Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   65 / 94
(#) diginewl hozzászólása Júl 15, 2020 /
 
Tiszteletem, segítséget szeretnék kérni!
Van/volt egy samsung inverteres klímánk aqv12EWAN. 11 éven át szépen működött, nem volt vele semmi baj. Tegnap volt egy pillanatnyi áramszünet, és azóta nem működik. Fázishelyesen volt a konnektorba kötve. Most semmi áramot nem vesz fel - a standby 1-2W-ot sem.
A beltéri egység panelját kiszedtem. A fő biztosíték rendben van. Van benne még egy regenerálódó biztosíték, az is vezet rendesen.
Van-e ötlet, esetleg valaki, aki elvállalná, hogy ránéz a panelre - javítható-e? Nagyon fáj a szívem, hogy ennyi év hibamenetes működés után csak így kinyiffan. Nem szeretnénk kidobni.
(#) habazutty válasza Itibi56 hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Igazán örülök!
De! Az érdem a tiéd, mert, ha Te nem mászol fel hozzá, akkor mondhatunk mi bármit.
(#) habazutty válasza diginewl hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Tegyél fel képet légyszíves a panelról. Gyanúm szerint elszállt rajta a kapcsolóüzemű táp.
(#) diginewl válasza habazutty hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Nincs a panelon füstjel/púpos kondi, ami erre adna okot.
Képet nem tudok róla feltenni, mert még a falon van a berendezés. 1 hét múlva jelentkezem, akkor már a kezemben lesz a beltéri panel. Az a fura, hogy semmi áramot nem vesz fel, mintha valami tekercsszakadás, vagy ilyen lenne...
(#) diginewl válasza habazutty hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Kicseréltem a panelon mindenféle elektrolit kondit. Volt aminek NULLA volt a kapacitása. Sajnos ez sem segített, a klíma ugyanúgy nem indul el, nincs is standby áramfelvétele - esélyes hogy itt más is tönkrement a tápegység körben. Innentől nem merek vele tovább kísérletezgetni, mert nem a szakmám.
Találtam egy céget aki szóbaállt velem. Ha lecserélik a készüléket, akkor elküldöm nekik a panelt, hátha nekik sikerül megjavítani. Ha sikerül, lesz egy másik klímánk - lenne neki hely
(#) habazutty válasza diginewl hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Értem. De képet nem csináltál...
Van egy elvileg működő beltéri panelem. Összenéztem volna a kettőt. Mindegy.
(#) diginewl válasza habazutty hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Így néz ki - ha ez segít valamit. Köszönöm, hogy foglalkozol vele!

klíma.jpg
    
(#) nagyra hozzászólása Júl 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Egyik rokonom klímájában ki kell cserélni az indító kondenzátort, a gyári 30+2,5µF-os, azonban ilyen nem lehet kapni a boltokban. Mit gondoltok, 35+2,5µF vagy 30+1,5µF-os kondi jó lehet helyette?
(#) donsony1 válasza nagyra hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Gondolom az eredeti indító kondi 3 lábas....
a 30 a kompresszoré , a 2,5 a ventilátoré.
30µF is és 2,5 µF-t is lehet kapni. Az eredeti kapacitástól nem kellene eltérni azt vagy a kompresszor vagy a ventilátor kárára menne. Két db kondival old meg.
(#) molnarf válasza diginewl hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Azt a fehér nagy teljesítményű ellenállást cseréld ki!
(#) nagyra válasza donsony1 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Rendben, köszönöm szépen a segítséget!
(#) Joe_001 válasza donsony1 hozzászólására (») Júl 22, 2020 /
 
Szia! Van az hűtős boltban! (Kaqkk-ra kérdezz rá.)
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 22, 2020 /
 
Nálunk sincs kombinált , csak külön -külön tokban ,én is két darabra szoktam cserélni az eredetit ....
(#) ubul86 hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
sziasztok...1 hete szereltek fel egy GREE GWH12AAB k6dna4a légkondicionáló készüléket. Ma F0-s hibakódot dobott, google szerint hűtőközeg hiány lépett fel. 1 hetes készülék, ez azért mennyire normális, olyan értelemben hogy tényleg csak tőmítetlenség van valahol a csöveknél, vagy a készülék is problémás lehet?
Főleg ,hogy nem volt az 1 hét alatt se az igazi a hűtése (volt már más készülékem, az sokkal jobban hűtőtt, Whirlpool, tudom, az nem a legjobb légkondi,stb..de hűtött!!!!!!), és kb 10-15 órát ment az 1 hét alatt, mert szerencsére amúgy se volt nagyon meleg.
Jönnek hozzánk szombaton, csak sajnos kicsit elvagyunk emiatt keseredve, hogy 1 hetes klímánál ilyen előfordulhat.
(#) Itibi56 hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Még mindig wortex hűtő-fűtő split
Sajnos vissza jött a hiba. F6 hibát ír.
Ez kondenzátor túlmelegedésre utal mondták itt.
Merre találom a kondenzátort.
Készítettem pár képet,meg videót amin látszik 3 LED gondolom ez hibakód jelző ebből a LED 2-3 egyszerre villog.
Kérlek segítsetek!
(#) kaqkk válasza ubul86 hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
A hűtőközeg hiány előfordulhat (szerelői hiba emberek vagyunk hibázhatunk ) , hívd fel a szerelőt hogy jöjjön és javítsa ki . Az hogy nem úgy hűt mint a régi on-of rendszerű klímák az az inverter technológiából adódik , ahogy közelíti a hőmérséklet a beállított értéket egyre jobban csökkenti a hűtés intenzitását (és a készülék fogyasztását)
(#) kaqkk válasza Itibi56 hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
A kondenzátor az a kültéri egység hőcserélő része , egykét képet lőhetnél a kültériről . Tető- lexán-üveg alatt van a kültéri ? Akkor találkoztam ilyen hibával amikor üvegtető alá szerelt klímához hívtak .
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2020
(#) ubul86 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
elnézést, ha úgy jött le hogy most a szakit hibáztatom, tisztában vagyok vele hogy emberek vagyunk, meg hát az nem hibázik, aki nem dolgozik inkább csak kellemetlen, és igen, felhívtuk, azért is írtam, hogy jönnek szombaton

a korábbi klíma Whirlpool SPIW412L 3,5kW split klíma, igaz panelben volt még, 7.emeleten, ott azért dúrva melegek voltak, egész nap odasütött a nap. És emiatt is írtam, hogy "ÉRZÉSRE" mint ha a gree nem lenne olyan jó hűtésteljesítményre, de amúgy most meg hiányzik, hogy legyen valami, mert dögmeleg és pára van de ha a hűtőközeg hiánya is okozhatta ezt az "érzést" hogy mint ha gyengébb lenne, akkor simán lehet jobb is, feltöltve és a problémát megoldva. (meg most már családi házban van, vegyes falazatúban, persze más fekvésű,stb, szóval nehéz lenne a másikkal, más környezetben összehasonlítani)
(#) Itibi56 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Nem tető alatt van hanem tüzfalon.Először amikor szét szedtem megjavult miután kiporszivóztam a döglött poloskákat és a szigetelést is kiszedtem a kompresszor körűl.
De pár nap mulva ugyan az lett.
(#) kaqkk válasza Itibi56 hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Ha sokáig oda süt a nap a tetőre akkor előfordulhat ez a hiba (de akár a szonda is lehet rossz . ) A szondát a hőcserélő oldalán találod egy odaforrasztott csődarabba betolva , de találkoztam olyan kültérivel is amelyiknél a hőcserélő hátulján egy műanyag klipszben van kívülről.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2020
(#) Itibi56 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
A második képen látni amiről beszélsz(odaforrasztott csődarabba betolva) de másikat nem találtam, elindul egy hasonló vezeték hátra de nem látom hogy hova.
Lehet azt kéne megmérni.
Milyen értéket kelene mérni rajta a csatlakozónál rá tudnék mérni.
(#) Tetye hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Van köztünk olyan személy aki klíma telepítéssel foglalkozik?
Lenne pár kérdésem magánban ha valakinek ez belefér.
Köszönöm !
(#) kaqkk válasza Itibi56 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Általában 4,7-és 10k között van tipustól függően (ha két szenzor van akkor mérd meg mindkettőt és hasonlítsd össze az értékeket . ) A "nemlátom hogy hova" vezeték vezeték végén lóg a bűnös .Legvégső esetben kiválthatod egy ellenállással.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) kaqkk válasza Tetye hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Miért magánban szeretnél kérdezni ?
(#) Itibi56 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget!
Megmérem aztán valami kiderül.
(#) Tetye válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Nem hiszem hogy bárkit érdekelne a fórumon vagy hasznos lenne más számára pár egyszerű kérdésem ezekkel a rendszerekkel kapcsolatban.
Véleményem szerint OFF lenne itt csak.
(#) kaqkk válasza Tetye hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Akkor tedd fel nekem privátban ...
(#) diginewl válasza molnarf hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Köszönöm a tippet, de az az ellenállás tökéletes.
Megy szervizbe a jövő héten az áramkör. Van egy cég aki elvállalta, hogy megnézi.
(#) habazutty válasza diginewl hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Szia!

Ilyen panelem van. Elvileg működik csak elfelejtette az opciós kódot. Megvan a kültéri panel is.
Ha kell, el tudom küldeni.
Sajna a tipusa már nincs meg amiből kiszedtem.
Van még egy működő Beltéri, de csak később tudok ránézni.
(#) lzsolti2 válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Kevés volt a hűtőközeg mennyisége. A töltet növelése megoldotta a problémát.
Köszi Zsolti
Következő: »»   65 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem