Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   417 / 441
(#) W.A.Lacky hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Van-e valakinek ötlete, miért nem tudom importálni az Eagle 9.3.2 free verzióba a SnapEDA-ról letöltött *.lbr filét? Sztem úgy csináltam, ahogy a SnapEDA ajánlja, de nem sikerül. Nem jelenik meg az "Alkatrészkönyvtár"-ban.

Köszönöm, hogy elolvastad!

W.A.
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Csináld úgy, ahogy kell.
Másold az lbr-t az lbr mappába és vedd használatba.
Az, hogy honnan nyitja meg az lbr-t a mappa beállításokban megnézheted.
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Köszönöm a választ. Ezt tettem, bemásolódik de nem jelenik meg. A fájlkezelővel be tudom másolni, de már az Eagle Control panelen nem jelenik meg.
(#) Alkotó válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Valószínűleg nem oda másolod, ahol az EAGLE keresi. A mappa beállításoknál tudod ellenőrizni hol a pontos célhely, illetve itt át is állíthatod.
(#) W.A.Lacky válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Ez a megoldás! Hálásan köszönöm. Sajnos olyan ritkán használom a progit, hogy a két alkalmazás között akár egy-két év is eltelik, így elfelejtem az alapokat. Még egyszer köszönöm!
(#) twingo16v hozzászólása Júl 31, 2020 /
 
Sziasztok!

A mellékel képen látható tervben az nixie cső lábkiosztása hibás volt, ezért tükröznöm kellett, de ezért az alkatrész beültetési rajza a bottom oldalra került.
Hogyan tudom eltüntetni a bekarikázott alkatrészek beültetési rajzát a bottom oldalról?

Bottom.jpg
    
(#) niedziela válasza twingo16v hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Érdekes kérdés....
Ha újra tükrözöd akkor átkerül a top oldalra.
Ha elakarod távolitani a rajzból akkor meg törölni kell
Ha van sch akkor ott, ha nincs akkor meg ezen a rajzon.
(#) kaqkk válasza twingo16v hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
A t place-b place rétegek ki-bekapcsolása megoldhatja a gondodat .
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Aha, félre értettem
(#) Alkotó válasza twingo16v hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Kevés tapasztalatom alapján, a makrók nagyon ritkán hibásak. Azok mindig a TOP oldal felül, és jól ábrázolják az alkatrészeket. Ezért először mérlegeld valóban hibás-e, esetleg nem Te fordítottál át valamit magadban.
Ha rendelkezésedre áll az alkatrész makrója, akkor ott kell a javítást elvégezni (ott mindent lehet), és a helyre hozott alkatrésszel frissíteni a tervet. Ez az egyedüli, minden szempontból korrekt megoldás.
Persze a rétegek ki-be kapcsolgatása is eltünteti a feliratot de:
- a többit is eltünteti ha vannak még egyéb alkatrészek is,
- nem kerül át a rajzolat a másik (helyes) oldalra,
- és fejben kell tartani, hogy ezt a tervet minden nyomtatáskor manipulálni kell, ami egy idő után már elfelejtődhet.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2020
(#) twingo16v válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
És, hogy kell kikapcsolni?
(#) kaqkk válasza twingo16v hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
A rétegekre klikkelsz (balodalt fent egy rácsos ikon )
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Idézet:
„Az, hogy honnan nyitja meg az lbr-t a mappa beállításokban megnézheted.”

Idézet:
„A mappa beállításoknál tudod ellenőrizni hol a pontos célhely, illetve itt át is állíthatod.”


Mi volt az a szó amit az elsőből nem, a másodikból meg megértettél ?
(#) twingo16v válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Köszi!
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 28, 2020 /
 
Sziasztok. Már nem emlékszem pontosan (rég használtam a programot), de ha jól rémlik úgy van hogy a megrajzolt nyák és séma a programban pontosan megegyezik igaz? Tehát ha módosítom a nyákot ő módosítja a rajzot és fordítva nem?
(#) elektrorudi válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Szia!
Tudtommal nem. Csak a kapcsolási rajz módosítható, ami módosítja a NYÁK rajzot is. Fordítva nem. Nagyon fontos, hogy a módosítás alatt, mindkét rajz meglegyen nyitva, mert ha a NYÁK rajzot közben becsukod, akkor inkonzesztia (vagy mi) lép fel, és soha többé nem fog együtt futni a kettő.
(#) szikorapéter válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Szuper, köszi.
Az egyik kapcsolásomban hiba van, még elő kell keresnem hogy hol, de ha ezek szerint a kapcsolást javítom akkor kijavítja a nyák rajzot is.
(#) elektrorudi válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Úgy van. Az új alkatrész a NYÁK-on kívülre kerül, és el kell helyezni.
(#) szikorapéter válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Köszi, hát valószínűleg elkötésem van, nem indul az áramkör úgy ahogy kéne neki, így meg kell keresnem a hibás sávot és javítani.
(#) Frankye válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Ha a kapcsolási rajzon módosítod a bekötést, akkor a NYÁK terven úgy módosul, hogy a régi kötés ott marad, az új pedig "gumivezeték"-ké válik (unrouted rétegen zöldessárga, egyenes vonal a két láb között). Illetve a régi vezetősáv lehet, hogy felbomlik.
Ha egy alkatrész helyett másikat teszel a kapcsolásba, akkor az a határvonalon kívülre kerül, de a vezető sávok megmaradnak (kézzel kell őket felbontani).
Értelemszerűen a gumivezeték csak akkor látszik, ha az Unrouted réteg be van kapcsolva (látható).
(#) szikorapéter válasza Frankye hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Sajnos már este találtam egy hibát a kapcsolásban, bár a hibás vezető sávot magán a fizikai panelen már átvágtam, de még jópár dolgot át kell néznem szerintem.

Az a gond hogy fizikailag kész a panel de mégsem működik megfelelően (pont a hibák miatt),így átnézem gépen mit rontottam el.
(#) zamatőr hozzászólása Szept 10, 2020 /
 
Üdv!
Nem tudom megnyitni a kapcsolási rajzot ( a brd tervezőt igen) , ez az üzenet:
Loading C:/Users/xy/Desktop/Új mappa/4403/Multimeter/multimeter smdjav.sch ...

Hiba:

sor 21714, oszlop 198 a(z) 'technology' attribútum érvénytelen objektumra ('4') hivatokozik a <part> tagban

Kérem segítsetek ha van megoldás.
Köszönöm.
(#) niedziela válasza zamatőr hozzászólására (») Szept 10, 2020 / 1
 
Nyilván van megoldás, csak a fájl nélkül a távgyógyászat nem nagyon megy.
Csatold a multimeter smdjav.sch -t, és valamit kitalálunk.
(#) zamatőr válasza niedziela hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Itt a "beteg" , gyógyító elmékre vár.
(#) niedziela válasza zamatőr hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
A Q2-vel volt probléma.
(#) zamatőr válasza niedziela hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Köszönöm.
Megtudhatnám , hogy hogyan csináltad?
(#) niedziela válasza zamatőr hozzászólására (») Szept 11, 2020 / 1
 
A hibaüzenetben megjelölt sort kerestem meg, és ott a hibás bejegyzéseket kitöröltem.
Kétszer szerepelt a device flag és az attributum is nemlétező értéket vett fel.
(#) Moderátor hozzászólása sulaco hozzászólására (») Szept 17, 2020
 
Nem megsértődni kell, hanem hallgatni az okos szóra.
(#) sulaco hozzászólása Szept 17, 2020 /
 
Nem sértődtem meg!!!
(#) Alkotó hozzászólása Szept 28, 2020 /
 
Segítséget, tanácsot kérek.
Két helyen használom a programot, és a kettő alapvetően másképpen viselkedik egy adott helyzetben. A munkahelyemen „jól”, otthon „rosszul” működik.
Amikor meglévő panelterven akár cserélek egy tokozást (Replace), akár módosítom a meglévő tokozást és frissítem a könyvtárat, az érintett alkatrészt a munkahelyi gépen szépen kicseréli a helyén (akkor is ha nem fér el az adott helyen), otthon pedig kiteszi a panel mellé a hozzá menő vezetékszakaszokkal együtt (és üzeneteket ír, hogy ki kellett tennie, hogy elférjen, és futtassam a DRC-t).
Az első állapot lenne számomra kedvező, és a másodikat tekintem (kerülendőnek).
Mindkét helyen azonos a program, azonosak a könyvtárak, és a munkafájlok is. Az állapot csak egy ideje ilyen (nem tudom pontosan mikortól), ezért arra gondolok, hogy én piszkáltam el valamilyen beállítást, vagy akármi mást.
Hogyan tudnám elérni, hogy a helyén cserélje az alkatrészeket és ne pakolássza ki azokat a panel mellé?
Ha szükséges bármilyen további információ, akkor azt készséggel igyekszem megadni.
Következő: »»   417 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem