Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   220 / 259
(#) Epu2 válasza seniorwolf hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Ha a szivattyú nem áll le, a szivárgás figyelő szórakoztat. Az alján középtájon. Lehet, hogy valahol szivárog a víz. Az enyém is ezt csinálta, mert megrepedt a kifolyócső. Fejre állítottam és kifolyt.
(#) seniorwolf hozzászólása Máj 6, 2020 /
 
Nagyon köszi a visszajelzést! Száraz az alja, a szivattyú leáll, mint rendesen, csak utána nem történik semmi. (töltő szelep se nyit) Ezt nem írtam az elsőbe, bocsi! Burkolat nélkül is próbáltam, ugyanaz. Szivárgás nincs sehol. Kb 1 perc után a keringető szivattyú pár másodpercre beindul szárazon, utána 1 led vibrál, talán az egyes. Ez lehet a hibakód, de nem tudom mit jelent, a fagorokhoz nem találok semmit a neten. Vegyem tudomásul, hogy 7-8 és és kuka?
Ha van érdemi ötlet, javaslat, köszönöm!
(#) greeta hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Sziasztok.Segítséget kérnék,a mosogatógép nem enged be vizet,a program működik,de nem jön víz,közben hallom,hogy bugyborékol.Elhúztam a gépet helyéről,és lehet megfeszült a kivezető cső,mert több helyen megrepedt,vagy már ilyen volt nem tudom.Tehát az a cső amin a szennyvíz távozik a gépből.Ezt ki tudom én is cserélni vagy csak szerelő?Miért nem enged vizet??? Mivel próbálkozzak?Szifon felöli oldalon le tudom szerelni csak azt nem tudom a gép felöl hogy kell levenni a csövet.
köszönöm...
(#) Epu2 válasza greeta hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Most két jelenségről írsz? Nem jön a víz. A hideg, hálózati?
A kivezető cső házilag is cserélhető, de a tapasztalatom szerint csak eredetivel. A bontott sem éri meg. Ha megroppan, bármikor folyhat.
(#) greeta hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
igen ,szóval nem folyik be a víz a mosogatógépbe,.Ezen kívül a cső több helyen elrepedt.Nem tudom ennek lehet-e köze,hogy nem ereszt be vizet....Eredeti cső mit jelent?Típushoz kell kérnem?
(#) Epu2 válasza greeta hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
A csövet leveszed, átfújod. Lehet a belső réteg levált és eldugította. Meg kell nézni a gép csatlakozóján a finomszűrőt. Valamint azt kell ellenőrizni, hogy a vízszelep működik-e. Tulajdonképen ezzel kellett volna kezdeni.
(#) greeta hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
bocs,hogy értetlen vagyok..finomszűrőt pontosan hol találom?Vízszelep?lány vagyok így egy kicsit nehezebb...
(#) Gafly válasza greeta hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Ott szokott lenni, ahol a vizcsapra rá van kötve a mosogatógép.
Egy nagyobb dobozfélét keress a vizcsapnál, aztán onnan megy a cső a géphez.
Syzokták aquastop-nak is nevezni, mert ezzel engedélyezi a gép, hogy egyáltalán mehet-e viz a géphez. Meg itt szokott szűrő is lenni.
Ha a gép úgy gondolja, hogy valami nincsen rendben, akkor nem enged vizet venni egyáltalán.

Mondjuk ha tudnál tipust mondani, az sokat segitene...
(#) greeta hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
leszedtem a gépről a burkolatot,és ott a labirintusba látom hogy szívja bele a vizet ott kering bugyog de a gépbe nem engedi bele.
(#) greeta hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Siemens
(#) Gafly válasza greeta hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Akkor nem szűrő és aquastop.
Majdnem mondtam, hogy a Siemens gyárt ám többféle készüléket...
(#) bandika hozzászólása Máj 29, 2020 /
 
Segítséget kérek Gorenje GV68260 elektronika hozzáféréshez. Nem reagál a bekapcsolásra, villanyt kap.
Csak azt szeretném szétszedni amivel az elektronikához jutok. A mosogatógépek ezidőig elkerültek. Le kell venni az első bútorlapot? Az tiszta a bűnös az ajtóban van.
(#) Bakman hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Napot!

AEG Favorit mosogatógép. Bekapcsolás után kb. 20 másodperccel villogó iC0 hibaüzenettel örvendeztet meg. Tudja valaki, mi okozhatja?
(#) Dozis hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy electrolux esl 5201 lo típusú mosogatógép olyan hibát produkál hogy nem fűti a vizet. Szűrő rendben fűtőszáll rendben a kábelek a helyükön a vezèrlőn lèvő relèk jók.hibát nem jelez.
A hőmérséklet èrzèkelőn nem tudom milyen ellenállás èrtèket kellene mèrnem. Illetve egyèb ötletek is jól jönnènek.
Segítségetek előre is köszönöm!
(#) Dozis válasza Dozis hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
A szenzorról csatolok kèpet.6,5-7kohm az ellenállás rajta szobahőmèrsègleten csatiban mèrve is ès magán az alakatrèszen is.
(#) bandika hozzászólása Jún 4, 2020 /
 
Sziasztok! Mielőtt hülyeséget csinálok kérdezem a szakértőket. Beépíthető gép vezérlőjéhez hogyan lehet hozzférni? Le kell szedni az ajtó burkolatot? Mi a trükkje? Elre is köszönöm a válaszokat.
(#) Gafly válasza bandika hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Neve vagy tipusa ismert esetleg a készüléknek, vagy csak úgy általánosságban kérdezed?
(#) philips100 válasza Dozis hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia,
Ha az a műanyag áttetsző és villa alakú akkor a víz szennyezettségét figyeli. Van benne egy led és egy fototranzisztor. A tiszta vízen áthalad a led fénye, a koszoson nem annyira. Ezt érzékeli a tranzisztor.
(#) Dozis válasza philips100 hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Igen áttetsző ès mèg a kielemzèsedből kimaradt hogy van rajta egy pcb nyulvány amin van egy ntc ellenállás ami ugyebár a hőmèrsèkletre változtatja az èrtèkèt ès hogy minnèl pontosabban mèrjen ez a rèsz be van kenve hővezető pasztával. Valami ötletet nem kaphatnák merre keresgèljek mèg?
(#) bandika válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Konkrétan Gorenje GV68260.
(#) szokola hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Sziasztok, siemens mosogato gép reed kapcsolón ez a szám van. 61867 03 122. A conrádban sok ilyen relé van. Milyen tipust kell vennem , vagy hol vegyem meg tudtok ajánlani valamit? Üdv. Attila
(#) gabika72 hozzászólása Jún 19, 2020 /
 
Sziasztok whirlpool 9490-es mosogatógépünk programjai nem indulnak el. Indításkor lemegy a szokásos előürítési fázis majd néma csend. Kíváncsiságból kivártam mit csinál a gép: a program végeztével elégedetten sípolt hogy lement a program. Szivattyú lehet?
Köszi előre a segítséget!
(#) csilla11 válasza bandika hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Kedves Bandi!
Ugyanez a mosogatógépünk van. 1 hónapja üzemeltük be, két naponta mosogattunk vele, minden rendben ment 3 nappal ezelőttig. Azóta semmire nem reagál. Mintha nem kapna áramot. Persze van áram, a konnektor is jó, bármi mást bedugunk ugyanoda, az működik. Esetleg neked sikerült megtalálnod a hibát?
Válaszod előre is köszönöm!
Csilla
(#) anditoth90 hozzászólása Jún 21, 2020 /
 
Sziasztok! Decemberben vettünk egy Bosch SMS25KI00E mosogatógépet, aminek az elején szinte alig volt hangja, viszont 1-2 hónapja fura búgó hangot ad ki, nem az egész mosogatás alatt, úgy kb a feléig és pár percenként előjön, kb 5-6 másodpercig tart. Ez egyre zavaróbb és egyre hangosabban teszi, hibát nem jelez a gép, szépen mosogat. Valami tipp, hogy mi lehet a baja? Tisztítást havonta végzek, a szűrőket is gyakran kitisztítom.
(#) palko0125 hozzászólása Jún 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Szívok egy AEG mosogatógéppel. A hiba az, hogy véletlenszerűen dob i50 hibakódot. A kitakarítást-kipucolást már jobban nem lehet csinálni. szétszedtem mindent, kitakarítottam az utolsó apró lerakódást is és továbbra is nyomja a hibát. Olvastam, hogy keringető szivattyú triak csere megoldhatja a gondot, de ebben nem igazán hiszek.
Valakinek van tapasztalata vagy ötlete?
Előre is köszi.
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Azóta jobban belementem. A keringető szivattyú 3 fázisú motor és 6db MOSFET alkotta inverter hajtja. A mosfeteket mérve mindegyik makulátlan. A motor fázisai között tized Ohmra stimmelnek az ellenállás értékek.
Komolyan semmi ötletem nincs már, hogy merre tovább.
Kérem aki tud, segítsen.
Köszi előre is.
Üdv, Palkó.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Elkopott a szivattyú...?.Nézd meg a hibatárban pontosan milyen hiba van.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Azt hogyan tudom megnézni?
(#) bandika válasza csilla11 hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Nem sajnos nem. Annyira jutottam, hogy a tápegysége jó és 3 proci van benne. 1 a kezelő panelon a másik kettő a tápis panelon.
(#) Fenyolori hozzászólása Júl 15, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Elektrobregenz mosogatógép E 01 -es hibát ír ki, és nem lehet leállítani. Viszont sehol nem találom eme híbakód leírását.
Tudja valaki mi ez a hiba?

Köszi előre is.
Következő: »»   220 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem