Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1565 / 1670
(#) janigel válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
1.
Idézet:
„Ehhez ki kell takarni az épen maradó részeket.”

2.
Idézet:
„homokszóró gép”

Ez így oké, de ez már nem egyszerű házi módszer.
(#) sargarigo válasza janigel hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Attól függ. Kompresszor már elég sok műhelyben van, és lehet kapni kis kézi homokszórót is. Pont úgy néz ki mint a festékszóró, csak homokot szór. Gondolom nem ipari felhasználásra találták ki, de ide pont jó lehet.
A kitakarást meg úgy csinálnám, hogy előbb lefújnám homogénre a lapot, utána meg lehet fúrni. Így nem kell kitakargatni.
De ez mint tudjuk nem a ki mit csinálna másképp
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2020
(#) janigel válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Idézet:
„A kitakarást meg úgy csinálnám, hogy előbb lefújnám homogénre a lapot”

Nem értem miről írsz.
Nézd meg a képeket, erről van szó.
(#) Mazsika hozzászólása Aug 9, 2020 / 4
 
sziasztok, én egy ilyen kis cuccot dobtam össze, full nulla a belseje, egy diavetítő trafó, egy graetz, egy kis osztólánc, potmeter középen, a bázisra megy a poti közepe, egy BD 250 tranzisztor az áteresztő, és van mellette egy kis labortáp modul. Még nincs kész, de talán ötletet adhat. A műszerdobozt a ******-n sikerült kifogni (kereskedelmi site).
(#) Medve válasza szenorb hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Kipróbáltam én is a webrádiót, hihetetlen mire képes az a kis eszköz! (Bár nem működik minden linkre, de biztos csak beállítás kérdése!)
(#) szenorb válasza Medve hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Valószínű az MP3 bitráta a probléma. 128, 256 -os kódolással boldogul.
(#) usane válasza Mazsika hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Jól néz ki, de a kerékpárgumi foltnak mi a szerepe?
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Aug 10, 2020 / 2
 
A rossz helyre sikerült furatok takarása az előlapon.
(#) sargarigo válasza janigel hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Idézet:
„Nézd meg a képeket, erről van szó.”

Nézem. Nagyon szép!
Idézet:
„Ez így oké, de ez már nem egyszerű házi módszer.”

Erre írtam.
(#) krisz69 hozzászólása Aug 16, 2020 / 9
 
Sziasztok. Egy kis Rack betáp dobozkát eszkábáltam Feszültség kijelzés. Áramfelvétel watt/h.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) game4812 válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Szia! Elegáns. Mivel mérsz benne? 3 bemenet, 3 kimenet? Vagy hogy jönnek össze ezek a Powerconok?
(#) janigel hozzászólása Aug 18, 2020 / 8
 
Sziasztok !
Megint elkövettem valamit.
Korábban ezt építettem, és nagyon megtetszett egy barátomnak.
Neki ennél jóval nagyobb kell fotózáshoz.
Elkészültem vele.
60 * 45 cm a tál mérete, és 6-8 liter folyadékot képes mozgatni.
Nagy méretű nyák előhívásához / maratásához is jó.
Egy nem túl jó minőségű videó róla
ui : nagyon köszönöm proli007 segítségét.
(#) kalmi.kalmi válasza janigel hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
A család örül a hangoknak ? Egyébként jó !
(#) janigel válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Ez már legyen a barátom problémája.
Különben nem olyan hangos, 4-5 méterről már alig hallani.
(#) krisz69 válasza game4812 hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Elöl van 1 bemenet. A többi mind kimenet. Persze nem leszbrajta 20A terhelés. Valahol max 1-2A megy csak de így gyorsabb a vsatlakozási lehetőség és stabilabb is.
(#) Alkotó válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Szokatlan a szememnek ez a fajta csatlakozó hálózati feszültségre. Látszólag hasonlít a speakON-ra, de mintha nem lenne pont olyan.
Milyen csatlakozók ezek?
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 19, 2020 / 1
 
Azt hiszem megtaláltam. Nem szabványos, de elterjedt hálózati-csatlakozó típus a fény és hangtechnikában: "powerCON".
(#) csikosgabi válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 19, 2020 / 1
 
Tetszik!Talán csak annyit fűznék hozzá, hogy ott a minőségi Neutrik PowerCon csati de ott a rettentő hitvány minőségű kismegszakító is... én cserélném. Jobb lenne az összkép.
(#) morzsa15 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Amit nem értek földelést hogy viszi át? Látszólag olyan mintha csak két érintkező lenne.
(#) Alkotó válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Nem volt még ilyen a kezemben szétszedve, de adatlapja szerint létezik 2, 3, sőt 4 érintkezős változat is, illetve 16-32 A terhelhetőségű változatokat találtam rövid keresgélés után.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2020
(#) Spaten válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 19, 2020 / 2
 
Nagyobb teljesítményű végfokokban szokták alkalmazni betápnak. És ritka. Még. .
(#) TAttila77 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 21, 2020 / 2
 
Pedig igen elterjedt és roppant biztonságos. Nekem 2-3kW-ok szaladgálnak rajta.
(#) lukacsp válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Tetszik amit építettél, profi! Az AdamHall lehet jelentkezik a licenszért ha meglátják.

Mi az a készülék a rack legtetején? A többi ismerős készülék, de azt nem tudtam behatárolni. Valami épített motyó?
(#) lukacsp hozzászólása Aug 21, 2020 / 36
 
Hosszú idő után megint építettem valami viszonylag rendes dolgot.
Ez egy hatcsatornás mikrofon erősítő, mélyszűrővel, phantom táppal, trafós bemenet (AET453-ból lopva, szakavatott szemek rögtön kiszúrják), trafós kimenet. Minden csatornához két független kimenet, egyik -10dB, másik +4dB szinthez normalizálva.
Az összes csatorna rámegy egy összegző erősítőre is, szóval ez egy keverő is, "master" poti előtti és utáni kimenet van.
A bemeneteket jack/XLR kombón fogadja a gép, a jack-re nem tud rámenni a phantom táp hiába van bekapcsolva.
Csatornánkénti kivezérlésjelző és túlvezérlés jelző van rajta.

A bemeneti jelet az aszimmetrizáló AET trafó után egy pentódás EF86 fokozat erősíti, ezt követi az előlapi poti és mélyszűrő, innen a katódkövetőkre ECC85 jut a jel, majd szimmetrizáló trafón a kimenetekre (-10 dB kimenetek). A +4 dB kimenetek félvezetős TL072-re épülő erősítők kimenetén állnak elő. Ugyanilyen modulokkal van megvalósítva az összegző erősítő, és így a "master" kimenet.

A tápegyeség külön van dobozolva. Tartalmazza a stabil +-15V tápot, +48V tápot, +280V anódtápot, stabil DC fűtőtápot külön a pentódáknak, és a triódáknak. A triódák katódja a katódkövető kapcsolás miatt 60-80V feszültségen van, így az ő fűtő tápjuk is meg van emelve ugyanerre az értékre. Az anódtáp bekapcsolás késleltetett, és akkor történik ha mindkét fűtő táp üzemkész és kimenete 6-6,5V közt van.

Mérésre rendben van, THD<1% mértem 400Hz, 1 kHz, 5 kHz. -3 dB pontok: ~ 100 Hz, 15 kHz. (Trafók...)
Hallgatva szebben szól mint a keverőm mikrofon erősítői, ami nem nagy szó mert egy olcsó kategóriás típusról van szó.

Amikkel nem vagyok megelégedve:
- a 6. csatorna és a "master" kivezérlés jelző műszer furatának készítése előtt elmozdult a gépsatu és nem vettem észre...szerintem látjátok miről beszélek ha elölről ránéztek...sírtam kicsit
- hátlap csatlakozók szerelésekor a csavarok alatt lepattogzott a festék
- hihetetlen sok benne a kábel, ami - mivel be vannak tartva a földhurok elkerüléséhez szükséges szabályok - nem okoz a működésében problémát, de amikor másnál ennyi kábelt látok azt szoktam mondani: átgondolatlan konstrukció. Itt is lehet szó ilyesmiről. Sorozatgyártani mondjuk nem lenne élvezet ebben a formában.

Jó volt ennek az építésével elütni az időt COVID alatt.
Szeretnék amúgy nevet is adni neki, de nem tudom mi legyen. Javaslatokat szívesen fogadok privátban.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2020
(#) SzervízMacska válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Ez gyönyörű! Gratula!
(#) kaqkk válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 22, 2020 / 1
 
Legyen Lucov Gratula !
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2020
(#) Skori válasza Mazsika hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Engem érdekelne honnan származik az a műszerdoboz.
(#) sargarigo válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Nagyon szép lett!

Idézet:
„mivel be vannak tartva a földhurok elkerüléséhez szükséges szabályok”

Erről tudnál linkelni valamit nekem laikusnak?
(#) exabit válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
És mire lesz használva, ha nem titok?
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2020
Következő: »»   1565 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem