Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   166 / 191
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Jaja, vágom, ez a vezérlő, ehhez van már táp és doboz. Vagy valami hasonlóhoz, ki kell mérni.
(#) Alkotó hozzászólása Aug 5, 2020 / 4
 
A sok hiper-szuper megoldás mellé egy kommerszebb alternatíva.
Kimondottan a hurcoláshatóság érdekében rendeltem egy pákát, amihez nem kell semmi a hálózati feszültségen kívül. Nem voltak extra elvárásaim, de rövid próba alapján nagyon jók az első benyomások. Fél óra semmiképpen nem elegendő egy megbízható véleményalkotáshoz, de mint rövid benyomás értékelhető.
- A páka kb. 10 másodperc alatt felfűt 320 °C-ra (az érték a saját kijelzője alapján).
- Teljesítménymérővel mérve, bekapcsoláskor 120W körüli a fogysztás, ami rohamosan csökken és 8-10 W-nál áll meg. Utána kb. 30-8 W tartományban ingadozik, pillanatokra beugrik egy 50W körül érték ha forrasztok vele.
- A hőmérsékletet érzésre stabilan tartja. A 320 °C-t soknak éreztem, ezért 300-ra visszavettem. Ez a hőfok éppen jó volt huzallábas ellenállásokat beforrasztani.
- A fűtőbetét mélyen benyúlik a hegybe, szerintem ezért fűt fel olyan gyorsan.
- A fél órás forrasztgatás alatt sem a szorítóhüvely, sem a hegy nem színeződött el (300 °C-on ment).
- A hegy minősége talán az egyik leginkább lényeges szempont. A teszteléshez hosszabb idő kellene, de már most is jól érezhető mennyire szépen terül rajta az ón (csak a benne lévő hegyet próbáltam). Nagyításban látszik a forgácsolás durvasága, de a csúcsok vége rendben van.
- A minimális méretű kijelzőn a hőfok látszik, ami fel-le állítható. Nem tudom mennyi a maximum, de 400°C még beállítható. A hőmérséklet mellett még van valami apró piszok a kijelzőn, de nem jöttem rá ez mit akar szimbolizálni (ha valaki tudja ossza meg velem).
- Egyedüli negatívum, ami azonnal szembeötlik a hálózati kábel merevsége. Nem vastag a kábel, de rideg. A páka saját súlya nem is tartja meg önmagát, a kábel elrántja a pákát. Ehhez az is hozzájárul, hogy szinte súlytalan a páka, már-már légiesen könnyű.
Összefoglalva, sokkal jobb mint amire számítottam, racionálisan megéri a kb. 5700 Ft-os költséget (a különböző hegyek is részei a csomagnak, meg még egy lemezből készült kis pákatartó).
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Jo ez a páka csak a hülye hálozati kábel vastag. Sajnos manapság elöirás. Ez ma minden ilyen pákának a rákfenéje. Ráadásul ha még höállo is lenne a hálozati zsinor ( mint a vasalon), akkor még nehezebb lenne.
(Amugy is elbeszélnék a tervezövel, mert hasonlo NYAK megoldásért a mi berendezésünket visszadobták a laborban. Nincs meg a 6 mm a PEN meg a többi ér között . ).

Ha neked is Mustool verzio van, ott az egyik ikon a displayen az aktiv üzemet jelzi. Kb 5 perc mulva elalszik és akkor magátol kikapcsol.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2020
(#) szili83 hozzászólása Aug 14, 2020 /
 
35$-ért lenne ilyen forrasztó/légfuvó állomás. A légfuvó része lenne érdekes számomra, használható lehet? Bővebben: Link
(#) jefflynn válasza szili83 hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Nekem ugyan másfajta állomásom van, de a hőlégfúvó ugyanilyen. Szerintem használható.
(#) szili83 válasza jefflynn hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Köszönöm szépen, berendeltem, majd kipróbálom sokat nem vesztek rajta. Néha kelene SMD IC-t cserélni.
(#) Alkotó válasza szili83 hozzászólására (») Aug 15, 2020 / 1
 
Én nem használok ilyet, de itt korábban tárgyalták annak fontosságát, hogy hol helyezkedik el a ventilátor. Ezt esetleg még érdemes lehet tanulmányozni.
(#) compozit válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Erről a pákáról írsz?

https://www.banggood.com/MUSTOOL-MT883-80W-Electric-Solder-Iron-Sta...se=USA

Nagyon sok jót írnak róla. Gondolkozom a vásárláson.
(#) Alkotó válasza compozit hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Látszólag nagyon hasonló. Az enyémen csak egy sima lapos villásdugó van, ls fekete színű az a nyélbetét ami itt szürke egyébként nagyon hasonló.
De, ha adhatok javaslatot akkor azt a "csomagot" válaszd, amiben vannak egyéb pákahegyek is. 1-2 ezerrel drágább, de ott van benne minden ami látszólag kellhet.
Kikerestem neked, ezt rendeltem. Színeket és csomagokat tudsz kiválasztással váltogatni.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2020
(#) compozit válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Köszönöm a válaszod. Az utolsó 40 évben leamortizálódott nálam néhány kattogós Weller. Az utolsónál cseréltem a fűtőbetétet, 3 nap múlva megpusztult. Akkor elhatároztam, hogy csak valami nagyon olcsót veszek. 4...5 rugó, valami Farenheit akármi, teljesen jó, még smd-hez sincs vele gond. Ez viszont nagyon tetszik, van földelése is, engem nem zavar, hogy nincs meg a megfelelő szigetelési távolság a nyákon, a bütykölő asztalom egy Héra, a lendület fi relén jön keresztül, talán nincs okom esetleg felmerülő problémákra. Szerzek valami kultúráltabb drótot a betápjának, az remélem könnyebb lesz.
Természetesen jól körülnézek, hogy milyen hegyeket adnak még...
(#) Ragathol válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Enyhén vannak elszálva az árak. (Ebay)
Én április elején rendeltem ilyet Ali -ról, 3000Ft -ért.
Ali -n kb 1000Ft -al lett drágább, de megéri igy is mert jó kis forrasztó.
Bővebben: Link

Jó, Ali -n nem adnak hozzá +1 kerámia betétet. De az is csak 600Ft/db.

Ali -n ami elvan szálva az a pákahegy hozzá. 5db készlet volt 500Ft ingyen szálitással. Most?
500Ft + 2000Ft szálitás egyiknél, 1022Ft + 1650Ft a szálitás. Junius elején még 500Ft/5db volt ezek, még jó hogy vettem 4 garniturát.
(#) Bakman válasza Ragathol hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Minden távolkeleti boltban elszálltak az árak kb. a víruskitörés óta, értve ez alatt a szállítási költséget is.
(#) szili83 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Sajnos nem csak az alin, hanem itthon minden boltban volt áremelkedés... A szállítási költségek gondolom akevesebb hajó és repülőjárat miatt száll el.
(#) usane hozzászólása Szept 4, 2020 /
 
Üdv!

Szerintetek a Solomon SL20 trafójában lehet valahol elrejtve hőbiztosíték? Megadta magát a trafó, de nem látok biztit. Szigetelést még nem bontottam le.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2020
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Szinte biztos, a szigetelő alá szokták rakni, tapizd végig.
(#) em válasza Ragathol hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
Én is nézegetem ezeket, és a védőföld hiányától tartok egy kicsit...
Az biztos, hogy még merevebb a kábel tőle.
A Musteken van...
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2020
(#) em hozzászólása Szept 8, 2020 /
 
Nekem kattogós wellerem van vagy 20 éve, viszont a hegyek el vannak amortizálódva. Mindet cserélni kellene, és akkor még nem is tudom a hőmérsékletet állítani.
De egy új Wellerre nem telik... Mit javasoltok?
(#) Egri Frédi válasza em hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
A kattogós Wellernél a hegy "állítja" a hőmérsékletet...
(#) jefflynn válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 8, 2020 / 1
 
Szerintem ezt 20 év alatt ő is megtanulta....
(#) Egri Frédi válasza jefflynn hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
Akkor nem értem, mit akar még állítani ...
(#) Inhouse válasza usane hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
(#) Skori válasza em hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
Nem tudom mennyi a keret, és mi az ami belefér:
- vannak nagyon olcsó, de még használható kínából rendelhető pákák, szerintem itt a fórumban biztos tudnak majd javasolni párat.
- használt de jó állapotú forrasztópáka + állomás. nemrég az apróban láttam nagyon baráti áron egy épített állomást pákával (mondjuk pikk-pakk el is kelt).
- Páka + hegy vásárlás és forrasztóállomás építése. Én ebbe vágtam bele nem olyan régen, azzal súlyosbítva a dolgot, hogy saját tervezésű állomást fogok építeni (egy prototípus már működik, de még kell kicsit csiszolgatni, a második verzióhoz a nyák meg hamarosan megérkezik.).
(#) Krisztina75 hozzászólása Okt 14, 2020 /
 
Kedves Csoporttagok,

Lidl-ben vásárolt Parkside PLS 48 D2 forrasztópákához keresek hegyet.
Tudnátok segíteni, hogy hol kapnék ilyeneket?

Köszönöm!
(#) Egri Frédi válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Én külön sehol nem láttam, de - ha jól emlékszem - ϕ6 mm vörösrézből tudsz csinálni magadnak.
Igaz, nem lesz rajta védőréteg, de legalább tudod használni ...
(#) uniman válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Hello! Hogy néz ki a pákahegy...netán menetes rögzítésű ?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2020

dimension.jpg
    
(#) Krisztina75 válasza uniman hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Igen, menetes, elég kicsi
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2020
(#) Krisztina75 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Nem értem az ilyen gyártókat. Mit gondolnak, kitart egy életen át a hegy?
Ha az ember belefut egy ilyen márkába, többet biztos nem vesz tőlük semmit.
(#) tbarath válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Nézd ez egy kb. 4 ezer Ft-os páka. ÁFÁval, a bolt hasznával, reklámújságban szerepléssel, mindennel együtt. Nem szabad összekeverni a komoly termékekkel, mert nem az.
(#) tibibalogh520 válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Ez akár jó lehet hozzá!
Legalábbis az oldalon azt írja.
Név nélkül, csak a típusra kell keresni!
Hiszen más gyártmányt címkéztek Parkside névvel.
Bővebben: Link
(#) qvasz2 válasza Krisztina75 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Uniman válaszában az aláhúzott két szó, az két link. Kattints rá, ott tudsz venni hegyeket a pákádba!
Következő: »»   166 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem