Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth kérdések
 
Témaindító: Gory, idő: Szept 13, 2005
Lapozás: OK   15 / 19
(#) FAZ1 válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
A TV-k (a mai lapos LCD-k) adnak ki ilyesmit? Vagy esetleg egy laptop?
(#) nedudgi válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
Az attól függ, hogy milyen gyártó, milyen modellje, milyen kivitelben, verzióban, és le van-e tiltva/engedélyezve a Bluetooth. Lehet, hogy kiad, lehet, hogy nem.
(#) FAZ1 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 20, 2020 /
 
Én Samsungokról beszélek.

Samsung TV és Samsung Sound Bar.
Valami mobiltelefonos (pl. Samsung) a saját bluetooth nem lehetne?
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy "vezetekes pc-s headset-et" szeretnék felokosítani bluetoothosra!
Lehet erre "kész modult" kapni? Vagy kapjak szét egy régi headset-et es azt applikáljam bele a fejhallgatóba?

(Tehat nem csak hallgatni szeretnék vele hanem beszélni is!)
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Tovább bogarásztam!
Találtam itthon F-6188 modult, illetve elég sok "ötletet" a neten hogy mit lehet belőle kihozni!
Első Körbe maradnék az egy irányú komunikációnál, elvileg ez a F-6188-al megoldható simán.
Egy rádióba fogom beleaplikálni ahol aux vonalon fogja megtáplálni a rádiót!

Elvileg a modulnak ennyi elég mint ami a képen van?

Mondjuk a kép alapján MIC-is van rajta tehát akár a kétirányu kommunikációhoz is jó lenne... ( de az majd késöbb)

f-6188.PNG
    
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 21, 2020 /
 
Látom eléggé ül a topic... de azért folytatom!
Tehát F-6188 BT modul..
Mint a faék olyan egyszerű "kábelezést" csináltam:
-GND-n és VBAT -on megtápláltam egy 18650 es celláról
-a két hangszórókimenetre ráforrasztottam egy aux kábelt
betdugtam egy AUX IN be kapott egy cellát ( se led, se vezérlő gomb,,,)
a telefon 1 másodperc alatt megtalálta, csatlakozott, és mostmár a negyedik AUX in -rádión/Hifi-n hallgatom ( több mint egy órája se melegedés se semmi)
Lehet mondani hogy: Nagyon Fain

A kapcsolási rajzán, és a telefon találati listáján felbuzdulva gondoltam folytatoma forrasztást és kap egy mikrofont is.
Kappot is de híváspróbánál nem hallani semmit! Helyesebben én hallok mindent a BT-n keresztűl de engem nem hallanak. Tehát mintha a mikrofonbemenet nem működne!

A magam szakbarbár módján próbáltam gyorsan széttekerni a kábelt és forditva rakni.. stb stb.. és a matatás "ütemére" recsegett a másik félnél.. tehát valami van..
Ha mástnem akkor egy félig rövidrezárt és szétsütött BT modulom!!

Tudtok róla valamit? Valamit engedélyeznem kell? Vagy csak szimplán nem fog működni?
(#) AMD válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Szia!
Találtam egy rajzot. Próbáld meg hátha így működik.
(#) cimopata hozzászólása Jún 10, 2020 /
 
Sziasztok.

Olvasgatom ezeket a JDY-16 Bővebben: Link modulokat.
Mi a különbség pl a 16-os 18-as és különböző modulok közt?

Igazából 1-1 master slave modult szeretnék összeköttetni egyszerű adatátvitellel mikroprocesszorok közt. Melyiket ajánlanátok leginkább ilyesmire?
Jó lenne ha minél kevesebbet fogyasztana áramot és legyen jó adatlap hozzá.
(#) usane hozzászólása Aug 5, 2020 /
 
Üdv!

BM64 modult szeretnék életre kelteni. Bekötöttem a GND-t meg az 5V-ot az ADAP-IN-re az adatlap szerint, de nem látom a telefonommal. Kell valamit még bekötni?
Róla van szó.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2020
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Valószínűleg az MFB is kell.
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Hm. így sem megy. Mi kelll még?
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Hát ezt nem értem. Be tudom jumperolni, hogy elérjem az EEPROM-ot és a FLASHt írni olvasni tudom, de akárhogy próbálkozom elindítani nem tudom, hogy látható legyen a telefonon az ellérhető eszközök között. Valakinek ötlete?
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 

Megvan. A gyári szoftverban nincs bekapcsolva a gombról indítás és párosítás.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Okt 12, 2020 /
 
Sziasztok,
Van egy, a képen látható BT modulom, szeretném beüzemelni.
Sajnos semmi használható infót sem találtam neten, talán valaki tud segíteni a bekötésén/üzembe helyezésén.
A táp és a Hf kimenetet sikerült beazonosítani (1-2 ill. 8-9), a többi ismeretlen.

Blue1.JPG
    
(#) tothbela válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Szia!
A többi láb egyelőre nem is fontos. Kapjon tápot, majd egy telefon segítségével próbáld megtalálni. Ha a telefon látja, a neve is meglesz. Ez után tudjuk mi van a leforrasztott modulban, amiből tovább lehet menni.
Ha nem látja a telefon, és a stab IC kimenetén meg van a 3,3-5V, akkor meg kell keresni a power on lábat. Egy-két jó minőségű kép kellene a modulról, majd abból ki lehet indulni. A funkció lábakra lehet adni pár kOhmos ellenálláson keresztül tápfeszt (3,3-5V), és figyelni a hang kimenetet. A funkció lábak a hangerő fel-le, léptetés, pause, meg ilyen nyalánkságok, de egy a power on. Ezt kell megtalálni. Ha ez kap feszültséget, akkor be is köszön a modul valami trallalával jelezve a hang kimeneten. Ha ez a láb megvan, a többi már játék.
(#) lelkes amatőr válasza tothbela hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Egyelőre kössz a tippeket, máris nekikezdek.
(#) lelkes amatőr válasza tothbela hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Ennél jobb képet nem tudok egyelőre. (cam0546)
Az üres lábakat 1K ellenállással piszkálva hol így hol úgy jelentkezik be Win alatt (blue2 kép), de a telefonom egyiket se látja.
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Ha balról a 3. és 5. pint összekötöm az 1K-val akkor rögtön bejelentkezik "Car Radio" néven a telefonra, viszont se a 0000 se a 1234 se a 8888 kódot nem fogadja el párositáshoz.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Okt 27, 2020 /
 
Sziasztok,
A HESTORE-ban vásárolt MH-M28-as modullal kapcsolatban lenne kérdésem.
Kb. 5 perc után az eszköz lekapcsol ha nincs a párosított eszköz a közelében.
Hogyan lehet újra kapcsolatot létesíteni vele?
A tápfeszültség rövid idejü bontása sem segít, gondolom a rajta található 2 db. 220µF-os kondenzátor miatt.
(#) suszitibi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
A tápfesz levétele után, próbáld meg rövidre zárni a táp bemenetet. Így teljesen áramtalanítva lesz.
Első próbálkozásoknál nekem is csinált hasonlót az M18-as, de azóta nincs gond vele. Sőt, azon még a led sem világított. Azt gondoltam, meghalt, aztán mégis életre kelt.
Ha működni fog, az érdekelne, hogy az A GND és a D GND szét van-e választva, vagyis kell-e hozzá izolációs leválasztás, vagy sem?
(#) mraulajos hozzászólása Nov 9, 2020 /
 
Hali! Egy autórádió USB bemenetére szeretnék egy olyan eszközt, amivel, bluetooth átjátszást tudok alkalmazni, a rádió felé. Ha van ilyen, kérem hogy linkeljetek. Vagy, nagy butaságra gondolok?
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Kicsi a valószínűsége, hogy egy autórádió fel van készítve egy ilyen modul kezelésére.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Nem valószínű, hogy háttértáron kívül bármit tudna kezelni USB.
Szerintem meg tudnák csinálni, hogy emuláljanak egy USB háttértárként bármilyen közegből érkező adatot...de nem tudok róla, hogy lenne ilyen.
Én egy DLNA->USB konvertert szívesen fogadnék. Régebbi TV-ket lehetne DLNA kompatibilissé tenni.
(#) gabilow válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Üdv!
Szerintem vegyél egy ilyen modult.Bővebben: Link.(szép hangja van és tényleg sztereó). 5v kell neki,akár szivargyújtós telefontöltőről. Kimenet 3.5 jack amit bedugsz a rádió AUX bemenetére,az biztos van neki és kész.
(#) mraulajos válasza gabilow hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Köszönöm! Megrendelve.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Nov 10, 2020 /
 
Még mindig keresem az igazit.
Olyan modul kellene ami folyamatosan figyel, nem kapcsol ki kapcsolat nélkül pár perc után. Nekem van egy ilyen (első kép) beépítve de szeretnék a fiamnak is beszerelni egyet.
A második képen levő majdnem jó lenne de az párositáskor semmi kódot nem fogad el. A további kettő kapcsolat nélkül elmegy alvóba, így használhatatlan.
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 21, 2020 /
 
Sikerült megoldani a gondomat, talán másnak is érdekes lehet .
A HESTORE-modult (negyedik kép) építettem be a következő módon:
Az 5 Voltos táp pozitív ágat közvetlenül, a negatív ágat FET-en keresztül kapja a panel. A FET-et a kívánt bemenet kapcsolójele vezérli 100 Ω-on keresztül. A Gate lehúzva egy 5.6 kΩ-on keresztül a negatívra.
A hangfrekvenciás jel árnyéka CSAK a kis modulon van kötve.
Ennek a modulnak a frekvencia-átvitele meglepően jó, 20Hz és 20kHz között szinte teljesen egyenes.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2020
(#) D_Zsolt hozzászólása Dec 15, 2020 /
 
BT mikrofont keresek, eddig sikertelenül. Jó lenne akár más rádiós átvitelű is a lényeg, hogy csak mikrofon kellene amit pc-hez tudok csatlakoztatni. Gondolkodtam már mikroporton is Létezik egyáltalán BT-s mikrofon vagy inkább csak headset? (kicsit idevág, jó lenne valami gégmikrofon, agy az sem baj ha az átviteli modul nem a mikrofonba van építve. Osztálytermi előadásokon lenne használva amit egy pc rögzít.)
(#) Inhouse válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
A BT hatósugara elég korlátozott lehet egy osztályteremhez, főleg, ha a 2 eszköz között lesz egy rakat emberi test.
(#) D_Zsolt válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Nem lesz Az előadó a csoport előtt a vászonnál áll, 2 méterre az asztalon a PC. A hagyományos mikrofonnal a baj a beleszuszogás/lecsúszik/kényelmetlen és az előadás alatti szöveg nem egyforma hangerővel kerül rögzítésre. Ezt szeretnénk kiküszöbölni. Negyedévente 25-30x 15-30 perces előadás (a képzés alatt lévők előadásai) és a visszahallgatásnál sok a hiányzó részlet vagy kellemetlen a szuszogást hallani. Ettől függetlenül nem feltétlen BT kellene csak épp fogalmam sincs ezekről, melyiket lehet pc-hez csatolni stb... A gégemikrofon talán jobb lenne az egyenletesebb hangerő miatt és sokan panaszkodnak, hogy nem kedvelik a száj elé belógó mikrofont.
Következő: »»   15 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem