Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED - LCD - PLAZMA TV-k: Vélemények tapasztalatok
Lapozás: OK   4 / 4
(#) fecameca válasza kiszebra hozzászólására (») Júl 16, 2020 / 2
 
Amint többen említették, plazmából a Panasonic gyártotta a legjobbakat. A mienk 2007 óta üzemel, minden nap használjuk. Semmi beégés, semmi fakulás, olyan, mint új korában. Igaz, a CRT-k is, volt, amelyik 1-2 évig bírta, és volt, amelyik 20 évig. 2007 -ben még olyan LCD TV-k voltak, hogy a teljesen feketére vett háttéren át is vakított éjjel a fénycsöves háttérvilágításuk. Harmadnapra visszavittük a boltba az LG LCD-t és vettünk helyette egy Panasonic plazmát. Gyönyörűek a színei, és mivel mindig 2 méternél távolabbról nézzül, a felbontás sem számít, onnan már nem látod. (A szoba másik végéből már biztosan nem, hány pixeles?) Kár, hogy már mindenki leállt a gyártásáról, mert nem éri meg.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2020
(#) dlevy válasza fecameca hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Full hd mind a két tipus.
(#) aroxol válasza dlevy hozzászólására (») Júl 16, 2020 / 2
 
Amint olvashatod, akinek van Pana plazmája dicséri. Van olyan is aki csak katalógus adatokból hasonlít LCD-hez.

Néz meg egy Pana plazma képét, ha tetszik és ha jó a tv nyugodtan megveheted.
(#) kiszebra válasza aroxol hozzászólására (») Júl 17, 2020 / 1
 
Még az lehet szokatlan, hogy a képfrissítés miatt látható tartományban villog a képe, nem tudok szebben fogalmazni, de ez is megszokás kérdése. Másabb mint az LCD-t bámulni.
Nálam is megy még a +10 éves Pana itt-ott beégett, van, ahol csíkos, de küzd és küzd tovább. Javítva sosem volt.
(#) dlevy hozzászólása Júl 18, 2020 /
 
Sziasztok.

Azt meg tudná mondani nekem valaki, hogy lehet belépni a serviz menübe,
és megnézni az üzemórát, hogy mennyit volt bekapcsolva egy panasonic plazma tv.
Ez minden panasonicnál egyformán működik ? vagy tipus függő a belépés a servizmenűbe ?
(#) dlevy válasza dlevy hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Szia.

Ne ércs félre. Számomra kicsit furcsa hogy van aki azt mondja kevésbé fárasztja a szemet.
és olvastam olyan véleményt valahol hogy pihentteőb a plazma képe. na most akkor hol az igazság 600Hz technologiánál is látszik az a fátyol vibrálás ?
Nekem úgy tünt hogy csak fiksz áló képnél (pl pc-re kapcsolva, bár arra nem igen használnám) érezhető valami vibrálás. Mozgoképnél nem igen láttam.
(#) Bakman válasza dlevy hozzászólására (») Júl 18, 2020 / 2
 
Kb. mindegy is a dolog. Lehet, hogy az egyik elmegy 100 üzemórát az első hibáig, a másik 10 000 óra után dob egy hátast. kiszebra már leírta, időzített gomba mindegyik, csak éppen azt nem tudni, milyen hosszú az égő zsinór.
(#) dlevy válasza Bakman hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Szia.

Szervíz menübe hogy lehet belépni ?
(#) Massawa válasza dlevy hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
50 évig 50 Hz-l vibrálo TV-ket néztünk, most meg valakit zavar a 100-800 Hz?
Ma még a legocskább TV-k is jobb képet adnak mint a hajdaniak.
Ma a gond sokkal inkább a jelátvitelben van, amihez a TV-knek alig van köze. (Ma már olyan nagy a kompresszio, hogy amit látsz az csak az eredeti felvételnek/minöségnek csak a távoli ámitása.)
(#) dlevy válasza Massawa hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Engem nem zavar.
De van akit igen.
Most is még 50 Hz lcd van othon. De szerintem ez az 50Hz meg a régi TV 50 Hz-e teljesen mást jelent.
(#) Massawa válasza dlevy hozzászólására (») Júl 18, 2020 / 1
 
Részben igen, mert a lapos TV-n ( teljesen mindegy milyen) az egész kép egyszerre jelenik meg ( mint a régi moziban), mig a CRT TVken a kép soronkét van felrajzolva és az folyamatosan változik. Azaz még az állokép is 40 ms alatt épül fel, mig a modern TV-n ennek a töredéke alatt. Vannak emberek akik erre érzékenyek, ezért jelentek meg a nagysebességü TV-k meg egyébb trükkök, hogy csökkentsék ezeket az optikai szemhergelést.
(#) dlevy hozzászólása Júl 21, 2020 /
 
Sziasztok.

kis segitséget kérnék. (pansonic plazma TV)
Szerintetek a sárgával bekarikázott szám az üzemórát jelenti ?
az az 3201 üzemóra ?
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) szalamandra válasza dlevy hozzászólására (») Júl 21, 2020 / 1
 
Nem hinném, de járasd 62 percet, és esetleg az egyik szàm eggyel nő.
(#) dlevy válasza szalamandra hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Ez egy jó ötlet

Bár ez nem pont az adott típushoz írták, de lehet hogy mégis üzemidőt mutat ?
A tv nem az enyém, hanem eladó és kértem hogy a szerviz menüböl próbáljanak valami
üzemórát előcsalni, sajnos ők sem szakértők.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) szalamandra válasza dlevy hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Állapot4 sor és C-vel kezdődik, egyik sem stimmel. Még egy gondolat, a gyártási év csak rajta van valahol. Abból talán lehet egy átlag üzemidőt számolni és ahhoz keresni a megfelelő számsort.
(#) dlevy válasza szalamandra hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Mért eképzelhetelen a 3200 óra ? 9 éves készülék. ha átlag üzemidőt számolnák az napi 2-3 órával 8200 óra. viszont tulaj szerint állt vagy 2,5 évet
számla van rolla első tulajdonosok, 2011 áprilisban vették De ha jól tudom ha áll egy elektromos készülék nem azt jelenti hogy nem romlik semmit az "állapota" csak nyilván kevésbé. Gondolok itt az elektrolit kondenzátorokra száradására.vagy ez gy hülyeség ? A tv pontos típusa
Panasonic TX-P42V20E full hd
(Állitólag egy jól sikerült konstrukció) irányára 55 ezer, de alku képes.
Ha hátlapra 350 W fogyasztás van irva az átlagosan mennyit fogyaszt ? nem az áram ára miat érdekel. inkább hogy nyáron kissebb helységben mennyire füt be ?
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) pinyó39 válasza dlevy hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Megnéztem pont ilyen készülék van otthon, a srácok dvdvel nyüstölik napi 10 órát majdnem 10 éve, azóta is hibátlan. Mostanában gondolkodtam mikor tojik be? Nagyszülőknek vettem TV-ket a "vírus" alatt de mind LED-es amit lehet kapni. Kicsit "langyi" csak, igaz szabadon áll.
(#) dlevy hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Lenne egy újabb kérdésem.

Néztem két samsung plazmát. (7-10 évesek) és mindegyiknél amikor egy szint küldünk a képernyőre (kék , zőld, fehér stb. teliszint) pixel hiba, beégés keresése miatt, a fehérnél kissé pirosas árnyalat látható.
Ez normális jelenség. Egyébként filmnél fehérnek tűnik a fehér.
(#) kadarist válasza dlevy hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Szia!
Miről küldöd a színeket a készülékre?
(#) szalamandra válasza dlevy hozzászólására (») Júl 23, 2020 / 1
 
Ez szerintem függ attól is milyen "kép módra" (szokott lenni sport, természetes, stb. opció) van állítva.
(#) fecameca válasza dlevy hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Nem tudom, a mienknek 206 W van a hátulján, és 94 cm átlójú. Nem full hd, sőt még talán HD sem: 840x 480 felbontás. Amikor vettük, mértem az áramfelvételét, és az kedvezőbb, mint az 56 centiméteres CRT. Akkor még Ledes nem is létezett. A fénycsöves LCD-k se voltak különbek. Plazmánál az számít, hogy milyen fényerőn használják, akár 3x annyit is fogyaszthat, mint alapon, ha a kontrasztot és fényerőt full-ra ráadják.
(#) aroxol válasza dlevy hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Ha már samut nézel vegyél LCD-t. Ugy látszik nem halgatsz a jótanácsra. Amúgy plazmán keresel pixel hibát??
(#) dlevy válasza aroxol hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Lehet hogy igen, lehet hogy nem ..
ok igazad van elírtam írtam, beégést, Jár a cukorka.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) dlevy válasza kadarist hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
(#) kadarist válasza dlevy hozzászólására (») Júl 24, 2020 / 1
 
Helló! Plazmakijelzőn is lehet pixelhiba, úgyhogy nem nyúltál mellé.
(#) violino hozzászólása Aug 12, 2022 /
 
Üdv!
Milyen TV-t érdemes venni?
Eddig plazma volt, aminek a képe nagyon jó volt, de amit én a Telekom csomagjából választottam egy LG UHD 4k-s enyhén szólva is feka.
Bármelyik gyártónak ilyen szintet ad ez a típusú technológia?
(#) Skori válasza violino hozzászólására (») Aug 12, 2022 /
 
Szerintem fusd át ezt a témát: TV-k tulajdonságai, vásárlás
Lehet, hogy eleve ott kellett volna kérdezni.
(#) violino válasza Skori hozzászólására (») Aug 12, 2022 /
 
Köszi!
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem