Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   183 / 207
(#) Tomika890 hozzászólása Júl 1, 2020 /
 
Üdv.
Mazda 2 gyàri ràdiója tegnapi naptól elkezdett akadozni, majd mai naptól bekapcsolàskor egy pàr màsodpercig van hang, majd teljesen elmegy. Ràdió ès cd lejàtszàsakor sincs hang. Tippek hogy mi lehet a gond? Köszi
(#) BigvalagJoe hozzászólása Júl 7, 2020 /
 
Üdv Mindenki!
Érdeklődöm, hogy van-e valakinek tapasztalata billenő kijelzős kínai lejátszóval kapcsolatban. Nekem van egy ilyen szerkezetem, és teljesen jól működik benne majdnem minden. Legalábbis amit én használnék belőle a zene lejátszó, bluetooth kihangosító, és a tolató kamera is tök OK. Csak egyetlen bosszantó van benne, az hogy a kijelző dőlésszögét sehogyan sem tudom beállítani fixen. T5 transporterben használom, ahol nem a legnagyobb dőlés kell, pont ellenkezőleg. De telefon hívásnál random elfekszik a monitor, tolatásnál szintén. És van amikor vissza lehet állítani, de van amikor nem. Orvosolható ez a gond, vagy valaki tudja hol lehet ezt beállítani, vagy meg hackelni? Vagy szokjak hozzá? Köszi a válaszokat.
(#) tomsky hozzászólása Júl 15, 2020 /
 
Üdv!
Autórádió javításában tud segíteni valaki Budapesten?
A képen látható hibás alkatészt kéne kicserélni!
K3 zenner?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2020

kenwood.jpg
    
(#) dobi19975 hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Üdv,

Az lenne a kérdésem hogy egy Citroen C5-ös 2014.es navigációját hogyan lehet frissíteni?
(#) Udvari Zsombor válasza BigvalagJoe hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Ha elektronika állítja a dőlésszöget, akkor szerintem kösd le a "motort" és stabilan ékeld ki a kijelzőt...
(#) zolikatona08 hozzászólása Júl 31, 2020 /
 
Helló.
Kaptam egy Harman (MAN) MMT advenced hb A560 nevezetű fejegységet. A tervem annyi lenne vele hogy csinalok egy erősitő valamit (persze a bt-t is szeretném használni). Annyi probléma van vele, hogy nincs teljesen telepítve abból is látszik hogy a navi sem müködik és a bt-re nem lehet csatlakozni.
Foglalkozott már valaki ilyennel?
(#) istvan212 hozzászólása Szept 5, 2020 /
 
Sziasztok!
2din fejegységet szerettem volna beépíteni a kocsimban.Kínait.Kaptam ajándékba.Mikor rákötöttem a pozitív és negatív vezetéket,elkezdetett füstölni.Kérdésem,hogy mi éghetett ki?Kondi?Lehet,hogy zárlatos volt?
Köszi a sagítséget
(#) Inhouse válasza istvan212 hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Rosszul kötötted be...
(#) Joe_001 válasza istvan212 hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Szia!
A bekötés az a piros és a sárga az +12 V A fekete a -12 V. Ha szerencséd van van benne polaritás védelem mint anno a mobil CB rádiókban az Ami kamionosok buherálása ellen. Ez egy sima 1Nxxxx dióda parazita módon a tápfesz körben, mintha zener lenne. Ha jól kötik be a rádiót nem csinál semmit, de ha fordítva akkor zárlatba megy át, és füstöl is, de megvédi ami a körön van. Ha ez nincs benne, esélyes egy végfok, de minimum megforraltál benne egy elkót. Ha benne volt ekkor most zárlat van a tápfesz bemeneten, bizti is elment...
A füst miatt nem árt műszerésznek bele nézni.
(#) Joe_001 válasza zolikatona08 hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Szia. Nem találtam user manualt se hozzá, de a navira akkor van esélyed, ha külön SD kártyán van. Ha nem, akkor gyári cd...
Ez a legtöbb.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2020
(#) Elims hozzászólása Szept 7, 2020 /
 
Sziasztok!

Nagy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Peugeot boxer,vmilyen 2din-es egység,rádió hibátlan amíg egy helyben van,pár km megtétele után viszont csak sistereg és halkabban szól.
Mit kellene állítani rajta,hogy kövesse az adást?
(#) Gafly válasza Elims hozzászólására (») Szept 7, 2020 / 1
 
Szia,
én két irányban indulnék el:
- Nem törték-e le a közelben játszó fiatalok az antennát?
- Be van-e kapcsolva az RDS a rádión?
- +1 melyik rádiót hallgatod, és az ott mennyire elérhető, egyáltalán?
(#) Elims válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Bocs a késői írásért.

Köszönöm a válaszod!!
Az antenna lesz a ludas.Megnéztem.Bent van a szélvédő mögött egy jelerősítő aminek gondolom világítania kellene,de semmi.
Lehet,hogy nincs rákötve.
Megnézem.

Mégegyszer köszönöm!!
(#) zsa hozzászólása Szept 10, 2020 /
 
Sziasztok. Van két darabb egyforma cd-magnóm boltból vettem őkett annó. Sajnos most a második is elromlott mindketőnek azonos hibája van, alaplap cu5010-a1 2005-11-19 . Hibája bekapcsol hangerő 1 fokozaton indúl (nem reagál emelésre) , nem szól. Mute funkció csak egy pillanatra villan fell, cd-t beveszi de nem olvassa egyáltalán . Minden egyébb állitásilehetőség működik. Minden segítséget köszönök előre is.
(#) Inhouse válasza zsa hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Mondjuk ha márkát és típust írtál volna, lehet informatívabb.
Tipikus hangerőgomb problémának tűnik, ha a vol+ hal meg, próbára nyomkodják a vol- gombot, lemegy a hangerő, és már nem tudják felvinni. A gomb általában SMD, és ha Sony, akkor olyan is lehet, hogy 2xxxFt/db.
(#) zsa válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Köszi de nem kontakt hiba , hangerő jog más funkciónál tökéletesen működik. LOGIk Log5010Ca a márka , pont ezért adtam meg az alaplap számott mert egyébb más noném márkáknál is használják ezt a panelt. Ez szerintem tipúshiba hát ha találkozott valaki hasonlóval.
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Közben találtam azonos alaplappal készülékeket.

VITEK VT-3627 ,Medion MD-80877, SITRONICS SMR701, CLATRONIC AR687

Linken pedig tipúshibáról de sajna nem magyar. Nálam cdt , usb lejátszást hangerő szabályzást nem vezérli, és nem is szól.

Bővebben: Link
(#) kissi válasza zsa hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Szia!

Google fordítóval:
(#) zsa válasza kissi hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Köszi ezt a fordítást én is néztem de nem pontos a második hiba leírása. Ezalapján memória hiba szerintem mert nekem sem olvassa a cdt , usb-t + nálam a hangerő szabályzás mute funkció sem megy. Igaz ha jó is lenne digitálisan kapcsolja a végfokot, ha nincs audiójel végfok nem szól. Csak azt nem értem a radió kimenete is digitális lenne ahoz is kellene a memória mert az sem szólal meg. Egyéblént van 2db memoriám hozzá ha azzal lenne gond.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2020
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Sajnos nem memória hiba , kicseréltem nem hozzott változást. Hangerő 1 fokozaton nem állitható nem szól még a radió sem de hangolható, cd usb t nem kezeli, minden egyébb funkció állítható hangerő potival. Előlapi hiba kizárva van 2db is . Valakinek tanácsa esetleg?
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2020
(#) zsa válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Készítettem egy videót a hibáról, csatolom a kapcsolási rajzott is hát ha tud valaki segíteni mi lehet a baja. Bővebben: Link videó
(#) Inhouse válasza zsa hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Érdekes, a rotary encoder valóban nem lehet...
(#) zsa válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Nem igazán értek hozzá, a mute funkció csak egy pillanatra villan fel nem működik! Kérdés a hiba nem e lehett a tda7313 digitális előfokban? Mi vezérli a hangerőt ?
(#) Inhouse válasza zsa hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Hacsak nem az a baj, hogy a MUTE beragadt és így működik, hogy leviszi 1-re, ez a minimum, nem a 0? Ezért nem működik a hangerő, mert ki kéne nyomni a MUTE-ot, de nem tudod... Meg kéne nézni azt a MUTE gombot!
A barna vezeték az ISO csatlakozóban (tel.mute) nincs testen?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) zsa válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Megnézem de, lehett más alkatrész is mute funkción van , mute gombra csak fellvillan a felíratt nem marad úgy. De ha az lenne a gond akkor attól még kellene vezérelni a cdt, usbt olvasnia. Kivezérlésjelző ha van audiójel villogni szokott kivéve ha le némítom, de most a kivezérlésjelző sem megy. Szerintem valami más lehett a hiba, alaplapon a vezérlésel lehet a gond . Jellen hiba is kb 4 hónapig készenléti helyzetben volt a magnó (nem volt használva) bekapcsolás után már nem szólalt meg.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) zsa válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Mute nincs testen, minimum hangerő 1 allatt min felirat. Észrevételem van közben Q16 8050 tranzisztor bekapcsolás utan igen csak melegszik 11v, 8v, 9v mérhető labaikon. Kiszedtem de a tranzisztor jónak mondható teszterrel. De szerintem nem normális a melegedése.
(#) Inhouse válasza zsa hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Ahol melegedés van (nehéz megítélni, hogy mennyire normális), ott nagy(obb) áram folyik, amit a mögötte levő alkatrészek okoznak. De itt valami csalafintaság van, hiszen látszólag minden más rendben van...a CD-t nem olvassa részt nem derült ki, hogy mi okozhatja, lehet független ettől.
(#) POWERIVÁN hozzászólása Szept 24, 2020 /
 
Srácok, a segítségeteket szeretném kérni. Gyári fejegység cd lejátszó helyére szeretnék egy MP3 lejátszót. Vagyis a gyári cd olvasót szeretném kiváltani egy MP3 lejátszóval. Szeretném megtartani a gyári fejegységet. Ami nem jöhet szóba azaz FM ttansmitter, cd tár helyére valami külső kütyü, stb stb..... Az lenne a lényeg hogy a gyári hardveres cd helyére kerüljön. Megvalósítható? Lehet valahogy a beépített cd lejátszót emulálni?
(#) pipi válasza POWERIVÁN hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Helyileg mehet a cd helyére , de hogy elektronikailag és szoftveresen bedrótozd, az szerintem pár évnyi mérnöki munka/visszafejtés. Azt megteheted hogy a cdjátszó gombjait leválasztod, és az mp3 játszó gombjaira drótozod, az mp3 lejátszó kimnetét meg az erősitő bemenetére kötöd.
Szerintem...
(#) POWERIVÁN hozzászólása Szept 25, 2020 /
 
Hát komolyabban kellene foglalkozni ezzel a kérdéssel
Következő: »»   183 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem