi benne. Actrk Nmos 350, de lazán adja a 400W-ot 4 ohm-on. Teljesen csendes, semmilyen zaja-gerjedése nincs, az rca csatlakozó le lett földelve, és a fémházas potméterek is kontaktban vannak a tömör aluminium előlappal. Minden más alkatrész el van szigetelve a háztól, még a nagy hűtőborda is.
(#) Udvari Zsombor válasza lobbooo hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Szép munka , de nem túlzás kicsit az a vastag előlap tömör alumíniumból? Szerintem az egyik legnehezebb alkatrésze lehet a konstrukciónak...
(#) lobbooo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 20, 2020 / 1
 
Szia! Köszi! Csak 2.3 kg az előlap, a hűtőborda panellal 2.8kg, a trafó 11.5kg, azért nem a legnehezebb része az az előlap.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 21, 2020 / 2
 
Befőttesüveg lámpa csíptetős alapra építve.
(A piros 11W égő csak ideiglenes míg nem veszek kisebb LED égőt. Eredetileg másik üveget akartam használni csak kisebb égő kell bele.)
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
Moderátor által szerkesztve

IMG_5036B.JPG
    
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Csak egy kérdés. Mégis mire jó ez? Mert elnézve nem IP szabványú gondolom, hogy kültérre való legyen. Így meg az üvegbe zárt égő felesleges...
(#) kalmi.kalmi válasza Gabó hozzászólására (») Jún 21, 2020 / 2
 
Vannak ilyen lámpák, Zsombor újra feltalálta.
(#) Gabó válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Még az 5ös feliratúra azt mondom, hogy egész jól néz ki, de el nem tudnám képzelni, hogy ilyet feltegyek a lakásba.
(#) kalmi.kalmi válasza Gabó hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Nekem se tetszik.
(#) majkimester válasza mohinger hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 

A nyitott tekercselésű toroid trafó nem kettős szigetelésű, az csak akkor lenne, ha be lenne öntve. Védőföldet nem kell/nem lehet rákötni, de csak beépítve használható.
Így a trafóra nem is kell, de a megérinthető fém részekre rá kell kötni a védővezetőt.
Illetve az erősítő test pontjával is egy közös csillagpontban össze kell kötni.
(plusz csövesnél a fűtésre a mellékelt módon)
Lásd még: Itt

Ugyanez vonatkozik lobbooo erősítőjére, ahol szintén nincs bekötve a védőföld.
(#) vargaf válasza Gabó hozzászólására (») Jún 21, 2020 / 2
 
De mennyit fejlődött ehhez képest:
Zsombor
Következő: »»   1560 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem